Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 06:36:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 168083 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #75 -: март 24, 2011, 09:29:46 »

Плами ,мерси ,Марти познава и обича 4 плода ябълка ,круша ,банан и слива.Мислех си дали не може и с нещо друго да го захраня......
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: март 24, 2011, 09:43:20 »

juji избягвай мъхестите плодове - праскови, кайсии, ягоди - водят се алергени.


А тези мъхестите от кога могат да се дават?
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: март 24, 2011, 13:28:22 »

За мъхестите знам, че е хубаво след годинка...макар че аз давам праскова ( има на хип едно пюре банан с праскова - много ни е любимо)

Да попитам и аз нещо: педиатърката каза да започваме на обяд със супички, ама ние не сме въвели месо още - та въпроса ми е първо да и го въведа с пюретата ли или направо да и правя пилешка супа и с нея да го въвеждам? Много ми е объркано, нея като я попитах и тя ми каза : ми както искаш - егати отговора  Oh my ... 
И другия ми въпрос, с какви чайове правите попарките за закуса - че този месец и това ни предстои? Обикновен сухар ли салагате вътре или ръжен, вие ли си ги правите или купувате от готовите? Извинявам се за многото въпроси, но ми е супер объркано  crazy
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: март 24, 2011, 13:36:23 »

А тези мъхестите от кога могат да се дават?
Аз имах предвид плод, а не пюре. Ако е на пюре можеш да пробваш и ако хареса на детенце да разнообразяваш. От пюретата аз лично късно въведох ягода, малина, къпина, боровинка, защото ги водят като алергени. Лятото съм давала и сок от диня, просто да опита..еми нямаше такова облизване.  smile
cvety_p, попарата я правя от сухар /тези, които продават в магазина - можеш и от двата вида да опиташ, аз лично предпочитам класическия/, малко масълце и обезсолено сирене. За начало почнах с един, постепенно до три. За месото, ако ти се занимава приготвяй го в къщи, ако ли не, вземаш пюре със съответното месо и даваш като при нормално захранване. Детенце само ще си покаже какво харесва и какво не одобрява. Има много изписано по темата кое месо, след кое се въвежда. Аз лично въведох пиле, заек, пуек, риба и после другите - свинско, телешко, агнешко. Знам, че на места има само месно пюре, можеш да го смесваш със зеленчуковото. Хубаво е да изчакваш и да даваш от едни и същи вид месо поне два поредни дни, за да проследиш дали има или не реакция. Успех! good
« Последна редакция: март 24, 2011, 13:41:56 от plamik » Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: март 24, 2011, 18:28:16 »

и ние тази сутрин за пръв път ядохме попара yahoo
е, правеше малко физиономии, но си отваряше устата, но й направих само половин сухар, малко масло, обезсолено сирене, щипка захар и чах от шипки  smile
педи каза, че с чая от шипки ставала по-вкусно и да ви кажа опитах я и не беше лоша  good

за месата - ние сме въвели пилешко, пуешко (не й харесва и не го давам ), заешко и телешко от онзи ден smile педи каза - риба и свинско от 10м и агнешко след 1 година  Wink

да ви кажа за нашия отказ от млякото, ами детето не иска биберон вече, новата ни схема е троша 2 обикновени бисквити и ги заливам с млякото и с лъжичка  blum
малко стана попара сутрин и нещо като попара вечер, ама какво да я правя като не иска да го пие  beating
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #80 -: март 24, 2011, 18:36:59 »

wanting, браво на вас, сериозен напредък имате с храните  Bravo Тъкмо и аз исках да попитам за попарата с какво я правите - с чай (какъв) или с вода, че и двата варианта съм срещала. Аз опитам с чай от лайка и хляб (така ме посъветваха), но нямах успех и искам да опитам с друго. Под малко масло колко точно се има предвид?

cvety_p, можеш и със супичка и с пюре да въведеш месото, наистина както прецениш  pleasantry Ама се изказах и аз като твоето педи  Girl_hide Нашия педиатър също каза да давам супи, но още не съм. Всъщност, не знам как да приготвя, както и бульон не знам как, не съм добър кулинар и от там ми е трудно  Girl_hide 
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: март 24, 2011, 18:51:47 »

Кате аз под малко масло имам предвид колкото бобово зърно приблизително  Wink
Правя попарката с чай шипка или напоследък "утро"  Wink
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: март 24, 2011, 19:26:01 »

Аз с чай не съм правела до сега (но и да си призная за пръв път чувам че може и с чай  blush), правя със сухари, вода, краве масло и обезсолено сирене.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: март 24, 2011, 22:06:51 »

Мами, може ли някоя да ми препоръча добра книга за храненето на бебчетата, като има и рецепти вътре в нея? Аз мисля да пробваме от другия месец, но искам първо и да попрочета? Търсих нещо в Интернет но не намерих такава книга...
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #84 -: март 24, 2011, 22:26:48 »

m_eleva19, аз имам тези две - "Хранене на бебето 1" на проф.д-р Лиляна Трифонова и "Бебешка кухня" на Виктория Бисерова. И двете имат рецепти. Втората повече ми беше от полза, но като обща информация, самите рецепти не съм оползотворила. От бг-мама съм свалила куп рецепти, то и те ми отлежават (не се залавям, че не си вярвам на кулинарните умения). Мога да ти ги пратя ако искаш.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: март 25, 2011, 07:20:19 »

Аз си карам вече по рецептите от сайта, за който пусках линк страница-две по-напред, и засега съм много доволна. Хаосът с яденето го овладяхме за момента.

КатиНка, прати ми и на мене рецепти, че ми е любопитно, моля! Или, не знам дали другите ще се съгласят с мен, но може би можеш направо да ги публикуваш тук. Стига сме ги рекламирали тия Нестле и Хип biggrin
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: март 25, 2011, 09:14:13 »

Плами ,мерси ,Марти познава и обича 4 плода ябълка ,круша ,банан и слива.Мислех си дали не може и с нещо друго да го захраня......
Жужи, аз не захранвам по вашите схеми и не знам какво може и какво не според тях, но това съм давала аз, може и да почерпиш някоя идея:
освен 4-те, които споменаваш
пъпеш (оранжев и зелен), диня, папая, цитрусови (на 10 месеца), грозде, авокадо, ананас, праскова, слива. Освен цитрусовите, за другите не съм чакала нещо особено. Давала съм ги по вътрешно усещане. Скоро, като стане малко по-близо до 1 година ще дам ягоди, малини и боровинки.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #87 -: март 25, 2011, 09:58:44 »

Ели ,мерси .За цитрусите и аз знам ,че след 9-10 месец.Вчера питах педиатърката тя каза ,че мога да му дам пюренце  от ябълка и кайсия,те са смесени.Иначе и аз кат отеб дава моп вътрешно усещане.Чета схемата от докторката ,чета тук и в крайна сметка както го усетя така го правя.Нещо нашата педиатърка не ми е много приятна,след като я питах за захранването веднъж и тя не ме изслуша направо ме прекъсна и каза ,че ми дала схемата има всички отговори вътре.Та инфо от тук взимам и по вътрешно усещане.
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: март 25, 2011, 10:57:27 »

Да питам какви бисквити давате на децата си, че мисля да включа бисквити с мляко за закуска, че сега редувам попара с каша през ден. Аз досега съм купувала само от бебешките бисквити - на Плазмон и Хип, ама са доста скъпи, а като количество - малко. Бисквити "Закуска" става ли да давам, от тези, които са без какао. И също така мисля да пробвам и с кус-кус, да видя дали ще и хареса - какъв е най-удачно да купя? Някъде се бях натъкнала на инфо за такъв, който само се залива, а не се вари продължително време, ама забравих какъв точно беше. Ако някой е купувал, моля да сподели  girl_wink
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #89 -: март 25, 2011, 11:22:02 »

Много сте писали ...smile много въпроси - аз отговори не давам само споделям как аз правя -
за бисквитите
вече давам на Влади в киселото мляко и в плодовото пюре понякога слагам бисквити - купувам му турскити чичибебе (или там както се казват), на Плазмон и нестле житен дар с масло. Пробвах и закуската, но ми се видяха твърде сладки, Вили.
за плодовите пюрета и плодовете - ами не се притеснявам от плодовете след като детенцето ми е на 9 месеца единствено с ягодите ще почакам  good
за чая за попарката бих слагала чай ТЕКАNNE - бебешки е за деца над 3 месеца и аз го давам на Влади да го пие
за бульоните - ами правят се като сварите малко месо във водата. Аз тъй като готвя на Влади и месото му варя също имам бульон всеки път и затова ми е лесно. За супа съответно в бульона слагате някакви зеленчуци - картофче, малко тиквичка, чушка, морков и др. Аз съм му слагала и фиде, защото е захранен с глунтена, а и пасирам всичко това
дано да съм била полезна  heart heart heart
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines