Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 06:54:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 168182 пъти)
 
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: март 28, 2011, 18:08:12 »

Жълтъка и ние от 6м. започнахме.
1 седмица давах по 1/4 през ден в пюрето
втората седмица по 1/4 всеки ден
третата седмица по 1/2 всеки ден
след това се счита че е захранено с жълтък и аз сега си давам през ден в зеленчуковото половинка  good
цял жълтък мисля че на 8м каза педи smile


а ето и една друга версия на друга педи:
на 6м. се правят профилактични изследвания, ако хемоглобина е под 100 се дава жълтък за да се увеличи, ако си е в нормите, се чака до 8м.  good
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: март 28, 2011, 19:10:51 »

Аз въвдох жълтък направо със застроена супичка, мисля че около 7м., не съм делила на осминки, четвъртинки и т.н.  Wink
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: март 29, 2011, 08:57:18 »

Значи ще го почвам.Педи каза да почна с размер на грахово зърно, през ден, да увеличавам по мъничко и така до 1/4 през ден.Абе прав е бил човекът, ама пусти майчини съмнения... blush
А мога ли едновремено с жълтъка да стартираме и кашата или да зачакам 10-тина дни да следим за някаква реакция и тогава кашата?
След жълтъка се втурваме към месните.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #108 -: март 29, 2011, 09:32:09 »

С каква каша мислиш да почнеш? Ако почнеш с ориз или елда например, мисля, че няма да имате проблем ако ги започнете успоредно, но все пак си остави някой ден разлика. Поне да изака жълтъка, което ще означава, че е преминал през където трябва. А защо не почнеш първо с кашата и веднага след нея жълтъка?
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: март 29, 2011, 10:28:45 »

Ами, Кате, мислех с бананова да започнем, знам ли и аз.Вие с каква започнахте?Тук четох, че има вариант кашата да се смесва с плодово пюре...
Иначе педиатъра каза жълтък и след него месни.След като изрично го попитах за каши, каза - може!Ако не го бях попитала вероятно щяха да останат за другия месец.
Обаче, преди малко се сетих, че моят баща е алергичен към жълтък.Получил е алергията след преяждане с яйца на Великден.Това предполагам не би трябвало да ни притеснява, щом не е наследствено!?
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #110 -: март 29, 2011, 11:10:13 »

Валка, ние запознахме жълтък на шест месеца и половина. В началото бях много нередовна с този жълтък, напоследък гледам веднъж - два пъти седмично да не пропускам. Аз го омешвам в чиста тиква или в пюре моркови и картофи и върви - засега поне.

Каша първо дадох безмлечна на Милупа, после млечна оризова пак на Милупа. Сега ядем доста голямо разнообразие от глутенови и безглутенови каши - главно на Хип и на Слънчо - кайсиева и най-вече ябълковата добре се приема. Банановата нещо не ни върви много, но гледам да правя и от нея, но май се престараваме с това разнообразие от храни - майка ми и свекърва ми казват, че навремето не е имало сто вида каши и са давали по-еднообразни неща в началото, и пак сме пораснали. А, на Хумана пробвах една с праскова и маракуя, но не е във възторг. Овесената на Хип с ябълка засега е първенец  smile. Има нещо в тези пюрета и каши на Хип, много са вкусни  blum.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #111 -: март 29, 2011, 22:09:16 »

Валка, аз почнах с безмлечни - ориз, после орис с банан и двете на Лактана, после елда на Хип, млечна бананова на Хумана (понякога яде, понякога не иска от нея), овес на Лактана, царевица с ванилия на Нестле и т.н. Различни видове и марки. Този месец ще взема съвсем нови вкусове, да видим. Като цяло на Хип и Лактана най-ми харесват, но не съм пробвала всички марки.

Каши има и в бурканчета, примесени с плод. Може и от тях да дадеш. Каша с плод също може, особено ако познава и обича конкетните плодове.

Жълтък и аз давам не през ден, а по-рядко, може би два пъти в седмица се събират. Давай смело, ако има нещо, ще си покаже.
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: март 29, 2011, 23:50:36 »

И аз почнах с безмлечна безглутенова оризова каша Милупа.Сега давам всякакви.И да питам млечни с безмлечни редуват ли се или как?Внимавам само ако на обед съм давала запичащи заленчуци ,после към кашата слагам пюре от сливи или круши.
Но да ви питам мога ли да давам вече сирене и какво?Тук намерихме днес българско овче сирене и сме много  yahoo yahoo  ,но става ли за малчо или да взимам Био някакво?Аз един път му дадох да опита philadelphia  сирене крема ,което е за мазане,но той така ме гледаше и.. не се сдържах,но съвсем малко.Но нормално сирене от кога се дава?
И още нещо виждам ,че има готовибурканчета на Хипп плод + бисквитки.Реших да взема от тези бисквитки,за да мога аз да му ги добавям към пюренцата,но видях че съдържат захар..а са за след 8 месец.Това нормално ли е? Нали уж сол и захар трябва да  се избягват или ?
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #113 -: март 30, 2011, 09:43:26 »

Реших да взема от тези бисквитки,за да мога аз да му ги добавям към пюренцата,но видях че съдържат захар..а са за след 8 месец.Това нормално ли е? Нали уж сол и захар трябва да  се избягват или ?

Трябва... но мама си преценява  pardon. Аз също гледах готови десертчета (на Нестле, ако не се лъжа), и всичко си имаха - и захар, че и консерванти май. Ами наскоро гледах менюта на детски кухни - всички десерти са захар, нишесте, захар, нишесте... това е положението. Някои мами това не ги притеснява. Ако прецениш, давай, ако - не, недей, или само отвреме - навреме... както мама реши.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: март 31, 2011, 11:12:38 »


А защо сте започнали с безмлечна?Понеже ще я давам в 15ч, а това хранене вече ни е заместено от плодовото, не е ли по-добре да е млечна?Сори за тъпия въпрос, дано не съм станала досадна blush
Сега разгледах кашите в сайта на Па-па.Слънчо и Милупа съдържат захар.За сега се ориентирам към банановата на Хумана http://papa-bebe.com/ka6i/humana.html
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #115 -: март 31, 2011, 11:27:03 »

Сега разгледах кашите в сайта на Па-па.Слънчо и Милупа съдържат захар.За сега се ориентирам към банановата на Хумана...

Има глюкоза вьтре, не е ли сьщото?  scratch one-s head
Активен
allisa
Сватбар
***
Публикации: 162



« Отговор #116 -: март 31, 2011, 12:03:31 »

А защо сте започнали с безмлечна?

Защото Ивка-усмивка е още малка за краве мляко, а в повечето каши млякото е именно обикновено сухо мляко. Можеш да приготвиш безмлечната каша с вода, кърма или адаптирано мляко по твой избор, както и да добавиш плод.  good
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #117 -: март 31, 2011, 17:12:45 »

Аз не съм виждала безмлечна каша да се приготвя с вода. Всички се приготвят с АМ (или кърма), а ако са млечни - тогава с вода (нали млякото си е в самата каша  lol. С кърма не съм приготвяла каша, но съм чувала, че не се получава. Така че и млечна да дадеш (тя самата съдържа мляко), и безмлечна да е (приготвя се с АМ/кърма) - има млекце  smile.
Активен
allisa
Сватбар
***
Публикации: 162



« Отговор #118 -: март 31, 2011, 18:42:18 »

Разбира се, че могат да се приготвят и само с вода. Ето цитат, който се отнася за кашите на Хип, но това важи и за останалите: "Според нуждите на детето, инстантните безмлечни каши HiPP могат да се приготвят с вода, кърма, хипоалергенно мляко HiPP HA, с мляко за кърмачета HiPP, пълномаслено или разредено краве мляко. В зависимост от възрастта на детето към тях могат да се прибавят плодово или зеленчуково пюре HiPP, настъргани плодове или парченца плодове."
ИЗТОЧНИК
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: април 01, 2011, 07:33:56 »

нашата педи пък ни каза, че няма значение дали ще започна с млечна или безмлечна каша, важното било да е без глутен  crazy
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines