Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 06:53:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 168177 пъти)
 
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: март 25, 2011, 11:52:32 »

Благодаря ти, Ивче, за отговора. За тези турските и аз си мислех да и взема, че са на по-поносима цена. А иначе за "Закуска" незнам колко са сладки, ама те тези на Плазмон и Хип също хич "не лъжат" по сладост, че и аз ги хапвам с кеф  girl_wink
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: март 25, 2011, 12:38:17 »

аз съм давала на Плазмон - не ги иска много много  girl_impossible
педи ми каза, че от  "човешките" най-удачни за бебе са житен дар, обачеее и тях не ги яде  blush
и накрая давам закуска, може би точно защото са сладки ги яде  pardon

за маслото в попарата, може би около бобово зърно сложих и аз  Wink

а аз да ви питам, пасирате ли я попарата, защото педи каза да я пасирам, но си говорихме с майки в парка и всички казаха, че не трябвало да се пасира - все пак детето трябва да се учи да дъвче  crazy
аз не я пасирах и не се е задавяла  blum
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: март 25, 2011, 12:40:52 »

а за рецептите, аз оттук гледах, но не съм ги правила много  blush :
http://www.mamaibebe.com/index/www/32/%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82.%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%B0.%D0%B8.%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5/%D0%A0%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B8.html
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: март 25, 2011, 16:06:54 »

Лелееее... захар, сол, масло.. Tc olele shok

Според мен не са много за захранване. Но по-нататъка стават, то това дете няма само гол зеленчук да яде цял живот...
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: март 25, 2011, 16:13:20 »

Аз давам обикновенни бисквити, понякога закуска, понякога нестле, а има и едни на победа но не се сещам за името Wink Дияна отказваше да яде кисело мляко с каквито и да е бисквити и от няколко дни хванах цаката, накисвам бисквитите във вода да се размекнат и тогава добавям кисело мляко. Към киселото мляко също е много претенциознна, яде само "На баба" 3,6% по БДС  pardon

wanting няма смисъл да пасираш попарата,  тя достатъчно е мекичка и кашава за преходна храна  good
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #95 -: март 26, 2011, 22:35:52 »

Аз също открих че по бързо става да накисна бисквитите за 2 сек. във вряла вода и те набъбват.Изцеждам водата и веднага сагам в млякото.Така и млякото се затопля естествено от бисквитите и темп. става идеална.Миши в началото се мусеше на бисквитите,ама им свикна.Вие от кога давате кис.мляко и по колко пъти например в седмицата?
Иначе и аз давам на Нестле житен дар и мляко на баба.Знам,че е хубаво да не е нискомаслено,но и не много маслено и аз взимам общо взето и на Пършевица,само да има знак БДС.

Мами,да ви питам,вие какви десерти за следобедно правите?Аз правя кис.мл с бисквити,плодово пюре с бисквити и до там.Кисел съм й правила,ама ми се иска нещо друго да й предлагам.
И друго нещо се чудя.Вашите дечица кога ядът сутрин?В смисъл,нашта се буди в 5-6 за мляко,след това заспива и вече като стане в 7 се оправяме и към 9 попарата и следващите храния.Мисля си,да не би да не й стига храната,че се буди в 5 да папа?Тя след следобедното  в 4-5,след това яде само мляко към 8 и заспива.Е,разбира се това,че си хапва от нашто ядене по някоя друга хапка не го броя.Мисълта ми е вие храните ли мъниче например за вечеря със супичка и вече след 2 часа млякото и заспива.Нали е хубаво да си пие млекце до год. и половина.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: март 27, 2011, 08:47:25 »

Аз пък знам,че е добре мляко и сирене да бъдат пълномаслени за малките деца.
Рубин, а защо не даваш плод например като се чудиш какво друго?
Закуска обикновено ядем около 8-9 часа ние. Аз давам да се яде общо взето когато и аз ям, т.е. Евелин има закуска, обяд и вечеря, може и да и предложа нещо малко следобед, но най-често е само на кърма между храненията. А ти защо не даваш на Миши вечеря освен млякото? На мен така ми се струва естествено някакси. Пък че се събужда сутрин за мляко си мисля, че е съвсем в реда на нещата, напротив - ако не се събуждаше, аз бих се притеснила. Късметлийка си ти с такова дете.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: март 27, 2011, 09:38:46 »

Аз пък знам,че е добре мляко и сирене да бъдат пълномаслени за малките деца.


Според WHO е точно така!
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #98 -: март 27, 2011, 09:56:49 »

Да и аз знам,че трябва да е пълномаслено.Може би не съм се изразила правилно.Даже има майки които дават обезмаслено,което мляко не е полезно за нас,камо ли за малките.
черя-да и аз искам да хапне супичка например и след два часа мляко и да нани.Така правя от 2 дни.
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: март 27, 2011, 14:20:34 »

Рубин, при нас също е долу-горе като при вас - сутрин към 5-6 мляко, след това към 9:30-10:00 закуска (редувам попара с каша и днес пробвах кисело мляко с бисквити). За обяд си хапва едното ядене от кухнята - или супата, или пюрето, според зависи кое ще и хареса, че си има предпочитания  blum, след това към 18 хапва десерта от кухнята и в 20:00-20:30 млякото и следва сън  pleasantry.
А сега се сетих да попитам - кускус давате ли и как го приемат вашите дечица, че мисля и такова да предложа, само се чудя какъв. Някъде ми беше попадало, че има такъв, който се залива само с вода, а не се вари, но на коя марка беше точно  crazy .
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #100 -: март 27, 2011, 21:42:25 »

Аааа,аз съм давала вече 2 пъти кус-кус за закусйа и мнооого й харесва.Аз всичмам този който е на топченца,ама го варя.За пръв пт чувам,че има такъв само със заливане,ще следя!
Даже за утре смятам да й правя кус-кус и пак слагам малко сиренце и масълце.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #101 -: март 27, 2011, 22:46:07 »

Вили, на Плазмон има няколко вида кус-кус. Аз черпя информация за видовото предлагане най-вече от тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=186199.msg9074190#msg9074190

BASTET, рецептите няма как да пусна тук, понеже са мнооооого страници, а и съм ги събрала от по-горе упоменатия форум. Ето линкове, макар и не всички:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=169111.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7750.0
http://biblioteka.biberonbg.com/
http://www.pakostnik.com/bg/recipe.php

Погледнах двете книги, които имам отноно хранене и повече рецепти има тук "Бебешка кухня".

При нас попарата все още не е пожънала своя успех, а и като цяло с апетит не можем да се похвалим. Храненето се оказа най-голямото ми ежедневно предизвикателство. Вече започвам да си мисля, че си имам злоядо дете sad
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: март 28, 2011, 16:53:10 »

И тук да питам: жълтък от кога?
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: март 28, 2011, 17:01:57 »

Ние започнахме от средата на 6 месец good
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: март 28, 2011, 17:28:38 »

Валка, ние по препоръка на педиатър ще го почнем горе-долу при навършени 6 месеца, по 1/4 през ден.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines