Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 00:25:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани - 8 част  (Прочетена 169996 пъти)
 
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: януари 22, 2011, 12:07:05 »

rafaeLa, Nora_Yo - благодаря за съветите и разясненията за биговането.
Относно фирма за картони във Варна - миналата седмица бяхме там и един познат ми показа мостри на ефектни картони на една фирма, която има склад - за съжаление беше затворен и не мога да ви ориентирам с цени, но имаше богат избор, съдейки по мострите. С радост ще ви предоставя контакти на лични.
unicusbg, признателна съм ти за идеята. Ние от край време сме си намислили да отидем до гара Искър да си напазаруваме един тон набелязани книжкки - но не знаех, че има и картони.  give_rose give_rose give_rose
rafaeLa, браво за поканите - резултатът е прекрасен и съм сигурна, че ти е много хубаво, че си вложила нещо от себе си в изработката!
А аз много се заглеждам по този тип покани:

Много са практични, защото в поканата описваш само по същество, а в допълнителното джобче добавяш подробностите. За нас е наложително с тази завъртяна програма дето сме си намислили...




Активен
Morning_Flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 279


Love is in the air!!! ...


« Отговор #46 -: януари 22, 2011, 14:25:37 »

_Ava_ може ли да ми пратиш контактите на този склад blush
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: януари 22, 2011, 15:16:56 »

Лилавата е много хубава.
Мн ми допада. Колко ли би излезнала 1 бройка?
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #48 -: януари 22, 2011, 17:26:16 »

Да, много са красиви! От БГ сайт ли са?
Активен
Mauve
Ентусиаст
**
Публикации: 66



« Отговор #49 -: януари 23, 2011, 00:16:04 »

Аз мисля да направя нестандартни покани... Цвете и на цветето завързан малък свитък със сантиментални думички. Ръчно правени оригами! ето от къде ми дойде идеята! Какво ще кажете? Дали ще ги харесат моите гости?


Нали ще ми помогнете в избор на красива хартия?  give_rose
« Последна редакция: януари 23, 2011, 00:19:41 от Mauve » Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: януари 23, 2011, 00:27:53 »

Поканите, които съм постнала не са от бг сайт. Но аз се заиграх и ми се получи и в домашни условия - с правилната хартия и съчетаване на цветовете може да се получи невероятно.
Поне аз не съм търсила дали някой прави такъв тип покани - просто ще имам нужда от биговане - всичко друго има как да си го направя сама или с помощта на приятел  girl_wink
Mauve, а ти ли ще си ги правиш? Красиво и нежно изглежда и няма как да не се оцени високо!
Активен
Mauve
Ентусиаст
**
Публикации: 66



« Отговор #51 -: януари 23, 2011, 10:08:37 »

Много ми се иска да ги направя сама... Разгледах в интернет, че има много наръчници за правене на оригами... Дано да успея! Иначе фирмата, която ги прави е английска и цените са умопомрачителни!
http://www.paperbirddesign.co.uk/
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: януари 23, 2011, 13:02:21 »

Момичета, тези покани с допълнително джобче за повече инфо ще ви излязат доста скъпо. В нета има доста показна как да си ги направите сами. Ако изберете по-семпъл дизайн може да ви излязат около 1лв - 1 и 30лв за такава покана-самоделка. Не се притеснявайте - не е някаква фантастична техника. В повечето книжарници могат да ви помогнат в изрязването на картона. Трябат ви линия, лепило, ножици/ остър нож (макетен примерно), хартия и картон в желания цвят и темплейт за поканата. Утре ще правя моите покани и ще ви кажа/покажа крайния резултат.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #53 -: януари 23, 2011, 13:23:57 »

 Mauve,от много време не бях виждала толкова оригинална идея  Bravo
 Сигурно вече си го намерила, но все пак-български блог за оригами:
http://origamite.com/
 А видео-урока за водна лилия май е твоето цветенце  Wink :
http://origamite.com/category/napravi-si-origami/tsvetia/page/2/
Активен
Mauve
Ентусиаст
**
Публикации: 66



« Отговор #54 -: януари 25, 2011, 21:01:01 »

Michelle, много ти благодаря за линка, въпреки че не е точно този вид, онези които харесах са малко по-завъртяни и точно щях да искам съвет за материала, от който да ги сгъна... Трябва ми тънка жилава, гланцирана хартия, защото има едно обръщане на листенцата - обикновената хартия се къса, а ако избера по-дебела няма да мога да я прегъна добре. До колкото виждам от снимките на фирмата, това дори е нещо между хартия и плат - баба навремето имаше такива салфетки  blum Дали някой е виждал нещо подобно?

Иначе идеята е да прикрепя две-три етикетчета като малка книжка /диплянка/ с красива панделка към цветето оригами, на която да има информацията за събитието... За това оформление ще помоля дизайнера на нашата фирма да помогне. Ако не с един по-завъртян шрифт ще ги принтирам самичка и дано се справя! Ще станат чудесни покани си мисля...  blush
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: януари 25, 2011, 21:10:29 »

Има си специална хартия за оригами, може да си поръчаш от ибей примерно http://cgi.ebay.co.uk/Origami-Paper-100shts-Pk-Buy-1-Get-1-Free-33353-/120671353359?pt=UK_Crafts_CraftingPaper_EH&hash=item1c1892ba0f#ht_2035wt_858
Активен
Morning_Flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 279


Love is in the air!!! ...


« Отговор #56 -: януари 25, 2011, 23:47:23 »

момичета и аз искам да попитам за сайтове, програмки за разни завъртулки, пеперудки, ангелчета и други, които се слагат по края на листа или в ъгълчетата (май не обясних добре какво търся)  blush
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: януари 26, 2011, 00:48:48 »

Morning_Flower според мен говориш за викторианските кантове .. аз лично се ползвам от услугите на гугъл - като задам victorian border или victorian corner border излизат достатъчно сайтове и предложения, от който може да се черпят идеи good
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: януари 26, 2011, 15:04:27 »

Вече си взех поканите и мога да споделя последното мнение. Тези 20лв за 'набиране' са си пълна измишльотина, защото след като ми пратиха първия проект, поисках малки промени - шрифта да се уголеми, за сметка на междуредието, но уви - не са го направили и ми ги напечатили. Харесвам си поканите, но текста е доста ситен и трудно се чете diablo.
Понеже поканите за кумувете и родителите исках да са различни и с различен текст, поръчах си само поканите без надпис и на обикновения принтер си ги напечатих на паус, който привързах с панделка към поканите- супер стана и то за 1лв (цената на 1 лист паус и метър панделка), а не за 67,50 колкото ми искаха за три единични покани да надпишат  beating
Освен това стана много по-добре, понеже си ги форматирах така че да са четливи и ясни.
Активен
Mauve
Ентусиаст
**
Публикации: 66



« Отговор #59 -: януари 26, 2011, 17:07:33 »

Ето още една причина, която отново ми доказва, че да намериш ПОКАНАТА е трудно, и всъщност сантименталната стойност на поканването се губи между шрифта, картона и "набирането"...

diddka, не се ядосвай! Всеки ще оцени старанието и желанието и най-вече уважението, което показваш с поканите! Нали каненето е важно и значително и желанието да споделиш празника с най-близките си хора. Формата не толкова важна - си мисля аз!  Wink
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines