Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 06, 2024, 06:26:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Булчински рокли -16"  (Прочетена 260444 пъти)
 
nellyaci
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: февруари 27, 2011, 18:12:26 »

Здравейте, и аз вече имам рокля. Струваше ми се, че е много рано, тъй като сватбата е чак през юни.Минахме случайно през Плевен и там на една витрина я видях. Влязохме , пробвах я, а тя взе че ми застана. Имаше нужда само от малка корекция, защото ми беше мъничко малка, но жената веднага я взе и я занесе за поправка. Стана веднага. Роклята струва 375лв с  корекциите. Магазинчето мисля, че няма име. Намира се точно срещу Военния музей на центъра. Много ни впечатлиха обслужването и отношението. Страшно любезни и приятни жени.Дори имаше и малко подаръче- цвете за косата, което върви около 18лв. Роклите им ги карат от Асеновград. По мое мнение там е по-евтино от софииските магазинчета. Ако имате път през Плевен съвет от мен- може пък там да е вашата рокля.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: февруари 28, 2011, 12:54:53 »

Голямо чудене само между два модела. Не искам и да си помислям какво ще стане, като продължа да обикалям. Снимчици има в албума.

Аз съм за етно роклята, изглежда много по-нежна и елегантна, без да искам да обиждам никои, другата изглежда доста "евтина" с тези нашити мънистенца pardon
Активен
lilkada
Ентусиаст
**
Публикации: 147



« Отговор #122 -: март 01, 2011, 11:16:43 »

Момичета, моля за съвет!
След обикаляне по магазините в София вече 3 съботи съм леко обезпокоена... Бях твърдо решена, че искам готова рокля - да я купя или да я наема, но да е готова! При мен магията, която някои от вас описват не се случи, не я "познах" и не се "влюбих" от пръв поглед... все имаше нещо, което не ми харесва - или цената, или цвета, или друг елемент. Все пак харесах една, която като изключим розовия цвят на мострата е ОК... Сватбата ми е на 14 май, въпросът е дали да рискувам да я поръчам. Става въпрос за асеновградска фирма с магазин в София. Мислите ли, че ще успеят да я направят за 2 месеца като корекции от основния модел ще има съвсем минимални?  sad
Благодаря предварително!
Активен
unicusbg
Ентусиаст
**
Публикации: 119


hand made манияк


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: март 01, 2011, 12:07:29 »

Ето и пролетните тенденции при булчинските рокли тази година - ТУК
Харесах си моделите на Valentin's Bridal House и на Виргиния с дантелата. Сигурна съм обаче, че ще са доста скъпи  sad

Diavolitsa, заведението е в Луковит, където ще ни бъде купонът август месец. Така или иначе ще обикалям още. Но ще е хубаво да се ориентирам, защото някои ателиета имат нужда от 2 месеца за шиене, а и покрай абитуриентите са ангажирани. Това го казвам и като съвет към другите момичета.

lilkada, и при мен моментът с магията се губи. Не си само ти  pardon
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: март 01, 2011, 12:19:30 »

Мислите ли, че ще успеят да я направят за 2 месеца като корекции от основния модел ще има съвсем минимални?  sad
Благодаря предварително!

Lilkada, моя приятелка си поръчва рокля от Асеновград - не си спомням точно за колко време стана, те там са и много ателиета, но мисля, че 2 месеца са предостатъчно да ти направят роклята. Струва ми се, че няма за какво да се притесняваш smile
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: март 01, 2011, 13:36:29 »

Мислите ли, че ще успеят да я направят за 2 месеца като корекции от основния модел ще има съвсем минимални?  sad
Благодаря предварително!
Аз бях в същата ситуация, исках готова, но не намерих такава в която да се влюбя както споделят другите момичета и ми я шиха пак в едно софийско магазинче /най-вероятно асеновградска рокля/. Стана за 2 седмици, така че няма какво да се притесняваш. Един съвет - дай им възможно по-малко капаро (примерно 100лв), така че да имат интерес по-бързо да ти я направят и да си вземат останалите пари. Освен това ако не ти хареса, може по-лесно да ги прежалиш  pardon
Успех и спокойствие! girl_wink
Активен
lilkada
Ентусиаст
**
Публикации: 147



« Отговор #126 -: март 01, 2011, 14:17:19 »

Да май нямам много опции... Дано да се справят със сроковете, мисля да им кажа, че сватбата е седмица -две по-рано за да действат по-бързо, а идеята с малкото капаро е много добра  girl_wink определено така ще направя!
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: март 01, 2011, 15:08:16 »

мисля да им кажа, че сватбата е седмица -две по-рано
Да, това със срока забравих да го кажа - но задължително си остави 2 седмици бонус, както си решила  good
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: март 03, 2011, 10:32:06 »

Здравейте и от мен,сватбата ми е август......
Онзи ден,пробвах първите си две рокли в София,и още първата която премерих си помислих Това е моята рокля,има време все още до сватбата,и реших да не се хвърлям на първата макар че съм убедена,че ще е Тя...............
Така че съм решила до края на май да обикалям,и ако нищо друго не ми хареса толкова много да си я поръчам.... smile smile smile smile smile
Милех че ще имам известни проблеми с роклите защото не съм от най слабите,но и двете си ми стояна съвсем добре...
Много съм щастлива
Активен
lilkada
Ентусиаст
**
Публикации: 147



« Отговор #129 -: март 03, 2011, 13:52:29 »

Поръчах я  danceg Много добре ме убеждаваше продавачката, че всичко ще е наред и ще стане до средата на април, че направо й повярвах  pardon
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: март 03, 2011, 18:12:08 »

Така че съм решила до края на май да обикалям,и ако нищо друго не ми хареса толкова много да си я поръчам.... smile smile smile smile smile
Милех че ще имам известни проблеми с роклите защото не съм от най слабите,но и двете си ми стояна съвсем добре...
Много съм щастлива

Ами май си е такова убеждението на почти всички, че видите ли, изборът на сватбена рокля е мнооого сложен - добре, че не винаги е така и дано в твоя случай без много усилия си открила твоята рокля smile Иначе и аз не съм от най-слабите, но то това им е хубавото на булчинските рокли - повечето поприкриват най-типичните за жените закръглени области blum

Lilkada, довери се на продавачката - аз даже си мисля, че може и по-рано да ти е готова роклята, те хората имат опит и ги шият бързо Wink
Активен
nellyaci
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: март 04, 2011, 21:40:48 »

Момичета, помагайте!!! Имам един въпрос-не знам дали точно тук му е мястото, но все пак- какво се случва с обръчите, когато младоженецът ни вдигне след ритуала в общината?????  shok На повечето снимки, които гледам обръчът толкова се вдига, че гащичките на булката аха да се покажат!!! blush Някой има ли идея как да ме вдигне, така че да избегна ужаса всичките гости на сватбата да видят с какво бельо съм pardon P.S.роклята ми е с 2 обръча!!!
Активен
lilkada
Ентусиаст
**
Публикации: 147



« Отговор #132 -: март 05, 2011, 12:15:26 »

най-лесно е да не те вдига  pardon ако все пак държиш на този ритуал и ако обръчите ти са от тези силно еластичните "нови" модели не би било проблем като те вдигне с ръка да придържаш долната част на роклята си до коляното... представи ли си какво имам предвид? smile
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #133 -: март 05, 2011, 16:47:42 »

Ритуала с вдигането не е ли за да те пренесе през вратата в "новата" къща?
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: март 05, 2011, 22:57:59 »

Хе-хе, според мен по-скоро вдигането на ръце след гражданското символизира как тепърва ще те носи все така на ръце blum Това си е традиция просто, мисля, че няма връзка с влизането в новия ви дом smile Иначе и аз имам малко притеснения за това вдигане, не знам дали ще имаме изобщо, защото нашето подписване ще е в делничен ден, а роклята ми ще е къса и... се сещате smile Но ще видим дотогава, освен да потренираме малко вкъщи blum
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines