Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 06:44:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 168127 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #375 -: октомври 08, 2011, 20:35:04 »

Защо е това отлагане на глутена и жълтъка  sad
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: октомври 08, 2011, 22:17:07 »

Кокиченце, може би имаш предвид, че в 9-ти месец ще въведеш глутена, защото сега сте в 8-ми?

Аз последните 2 седмици въведох пуешко и заешко. Елица си ги хапва и двата вида месо, но сякаш предпочита заешкото smile
Два пъти каша на ден лично според мен е много, дали няма да му става тежко на Ачи... crazy А защо само плодово пюре? То не може да бъде основно хранене - или е като междинно, или е десерт good Добавяй млекце след/ преди плодовото пюре, ако искаш. Аз така правя.
Глутен не съм въвела, но исках първо да въведа някой и друг вид месце и тогава. Мисля да го въведа след седмица.
За жълтъка, да си призная, не бързам. Може би след месец. Преди жълтъка, тоест малко след глутена, предпочитам да въведа млечните, като съм решила, че ще започна с масълце и извара, която е много, много полезна!
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #377 -: октомври 09, 2011, 09:12:08 »

Не мисля, че отлагам  много въвеждането на глутен и жълтък/особено глутена/ При положение, че започнах да захранвам на навършвни 6 месеца/каквито са препоръките на СЗО/ и моят юнак много трудно свикна с лъжицата, въвеждането на продуктите при нас върви плавно. Първо исках да въведа няколко зеленчука,плодове и каши. Вече хапваме от зеленчуците: тиква, картоф, тиквичка, пъщарнак, морковът твърдо го отказва -на два пъти съм предлагала с пауза от месец; от плодовете: пъпеш, банан, ябълка, круша, праскова сега въвеждам; от кашите чисти ориз и елда - приготвям ги с кърма и  добавям плодово пюре.
Още не съм заместила хранене. Ние продължаваме да се кърмим денонощно, преди всяко хранене задължително се кърмим и през нощта се будим да цокаме по много. Вече не ги броя нощните кърмения blum, но когатато се събуди само три пъти се чувствам много отпочинала yahoo. От месата съм дала пуешко и аз се чудя дали да не въведа и пилешкото и тогава да почнем с глутена /Сънрей, имам предвид на навършени 8 месеца да го почна глутена  Wink/ Глутенът по схемата, която аз следвам се препоръчва да се дава след 6-ти месец и след въвеждане на месото. А жълтъкът се въвежда след глутена. Освен това той  е спорен момент при захранването. Нашият хемоглобин на 6 месеца беше 123, което е супер /още повече, че аз не консумирам месо,а само риба понякога/. За това не виждам за къде да бързам с жълтъка.
Сънрей, аз именно за това се чудя какво да му предлагам на малкия на закуска след като не съм въвела глутена /ще почнем с овесена каша/. На обяд зеленчуково и месно пюре през ден, след обяд каша+ плодово пюре, но какво да давам за закуска към 9 към кърмата crazy??? А и още нещо, независимо че вече хапва твърда храна, моето момче продължава да се храни на около 3 часа и често след като си е хапнал кашичка /100-ина грама, а преди това сме се кърмили/ пак иска да цока??? girl_impossible къде го събира? Даже не мога да си представя как ще заместим хранене и ще махнем нощните прехапвания pardon
« Последна редакция: октомври 09, 2011, 09:26:30 от kokiche » Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: октомври 09, 2011, 10:06:01 »

Кокиче,има някакви безглутенови бисквити или сухари бяха-можеш да даваш от тях да си гризка преди/след кърменето в 9.С тях може да се прави попара,към която да се добавят масло и извара.
За мазнината-чувала съм нещо като правило преди годинката масло или зехтин,колкото лещник,след годинката колкото два лещника.
Върти ми се в ума и някакъв кус-кус,който бил много готин,но май той беше пшеничен.
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: октомври 09, 2011, 10:10:22 »

Кокиче, лично аз давах безглутенов кус-кус. Страхотен е, малкия го хапва много. Също така му правих попарка с безглутенови сухари, има на доста марки и всички са хубави. Глутенът го въведох 9-я месец с овесена каша, после кус кус от ръж, бискитки .....спасих реда на въвеждане. Относно кърменията - ето тази статия е много хубава http://www.podkrepazakarmene.com/кърмене-и-сън-нощно-кърмене-148.html . И ние се кърмим нощно време, но не се опитвам за сега да ги махам-следвам желанията на бебчо-щом той се чувства добре така и е спокоен- това е най-важното!!!
Жълтък не съм въвеждала, ще е около годинката!
« Последна редакция: октомври 09, 2011, 10:13:19 от Поли » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: октомври 10, 2011, 08:29:16 »

Да, аз съм давала няколко пъти безглутеновите бишкоти на Плазмон, но по-горе Боги е писала и за други. Не бях чувала за безглутенов кус кус, можете ли да кажета каква марка е? give_rose

Кокиче, аз от месата първо въведох пуешко и заешко. Четох, че пилешкото има по-голям шанс да е наблъскано с отрови някакви, та затова въведох заешкото като второ месце. Харесва се като цяло на бебетата.

За мазнината - засега съм давала тази, която се съдържа в пюретата - рапична. Нищо повече. Но мисля, че може и по съвсем мъничко зехтин.
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: октомври 10, 2011, 08:38:37 »

Аз лично купувам изделията на "Макрин 2003"- ето тук може да погледнете какви безглутенови изделия предлагат http://bglotos.com/Здравословни%20храни/Макаронени%20изделия/Оризов%20кус-кус%20Макрин%20250%20гр Ако някой има интерес ще пусна линк и към безглутеновите сухари;)

Има богат избор на безглутенови макаронени изделия и всички са много хубави. Ако искате да следвате реда за въвеждане на глутен точно-има и продукти от ръж, ечемик..... Не знам защо обаче не ми излиза целия линк-копирайте всичко....
« Последна редакция: октомври 10, 2011, 08:41:11 от Поли » Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #382 -: октомври 10, 2011, 10:18:50 »

Момичета, въпросче и от мен. Как давате плодове на децата? Бо е на годинка и два месеца и досега давах доста плодови пюрета. Ама вече е голям за пюре, мисля. Сега стържа на ситното ренде банан, ябълка и круша. Вие как ги давате - намачкани, настъргани, на парченца или...? Други плодове давате ли? Аз като купешки пюрета съм давала на практика всички плодове - сливи, праскови, кайсии, горски (е, без ягоди), но като пресни плодове съм давала само тези трите, които изброих, и сега се чудя какво да купувам, да стържа ли, да мачкам ли... почес  smile...
« Последна редакция: октомври 10, 2011, 10:21:12 от rozovka » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: октомври 10, 2011, 12:25:27 »

Поли, благодаря ти много! Дори и не ги бях чувала good Би ли ми пуснала на лични линк за безглутеновите сухари, а ако искаш и направо тук в темичката, за да е от полза и на други мами give_rose
Ти онлайн ли ги поръчваш, и ако да - всичко нормално ли е с доставката? И твоето бебче колко е голямо? Даваш му ги под формата, в която са произведени или ги пасираш?
« Последна редакция: октомври 10, 2011, 12:27:40 от sunray » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #384 -: октомври 10, 2011, 12:53:28 »

Момичета, въпросче и от мен. Как давате плодове на децата?

Аз давам ябьлка, круша разрязани наполовина, без семки. Тя си ги дьржи и яде. Бананьт цял, обелен наполовина, за да може да го дьржи за кората, иначе се хльзга. Манго на голямо парче, грозде разполовено без семки, кайсии разполовени без костилка и т.н
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: октомври 10, 2011, 13:10:09 »

Аз давам ябьлка, круша разрязани наполовина, без семки. Тя си ги дьржи и яде. ....
Днес на Дара й беше първото задавяне с парче ябълка и си беше кошмарно преживяване!
Не знам кога ще се престраша пак да й дам непасиран плод.

Дани,знам от друга мама,че кус-куса не се пасира-много е дребен.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #386 -: октомври 10, 2011, 13:16:37 »

Преди годинка особено ябьлката се дава варена леко да омекне. Тя е един от най-опасните от задавяне плодове (заедно с моркова). Но на Розовка детето е е на година и нещо, затова не сметнах за нужно да поясня  blush

Останалите които сьм споменала ги давам сурови, освен крушата - зависи колко е твьрда.

Как се задави? Как успя да отхапе толкова голямо парче?
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #387 -: октомври 10, 2011, 13:36:08 »

dodo23, съчувствам ти, мила - гуш! Аз затова и не бързам с цели плодове, дето се вика, няма къде да избягат, по-добре да се поизчака, има време да ги гризка детето.

Ина, благодаря за съветите много!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #388 -: октомври 10, 2011, 14:01:20 »

Сетих се да добавя, че на Марта сьщо й се е случвало да се дави, но се справя с изхвьрлянето на парчето. Нали според Рапли това е част от ученето да се храни и контролира храната - както падането, когато детето се учи да ходи.

За родителите определено не е приятно де...  girl_impossible

Добавям снимки от току щошния обяд - зелен фасул и омлет сьс спанак и яйчен жьлтьк (1/4):



Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #389 -: октомври 10, 2011, 21:58:53 »

Ина,хубава идея ми даде сега с този омлет.Давай бързо рецептата.Че на Марти само зеленчукова супа ,месна супа,паста със сирене,трахано /то пак си е паста само ,че приготвена от баба/със сирене
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines