Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 18:37:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА ВЪВ ВАРНА - 10 част  (Прочетена 173199 пъти)
 
Destiny
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 135



« Отговор #375 -: юли 25, 2011, 10:16:19 »

За ритуална зала от опит мога да кажа следните неща:
- При записване, подаване на документи, запазване на час и т.н. нямахме никакви проблеми. Всички бяха много любезни, отговориха на всички въпроси и се държаха прекрасно! Бяхме уговорили и допълнителни неща, като хвърляне на листенца от шаферката, малък шафер да носи халките и т.н., за които ни казаха че няма никакъв проблем!!
- В деня на сватбата точно преди да влезем в залата обяснихме за уговорките, при което една не особено любезна жена извика: "Това няма да стане! Няма кой да мете след вас! Никакви цветенца няма да се хвърлят!" Сами разбирате, че при свиреща музика и отваряне на вратите нямахме много варианти, освен да замажем нещата и шаферката да носи кошничката през цялото време с цветенцата вътре. Е, хвърли ги чак навън на двора, и слава богу, че разбра детето, защото 6 месеца репетираше хвърлянето на цветчетата, а някаква крещяща лелка ни развали уговорките.
- За фотографите на ритуална зала просто нямам думи. Първо, снимките са повече от ужасни!!! Това са снимки от "професионален фотограф" - единствения в ритуална зала!! Снимките са на пиксели! Образите имат разминаване 1 мм! Качеството е под всякаква критика! На всичкото отгоре, с младоженеца застанахме в средата на стълбите, подредени с гостите, след което фотографа каза: Хайде сега, младоженците маааалко надясно, още малко, оооще надясно. Стоп! Така. Хайде сега гостите да се подредят спрямо тях. И така всички дружно се изместихме в дясната част на стълбите! Уникален смисъл!
Активен
aalko
Ентусиаст
**
Публикации: 137


« Отговор #376 -: юли 25, 2011, 14:07:41 »

Ами в ритуална зала трябва да се смени както политиката,така и хората,които работят там.Последните са точният пример на останки от един предишен строй,хора,които са свикнали околните да се съобразяват с тях,защото си мислят,че те са властоимащите.Доста характерна черта и за доста други институции в държавата ни,за съжаление!Накратко - мисля,че къде по-интересно,романтично и забавно(да не забравяме и по-малко изнервящо) е човек да си направи сам концепцията за ритуал.Така,както на него му харесва,така,както си го е представял още в детските си години.Избирате си  място,съобразено с вашите изисквания,не на последно място можете да си наемете някой,който да осъществи мечтите ви,било водещ или агенция и т.н.За разлика от служителите в ритуална зала,те поне осъзнават,че вие сте човека,който заплаща техния труд и ще направят така,че наистина да запомните красивите моменти от вашето тържество!В този ред на мисли,няма да го има некадърният фотофраф,със снимките на конвейр,няма да я има и разгневената лелка,на която не и пука,че вие сте отишли с ясната мисъл,че все пак това е вашият единствен и неповторим ден.Няма да ги има и хората от ромски произход,които посрещат с много ентусиазъм,особено кумовете и младоженците.Да не пропуснем и страхотният паркинг,предоставящ огромно количество свободни места,особено през съботните и неделни дни...Пропуснахме най-важното,за всички тези екстри варненските младоженци ще трябва достааа дълбоко да бръкнат във вече поизпразнените си джобчета,за да останат и те част от величествената история на страхотната варненска ритуална зала,същата,в която която брак са сключвали нашите родители,а може би и нашите баби и дядовци..

 
Активен
didikarova
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #377 -: юли 30, 2011, 16:53:15 »

Здравейте на всички, от известно време чета форума и се светнах за много неща около подготовката на една сватба.
Единствено не можах да разбера, ако не искам да наемам фирма за украсата на залата в ресторанта, то самият ресторант може ли да украси , има ли такава практика в някои ресторанти. или поне масата на младоженците да се украси.
От един пост разбрах, че някои ресторанти предлагат престилки за столовите срещу заплащане.
И ако те украсят масите, то  какво евентуално включва това?
Активен
danetta
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: юли 31, 2011, 01:13:00 »

Ние избрахме Бриз 2-сватбата е неделна и украсата е подарък-калъфи за столовете с розови пандели(в нашия случаи-можеш да избираш),бели покривки с цветна лента по средата и украсена младоженската маса, вази за цветя,свещи и платно за посрещане.
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: юли 31, 2011, 09:34:38 »

didikarova прaктиката е различна от ресторант до ресторант... Някои предлагат и украсата като пакет, при други можеш да избираш дали те да правят украсата или не, други пък работят с определени декоратори и се заплаща отделно тази услуга или пък не предлагат никаква такава услуга и трябва сама да си организираш нещо. Има и някои, които предлагат само част от нещата- пример- само калъфи за столовете и покривки.Калъфите за столове обикновено струват между 2 и 3.50лв на стол, поктивките са обикновено към ресторанта (ако искаш нещо специално трябва да се договаря). Както виждаш, има много вариянти , трябва да говориш с управителите на ресторанта. Съответно и цената вариира в много широки граници.  Така зависи и от бройката която ти трябва... Препоръчвам ти да си направиш едно запитване към всеки ресторат, който отговаря на другите ви изисквания и да си працените. Надявам се да сън ти помогнала... blum
« Последна редакция: юли 31, 2011, 09:37:19 от anelcka80 » Активен
Eli_Vn
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #380 -: юли 31, 2011, 12:43:50 »

Момичета, здравейте! На мен ми остана много малко време и вече вълнението взе да ме хваща smile Ето и един малко странен въпрос - всички ли използвахте възглавничи за халките по време на ритуала? Мога ли да си поръчам от някъде нещо в по-различна форма, като мидички например, или каквото и да било друго малко по-нестандартно. И, знам, че е смешен въпрос, но една възглваничка ли трябва да се вземе за двата пръстена, или за всеки пръстен по една? Хехе, как си личи кой не е ходил много по сватби Wink
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #381 -: юли 31, 2011, 12:53:49 »

Eli_Vn, аз приветствам всякакви нестатдартни "поставки" за халки, макар че при нас беше възглавничка. Но какво по-хубаво за морска сватба от подобаващ за такава елемент. Мидичка ми звучи страхотно!!  Bravo
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: юли 31, 2011, 14:44:04 »

И на мен ми звучи много добре мидичка, ако се вързва с цякостната тематика на сватбата ви. Ето какво открих като предложения за нещо по-нестандартно...






Активен
Eli_Vn
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #383 -: юли 31, 2011, 21:05:14 »

Аууу, страхотни предложения! Мерси много за старанието да ги споделиш smile А къде във Варна има хубав магазин за подобни неща? Тези долу към до обредния дом ме съмнява да имат. В краен случай ще си поръчам онлайн, но се надявам, че мога да намеря нещо нестандартно и във Варна. Ще съм благодарна, ако някой може да каже къде има smile
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: юли 31, 2011, 22:13:22 »

Не вярвам да се намери нещо подобно по магазините. Това са, според мен, пригодени или приготвени според ситуацията неща. Но такива мидички можеш да си купиш навсякъде по магазините за сувенири. Това горе с цветчетата можеш и сама да си го приготвиш с правоъгълна пиафлора, напоена с вода и набучена с такива чветчета, които ти харесат и отиват. Това долу, бялото можеш да си го направиш от глина или нещо такова, надписа евентуално със някакъв печат. Последното е, до колкото виждам, стъбло от брезичка. Също не е трудно да се направи- предпоставка- да си намериш такова парченце...
Активен
Eli_Vn
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #385 -: август 01, 2011, 00:21:58 »

Да, ще си измайсторя сама нещо smile И ще ви покажа снимки. Не съм от най-сръчните, но се надявам да се получи интересно. Мерси, момичета  give_rose
Активен
tanchetoo
Новак
*
Публикации: 12



« Отговор #386 -: август 01, 2011, 09:37:44 »

Аууу, страхотни предложения! Мерси много за старанието да ги споделиш smile А къде във Варна има хубав магазин за подобни неща? Тези долу към до обредния дом ме съмнява да имат. В краен случай ще си поръчам онлайн, но се надявам, че мога да намеря нещо нестандартно и във Варна. Ще съм благодарна, ако някой може да каже къде има smile
Аз си купих такава възглавничка за халки под формата на мида от магазин Мирена. Намира се по улицата към обредния дом.Надявам се, че съм ти помогнала.
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: август 01, 2011, 09:39:26 »

Eli_Vn в галерията ми можеш да видиш снимка на нашата поставка за халки - мидичка - взехме я от едно магазинче до ритуална зала (първото магазинче идвайки от стълбите от към гарата, а не от Операта). Дори във всеизвестната ритуална зала, не ги извадиха от мидичката, както правят обикновено с кошничките за халките и с по-големите възглавнички, а ги оставиха вътре наредени до чашите по време на целия ритуал.
Активен
Bishkotski
Ентусиаст
**
Публикации: 101



« Отговор #388 -: август 01, 2011, 12:14:14 »

Момичета, не съм съвсем по темата, но някой познава ли добър фризьор от Балчик за булка ....Идеята е да не се налага да пътува фризьорка от Варна (е, ако няма как, ще пътува де) и ми се иска да препоръчам човек от самия град smile.
Активен
Milataaa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 338



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: август 01, 2011, 20:42:05 »

И нашата поствака беше мида - истинска, направена като кутийка, имам снимки в галерията, пак от магазин до обредния дом беше, не помня как се казваше....
Идеята с кученцето е страшно сладурска! smile
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines