Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 16:04:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕПРАВЕщИТЕ - 20 -та част  (Прочетена 180050 пъти)
 
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: юни 09, 2011, 00:15:48 »

такаааа...
ето че днес си взех резултатите от изследванията...лекаря ми каза че всичко е на ред и няма никакви видими причини да не задържа бебето. Единствено не са ми готови някакви генетични които ми е пуснал на кариотип и ала бала но тях ще видим след още две седмици.Каза ми че следващия път в момента в който забременея ще ми изпише прогестерон и аспририн и всичко ще е на ред...за сега да си пия фолиевата киселина само. Пуснал ми е бил хормони Прогестерон, Тестостерон, Пролактин, FSH, LH
Изследванията ми ги направиха малко преди овулация, може би два дни преди да настъпи понеже като бях при гинеколога ми каза че в близките дни ще настъпи.
нивото на прогестерона ми е 0,50 ng/ml като тука не успях да разбера много добре от листа с изследвания където са показани минималните и максималните стойности. По време на изследванията се предполага ºе съм била във фоликуларна фаза а тук ми е показано ºе за тази фаза стойностите са 0-0.3 ng/ml демек при мен е повишен ли  crazy  за лутеална фаза дават стойности 1.2-15.9 ng/ml , за тази пък ми е нисък...и не схванах много ама...ще се вслушам в лекартя и каквото каже това pardon па да видим.
сега ще отида пак когато ми е горе долу предполагаемата ову, за да ми я потвърди и да ми каже какви са резултатите от генетичните изследвания и освен да стискаме палци, друго не остава  danceg
« Последна редакция: юни 09, 2011, 00:19:09 от BeRa » Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #286 -: юни 09, 2011, 00:18:28 »

BeRa, радвам се, че има някакъв напредък. Ще стискаме много силно палци!  Good luck
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: юни 09, 2011, 00:24:29 »

Благодаря ти Sandri
не знам какво съм се вкопчила в този прогестерон, но определено като знам че ще го пия ми е по спокойно и  съм по позитивна...
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #288 -: юни 09, 2011, 03:28:08 »

BeRa, стискам силно палци и вярвам, че съвсем скоро ще се гушкате с твоята рожба  LOVING
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: юни 09, 2011, 13:07:37 »

Ама BeRa този прогестерон не се изследва 7 дена след доказана овулация?!!! Нека някое по- компетентно момиче се включи и каже. Аз също съм изследвала този  хормон и си спомням че беше важно условие да е на точно определен ден изследването. Незнам така дали е достоверно. И другото което е, хапчетата се пият или слагат пак след доказана ову.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: юни 09, 2011, 13:29:07 »

Ама BeRa този прогестерон не се изследва 7 дена след доказана овулация?!!! Нека някое по- компетентно момиче се включи и каже. Аз също съм изследвала този  хормон и си спомням че беше важно условие да е на точно определен ден изследването. Незнам така дали е достоверно. И другото което е, хапчетата се пият или слагат пак след доказана ову.

изследванията ми не бяха 7 дни след ову а около два дни преди. На видеозона лекаря видя фоликул и каза че в близките дни ще настъпи овулация.
Не знам как се изследва и как са нещата , но в тия стойности които са показани за минимум и максимум на листа с изследванията нещо не ми се връзва.
А за приема на прогестерон ми каза че ще бъде след като забременея или след доказана ову, понеже ще ходя да ми я следи. Не знам как точно ще стане всичко, той е само два дни в седмицата в болницата и трябва да имам огромния късмет да оцелим ову в тези дни  crazy па да видим. идея си нямам...

П.П. сега се разрових и наистина пише че на 7-ми ден след доказана ову че се изследва, ама...мен ме пратиха веднага на изследвания ...не знам , може тука да имат други си схеми, знам ли ги...ще видим какво ще излезе на края  crazy
« Последна редакция: юни 09, 2011, 13:50:12 от BeRa » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: юни 09, 2011, 14:20:59 »

прогестерона се пуска след овулация, за да се види дали е имало овулация. има си референтни стойнсти за двете фази и се гледа дали е в норма.така че лекарят си е преценил и сигурно има причина да го пусне.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: юни 10, 2011, 10:17:01 »

Прогестерон се пуска точно след овулация, но другите хормони се пускат около 4-ти ден след началото на менструалното кърмене. Тогава жената е във фолекулярната фаза, после идва овулаторната и след това лутеалната фаза (времето от ову до менстр. кървене). Прогестеронът има много важна роля за задържане на ембриона, стойности извън границите са възможна причина за ранне спонтанен аборт (затова се изписват прогестеронови препарати в първите месеци, напр. утрогестан).
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: юни 10, 2011, 10:49:07 »

аз не разбрах защо ще ти изписва аспирин, Bera ти имаш ли доказана неусвояемост на фолиевата к-на?? защото не виждам друга причина за тоя аспирин, пък и той като цяло изобщо не е полезен при наличие на бременност huhhuh.gif
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #294 -: юни 11, 2011, 12:20:41 »

И аз щях да питам за аспирина  scratch one-s head Каква му е функцията в този случай? За прогестероновите препрати е ясно.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: юни 11, 2011, 13:27:10 »

Според мен аспирина е за разширяване на кръвоносните съдове и съответно подобряване на притока на кръв и кислород към ембриончето. На мен също ми  изписват по едно хапче вечер след овулация, заради миседите които правя.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: юни 11, 2011, 13:52:30 »

аспирина и по-точно аспирин протекта се изписва при доказана неусвояемост на фолиевата к-на, но като цяло той се пие преди доказването на  бременност и в последствие се спира или се приема в минимални дози, тъй като съдоразширяващата му функция може да доведе до кървене и загуба на плода
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #297 -: юни 12, 2011, 11:41:32 »

Bera, много е хубаво да знаеш, че всичко е наред. Не се вкопчвай в нещо, което не си разбрала... Карай по течението!
Момичета, на мен отново ми дойде... 3 дни по-рано... Не знамм... Когато последния път бях на лекар, тя ми каза, че ову ми настъпва малко по-късно около 17 ден... След това, когато беше станало бебето пак е било горе-долу в тея срокове, но миналия месец много странно... Имах 2 ову теста и си казвам ще видя само в тея дни, за които си мисля... smile малко странна логика, но реших, че ако не се появи дори бледа 2 черта няма смисъл на другия ден да тествам, а поне след 2... Но и тогава нямах ову и всъщност си мислех, че е някъде около 4-5 юни, а то на 10 ми дойде... Няма как да стане май-май... Сега съм решила от 24 да започна всеки ден да правя тея тестове и така.. Лошото е, че напоследък ми е много притеснено и натоварено...
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: юни 12, 2011, 12:20:35 »

Звънче, защо не опитате фоликуметрия. Тоест да те преглежда всеки ден и да се види със сигурност на кой ден от цикъла е овулацията. Хубаво е поне 2 месеца да го правите като можеш да съчетаваш с тестове. Аз съм го правила и при доказана от док ову теста не ми е отчитал. Аз изследвам и Естрадиол и ЛХ  хващам пика на хормоните, но теста не го отчита...Незнам може би аз не се тествам както трябва, но като чели на док вярвам повече...
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: юни 12, 2011, 14:27:31 »

zvun4e пробвай с мерен на базалната температура щом с тестовет е трудно да се засече.С базалната няма как да я пропуснеш.Неприятно е ,но е ефективно при хора които не си знаят точно овуто.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines