Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 23:25:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 2 "  (Прочетена 38087 пъти)
 
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: февруари 12, 2011, 15:16:44 »

Свилена , ти ме разби направо с подробния преглед smile моя лекар е тооолкова пестелив,че половината от тези неща не съм ги и чувала даже,браво на твоята лекарка Bravo
Кокиче , аз от седмица насам усещам втвърдяване на корема в горната му част,и става един странна форма,в същото време имам болки ниско долу в яйчниците,това всичкото по1-2 на ден и за около минута,та доки каза,че това са си контракции,но не спомена дали подготвителни или истински pardon но то при всяка е различно усещането.
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #76 -: февруари 12, 2011, 16:45:03 »

Кокиче стига мила, няма нищо страшно само ще се сдобиеш с най- голямия си подарък в живота. Болката от шевовете се забравя в момента в който видиш малкия бебок...
И аз пожелавам на останалите февруарски мами леко и безпроблемно раждане....
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: февруари 12, 2011, 19:23:27 »

Да видим дали съм запомнила всичко изчетено дотук sarcastic

Кокиче, подготвителните контракции са като схващане на коремчето, което е инцидентно и НЕрегулярно. Отминават сравнително бързо. Аз получавах/м такива при продължително ходене например и веднага щом се спра или полегна - отминават от само себе си.
Доки ми каза, че истинските няма начин да се сбъркат nea Доста по-интензивни са, регулярни, свързани с болка в гърба или кръста. Доки ми каза, ако усетя периодично болки ниско долу, да отивам в болницата. Така че според мен няма да ги сбъркаш, мила smile
За теглото на бебо - апаратът може да даде разлика от половин кг, затова не го мисли отсега. Нищо чудно всичко да му е ок на малкия мъж good А и малките бебчовци много бързо си наддават на тегло, още в болницата, така са ми казвали smile
Свилена, за твоите седмици плацентата даже може и да е 3 степен, което не означава презряла обаче, а узряла. В смисъл, че си е в реда на нещата, де smile Иначе и в мен бушуват същите смесени емоции, но предполагам е човешко smile
Аз зацапване не съм имала, само имам от време на време течение, но не постоянно. А относно натоварването, аз пък гледам да не почивам много и да се движа, та уж да получа някакво разкритие, знам ли....

Ние утре по обяд сме на преглед за разкритие и за състояние на шийката, както и на запис на тонове. Дано имам обднадеждаващи новини smile
От утре прогнозата е времето да се разваля, че и сняг да вали...Кой знае Ели дали тогава няма да реши да идва на бял свят, тц тц... blum

И тъй като съм от февуарските мами, благодаря за пожеланията за леко раждане give_rose
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: февруари 14, 2011, 11:12:53 »

sunray, права си, няма проблеми с плацентата, тя общо-взето беше от втора степен, клоняща към трета, и докторката го отчете като нещо положително и в реда на нещата за тези седмици.  smile

Що се отнася до зацапването, което ми се яви през нощта и деня след прегледа, сега си мисля, че вероятно има връзка и със самия преглед за разкритие - беше мнооого бледо и сега липсва тотално. Определено не ми изглежда да ми е паднала тапата, защото имаше вид, различен от този, който описват. Абе, знам ли?  pardon То като си дойде момента, само ще си покаже! Аз сега съм обзета от някакво спокойствие, доверила съм се на естествения ход на нещата  good Бебокът си шавучка из корема, усещам го как от време на време ми поопъва откъм чатала, пускам си му музика и си върша делата.

Преди малко се върнах от болницата, където ми правиха електрокардиограма, предвид предстоящата ми среща с анестезиста в сряда - връЧиха ми я, казаха, че всичко е наред, и така. Този следобед ме очакв първият запис на тонове и контракции, и пак ще се отправя на лежерна разходка, хихихи. Добре, че болницата е на две крачки!

Кокиченцето дали има новини?... Сега ще взема да пообиколя темите и да се информирам!

Стискам палци на всички, които вече са на самата финална права!! Споко, момичета!
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: февруари 14, 2011, 11:22:45 »

Кокиченцето дали има новини?...
Има,и то прекрасни  yahoo
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: февруари 14, 2011, 11:29:13 »

Има,и то прекрасни  yahoo

Така-така, то който пита неподготвен като моя милост....  sarcastic Току-що се информирах и отправих заслужените честитки  smile

Много се радвам!!!!
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: февруари 14, 2011, 13:48:48 »

Божеее, и какво стана? От всички февруарски мами само аз се треса в очакване, а няма изгледи? cray
Извинете ме за депресантския тон, ама...вече напрежението ми идва в повече, от самото чакане....
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: февруари 14, 2011, 13:51:18 »

sunray ,недей така,няма и да разбереш кога ще родиш Wink
После ще ти се иска да си още малко бременна blum
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: февруари 14, 2011, 14:06:07 »

Божеее, и какво стана? От всички февруарски мами само аз се треса в очакване, а няма изгледи? cray
Извинете ме за депресантския тон, ама...вече напрежението ми идва в повече, от самото чакане....

Недей да се натоварваш сега, Дани! Нали знаеШ, че всеки случай е сам за себе си - не може, пусто, да предвидим кога ще се почне! Аз предполагам, че ще съм подобна "картинка", когато наближи терминът още малко, ама все си обеЩавам да си намеря занимания и да прогонвам тежки мисли... Да видим :-)

Накрая е най-трудно чакането, знам!

Прегръщам те!
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: февруари 14, 2011, 15:10:46 »

като заговорихте за февруарски бъдещи мами та реших и аз да се включа smile напоследък не се пирам че имам доста работа и не ми остава много време за форума, но днес съм решила да наваксам и да полежа повече че краката така са ми отекли, че немога да ги позная. ако има резултат и утре може да полежа, ако ли пак са същите ще ставам да си върша задачките.
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: февруари 15, 2011, 13:05:25 »

Ечи твоят термин кога беше, че пусто все забравям  blush ,а като те няма и на първа страница е още по-трудно  crazy ? А за краката, не знам дали нещо помага, аз нали съм така от доста време и вече почнах да свиквам и да се примирявам.

Аз вече съм в майчинство и е супер, макар че засега съм доста заета да разчиствам и правя място за малкото пате... Иначе вчера купих памперси (много яко  heart), сутиени за кърмене, помпа за кърма т.н дреболийки... та вече сме почти готови с покупките  smile

ПП: публикувах си коремчето  в темата с коремчета  blush

Гушки от мен за всички
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: февруари 16, 2011, 12:22:10 »

За всички майчета на водолейчета  give_rose give_rose give_rose
Надявам се да не съм много  Offtopic
Детето Водолей (22 I - 21 II)


Детето Водолей е чувствително, непредсказуемо, упорито, вибриращо съчетание от изобретателност и електрични импулси. Мисловните му процеси протичат със скорост на светкавица. Мозъкът му вибрира с високочестотни радиосигнали, дори и асцендентът му да е Телец. С годините ще почувствате, че дори и самите Вие се въртите на бързи обороти.

Всички родители смятат, че тяхното дете е най-умно и най-талантливо. При децата Водолей случаят е по-специален. Те наистина са различни и неповторими в сравнение с останалите. При тях никога не се знае какво ще излезе накрая.

Тези деца никога не са бебета. Те се раждат направо възрастни.

Юношата Водолей ще се противопостави на всичко, докато зрелостта не посмекчи урановите влияния (Водолей се управлява от Уран) и обществото не формира у него по-традиционни възгледи. Първата му реакция на всяка заповед и дори само предложение е категоричен отказ. Но ако го оставите да помисли, в крайна сметка ще реагира съвсем разумно и точно с това ще Ви изненада.

Момичетата и момчетата Водолеи външно изглеждат спокойни и мили. Но духне ли северния вятър, те тръгват на зигзаг. Сега вече очаквайте всичко. Непредсказуемо в поведението си, но обичливо и забавно, детето Водолей е същинска въртяща се перка (Уран управлява въздухоплаването и самолетите). И все пак тези деца са дотолкова изтъкани от противоречия, че вместо да ги тегли към летенето, много от тях изпитват страх от самолети и асансьори, даже и от електричество, а Уран управлява и него.

Докато отглеждате и възпитавате тези малки чудеса на природата, ще се сблъскате с какви ли не парадокси и конфузни ситуации. Тъй като притежава остра проницателност и желязна логика, Вашият малък Водолей изведнъж ни в клин, ни в ръкав ще попита най-добрата Ви приятелка защо си е направила козметична операция на лицето, което си е вярно. Или ще изложи чичо си пред чужди хора, че е спестил доходите си пред данъчните (и това е вярно).

Тези деца обичат да помагат на приятелчетата си. Ако им купите нови ботушки например, те ще отидат веднага да отъпчат новия сняг, за да могат другите деца да се пързалят.

Вашето дете Водолей ще си има една единствена, ама много голяма мечта. Докато не дойде следващата, също така единствена. Момиченцето Ви ще иска да е балерина или жена-президент, или най-малкото Мария Кюри. Момченцето Ви ще се изживява като океанограф, ихтиолог, археолог или пилот на изтребител. По-обикновените професии като медицинска сестра, секретарка, чиновник,магазинер, не им правят впечатление и не предизвикват фантазията им. В крайна сметка може да се наложи да упражняват някоя от тях, но ще скътат дълбоко в сърцето си детската мечта и никога няма да я забравят. Колкото и фантастично да Ви звучи, Водолеите могат да предизвикат едно нещо да се случи просто като се концентрират върху него и постоянно го очакват.

Никога няма да Ви бъде скучно, защото не знаете каква изненада ще Ви поднесе Вашето Водолейче на другия ден. Ако завали дъжд, то няма да си седи вкъщи. Ще хукне навън с една от скъпите Ви сребърни лъжици да копае канавка, за да не отмие дъждът хълмчето зад къщата.

Където и да отиде Вашето дете, все нещо ще намери. Може би гърне със злато или нова порода кълвач. Но нито една от експедициите му няма да бъде безплодна.

Със своята разсеяност Водолеите си докарват изкълчени глезени, фрактури и гнева на учителя. Ще бъдете разкъсани от чувство за гордост и срам, когато Ви извикат в училище, за да Ви кажат, че детето Ви има заложби на гений, но не внимава в час, а непрекъснато гледа през прозореца или си играе с часовника. Ако започнете да му се карате, Водолейчето Ви отегчено ще повдигне рамене. Защо вдигате толкова шум? То просто се е опитвало да установи влиянието на лятното слънцестоене върху гринуичкото време. Всичко е така логично! Защо училището е толкова скучно и ограничено?

Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: февруари 16, 2011, 12:23:21 »

Учителите не могат да разберат как детето Водолей решава сложната математическа задача, която все още не е разяснена на дъската, непонятна е последователността на мислите му. А всичко е много просто. Тъй като урановата му интуиция действа чрез невидими вълни, тя го превежда през отделните етапи толкова бързо, че то просто не може да си ги спомни. Това дете също така понякога си забравя и адреса, и фамилията, и в колко часа трябва да се прибере у дома. Затова блестящият му ум трябва да бъде научен, че не е достатъчно да бъде жив компютър. Детето трябва да разбере колко е важно да умее да организира мислите си в логически ред. В противен случай блестящият гений и бъдещ философ, инженер, учен, лекар и т.н. ще се превърне в ексцентрик, разхвърлял способностите си в няколко посоки.

Насърчавайте го да се движи и да играе. Ако го оставите, може да пропилява дните си в празни мечтания. Макар че някои деца Водолеи много обичат спорта, вкъщи се движат мудно и едва ли не трябва да стане пожар, та да се размърдат. В същото време умствените им процеси чупят всички рекорди по скорост. Вършат всичко внезапно и рязко. Птиците, дърветата, природата и морския бряг силно ги привличат. Не обичат да се включват в организирани дейности. Предпочитат да правят сами своите независими открития. Внимавайте да не свикнат да казват за някои неща “не мога”, за да се отърват от отговорност. Ако ги изпуснете, ще поемат линията на най-малкото съпротивление. Внушете им, че така заблуждават себе си. Насърчавайте ги сами да вземат решения и да се борят за изпълнението им.

Стремете се да създавате спокойна и хармонична атмосфера за детето Водолей. То притежава способността да вижда какво става в душите на хората около него и да чува мислите им. И ако тези мисли не са ведри, те могат да го обезпокоят и да наслояват у него трайно чувство на потиснатост. Нали не искате след 30 години да се озовете у дома с ексцентричен, нервен и разсеян стар ерген или стара мома?

Трябва да внимавате много с юношите, управлявани от Уран. И най-вече какво казвате и как го казвате пред тях. Ако се посеят макар и бегли предположения в техния прозорлив и остър ум, те така здраво могат да се вкоренят, че в зряла възраст да се превърнат в непоколебими убеждения. Например излишната настойчивост ръцете да са винаги чисти и да не пие от чужда чаша ще доведат до там, че Водолеят ще развие маниакални страхове и ще носи със себе си своя чаша.

Малките Водолейчета имат много приятели и завъждат поне по десетина на ден. Не правят разлика между децата на богатите и известни фамилии и кварталния кучкар – просто детето им се е сторило добро и интересно и го водят вкъщи на обяд.

По време на пубертета едва ли ще имате някакви по-особени грижи с Вашия Водолей. Малко вероятно е да прояви засилен интерес към противоположния пол. По-скоро интересът е към всичко наоколо. Може би прическата и облеклото ще станат по-странни и необичайни. Ще изплува на повърхността и скритата любов към поезията, която се нуждае от насърчение.

Подобно на всички деца, Вашето ураново човече има жаби в джобовете и звезди в очите. Но то е рядка личност. Обича хората и е хуманно по природа. Момченцата и момиченцата Водолеи са избрани от съдбата да изпълнят онова, което ни обещава утрешния ден.
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: февруари 16, 2011, 21:41:22 »

Да ви се оплача момичета,последните дни се чувствам адски изтощена  и изморена,а всъщност нищо не правя sad  Нямам желание за нищичко,един мързел ме е налегнал....от една седмица сигурно се "настройвам" да се срещна с педиатърката,която съм избрала за бебка,с две думи нииищо не правя!
Почти цяла нощ будувам,защото ставам по 5-6 пъти до тоалетна,после като легна и мъжа ми започва да хърка,немога да заспя,тъкмо се унеса и хоп пак ми се ходи до тоалетна...и така цяла нощ,сутрин си отспивам и се заливам,до 12ч не ми мърда blum
Та това около нас,сигурно не съм сама...,а и на всичкото отгоре болките в т.нар. срамни кости са просто нетърпими,това за капак на всичко nea
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: февруари 17, 2011, 11:09:42 »

Преси,не си сама!
И аз се чувствам изтощена напоследък-не върша кой знае какво,дори домакинството съм зарязала.Най-много някоя супа да завъртя.Обаче все едно планина с камъни съм местила.И това при положение,че спя доста добре-не ставам изобщо за тоалетна,но трудно си намирам удобна позиция.
И мен ме болят костите,а малката като вземе да рита ми разбива ребрата!
На финала сме вече,ще потърпим още 20дни!
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines