Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 14:54:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕПРАВЕщИТЕ - 20 -та част  (Прочетена 179984 пъти)
 
sEniOriTa
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #120 -: април 05, 2011, 11:35:28 »

Здравйте и от мен, минавам да ви пожелая много късмет и всички да видите заветните две чертички. Аз ходих на лекар, видяхме бебо yahoo, чухме му сърчицето yahoo, няма такова чувство, на всяка една го пожелавам. Доки каза, че всичко е наред за сега, но ще ме вика по- често заради мисед аборта миналата година. Аз си пия еутирокса за щитовидната по 100 на ден, края на месеца трябва да си пусна ТСХ.
Ми това за сега от мен!
Целувки!
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: април 05, 2011, 11:37:37 »

Аз днес отидох на доки изписа ми изследвания на хормоните , сега имам да правя тях и на половинката спермограма и като са готови отиваме при нея да видим , какво ще каже (дано да няма нищо сериозно).Успех на всички чакащи ,дано този месец донесе много положителни тестчета и да ни зарадва всичките.
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: април 05, 2011, 13:07:17 »

мили момичета, аз бях поспряла малко да чета тази темичка, защото се бях поотчаяла, но днес реших да вляза и ме обвзе един оптимизъм като ви чета  give_rose
много се радвам за вас - niksha и sEniOriTa - сигурна съм, че ще имате прекрасна бременност, а след това и малки сладки бебешоци smile

plamak_, не избързвате ли с тези изследвания ? естествено, ти си знаеш, но аз все си мисля, че е добре да се поизчака, преди да се вкарваме във филма с изследванията и докторите, просто от психологическа гледна точка (мое мнение)

Иначе... какво се случи при мен миналия месец и аз незнам sad а да ви кажа честно, точно сега не искам и да знам - чувствам се добре , нямам никакви неразположения и поне за момента не искам да се занимавам с лекари и хиляди предположения. Както ви писах, имахме си тестче с бледа втора черта, на същия ден се сдобихме с още едно такова, но от друга марка. След един ден втората чертичка беше по-наситена. Отидох на лекар, защото отново получих зацапване и се притесних. Лекарката гледа, гледа, но нищо не се виждаше (въпреки че би било нормално, беше едва 7-ми ден след закъснение) Каза ми да изчакам още седмица и пак да отида, като ми каза отново да си направя тест, който този път беше напълно отрицателен. На следващия ден след отрицателния тест - си ми дойде. Последните няколко дни успях да обърна нагласата си към бебеправенето, а именно каквото има да става, ще става, колкото по-малко го мисля - по-добре. За щастие и двамата сме още млади и е излишно да се притесняваме от сега - явно нашето чудо е по-претенциозно и иска първо да се убеди, че много го искаме и тогава да влезе в живота ни   Momy
« Последна редакция: април 05, 2011, 13:09:52 от vilenceto » Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: април 05, 2011, 13:14:00 »

vilenceto рано е ако човек е нямал никакви проблеми преди това , но аз за жалост съм имала хормонални , освен това си ми откриха и възелче на щитовидната преди време , на което докторката много не обърна внимание.Искам да съм спокойна че на изследванията всичко ми е ок , защото ако не е което аз предполагам ,защото последните няколко месеца взе да ми се попроменя дължината на цикъла , само губим време в приказки как ще стане .Всеки сам преценя кога и какво да прави , аз мисля че достатъчно чаках , ако нищо ми няма ще е супер , така може би ще се успокоя още повече .
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: април 05, 2011, 14:27:20 »

Извинявай  give_rose , сега като каза, се сетих, че някъде беше споменала, че си имала проблеми с щитовидната жлеза. Стискам палци изследванията да са наред и единственото необходимо нещо да бъде повечко "гушкане"
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: април 05, 2011, 15:16:41 »

Пламак СГ само в клиника по стерилитет и за предпочитане разширена по Крюгер.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: април 05, 2011, 15:29:07 »

Пламак СГ само в клиника по стерилитет и за предпочитане разширена по Крюгер.
Маги аз не съм запозната в нашият град да има такава  клиника .
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: април 05, 2011, 15:50:34 »

В Бургас мисля, че няма има във Варна най-близо ето тук може да видиш къде има клиники http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52

Спермограмата е най-лесния начин да излирате един проблем, няма боцкане, няма да ти гледат между краката и да те ръчкат, затова е оправдано да е едно от първите изследвания и да се направи където трябва и както трябва, защото в един момент може да се окаже, че се опитвате да оправите нещо, а в същност проблема е другаде.

Късмет.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: април 05, 2011, 16:17:06 »

Знам Маги , мъжът ми не е против да си направи спермограма , дори самият той без да му казвам реши и ми каза че трябва да си направи ,защото едно бебе се прави и от двамата не може само на мен да ми правят изследвания.Но за момента няма как да пътуваме извън Бургас и ще направим тук, ако се наложи пак по нататък ще гледаме да отидем.Лекарката при която ходих до колкото разбрах се занимава със стерилитет и тя ни даде направление за една лаборатория , дано да е по добра и за това да ни праща там.Ще ви държа в течение с резултатите , аз още утре ще правя първите хормони.
Виле не се извинявай мила , това е нещо  нормално , няма как да помниш всеки какво е казъл.Реакцията ти е напълно нормална и аз бих имала същата при вариант че двойката е млада и не знам да има здравословни проблеми.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: април 05, 2011, 18:35:27 »

Пламак ясен ми е проблема с парите, но по-добре сега малко повечко отколкото във времето много пари за нищо.Аз лично знам точно колко много са парите нужни за коректна диагностика и лекуване на стерилитет.Аз лично предпочитам да дам малко повече пари и да отида при определен лекар специалист отколкото да отида при някой неизвестен и да ми напакости.И знам колко са нужни парите и колко ги няма.Всеки сам си решава, аз само давам съвет smile
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: април 05, 2011, 18:58:17 »

Така е , напълно съм съгласна с теб Маги , парите не стигат , но и мъжът ми няма как да отсъства сега от работа и изобщо много неща .Надявам  се че не съм сгрешила в избора на лекар и че това че се занимава с лечение на стерилитет , не е само надпис , а действителност.Все пак аз още не мога да твърдя дори че имам такъв проблем, ще изчакаме резултатите ще видим какви ще са и какво ще се прави.Притеснява ме само това изследване за проходимост на тръбите , нямам идея точно какво е и може би за това, тази неизвестност е ужасна , продполагам че няма да го правим още сега , ако се открие проблем при хормоните , но когато и да е няма да ми е по лесно сигурно.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: април 05, 2011, 20:09:23 »

Така е , напълно съм съгласна с теб Маги , парите не стигат , но и мъжът ми няма как да отсъства сега от работа и изобщо много неща .Надявам  се че не съм сгрешила в избора на лекар и че това че се занимава с лечение на стерилитет , не е само надпис , а действителност.Все пак аз още не мога да твърдя дори че имам такъв проблем, ще изчакаме резултатите ще видим какви ще са и какво ще се прави.Притеснява ме само това изследване за проходимост на тръбите , нямам идея точно какво е и може би за това, тази неизвестност е ужасна , продполагам че няма да го правим още сега , ако се открие проблем при хормоните , но когато и да е няма да ми е по лесно сигурно.
СГ отнема 15-на минутки, с влизане, взимане на чашка, описване  ипр. - макс. 30-40 минутки, абе все ще може да отдели час-два, стига да иска.
Дори и да нямаш никакъв проблем, един обикновен АГ може да изкара, че имаш или пък да не види нещо много важно. не забравяй, че това е здравето ти и трябва много внимателно да си подбираш доктора. Да не стане от нищо - нещо или пък да изгубиш много време в лутане напред-назад.
Проходимост на тръбит есе тества с цветна снимка или хидротубация. Краен вариант е лапароскопията, н ослд ЦД или хидротубация.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: април 05, 2011, 20:27:32 »

Аз тръгнах от гинеколог на чийто кабинет пишеше, че се занимава със стерилитет.Е беше пълна клупост това.Никак не се занимаваше със стерилитет.Прати ме в обикновенна лаборатория за СГ, на мен ми отказа хормони защото съм била добре не е имало нужда да се пускат тези неща.Намери ми възпаление в дясната тръба и ме тъпка с хиляди лекарства сега си давам сметка, че болките в дясно са в следствие на многото сраствания там.

В повечето клиника по стерилитет работят и събота и неделя, така че може да се обадите и да питате за тогава да се пусне СГ.

Но все пак Пламак ако нямате година опити без успех не се стресирайте излишно.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: април 05, 2011, 22:01:27 »

Ами и аз очаквах да не ми пусне лесно изследвания на хормони защото правим опити приблизително от половин година, но уви надмина очакванията ми.Само като и обясних че съм имала проблем преди дадох и изследванията си от тогава и като цяло и разказах как стоят нещата че все още и бебо не става и тя веднага ми каза че ще пуснем хормони и микробиология , хламидии , спермограма  и т.н.Каза ми да не се притеснявам ,защото е минало малко време да си мисля че имам проблем , но пък че е хубаво че след като съм имала преди проблеми съм се ориентирала по на време за изследвания.Каза ми да направя всичките изследвания които ми предписа и да отида с тях тогава.Аз още като ги видя и ще ми стане ясно дали пак са ми се възобновили проблемите , но силно се надявам да не съм толкова сериозно.Решила съм че ще отида за лично спокойствие до някъде , ще направим първоначалните изследвания , ако има проблем ще лекуваме , ако ли не ще направим и други ,поне аз така долу горе съм си предначертала , но естествено винаги нещата могат да се променят.
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: април 06, 2011, 07:54:27 »

vilenceto, стискам палци много скоро да стане вашето чудо!  good
plamak_, дано с изследванията всичко да бъде наред  smile А вие говорихте ли с лекарката какво ще е изследването за проходимост на тръбите? Май по-добрият вариант е цветна снимка. Не се притеснявай и не го мисли от сега. Боли, но е за малко. Пишеш, че ще го правиш, ако има проблем с хормоните, може и аз да не съм те разбрала правилно.  blush Дори и хормоните да са наред, пак е добре да направиш изследването за проходимост. Стискам палци всичко да е както трябва!  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines