Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 14:21:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема на сватбата II-ра част  (Прочетена 221582 пъти)
 
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: януари 22, 2013, 20:06:06 »

Мрявка, ние купихме от Икеа нашите, защото излизаше по-евтино даже и от Джъмбо при купуване на по-голям комплект. Иначе в Джъмбо има много цветове, както и цели комплекти със свещи и поставки. Можете да се огледате и в по-големите магазини (Метро, Карфур, Billa, Пикадили и тн), може даже да хванете промоции. В интернет магазини гледах много варианти, но не видях добри големи свещи на добри цени  nea

Ако не харесате нищо във Варна, нямате ли някой познат в София, който да вземе и донесе свещите?
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: януари 22, 2013, 22:16:17 »

Както са казали момичетата такива свещи има в Икеа, има и подходящи стъкленици за тях - цената е страхотна. За нашата сватба от там ги купихме  give_rose
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #167 -: януари 23, 2013, 21:41:30 »

Ами ще пратя мама да обиколи из варна магазините, но аз поне навремето като тези големите, (високи и дебели, и бели) от Икеа, не съм виждала, може би накрая ще си ги купим от сф и ще ги мъкна с влака или автобуса, че то сиг няма да са малко количество, а каква им е цената в бг икеа, аз тук ги къпувам за около 45-50 лева бройката, и как мислите дали не е по добре да оставя на агнецията да се рови да търси сввещи, дали ше излезе много по-евтино да си ги купя сама?
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: януари 23, 2013, 21:54:05 »

Ами ще пратя мама да обиколи из варна магазините, но аз поне навремето като тези големите, (високи и дебели, и бели) от Икеа, не съм виждала, може би накрая ще си ги купим от сф и ще ги мъкна с влака или автобуса, че то сиг няма да са малко количество, а каква им е цената в бг икеа, аз тук ги къпувам за около 45-50 лева бройката, и как мислите дали не е по добре да оставя на агнецията да се рови да търси сввещи, дали ше излезе много по-евтино да си ги купя сама?
Ето ценоразписа, който е публикуван на сайта им, но не всичко е показано тук - http://www.ikea.bg/DefaultCategory.aspx?page=decoration_in&cID=159&tCatID=30&Menu1=4&Menu2=0
Ние купихме два различни вида свещи - комплект бели свещи 5 бройки, различна големина, бяха около 12-13 лв комплекта; цветни свещи (избрахме пепел от рози, розово и лилаво) със средна големина 3 бройки, пак около 12 лв май бяха. Сложихме по 3 свещи на маса, в темата за украса на ресторанта бях качила снимка.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #169 -: януари 23, 2013, 22:08:26 »

Да мерси мн, наисттина си струва, цените са двойно по-евтини от тези които аз познавам, супер! Май ще се мъкне багаж от сф за вн :-)
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #170 -: януари 24, 2013, 11:55:33 »

InLove_Girl, за същия ресторант става въпрос  Wink Много красива торта си качила!  heart
emocia_wa, благодаря  за идеите  give_rose Салфетките от плат са си от ресторанта, мисля че и свещници имат, но трябва да попитам. А за божурите - просто ми прочете мислите... blush за ресторанта незнам, но ми се иска моят букет да е от бели божури. Зад нашата маса не мисля да слагам нищо - завесите  са в тъмно синьо и са много красиви също. Идеята е да не го украсяваме много, а агентката ми да добави само някои акценти...
Ето една снимка да добиете представа:

явно самия ресторант има добре "надиплени" тежки завеси - това директно ви спестява инвестирането във воали  good според мен, трябва да облечете столовете - Много ще подхождат и по-тежки калъфи или дъълги панделки. и защо не едно голямо/пищно цвете(тип божур) вързано отзад? или наниз перли, преметнат от едната страна?
Mucka<3 преливащите цветове са изключително красиви и оригинални, но имай предвид, че изискват много цветя - предимно цветя, без зеленина - което много оскъпява  pardon и най-важното е, да намерите точните нюанси на цветята - добре го изкоментирайте с флористката, защото има фирми, които пазаруват сезонни цветя или такива, каквито има на борсата в момента.. да не останете неприятно изненадани  nea
потърсете вариант да наемете свещите и стъклениците - ако с ги купите, след това ще трябва да и ползвате  smile всичко е въпрос на сметка  Wink
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #171 -: януари 24, 2013, 14:29:48 »

Това с преливащите цветове ми допадна страшно много  yahoo Мисля си, че много красиво и свежо би било преливането от жълто в оранжево и червено.....като огън smile
Това наистина ще стане супер и ще контрастира доста от бялото, което на мен лично много ми харесва Bravo
А какъв цвят е самия ресторант? Може и да си споменала назад, но не видях give_rose

А също и идеята на LeMarrie с тъмно синьо и слонова кост е уникална, преди не съм се замисляла за такава комбинация good
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: януари 24, 2013, 16:32:13 »

Честно казано ресторантът, който е избрала LeMarrie е много пищен и съм го виждала с калъфи - не стои особено добре.Столовете са с подлакътници и калъфите претрупват. Перлите са невероятно подходящи, както и божурите - добър избор. Аз бих наблегнала на украсата по платнените салфетки, красиви тейбълки и номера на масите, както и добре съчетани опаковки на подаръчетата за гости, които разбира се трябва да са по масите и като украса.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: януари 24, 2013, 17:15:15 »

Честно казано ресторантът, който е избрала LeMarrie е много пищен и съм го виждала с калъфи - не стои особено добре.Столовете са с подлакътници и калъфите претрупват. Перлите са невероятно подходящи, както и божурите - добър избор. Аз бих наблегнала на украсата по платнените салфетки, красиви тейбълки и номера на масите, както и добре съчетани опаковки на подаръчетата за гости, които разбира се трябва да са по масите и като украса.
и аз съм За да няма калъфи, красотата на столовете е предостатъчна.
Активен
LeMarrie
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 29



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: януари 24, 2013, 17:29:32 »

Благодаря ви за мненията момичета!  give_rose Калъфи на столовите не мисля да слагам по две причини:
1. чисто финансово не ми се иска да натоварвам бюджета ни излишно ( с около 200лв.)
2.дамаската на столовете е слонова кост с бели като избродирани, едри цветя и на мен много ми харесаха...на снимката не се вижда - съвсем дискретни са.
А за божурите много съм се навила, но да видим дали ще има божури есента и дали цената им няма да е  Oh my ...
Другата седмица ще правя и поканата за кумове и  шаферки...чудя се дали и тези покани трябва да са в цветовете на сватбата...или да подбера цветове, които ще се харесат на получателите...само да уточня, че ще си имат отделни покани за самата сватба, та вие как мислите?!  smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: януари 24, 2013, 17:34:00 »

Има тема за Украса на ресторанта!

Тази тема касае тематична организация на сватбата или цветови съчетания!
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: януари 24, 2013, 17:34:32 »

Декември божурите бяха 10 лв за брой, септември поръчвах букет за майка ми  - беше 5 лв/ бр божура, но може божурите да са само акцент - в букета, в косата, на сватбената маса - в стъкленици или на малки топки..
С поканите сме малко  Offtopic, но при нас поканата за кумовете /за самото канене да ни станат кумове/ беше в съвсем различен цвят, за да им хареса. После им дадохме и покана за сватбата, вече с акценти.

П.П. не видях поста на  Фиби, съжалявам, ако трябва го преместете  give_rose
Активен
LeMarrie
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 29



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: януари 24, 2013, 18:13:46 »

Извинявам се за  Offtopic ... не съобразих  pardon
И сега по темата....трудно ми е да я формулирам...иска ми се да я включа в поканите в смисъл да си пише примерно тема "...." и цветовото съчетание ... но тема "Перли"ми звучи постно някак си  blush
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: януари 24, 2013, 18:18:52 »

Извинявам се за  Offtopic ... не съобразих  pardon
И сега по темата....трудно ми е да я формулирам...иска ми се да я включа в поканите в смисъл да си пише примерно тема "...." и цветовото съчетание ... но тема "Перли"ми звучи постно някак си  blush
Ами може да го формулираш например :Перлена магия или Нежност от перли или каквото и да е било подобно  girl_wink
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #179 -: януари 24, 2013, 18:21:47 »

Или "Нашата перлена приказка" или има една опера от Бизе --> "Ловци на бисери"  Wink
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines