Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 18:41:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани - 8 част  (Прочетена 169879 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: декември 18, 2010, 11:03:15 »

Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: декември 20, 2010, 22:39:14 »

Мисля, че би било практично на първа страница да се сложат текстове на покани за сватби. give_rose
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #2 -: януари 10, 2011, 11:53:21 »

Момичета, имената на гостите на плика ли надписвахте?  blush
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 10, 2011, 12:58:51 »

Mariaid, чувала съм и съм виждала всякакви варианти. Като цяло мисля, че е на плика. Ако пък ще го пращате по пощата - адресирате го до точните хора, които сте поканили.

Ние понеже ще даваме в по-еко вариант - решихме да сме с електронни покани за брака ни февруари месец.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: януари 10, 2011, 14:12:07 »

Mariaid да ти кажа аз първо мислех да включа имената на гостите в самата поканата, но се оказа, че ще ми излезе по-скъпо затова реших да ги надписвам на пликовете - така или иначе тези покани, които ще пратя по пощата ще бъдат надписани на плика, така че не мисля, че ще са проблем надписаните пликове
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 10, 2011, 14:34:51 »

относно имената върху поканите, ние имахме следния проблем. Естествено всички държим да дадем поканите на гостите заедно с любимия, добре обаче трябваше той да е свободен, аз да съм свободна, съответните гости да са свободни и точната покана с името да е в нас (т.е. да не не в къщи или  в офиса). Това си е направо непосилна задача. Да не говорим че като почнете да се ровите из 50-60 покани с различни имена, може да станете разногледи. Дано сте по-организирани от нас и успеете да раздадете именувани покани, но ние не рискувахме, затова раздавахме покани без имена. Това с раздаването на поканите може би ни беше най-сложната задача, наистина е приятно да се срещаш с хората поканени на сватбата, но в един момент дотежава - особено последния месец нон стоп се чудехме дали не сме пропуснали някого.
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 11, 2011, 11:37:11 »

Здравейте момичета,

Да се включа и аз в темата за поканите - много бяха разочарована от изнудвачеството на една доста май известна фирма за покани. Тръгнах аз да си избирам, като съм си подготвила разбира се текст за общата покана, за кумувете и по отделно за моите и за на годеника ми родителите. Какво се оказа - плаща се 20лв за всеки един текст  за 'набор' т.е. да го форматират текста така, че да пасне на поканата и отделно естествено печат. Това ми го казаха в няколко магазинчета подред, които имаха каталози на въпросната фирма. Излиза че трябва да си платя 70лв за печат на трите по-специални покани!!! beating
Така че си платих 20-те  лева само за общите покани, а другите три сама ще ги надписвам някакси  pardon
Някой знае ли от къде мога да си взема паус хартия А4 и дали мога на обикновен принтер да я изпечатам?
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 11, 2011, 11:40:40 »

Паус трябва да има навсякъде и да може да си изпринтираш на обикновен принтер. Ако е мастилено струен само трябва да знаеш, че може да се размаже ако се намокри. Ако е лазарен принтер няма проблем с мокренето smile
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #8 -: януари 11, 2011, 11:45:40 »

diddka , за коя фирма става въпрос, ако не е тайна?
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #9 -: януари 11, 2011, 11:50:53 »

Някои може ли да каже колко трябва да е максималната дебелина на картона, за да може да се печата на обикновен принтер?

Попрегледах предните теми, но там момичета се съветваха за конкретна дебелина дали става. Аз още не съм купила картона, но мисля до края на седмицата да я свърша тази работа и да направя няколко примерни покани, затова искам да съм подготвена като отида в магазина.
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 11, 2011, 12:01:24 »

Съгласна съм със СаbuHka!

diddka, Можеш да погледнеш в ''Слънчоглед'' ако си в София или Варна. Също така и в други книжарници се намира.

Тия изнудвачи!!! Направо ми се повдига вече! bad Аз разбирам, че ден година храни - това е девиза на по-голямата част от ''бизнеса'' в БГ, ама прекаляват!  beating Затова ги натирих и сама ще си направя поканите.

Дори за церемонията ни февруари решихме радикално да са в електронен формат и се получи много добре - хората се изкефиха много и дори ни се обаждат да ни кажат колко е оригинална и сполучлива идеята...Е, разбира се, това е за хора, които имат достъп до интернет и могат да боравят с него. За възрастните хартиените покани са за предпочитане.

Има стотици безплатни темплейти из нета, така че ако ще има 2ра сватба по-натам - това ще е моя вариант!
Активен
mimi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 123



« Отговор #11 -: януари 11, 2011, 13:51:43 »

Здравейте момичета,

Да се включа и аз в темата за поканите - много бяха разочарована от изнудвачеството на една доста май известна фирма за покани. Тръгнах аз да си избирам, като съм си подготвила разбира се текст за общата покана, за кумувете и по отделно за моите и за на годеника ми родителите. Какво се оказа - плаща се 20лв за всеки един текст  за 'набор' т.е. да го форматират текста така, че да пасне на поканата и отделно естествено печат. Това ми го казаха в няколко магазинчета подред, които имаха каталози на въпросната фирма. Излиза че трябва да си платя 70лв за печат на трите по-специални покани!!! beating
Така че си платих 20-те  лева само за общите покани, а другите три сама ще ги надписвам някакси  pardon
Някой знае ли от къде мога да си взема паус хартия А4 и дали мога на обикновен принтер да я изпечатам?

e късно те видях
при нас където работя цените са от 0,35 ст и са на луксозни картони
Такива като на Виолет на половина цена. Никакъв набор не се взима
само трябва да пишеш на скайпа
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 11, 2011, 15:20:02 »

Въпросната фирма е Такрида. Не знам дали проблема е в нея или в магазинчетата, които са им представители, но в последното ги накарах да звъннат да питата дали не може да им пратя текста в електронен вариант, та да не се налага набиране, но не можело - пак си трябвало да се форматира. diablo
Както и да е, поръчах тези за гостите и си платих 20лв набор + 45ст печат на покана, че бях решила в събота да свърша тази задачка. Като дойдат поканите за родителите и кумувете ще го мисля с паус да ги правя или ръчно да ги надпиша след повечко тренировка на краснописа  pardon
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 12, 2011, 00:09:35 »

много странно .. аз за моите покани помолих брат ми да подготви предпечата - тоест оформлението и подредбата на самата покана и просто дадох файла в печатницата, а от там те ще си изработят клише за ситопечата и за текста .. никой ни ми е и споменавал, че задължително трябвало набиране и т.н. ..
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #14 -: януари 12, 2011, 10:58:05 »

И аз за първи път чувам...според мен е нормално да изпратиш набран текст и да си го форматират, то голяма философия...
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines