Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 16:23:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Булчински рокли -16"  (Прочетена 260071 пъти)
 
grazia_m
Ентусиаст
**
Публикации: 101


Позитивните мисли са ключът към истинското щастие!


« Отговор #255 -: март 29, 2011, 10:19:18 »

nonnita благодаря ти за съветите. Аз си мисля май месец примерно да обиколя всички магазини, за да съм запозната къде какво има и да добия представа каква рокля искам и после, понеже лятото няма да имам много време, но поне вече ще знам какво и от къде го искам и ще мога бързо да си го поръчам, без да губя излишно време в обикаляне. И една приятелка, която наскоро се жени ми даде същия съвет, да пробвам всичко, защото едно е на закачалка, друго е като го облечеш върху себе си... така, че със сигурност ще послушам съветът ти  smile smile smile

tweety bird и аз не съм съгласна с това, че за един ден не си заслужава... все пак това не е един ден, това е най-специалния ден, поне до този момент. Винаги съм си представяла сватбата си невероятна и няма да пестя нищо, за да я направя наистина такава. Това е един ден, но остава спомен за цял живот  smile smile smile
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #256 -: март 29, 2011, 10:37:01 »

Аз пък не съм съгласна с вас, че щом е за един ден задължително трябва да е най-скъпото,най-най-хубавото и така нататък. Хайде ако имаш пари ОК, може да си позволиш високата цена - няма проблем. Но ако трябва да взимаш заеми, да ги изплащаш години или да се лишаваш от много нища заради изплащането на скъпа и прескъпа рокля. Ами няма нужда... винаги може да се намери и друг хубав вариант, най-малкото има и много добри шивачи кото за 1/10 от тази сума ще ти зашият мечтаната рокля. Все пак и след сватбата трябва да се живее, а не да тънеш в дългове,защото  си се ,,изхвърлил,,. Според мен всеки трябва да се  простира според чергата си и най-вече тези на които родителите им плащат сватбите, да не ги карад да гладуват после.. Даже знам такъв пресен случай... ама да не задълбаваме...
Активен
pandelka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 51



« Отговор #257 -: март 29, 2011, 11:13:16 »

незнам дали е за тази тема, но да питам: момичета, вие къде си съхранявате роклята като си я купите? И как се крие от младоженеца, ако все пак трябва да я вкарате във вас, а живеете заедно?
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: март 29, 2011, 11:28:15 »

fashion , това казах и аз. Всеки според приходите си. Не съм казала обратното. Също казах и ако имаш пари си заслужава. Не веднъж съм казвала, че има и добри шивачи, които могат да направят роклята ти почти същата както на снимка за по-малко пари. Въпроса е да не се отказваш от това, което искаш.

Панделка, аз си я държах в калъфа за роклята, роклята едната ми беше огромна, но обръчите бяха свалени и сгънати , така че всичко в калъфа. А самият той върху гардероба. Роклята ми не се мачкаше. Казах на съпруга му да не я гледа и така. След като знае, че не трябва не го е и правил. От шивача до вкъщи си стоеше в калъфа, така че няма как да я види. той е непрозрачен.
Активен
grazia_m
Ентусиаст
**
Публикации: 101


Позитивните мисли са ключът към истинското щастие!


« Отговор #259 -: март 29, 2011, 13:14:04 »

fashion разбира се, че всеки ще се простира според възможностите си. Все пак има различни видове класи и хора и за едни примерно 1000 лв. изглеждат много, а за други нищо. Всеки има и различни представи за това, как да изглежда сватбата му и в никакъв случай не е задължително да имаш много пари, за да имаш мечтаната сватба. Аз в никакъв случай не искам да определям на кой колко пари му трябват за сватбата, просто споделих аз колко пари максимум съм решила, че мога да отделя за рокля. И както казваш ти, съм се съобразила с възможностите си и това са моите възможности. Разбира се, че съм съобразила разходите си до толкова, че да не ощетявам за напред нито бъдещето ми семейство, нито родителите ни! Изчакала съм достатъчно време, за да знам, че когато тръгна да се женя, ще имам възможност да си направя мечтаната, пак казвам, за мен сватба  smile и наистина за мен това е изключително важен ден и не че трябва да е най-скъп, но със сигурност трябва да е най-хубав  smile Така ги виждам аз нещата  Wink

Понделка и аз мисля, че идеята с калъфа е най-добра, не вярвам младоженецът да иска да я види преди сватбата, все пак нали и той ще иска да е изненадан  girl_wink аз абяче се замислих за моята бъдеща рокля и ако наистина си взема такава огромна, каквато за сега съм харесала, не знам дали ще мога да я побера в калъф... crazy
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: март 29, 2011, 13:50:20 »

grazia_m

, твоята рокля е голяма заради обръчите или?
Защото на мен дългата рокля беше огромна също, използвани са 30 м плат за полата, шивачът каза, че това е повече от дойното при нормалните широки рокли, не помня колко беше най-големия обръч, може би 5м. Каза ми сигурно ще се наложи да ходиш пеша от хотела до ритуалната smile и аз му казах, че няма проблем:), важното беше да е огромна, такава каквато му показах на снимката. Обаче от събиране на роклята, за да влезна в колата или при снимки всички се притискаха и обръча се свиваше така че след снимките стана малко по-малка smile не както когато я сложих. На една снимка по-назад бях показала, че едвам минавах през коридорите на апартамента и трудно ако исках да влезна в банята. smile
та мисълта ми е , че в ателието шивачът ми сви петте обръча и ми ги надписа кой номер къде да го слагам. Сложи ми бюстието, воала, чантата, късата поличка и дългата в калъфа, а обръчите в отделна торбичка. Така се събра роклята в него, но хубавото е, че не се мачкаше, затова и влезна цялата без проблем.
Предполагам, че ако и при теб е с обръчи така ще се получи, така че не се притеснявай.
Активен
grazia_m
Ентусиаст
**
Публикации: 101


Позитивните мисли са ключът към истинското щастие!


« Отговор #261 -: март 29, 2011, 14:16:12 »

tweety bird

именно за това се притеснявам, защото мисля роклята ми да е много голяма и задължително с обръч, даже сега от теб чувам, че има 5 обръча crazy. Видях роклята ти и е страхотна наистина и така като гледам колко е голяма и щом си успяла да я прибереш, значи няма да се притеснявам  smile аз разбира се още не знам каква рокля ще си взема, защото това което харесвам може да не ми стои добре, но искрено се надявам, точно такава огромна рокля да ми заспи  smile smile smile
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: март 30, 2011, 10:33:34 »

Момичета, аз ще се омъжвам през септември  weddingday, но да ви кажа честно още преди около 2 години си харесах модела и определено съм решила да се шие, защото едва ли ще намеря точно тази рокля. Все пак ще кача снимка и ако някоя от вас е виждала нещо подобно ще се радвам да ми кажете къде е било това и евентуално цена. От роклята на снимката не се вижда съвсем ясно, но по принцип искам да е по-къса отпред и дълга отзад, но не съвсем като отрязана а някакси да се прехлупват лявата и дясната част, като едни поли, които бяха преди модерни - тип "прегърни ме", но предната част да е по-къса и постепенно да се удължава назад. Надявам са да ме разбрахте. Определено обаче ще е бяла. Само за горната част не съм сигурна дали ще е точно така или нещо по-различно, но аз съм с голям бюст и смятам,че подобен модел ще ми седи добре.

tweety bird Роклите ти са Уникални! На една от снипките се виждат обувките (не ботушите) и ми изглеждат много сладки! Ако можеш прати ми още някоя снимка по-отблизо да ги видя. Ще съм ти благодарна  girl_wink



* avon_reese2.jpg (49.32 KB, 300x400 - видяно 3882 пъти.)
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: март 30, 2011, 11:17:34 »

Grazia_m, да важно е да пробваш няколко модела рокля, за да прецениш коя ти опита, аз пробвах всички, вталена, тип русалка, принцеса, А-линия, но знаех, че искам да съм с голяма , аза ресторанта къса, защото ми беше ясно, че няма как да танцувам с 5 обръча  smile Надявам се скоро да намериш мечтаната рокля.
Да, има и с 5 обръча рокли, аз бяха виждала само с 3, но когат разговарях с един израелски дизайнер, той ми каза, че тази рокля има 5 обръча и така и направих, каза ми, че по-евтино ще ми е ако си поръчам фустата в БГ.

V_e_S_i, роклята на снимката ти ми изглежда да е дълга, но да е повдигната, не зная. Аз също исках да е отпред късо , а отзад дълго, но после намерих моята рокля и реших да не съм така. За съжаление имах снимка на подобно на това, което търсиш, но единия лаптоп ми е развален и няма как да ти изпратя снимката. Ако го оправя скоро и информацията ми сее запазила в харда, а сватбата ти не е в близкия месец, ще ти я изпратя. Ето подобни рокли.
Тази ми харесва много отгоре и е супер, защото ще ти е удобна.

Тази циклама пък ми беше другия вариант и много исках да си я поръчам в бяло, но после реших да имам и къса;





Радвам се, че ти харесват роклите, и аз много си ги обичам и обувките също. Тях ги взех на късмет. Купих си едни розови сандали и белите обувки от Америка по интернет, взех два чифта, защото не знаех кои ще ми харесат, пък и наистина не намирах никъде по магазините хубави обувки, накрая реших ,че ще съм с белите. Ето близък кадър, извадих ги от кутията, специално, за да ти ги снимам, а тя беше забутана едвам ги извадих. Те са сатенени.
http://prikachi.com/images/99/3153099Y.jpg
Активен
sonja
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167



« Отговор #264 -: март 30, 2011, 12:06:16 »

tweety bird, страхотни са обувките! И аз искам подобни, все за такива гледам по магазините, но нищо не ме е грабнало досега..
Момичета, незнам какво ми става, но аз така се отчаях напоследък, че не искам да ходя да пробвам рокли въобще..  cray
Проблема е че бях много пълна и досега отслабвах и свалих наистина 18кг., но имам още много да свалям, а вече трябва да си взимам роклята, защото сватбата е май месец и няма време.. И миналата неделя пробвах една рокля и само като се видях колко съм дебела още и ми стана супер криво и въобще незнам какво да правя..  cray cray cray
Роклята беше А-линия и уж трябва да прикрива, обаче въобще не се харесах и вече почвам да се отчайвам, че за мен няма подходяща рокля и ще съм най-грозната булка sad(((

Съжалявам за  Offtopic, просто исках да споделя с някой, защото на никого от близките ми не му се слушат самосъжаленията ми вече. sad
Само се успокоявам, че може би самата рокля не беше много хубава, защото беше в един магазин на Пиротска и там честно казано бяха малко долнопробни роклите, но аз случайно влязох и викам айде да пробвам.
Тази събота и неделя започвам вече сериозно да обикалям и дано да се намери нещо което да ми стои и на мен добре, защото ще се гръмна вече с тази сватба  GROAN
Активен
olina
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #265 -: март 30, 2011, 12:43:44 »

tweety bird страхотни обувки,откъде са ?
розовата рокля с животинския принт много ми допадна,дайте някоя сайт з апоръчка на такава?
и малко помощ-трябва ми някое бяло болеро пухкаво за булчинската рокля, сватбата е месец май но вечерна и роклята е без ръкави .мерси и хубав ден от мен!
« Последна редакция: март 30, 2011, 12:50:43 от olina » Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: март 30, 2011, 13:23:09 »

малко помощ-трябва ми някое бяло болеро пухкаво за булчинската рокля, сватбата е месец май но вечерна и роклята е без ръкави .мерси и хубав ден от мен!
Ако си от София - в петък минах покрай едно магазинче и имаше изложено такова - бяло пухкаво със сатенени лентички отпред, които се завързват. Магазинчето е на една пресечка на Граф Игнатиев - ул. Дякон Игнатийй - между стефан караджа и граф игнатиев /виж на БГмапс/ lol)
Активен
grazia_m
Ентусиаст
**
Публикации: 101


Позитивните мисли са ключът към истинското щастие!


« Отговор #267 -: март 30, 2011, 13:38:08 »

sonja ще стискам палци да си намериш рокля, но от сега ти казвам не се отчайвай!!! Аз съм на мнението, че абсолютно всичко което ни се случва е благодарение на начина по който мислим, за това моят съвет е да спреш да си мислиш, че няма да си намериш рокля или че ще бъдеш най-грозната булка!!! Няма грозна булка  Wink 18 килограма са страшно много, така че със сигурност трябва да имаш повече самочувствие  smile smile smile Стискам палци и съм сигурна, че след известно време ще се похвалиш във форума, че си открила твоята рокла  girl_wink

tweety bird със сигурност ще пробвам много различни рокли, защото без да пробвам няма да знам кой модел ще ми отива. Вече нямам търпение да дойде моментът в който ще тръгна да си търся рокля  yahoo
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: март 30, 2011, 13:49:17 »

Благодаря, sonja, olina.
Sonja, не зная колко си пълничка или това е плод на въображението ти, но трябва да пробваш няколко модела сватбени рокли, за да прецениш кое как стои. А и ГроЗна булка няма, повярвай ми, просто някой са по-хубави, но грозни няма Wink
Всеки си има разни дефекти, които не харесва, важното е да се чувстваш щастлива на този ден. Сега ти пускам примерни рокли за пълни булки, но наистина не искам да те категоризирам в някоя от тях, защото ти може да си 170см, 60кг и пак да казваш, че си дебела.






Ако не си този размер, сори , но това са примерни варианти. Ако можеш да си я ушиеш за този период го направи.
Olina, обувките ги поръчах както казах от Американски сайт когато бях там. Трудно е да се намерят бели хубави и високи обувки. Никога не съм търсила по сватбените магазини, там са много грозни (поне за мен). Търси по нормални такива, ако ли пък не в някой сайт.
Роклята може да си я поръчаш да ти я ушият както правят тук момичетата в Китай. Аз обаче не бих рискувала. Чела съм много мнения в американските сайтове за тях ,нито една булка не беше доволна. Но пак зависи може би, ако са виждали оригинала, знам ли. В Бг също има добри шивачи. Стига да е професионалист ще го направи добре. Моят се обажда в Израел, за да попита как се постигат едни извивки по роклята, защото в Бг нямало такава машина. Просто човека направи всичко, за да бъда щастлива.
Успех.
П.П добавям само, за да не спамя тази тема, идете на темата за обувки и ще ви пусна няколко линка от къде може да намерите подобни.
« Последна редакция: март 30, 2011, 13:58:52 от tweety bird » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #269 -: март 30, 2011, 13:56:34 »

 sonja, и аз искам да ти напиша да не си мислиш лоши неща за външността си. Едва ли има жена на този свят, която с ръка на сърцето да каже, че е на 100% удовлетворена от това как изглежда. А когато стане дума за вида й като булка, самокритичността й стига до огромни размери  sad Няма такова нещо като природно грозна жена. Има жени, които възприемайки се като такива, могат да придобият излъчването на грозни.
 Освен това няма как на една жена да и стои добре всеки тип дреха. Просто ти се е случило да облечеш рокля, която не е направена за теб и това ти е смачкало самочувствието  sad Както и grazia_m отбеляза твоята рокля си е някъде там, чака да бъде купена или ушита. Подкрепям и думите й, че всички булки са красиви, защото са обичани и щастливи  smile И ти ще бъдеш такава, ще видиш!
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines