Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 06:42:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 168119 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« -: февруари 25, 2011, 15:37:05 »


Постове от рода запис и т.н. не се толерират!Трия веднага!
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #1 -: февруари 25, 2011, 16:16:02 »

juji, все пак Италия е страна на сирената, нормално е според мен тези продукти да се въвеждат рано. Чела съм, че в някои страни, където традиционно си виреят цитруси, се дават рано сокове от цитруси, което тук би предизвикало вой; в северните страни пък се дава отрано риба, което тук не се прави. Според мен можеш да се довериш на лекарката си. Много трудно ще захранваш по българските методи в Италия. А най-важното при едно захранване е все пак да се спазва определен ред, някаква схема, да не се въвежда безразборно  good.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 25, 2011, 16:37:16 »

Да, аз пък съм чувала, че и в страни като Италия и Испания също се дава риба към 5-6 мес., което за нас е абсурдно. Но различни са традициите в храненето просто.

Рубинче, давай я тая риба след 10 мес., ако толкова те мъчи тоя въпрос, аз изчаках до към годинка иначе, но все пак Михи вече не е толкова малка, а и при нас поне от детската кухня дават риба от време на време, така че преди кухнята е добре да си въвела повечето неща.  good
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #3 -: февруари 25, 2011, 16:38:27 »

Розовка ,ти поне му поуспокои.И мъжа ми това казва ,еч щом за всички италианци е така защо за нас да е иначе.Ние с него все спорим по темата за захранването,но ще ви държа в течение на нашето захранване де  blum
Значи риба тук се почва от седмия месец  пастърва и някъква друга която не знам какво означава ще питам.О от 6- месец ми дават да въведа храните с глутеин мултичереали, и нови зеленчуци артишок,тиква /от оранжавата спанак и още нещо но и за него ще питам /
« Последна редакция: февруари 25, 2011, 16:41:52 от juji » Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 25, 2011, 16:44:47 »

Аз имам една позната, която взема от Ям-ям храна и е много доволна. Опитала от държавните кухни, но й се видяла ужасна храната. На мен пък ми се вижда безобразно скъпа в частните. Останалите ми познати обаче са доволни от държавните кухни. Само че ми казаха, че се почвало след 10-месечна възраст.

Хареса ми изказването на Kiksi че масово лъжем педиатрите. Ами така ще е, като няма диалог.. на тях не им се занимава - и на нас не ни се занимава. Примерно ако с моята **** можеше да се говори сега.. да ме посъветва какво и как да приготвям.. а тя .. голяма простотия.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #5 -: февруари 25, 2011, 18:28:32 »

BASTET, малко съм  Offtopic, но все пак ще ти кажа едно мнение по този въпрос. Според мен просто на нас отговорите на педиатрите специално за захранването често не ни се нравят и ние тръгваме да спорим с тях. Обаче те първо: (а) нямат време; второ (б) смятат, че твърде много четем в интернет и слушаме капацитети от рода на третата братовчедка на най-добрата ни приятелка (примерно) и трето (в) не им се спори с майки, които все пак не са медицински лица. Значи за второто и третото не вярвам да кажеш, че понякога имат право  smile. Колкото за първото, ако тя прегледа днес 10 деца и се налага да убеди десет майки по въпроса за глутена например, като една напориста майка смята, че може да се въведе от втория месец, а другата го смята за по-страшен от биологично оръжие и смята да не го въвежда до третата година - ми и аз да съм, ще си изнервя, ще си изпея песента по медицинския учебник и който иска, да слуша.

Само да не ме разберете погрешно, и аз воювам с моята педи понякога, но мисълта ми е, че е безсмислено да се опитвате да убеждавате педиатрите в правотата си, по-скоро трябва да вземем професионалното им мнение и да действаме според убежденията си.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 26, 2011, 08:07:30 »

rozovka, мила, съгласна съм, че изглежда доста грозно да се караш и да спориш с лекар. Още повече че никой на сила не те е пратил точно при него. Ако много започне да не ми изнася, винаги имам възможност да пътувам до друг квартал или да си плащам (може би, защото не съм проучвала платените кабинети в района). Само че това не ме устройва и затова ми остава само да се вайкам във форума. Но късното захранване не е каприз, не е прочетено във форум или казано от братовчедка. За мен Световната здравна асоциация е по-голям капацитет от кварталната педиатърка и роднините с голееемия опит в отглежндането да цееели две деца  girl_wink. Ето какво пише там за захранването

http://www.who.int/child_adolescent_health/documents/nhd_00_1/en/index.html

Има и обяснения защо в различните части на света се ядат различни неща и т.н. въпроси, като обсъжданите по-напред в темата.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 26, 2011, 09:46:13 »

Аз моята педи не я лъжа,казвам и точно така,както смятам да ппроцедирам пък дали и изнася или не си е неин проблем.Като цяло за кърмено дете препоръчва захранване в 6-я месец с плодово,а за не кърмено и на АМ през 4-я месец с плодово,но аз казах не и че ще процедирам със зеленчуци.Яна е на АМ и я захранвам от 4 дни,днес е 5-я.Ще процедирам така,както с Йоаннка,но хич нямам успех де  pleasantry
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #8 -: февруари 26, 2011, 10:29:40 »

Не мога да разбера смисъла на въвеждането на плодово пюре преди зеленчуково. Не смятам, че е чак толкова фундаментално това все пак, но все едно даваш десерта преди пържолата  smile.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 26, 2011, 17:24:54 »

Не мога да разбера смисъла на въвеждането на плодово пюре преди зеленчуково. Не смятам, че е чак толкова фундаментално това все пак, но все едно даваш десерта преди пържолата  smile.
Хаххахахх и аз така мисля smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #10 -: февруари 26, 2011, 20:50:24 »

За фундаментално не смятам, че е. В различните страни, различно захранват и народа пак е жив, и щастлив.

Логически си го обяснявам с това, че плодовете са по-лесно смилаеми от зеленчуците.
Активен
allisa
Сватбар
***
Публикации: 162



« Отговор #11 -: февруари 26, 2011, 22:04:26 »

Предполага се, че са по-близки на вкус до кърмата, която е сладникава.  good
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 27, 2011, 18:18:20 »

Може би пък идеята е, че плодовете са сладки  и са по-лесно приемани от дечицата, защото доста често зеленчуците не се харесват.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #13 -: февруари 27, 2011, 22:17:02 »

Благодаря ви милички!
Аз звънях във Ям-Ям и ми казаха че след 10 месец могат да ми бъдат полезни!Казвам го в смисъл,че не само държавните са така.Ама държавна не ме устройва,тъй като си е ангажимент за мен и малката.Мисля да пробвам Ян Бибиян и ще видим!
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 28, 2011, 10:07:23 »

а аз като попитах моята педи защо се въвеждат плодове,а след това зеленчуци, тя ме погледна едно учуденои ми каза "ами така е по закон"  Oh my ... и завърши обяснението с вечната си фраза "все пак аз съм лекар"  crazy
но въпреки, че започнах с плодовите, в началото имах известни затруднения със зеленчуковите, но сега яде и двете без проблем  Bravo
започнахме и месните - засега пилешко и пуешко, пилешкото се предпочита  Wink
а от 5м, и половина следобяд си хапваме каша, та искам да попитам докога трябва да се внимава с глутена, защото досега съм давала каши за 4 и 5 м., но гледам, че повечето за 6м. съдържат глутен  crazy
та време ли ни е за глутена или е рано ?
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines