Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 04:31:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 167902 пъти)
 
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #45 -: март 21, 2011, 12:48:03 »

BASTET, нямате ли нещо любимо, което да върви без проблеми? Ако има нещо, което харесва горе-долу, давай само от него няколко дни, докато си създаде навик, и после можеш да включиш други неща. За изхвърлянето в пампата не бих се притеснявала... нормално, но за връщането - може би да се консултираш с педито? Не знам точно как връща Ясен, наведнъж ли, притеснително ли ти се вижда. Бо връща, ако го сложа по корем сравнително скоро след ядене. Разбира се, гледам да избягвам, но той вече по гръб почти не стои и се обръща както си иска, а не мога да го държа един час прав да слегне напълно храната. Ние в началото почнахме също мудно и трудно, в един момент прояде тиква, а от месните пюрета - тиква с пуешко. И лека - полека проядохме повечето неща, само на пюрета с преобладаващо картофи се мръщим. Защо не наблегнеш на тиквата два - три дни, остави зелените тиквички и пащърнаците, тиквата е сладичка и се приема. Или пробвай зеленчуково-плодово - например тиква с ябълка, или пък от зеленчуковите тиква с морков.
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: март 21, 2011, 13:14:36 »

ПОМОЩ !!! Детето ми отказва да пие мляко...  cray
Мляко са ни останали сутрешното и вечерното хранене, но от няколко дни като й дам шишето и започва само да се смее и да се лигави, пие по 30 гр и заспива, след час-два се буди - още 30 гр  Oh my ...
и така цяла одисея...не мога да разбера каква е причината, млякото не съм сменяла...ей така изведнъж стана  cray
помагайте моля  give_rose

 wanting , ние имахме такъв период преди да се усетя да минем от НАН2 на НАН3, но тогава бяхме по- големи:) Доколкото си спомням НАН2 се почваше някъде около 6 месец smile При вас възможно ли е да е това?
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #47 -: март 21, 2011, 13:33:56 »

wanting, ако добре си спомням, Nataliya беше споделяла, че нейната Дари е отказвала да пие АМ - може да й пишеш на лични как са се справили.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: март 21, 2011, 14:09:03 »

wanting , ние имахме такъв период преди да се усетя да минем от НАН2 на НАН3, но тогава бяхме по- големи:) Доколкото си спомням НАН2 се почваше някъде около 6 месец smile При вас възможно ли е да е това?
смени марката АМ
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: март 21, 2011, 14:39:55 »

ами не мисля че от вида АМ, ние си пием това мляко от както изобщо започнах да давам Ам  crazy
преминахме си спокойно от 1 към 2 на 6 месеца и сега изведнъж го отказа  crazy
сутрин като е сънена успявам да я излъжа да изпие 100 гр, но това е нищо при положение че преди 5 дни пиеше по 170  angry
вчера пробвах да й го дам като следобедно хранене, а за вечерта оставих кашата - пак не го пи - изпи 30 гр, след 1 час още 30 и после заспа  cray
слагах й и от тези безглутеновите бисквити, но така съвсем не го иска  Oh my ... и в тази връзка може ли да й сложа някакви човешки бисквити - тип закуска, житен дар (знам, че съдържат глутен, но така или иначе след няколко дни започваме с попара ), знам ли да й стане по-вкусно  crazy
притесних и Nataliya, да видим и тя какво ще каже  smile
« Последна редакция: март 21, 2011, 14:59:03 от wanting » Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #50 -: март 21, 2011, 15:12:31 »

Смени млякото наистина. Пробвай друга марка. Да, разбирам, че отдавна пие все такова, но бебоците се променят, минават през разни периоди и може да не й е вкусно. Купи друго, направи от него, дай първо вашето и ако не иска, дай от новото.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: март 21, 2011, 15:39:20 »

При нас Дари отказа да пие каквото и да е АМ, след като я отбих. Тя беше вече на 10 месеца и не съм настоявала. Просто заместих кърменето с кисело мляко. Тук случаят е различен.
Единственото, за което се сещам е както момичетата са казали за смяна на млякото, шишето или биберона.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 21, 2011, 16:07:36 »

Ако някое зъбче мъчи детето, възможно е да отказва въобще шишето (имам познати, при които се случи), може би е добре д  пробваш да й дадеш АМ с лъжичка или чашка, ако и тогава го отказва, значи е млякото. Но, ако е от зъбче, ще избегнеш смяната на АМ.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: март 21, 2011, 16:46:13 »

BASTET, нямате ли нещо любимо, което да върви без проблеми? Ако има нещо, което харесва горе-долу, давай само от него няколко дни, докато си създаде навик, и после можеш да включиш други неща. За изхвърлянето в пампата не бих се притеснявала... нормално, но за връщането - може би да се консултираш с педито? Не знам точно как връща Ясен, наведнъж ли, притеснително ли ти се вижда. Бо връща, ако го сложа по корем сравнително скоро след ядене. Разбира се, гледам да избягвам, но той вече по гръб почти не стои и се обръща както си иска, а не мога да го държа един час прав да слегне напълно храната. Ние в началото почнахме също мудно и трудно, в един момент прояде тиква, а от месните пюрета - тиква с пуешко. И лека - полека проядохме повечето неща, само на пюрета с преобладаващо картофи се мръщим. Защо не наблегнеш на тиквата два - три дни, остави зелените тиквички и пащърнаците, тиквата е сладичка и се приема. Или пробвай зеленчуково-плодово - например тиква с ябълка, или пък от зеленчуковите тиква с морков.

Ох много майки ми казват за тиквата, че много вървяла. Само че не знам дали може да се купи от някъде в момента. Опитах с авокадо днес, както съветват в американския сайт. Имам небивал успех. Ако и другите дни е така, ще карам по тази схема и явно просто настъргани ябълки, моркови и обикновени картофи при моето бебе не вървят. girl_wink Много ще ми е интересно да го опитам това чудо сладък картоф. Добре че е бебето, та и аз да поям разни работи покрай него biggrin
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #54 -: март 21, 2011, 17:16:30 »

Как откъде да се купи - защо не купиш пюре от тиква просто?
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 21, 2011, 18:11:04 »

Ако някое зъбче мъчи детето, възможно е да отказва въобще шишето (имам познати, при които се случи), може би е добре д  пробваш да й дадеш АМ с лъжичка или чашка, ако и тогава го отказва, значи е млякото. Но, ако е от зъбче, ще избегнеш смяната на АМ.

и аз си мислех, че може да е нещо свързано със зъбите, защото се мръщи на всички биберони - като и давам сок и вода също, но тях си ги пие  beating
ще видим, поръчала съм на татито на донесе друго мляко, да пробваме довечера  angry
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: март 21, 2011, 19:03:03 »

wanting, защо не опиташ с малко кисело мляко разбито на айрян? Вярно, че е мъничка /според мен/ за кисело мляко, но ако сте започнали захранване мисля, че няма да имаш проблем. А и наистина може да е от зъбките.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: март 21, 2011, 19:28:46 »

Момичета, имам въпрос за сокчетата. По колко милилитра на ден трябва да пие бебето?
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: март 21, 2011, 20:09:16 »

Как откъде да се купи - защо не купиш пюре от тиква просто?

Ако имаш предвид бебешко пюре - защото съм ги бойкотирала - няма да купувам, освен ако наистина опитам всичко-всичко и бебето пак не иска да яде. Ако имаш предвид нещо за готвене - не съм виждала такова пюре, а и дали няма подправки или консерванти в него.. ?
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #59 -: март 21, 2011, 22:15:58 »

Момичета, имам въпрос за сокчетата. По колко милилитра на ден трябва да пие бебето?
Боби,защо ти да  мъчиш и ти и бебо със сокчета.Хич не съм давала сокчета аз .Направо си почнахме с пюренца.А пък наскоро четох ,че този тип захранване вече се отрича и от световната здравна организация.Ама както си искаш де аз не призовавам никой за нищо. pardon
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines