Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 18:23:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА ВЪВ ВАРНА - 10 част  (Прочетена 173054 пъти)
 
mynicheto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 234



« Отговор #240 -: юни 09, 2011, 15:59:26 »

ох много съм разсеяна !! Забравих да спомена , че тази сутрин се сдобихме и с две страхотни халки ! И относно това, мога да посъветвам deni878 - за този магазин , който ти посочваш не мога да изкажа мнение , но ние отидохме в един магазин нагоре към колхозния пазар по ул. Пискюлиев , пада се на ъгъл големичък е и е разделен на две - злато и сребро. Там определено имаше избор ииии пробвахме та пробвахме ! Мъжете вътре , които ни обслужваха бяха безкрайно мили и отзивчиви !! Бих препоръчала магазина на всички ! Ние се спряхме на едно моделче на булгари , но не мога да ги намеря в нета да ги покажа sad С два вида злато са понеже аз не нося злато попринцип !

П.С. - Порових още след като написах това мнение и открих халките ни ! Ето ги :
« Последна редакция: юни 09, 2011, 16:14:28 от mynicheto » Активен
mynicheto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 234



« Отговор #241 -: юни 09, 2011, 16:41:07 »

Може да ви стана много досадна , но нямам търпение да споделя с вас всичко . което сме направили или замислили за сватбата ! Така че разказвам, пък ако на някой много му доскучае да ме пропусне между другите постове  blush
Покрай опита ни покрай сватбата на сестра ми ние решихме да си организираме сватбата лично и да не наемаме фирма , пък и няма много време и не искам да ми претупат нещата. И така ... От към украса съм поверила нещата в ръцете на майка ми ! Тя е просто талант в тази област ! Залагам на жълто и оранжево макар и винаги да съм си мечтала за червена сватба ( сестра ми малко ми открадна идеята и не искам да я повтарям ) Смятам , че жълтото и оранжевото са ярки и свежи цветове и всичко ще изглежда перфектно !
Все още нямам DJ и много се чудя .. Чувала съм добри отзиви за DJ Дидо от PaartyDJ , също така за DJ Съни и DJ Уили . Не знам обаче как по-точно да си подбера понеже сестра ми имаше пълн доверие на избрания от нея дисководещ и накрая съжали понеже той изобщо не можа да направи купон .. добре че сами си го правихме и на убитата музика , която пускаше .. Но няма да споделя кой беше , понеже съм чувала и добри отзиви за него - явно си е до предпочитанията на хората. Ако може да ме насочите към някой добър и не много скъп DJ много ще се радвам !!  blush
За фото и видео не съм ходила още , но съм се насочила към фотостудио Х и не мисля , че ще ги сменя ! На сватбата на сестра ми бяха те и се справиха според мен повече от великолепно ! Бяха усмихнати и готини и угаждаха на всички ни и даваха идеи и въобще нямам думи да ги опиша ! дори ако ида ще изисквам да ме снимат същия фотограф и същия оператор !!!
Иначе за друго за сега май не се сещам .. Ние ще правим вечерна сватба иии аз отрязах всичките български ритуали като започнах от ходенето по къщите и така нататък ! Смятам , че е излишно цялата тая тарапана и подготовка на всички и върволицата от коли ... оле като си помисля иии... ужас !!!!  crazy Затова реших да си поканя гостите направо в ресторанта , където ще празнуваме ! Иначе от обяд тръгваме ние двамата заедно с кръстниците , шаферите и шаферките и родителите ни за да се оженим в гражданското в църквата и да имаме време между всичко да си направим две три приказни фотосесии !
Много се чудя обаче как да организирам цялата работа в ресторанта . Иска ми се да направим едно показно бракосъчетание в ресторанта пред гостите . Т.е. да излязат младоженеца и кръстниците да минат моите шафери и шаферки и баща ми да ме изведе до младоженеца като DJ-я ще каже 2-3 приказки ( духовити и шеговити , а не като в гражданското) уж че ни жени, ще се подпишем уж на брачното свидетелство и така ми се иска да почне всичко в ресторанта .
Обаче понеже премахнах всички традиции от сорта на захранване с питка , хвърляне на ябълки , гадания за пола на първото дете и чупене на пити над главата , се чудя с какво да ги заместя . Искам да е нещо разчупено и интересно , а не до болка изтърканите сватбени игри , които организират всички . Ако имате идеи може да споделите !
Иначе си намерих от къде да наема за изключително малко пари машина за балончета и машина за пушек и смятам да си ги наема за ресторанта .. ще бъде страшно готино според мен !!
Е .. май това е ! И без това стана мнооого дълъг пост ! Съжалявам ако съм ви омръзнала, но съм много развълнувана и искам да споделя с някого !  yahoo
« Последна редакция: юни 09, 2011, 20:10:16 от mynicheto » Активен
mynicheto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 234



« Отговор #242 -: юни 09, 2011, 20:05:22 »

Иии отново съм аз  blush Искам да ви попитам преди да тръгна по срещи с различни диджеи - как вървят обикновено цените им ? Понеже говорих с една приятелка , те ще работят със Съни ( ако не се лъжа или може би Уили ... ) и ми каза  че при тях става въпрос за 500 лв за 5 часа и по 80 или 100 лв ( не запомних) за 1 час овъртайм .. На мен това ми се струва много !  blush Но ако това е нормална цена , ще трябва да се примиря явно !
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #243 -: юни 09, 2011, 20:33:01 »

 mynicheto изчитайки последните ти постове оставам с впечатлението, че си поела в посока, която след време може и да съжаляваш. В стремежа си да си оригинална и неповторима игнорираш неща, които не само са традиционни за младоженците, но и необходими за гостите да се почувстват като  гости на сватбено тържество. В напълно противоположност на твоето мнение мисля, че имаш нужда от добри съвети от професионалисти. Извади някой лев и иди в 2-3 сватбени агенции. Там срещу скромно заплащане можеш да получиш ценни съвети. Защото с машина за балончета и пушек сватбено тържество не се прави. Обърни се и за съвет към няколко ДЖ, мисля че повечето ще те насочат в правилната посока. Да, можеш да спестиш доста от ритуалите, но все пак остави нещо за тържеството в ресторанта.
Активен
mynicheto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 234



« Отговор #244 -: юни 09, 2011, 21:03:13 »

Pachoran, ами на мен лично всички тези ритуали са ми смешни и не мисля , че има смисъл от тях . Още по-малко от гадаенето за пола на бебчо , при все че ние най-вероятно ще го знаем вече . При сестра ми имаше и захранване с питка и някакви хиляда гадаенета колко деца ще имат ( с едни шипки ) после какво ще е детето мятаха там ябълки и не знам си какво после я откупваха уж от баща и с някакво сандъче с монети после някакви житни класове на свекървата дадоха после някакви слънчогледи на майка ми абеее беше адски досадно , протяжно с всички тези ритуали и на гостите им дотегна честно казано ! Не ми харесва !
Решихме да направим едно "предаване на семейния огън" ще се съберат родителите ни ще държат по една свещ и ще си ги запалват един от друг и накрая ние двамата ще запалим от майка му и така ще танцуваме с нея свещ ( но не първия танц !! ) после мислим приятелите да се съберат около нас с по един балон с хелий в ръка с много дълги панделки  преди преди първи танц в кръг и когато DJ обяви че това ще е първия ни танц те да пуснат балоните и да се получи все едно един кръг от панделките , които висят от балоните и ние да танцуваме вътре в кръга !
ето такива неща ще има .
Разбира се ще оставя хвърлянето на букета , на жартиера също и нали съответно рязането на сватбената торта !
Активен
water_lily
Любопитен
*
Публикации: 20


Усмихни се!


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: юни 09, 2011, 21:47:13 »

deni878 , по обяснението ти за магазина, мисля че става въпрос за магазина на Хугасян. Ние си поръчахме халки от тях, но от магазина им срещу икономическия, също имаше доста голям избор. Обаче халките ни още не са дошли, въпреки че трябваше да пристигнат на 1 Юни. Обещаха ни да дойдат другата седмица, когато си ги вземем ще пиша за отзиви smile
Активен
Milataaa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 338



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: юни 10, 2011, 01:21:43 »

mynicheto, относно ритуалите - помисли какво би било забавно за вас и няма да ви кара да се чувствате идиотски. Всеки си има собствено мнение - за и против традициите. Аз също някои традиции не одобрявам, други създават много красиви емоции. Въпрос на собствено виждане, лошото ще дойде, ако родителите и близките ви започнат да натякват защо няма да имате традиционни ритуали и ще стане доста нервно...Аз примерно за вземането категорично отказах гайди и тъпани - мен това би ме накарало да се чувствам идиотски с цялото ми уважение към тази традиция, но аз бих се чувствала зле. То какво увещаване беше от роднините ни - да не било погребение, ето такива неща smile В крайна сметка си го направихме да е забавно за нас, да се чувстваме възможно най-малко притеснени и по-малко неуместно. Все пак това е вашият ден и не трябва да робувате на чужди мнения. Относно DJ  - няколко страници по-напред в темата има изброени доста dj с добри отзиви. Относно допълнителните ефекти - пушек машини и т.н., аз съм за, ние имахме подобни ефекти и създават много красива обстановка. Но помисли да вкарате някакви игри и ритуали, макар и пречупени през вашето виждане / за да пропуснеш, чувството, че е еднакво на всички сватби/, тъй като съм чувала отзиви за по-нетрадиционни сватби - в смисъл пийване на плажа без всякакви ритуали и т.н., че гостите остават с чувството, че са на рожден ден, не сватба. А и така се разчупва обстановката, създава се една много приятна енергия. Относно цените на Dj  - горе-долу такава е цената, при нас беше подобна, но за DJ и водещ.
Идеите с балоните, предаването на семейния огън и т.н. е страхотна  good. Има го това, че когато хората са ходили на доста сватби са поотегчени от същинските ритуали, много се забавляват на нещо по-различно и разчупено, стига да се осъществи емоционално или забавно smile
Активен
mynicheto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 234



« Отговор #247 -: юни 10, 2011, 07:45:07 »

Milataaa, виждам че ме разбираш ! Аз точно затова гледам да заместя ритуалите с нещо друго, но ми е много трудно ! На сватбата на сестра ми направих почти цялата програма - забавната част де , не ритуалите  за които разказах по-горе ! Доведох ансамбъла ми и танцувахме народен танц, след това осигурих две момчета от ансамбъла, които да се надиграват с питите , понеже кръсниците не можеха да танцуват, после ивикахме двойка латино танцьори , след това аз облякох ориенталски костюм и им танцувах, което може би беше и най-хубавото ! И така разнообразихме вечерта между танците на всички гости ! Но не искам да повтарям сестра ми, както вече споменах , така че отпадат подобните варианти .
Майка ми предложи да наемем фокусник , но на мен ми звучи адски детско ! Съгласна съм , че тези фокусници, които участват в кабаретни програми са си професионалисти , но не ми звучи добре ! Споделете ми моля ви, какви игри и готини ритуали или изненади сте имали или сте виждали на сватбите ! Наистина имам нужда от помощ !  blush
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: юни 10, 2011, 08:10:02 »

mynicheto трябва ли задължително да имате някаква програма? Ние нямахме нищо - нито танцьори, нито свирачи, нито фокусници или каквото и да било. Можеш да направиш един опростен и сдържан празник без много "излишни неща", като се концентрирате върху самото празнуване, а не върху шоу. Естествено това е въпрос на вкус, но това също така е вариант да се различиш от останалите...  smile
Активен
deni878
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: юни 10, 2011, 08:39:21 »

Здравейте момичета,

благодаря ви много за отговорите give_rose..утре пак ще ходим по магазините и трява да ги поръчаме вече халките, за да се отметне и това smile..вчера ходихме с трите малки шаферки да им вземат мерки за роклички..намерихме бутик, в който по наш модел ще ни ги ушият и може да си ги вземем под наем след това smile..а ако не са твърде скъпички ще си ги купим smile..то моделчето не е много сложно така че ще решим след това..
Утре ще избираме и костюм за миличкия, а аз дано да си намеря сандалки, понеже в сватбените магазини не ми харесват стандартните обувки..

municheto, хубави са халките, а в този магазин за който ми пишеш не сме влизали в него, но утре ще стигнем до там. За колко време ви ги изработиха вашите? ... а oтносно ритуалите, наистина всеки сам си решава какви ритуали да се включат, това е вашия ден и вие ще си го организирате както на вас ви допада..ние лично ще сме с оркестър и ДЖ...и утре ще се срещаме с тях, за да обсъдим сценария на сватбата и ритуалите...

Активен
mynicheto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 234



« Отговор #250 -: юни 10, 2011, 08:52:23 »

deni878 , Ами ние отидохме и общо взето когато харесахме халките момчетата изкараха едно куфарче с наредени халки от този вид в десетки размери и мерихме близо 30 минути като един от продавачите се занимава с това да намери подходящия размер на моя , а управителя мисля че беше ми търси на мен халката . В крайна сметка намерихме подходящите размери , което повярвай ми беше адски трудно поради факта , че наистина имаха мнооооого размери на всички видове халки , така че ако си харесате мисля , че няма да е нужно да ви ги изработват специално. Казаха ни да преспим една вечер с тях и ако всичко е наред с размера и не са ни малки или големи да идем да ни ги гравират , което ставало за час два и е за тяхна сметка ! Много съм доволна от магазина и обслужването ! Мен свекърва ми ме прати там , каза че само там прави бижута ( а повярвайте ми тя си поръчва мноого  crazy ) !!

 
anelcka80 , миличка аз също съм против претрупването на програмата с игри и номера , но има вариант ако например DJ-я не води добре и не е супер весел купон на дансинга или ако просто хората не станат масово да танцуват , трябва да имаме възможност за отреагиране ! Затова приготвихме тези изненади на сестра ми , заради DJ-я ! Ако е весело и се танцува много няма да прекъсвам тържеството през 15 минути разбира се !! Но искам да съм готова с резервен вариант !
Активен
sofiq_vn
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: юни 10, 2011, 12:39:27 »

Здравейте момичета,
 ние скоро кумувахме на наши приятели и за DJ бяха си наели Съни. Беше повече от страхотен направи голям купон три дни преди сватбата се срещахме и думите му за игрите бяха: „ За игра не спирам купона „ и така си беше от първия танц дансинга беше пълен и така до края. Прекрасен DJ, водещ, организатор  без забележки.  Взема по 100лв на час. Но за мен лично той е една от най-важните фигури  на тържеството. Ние избрахме DJ Уили и се надявам да останем доволни и очаровани както от Съни
Успешен избор момичета good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: юни 10, 2011, 13:14:45 »

mynicheto на нашата сватба нямаше игри и хиляди ритуали.С задължителните-посрещане,първи танц,рязане на торта,жартиери и букети,кумови танци-смятам че е напълно достатъчно ако хората ,които сте поканили са купонджии.Така ,че според мен няма смисъл от повече.Но е въпрос на лична преценка.При мен нямаше гайди,взеха си ме тихо-тоест баща ми ме изведе и ме предаде на млодоженеца,не събаряха врати и т.н.Но въпреки липсата на хиляди игри и ритуали стана голям купон.
За ДЖ-съм писала няколко поста преди твоя,ч
е на мен ми допада ДЖ Дидо.Но моя съвет е да се срещнеш  с няколко различни и да видиш на теб кой ще ти допадне.Защото всичко е въпрос на вкус и на това да си допаднете.Избери няколко между които се колебаеш и се срещни с тях.Цените им като цяло са близки на тези които си изброила.А за цената-какво да ти кажа-преценяваш си твоя диапазон и търсиш ДЖ ,който да отговаря на финансовата възможност.То е като с избора в магазина-търсиш изпитана марка пералня,ама като видиш че не стигат парите се задоволяваш и с някоя друга по евтина.Но това не значи че тя задължително ще пере по лошо.Но естествено има и риск.
Честно да ти кажа това с пушека-на мен лично не ми се струва удачно.
А това с фокусника-хич не ми харесва като идея.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: юни 10, 2011, 14:11:41 »

Момичета, имате ли представа къде мога да открия по-евтини рози във Варна? На пазара вървят 1.50 лева едната, на мен ще ми трябват около 200 за украсата в ресторанта. Поръчах изкуствени рози, но сега не съм много сигурна, че ще стане хубаво. Ето линк където съм пуснала и снимките: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,28151.msg478177.html#msg478177
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #254 -: юни 10, 2011, 14:25:04 »

Ние бяхме с подобна аранжировка с изкуствени рози. Нашите бяха в светли цветове - бяло и кремаво. За сега нямам професионални снимки, но довечера ще изровя някоя по-добра снимка и ще кача в галерията да ти покажа как изглеждат.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines