Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 14:23:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕПРАВЕщИТЕ - 20 -та част  (Прочетена 179874 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: март 14, 2011, 12:34:13 »

Бубка хормоните се изследват на 3-ти 4-ти ден от МЦ, като е хубаво преди това да направиш един преглед с Узи, за да се види дали няма задържани фоликули, защото ако е така хормоните ще са различни.Пролактин се пуска на 7ми ден след доказан овулация, а хормоните на щитовидната можеш да ги пуснеш във всеки ден от МЦ.Ако решите да правите СГ, нещо много лесно и изключващо много тревоги, само в клиника по стерилитет.Препоръчвам да почнете със СГ, не боли, не хапят, а и така изолирате 50% от вероятността бебето да не става.
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: март 14, 2011, 13:55:59 »

И аз съм си още при вас  give_rose Ние спираме за момента всякакви действия.
Маги, предполагам че е техническа грешка  give_rose , но прогестерона се прави на 7-ми ден след доказана ову. Пролактина може с тези в началото на цикъла.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: март 14, 2011, 13:58:00 »

Да Мария грешка е, нещо съм блейка тези дни  blush
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: март 14, 2011, 14:02:58 »

Благодаря ви, записвам си, но явно няма да е този месец! А, Узи - ултразвук ли е  blush
Сега се обадих до допълнителното здравно, но СГ не се поемала, както и очаквах  sad
Нищо, явно ще я само-финансираме. Поне част от моите неща прокарвам от там успешно.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: март 14, 2011, 14:19:42 »

А, Узи - ултразвук ли е  blush
мхм

Бубка пак е само Сг-то на много места не искат и хормоните да поемат.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: март 14, 2011, 14:31:32 »

Бубка пак е само Сг-то на много места не искат и хормоните да поемат.

А, хормоните незнам дали ще ги поемат - трябва да питам доктора и координаторката, защото тези по телефона винаги казват, че не се поема. И HPV-то не ми го поеха, хем го назначи този доктор, при който ме пратиха и от който поемат колпоскопа. Но СГ се водело част от "Стерилитет" (това след като ме питаха какво му било на мъжа ми, че съм питала за СГ  crazy ), а те "такива неща не поемали" - здраве да е, важното е всичко да е с добри резултати, пари се печелят  pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: март 14, 2011, 14:38:33 »

 Offtopic За съжаление стерилитета не се поема никъде в БГ нито от Здравните нито от частното осигуряване, като някаква чума го имат.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #52 -: март 14, 2011, 18:55:08 »

red_roses, на мен ми пусна прогестерон на 17 ден, като 2-3 месеца засичахме овулация на 11-12 ден от цикъла. Пия си дуфастон от вотората част на цикъла, но разлика не намирам. Идва ми по същия начин в същия ден и без да пия, чудя се има ли смисъл. Още повече, че ми пречи и на отслабването, което съм предприела. На един преглед видя нещо като киста на жълтото тяло, което се получава от нисък прогестерон. Мисля, че преди го нямах този проблем тъй като имах много дълъг и нередовен цикъл, а а ниските нива на този хормон предизвикат по-ранното настъпване на м. За алтернатива, искам и аз да знам някакъв изпитан метод.
ОК регулират хормоните в организма, съдържат двата женски хормона прогестерон и естроген. А ти от къде знаеш, че ти е нисък, след като не си го изследвала?
Бубка, ти защо ще правиш толкова много изследвания. Защо не се консултираш първо с лекар? Може доста от тях за момента да се окажат излишни? Извинявай за въпроса, но не бива ли да мине поне една година за толкова изследвания? Миналата година имах направление за ендокринолог и въпреки това си платих всички хормони.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #53 -: март 14, 2011, 19:58:47 »

uliaulia , просто се предполага , че е нисък , защото имам кървене между циклите от 3 месеца насам , идва ми на по 40 дена . Като казах това на лекаря, той само ми предписа Дуфастон без да ми назначи изследвания , за което бях крайно разочарована и още един неуспешен опит за мен да се спра на някой свестен лекар, който да ми обърне внимание. Сега пак мисля да ходя при някой , но даже не знам при кого за това и още не съм отишла. На своя глава реших да пусна прогестерон , защото ми омръзна да ме мотаят и така pardon. Замислям се да отида на ендокринолог , защото във Варна гинеколози с ендокринологична насоченост почти няма , има една дето не й се носи добра слава  crazy.
« Последна редакция: март 14, 2011, 20:02:36 от red_roses » Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #54 -: март 14, 2011, 21:09:32 »

uliaulia и red_roses, обръщам се към вас, тъй като вие ме питахте за ОК и хормоните. Аз ги пия именно за регулиране на хормоните (включително, но не само, прогестерон). Когато имах установен единствено нисък прогтерон, ми изписаха Дуфастон или Утрогестан. Сега, тъй като има и други хормони, които не са в норма, пия ОК.
Като алтернативна форма на хапчетата, аз лично знам за диосгенин - растителна форма на прогестерона. Съдържа се в корените на диоскореята (див ямс). Има го под формата на капсули и на крем.
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 14, 2011, 22:13:12 »

red_roses, за съжаление има много лекари, които изписват Дуфастон без да са правили изследвания. Аз също съм го пила 3 месеца, ефект нямаше. Цикълът ми варира около 35-37 дни, имала съм и зацапване 1-2 пъти, но нивото на прогестерон ми е нормално. Взела си правилно решение да се обърнеш към някой друг лекар, но това трябва да е специалист по репродуктивна медицина. Той ще ти каже трябва ли и какви точно изследвания да се пуснат. Когато се изследва прогестерона, се изследват и другите хормони, иначе поне на мен ми се струва малко безсмислено.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: март 15, 2011, 10:29:16 »

Бубка, ти защо ще правиш толкова много изследвания. Защо не се консултираш първо с лекар? Може доста от тях за момента да се окажат излишни? Извинявай за въпроса, но не бива ли да мине поне една година за толкова изследвания? Миналата година имах направление за ендокринолог и въпреки това си платих всички хормони.

uliaulia, аз не съм тръгнала нищо да правя още. Питах за хормоните само кога се правят, за да имам представа. Колпоскоп и HPV правих есента, по друга причина, където за щастие се оказа всичко ОК и без проблем, сега колпоскопа ми е профилактичен или вторичен по-скоро - по искане на лекаря.
Разбира се, че няма да се юрна да правя нищо ей така на своя глава и без консултация  girl_wink

« Последна редакция: март 15, 2011, 10:31:28 от bubka » Активен
sEniOriTa
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #57 -: март 17, 2011, 09:45:48 »

Здравйте и от мен, отдавна не съм писала. След операцията на щитовидната д-р Сечанов каза, че може да почваме с бебеправенето и така и направихме. Резултата е налице. Закъсня ми 5 дена и си направих тест. Положителен. Направих си и втори, защото лентичката беше много бледо розова. Втория показа същото. Зарадвах се, но не за дълго. Трябваше да си направя изследвания на TSH и FT4. Вчера си фи взех, FT4 е в границите, защото пия хапчета, но TSH е извън границите - 11.6 при реф.стойности до 4 за възрастни и до 3.5 за бременни. Това знам, че не е добре и пречи при бременност. Днес отивам при доктора с резултатите, но се притеснявам да не се повтори аборта, който преживях миналата година. Звъннах да си запиша час при Катя Тодорова, но ми казаха че до Великден няма свободни часове, а след това излиза отпуска. Много ми е притеснено.
« Последна редакция: март 17, 2011, 09:49:13 от sEniOriTa » Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: март 17, 2011, 10:56:36 »

Не съм наясно много с хормонитеsEniOriTa , но дано не се налагат такива крайни мерки или да се случи спонтанно.Дано като отидеш при лекарката да ти предпишат някакви медикаменти с които да влезе в норма , аз преди имах промяна в някой хормони (при мен се беше получило от силен стрес и неотиване на време ), но всичко се коригира с хапчета, дано въпреки че си бременна да може и при теб.Все пак да можеш да се порадваш на хубавата новина.Стискам палци и като минеш при лекаря да ни кажеш как е минало.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: март 17, 2011, 11:02:14 »

sEniOriTa при ендокринолог незабавно, има много голяма вероятност от спонтанен аборт при такива стойности на ТСХ, ако искаш ще ти дам телефона на д-р Начев, аз ходя при него и съм много доволна.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines