Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 20:29:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Булчински рокли -16"  (Прочетена 260299 пъти)
 
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #210 -: март 21, 2011, 21:16:32 »

Аз определено държа да има презрамки. Миналото лято бях шаферка и роклята ми бешпе без презрамки...та се видях в чудо (и направих малко шоу на хората  blush  blush ). Затова този път задължително ще е с презрамки smile
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #211 -: март 23, 2011, 18:11:48 »

Деничка-звездичка, всъщност само два магазина бяха празни от етажа с роклите. Според мен има какво да се види, дори и само заради Романтика да се отиде си струва. Има и костюми, моята половинка си хареса дори Wink

За презрамките - никога не съм имала проблем с роклите си без презрамки. Зависи от сглобяването предполагам, но никога не ми е падала рокля, а имам такива.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #212 -: март 23, 2011, 18:51:50 »

Моята бална рокля беше тип булченска. И не съм имала проблеми с бюстието без презрамки, цяла вечер не мръдна! А съм от жените със стотинки под балатум.  sarcastic
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #213 -: март 23, 2011, 20:30:46 »

И аз съм носила корсет без презрамки, имам голям бюст.
Активен
Minion
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #214 -: март 24, 2011, 00:09:47 »

Здравейте момичета! Попрочетох някои постове и благодаря за полезната информация. Всъщност моля за съвет и предложение. Още не съм хукнала за рокля, защото сватбата ми е септември. Пък и съм решила да смъкна някое килце, че от спокоен живот качих стабилно:)
Не знам обаче дали ще си намеря нещо подходящо... Аз съм едва метър и шейсет и съм приятно закръглена, сутиен чашка Д... Имам чувството, че във всяка рокля ще съм слончето Нели... Мислех за нещо семпличко тип лятна рокля до коляното, обаче приятелките ми ме разубеждават, защото било много простеещо... Хич не знам какво да правя... Дайте съвет...
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #215 -: март 24, 2011, 00:13:25 »

Съветът ми е да тръгнеш по магазините за рокли и да мериш всякакви рокли с всякакви кройки - така ще прецениш какво отива на фигурата ти! И моят ръст е точно толкова, също не съм манекенски тип biggrin
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: март 24, 2011, 00:16:37 »

Да ти кажа,и аз не съм от най слабите,моята сватба е август,досега съм премерила точно две рокли....
Мислех че и аз ще си изглеждам доста пухкавичка в тях но искам да ти кажа че и двете рокли които премерих толкова много прикриваха че изглеждах като манекенка Bravo
според мен е най добре въпреки че е рано да ходиш и да мериш,да наистина има време но реално аз съм решила всеки месец да обикаляям и да меря София вече обиколих в други ден ще ходя до варна защото там има доста добри салони и мисля последно да отида в асеновград,а ако нищо друго не ми допадне ще си взема първата която премерих така че смело,и към булчинските салони.... smile smile smile smile danceg danceg danceg
Активен
Minion
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #217 -: март 24, 2011, 00:33:21 »

Благодаря ви момичета!  yahoo  Имах нужда да чуя, че ще си намеря рокля, която да ми пооправи дефектите... Май и аз ще вземе да си набележа да пробвам по една две на месец, което никак не е лоша идея! Благодаря още веднъж!
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #218 -: март 24, 2011, 10:03:21 »

Мойта рокля я намерих след 1 часа търсене в Асеновград, беше 3-тата която премерих но като я облякох знаех ,че ще е тя.Наложи се малки корекции леко да ми я свият в талията и презрамки тънки ми сложиха,чакахме 2 часа...Та за 3 часа общо имах рокля вече Bravo Цената и беше 390лв, а тук в София същата беше на 820лвshok
А рокля тип ,,принцеса,, т.е. от 2 части - корсет и долна част с обръч,който може да възприема всякаква форма,без да се чупи - наистина прикрива всички дефекти.Корсета стяга в талията и я прави финна,същевременно повдига бюста, а обръча надолу с него нищо не си личи,освен ,че ще ви е прохладно в горещото лято,защото роклата реално не се допира до краката и не залепва.
 . Никога не бях вярвала,че ще си намеря толкова бързо рокля  pleasantry Успех с търсенето момичета,добре сте се ориентирали с готови рокли  Wink

п.с. А на милото му отне 2 седмици да си намери костюм хихихихихи
« Последна редакция: март 24, 2011, 10:12:08 от fashion » Активен
bella_mi
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #219 -: март 24, 2011, 12:36:56 »

Според мен, рокля тип принцеса не стои добре на по-пълнички и ниски жени, широката пола ги прави оптически сякаш още по-широки и по-ниски. Но това си е лично мнение!
За такава фигура мисля, че А-формата е най-подходяща. Ако в горната част има вградено бюстие, още по-добре - подчертава страхотно талията и я прави да изглежда доста тънка. Долната част издължава линията като цяло и кашира страхотно ханша и бедрата. Обръча отдолу е практичен, защото наистина плат до краката не се допира, а през лятото това е доста важно.
Според мен е особено важно да се обърне внимание на деколтето, рамената и ръцете, защото те са акцента при такъв тип рокля. Деколте тип сърце стои много нежно, а V-деколте издължава също и подчертава бюста. Ако ръцете ти са по-пълни се замисли за ръкавки евентуално, има страхотни дантелени болерца, които също стоят много нежно и прикриват някои дребни недостатъци. smile
Обърни внимание и на цвета - искрящо бяло, ивори, по-кремаво - предимно в зависимост от цвета на кожата ти и косата, която ако е изцало вдигната не играе толкова голяма роля отколкото ако е пусната.
За търсенето: Според мен от обикаляне с месеци няма никаква файда, особено пък ако се мерят по две рокли на месец и така 3-4 месеца. Но мнението ми относно това може би се формира от факта, че взимам много бързо решения, просто се водя по интуицията си, за сега действа безотказно, да видим дали ще е така до края на август.  smile
Активен
abs_
Любопитен
*
Публикации: 35


« Отговор #220 -: март 24, 2011, 16:29:02 »

Моята рокля беше тип принцеса (има я в галерията) и наистина изглеждах по-пълна от обикновено.  smile Моят избор се определи от това, че бях в 5ти месец и този модел беше с вдигната талия и не се вталяваше на корема. Отгоре сложих едно болеро и ми прикри чудесно пухкавите ръце и ефекта с големия корем не се забелязваше. Все пак всичко е до пробване на различни модели. Лично аз харесах и една разкошна тип А линия, обаче беше 2 пъти по-скъпа от моята рокля. Ще сложа и 2 снимки от сватбата. smile
п.п. аз пък сложих снимки, където изглеждам доста добре, но пък да се покажа и аз като булка. biggrin
« Последна редакция: март 24, 2011, 16:39:56 от abs_ » Активен
lilkada
Ентусиаст
**
Публикации: 147



« Отговор #221 -: март 24, 2011, 16:59:04 »

Момичета, аз съм на мнение, че всяка от нас, която не е с мерки на манекенка има трудности с булченската рокля. Просто бялото не прикрива добре като черното. Аз съм много слаба и в 90% от роклите, които пробвах изглеждах като дете, облякло роклята на мама... Налагаше се по двама човека да ми опъват назад плата и да ми казват да си представя как ще изглежда ако е моя размер, а аз все се губех в големите пластове платове. За бюста изобщо няма да коментирам как "лесно" мога да си представя като всички рокли са минимум за чашка "С". Затова аз се отказах да търся идеалната рокля и си поръчах в едно ателие да ми ушият, след като вече имах представа кое ми стои и кое не. Това е и моя съвет към момичетата с нестандартни размери. Има риск разбира се, но поне според мен е по-малко изнервящо.
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #222 -: март 24, 2011, 17:08:08 »

lilkada, и аз бях в същата ситуация при пробите. Всички рокли бяха поне 3-4 размера по-големи, някой ми я придържаше и ме караха да си представям. Ама аз като нямам бюст, какво да си представя? Естествено се харесах в рокля, която беше почти моя размер yahoo. Сега нямам търпение да отида на първа проба smile За да си видя рокличката в бяло, защото когато я поръчвах беше в друг цвят. Аз въпреки че съм слаба, не от най-слабите, имаше модели, които ме правеха да изглеждам доста пухкава - особено тези, които бяха по-свободни. А моделите с бюстиета, просто наистина невероятно добре обират. Затова номера е да се пробват различни модели и кройки smile
Активен
chanel4e
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #223 -: март 25, 2011, 11:14:04 »

момичетаааа,какво мислите за рокля със шлеиф,дали ще бъде практично имайки в предвид как протича българската сватба?
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: март 25, 2011, 11:20:41 »

Chanelche, за танците може шлейфът да се направи така, че да се закрепя към копченце на роклята около талията, елементарна корекция е и не е нещо, за което да се притесняваш smile
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines