Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 22:10:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 19 част  (Прочетена 171361 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: януари 14, 2011, 13:27:41 »

За шушукането нямам думи :girl_impossible:Може да си представите с какви размери са при нас намеците - аз съм на 35 ,милото на 38.Добре,че личният ни лекар на 45 г сега ще става татко за втори път и малко се поуспокоиха нещата.За всеки празник пожеланията са Бебе,на майка и татко им пожелават внуче и въобще - трагедия.По принцип не е толкова травмиращо,но когато и ти самият го искаш много ,а не се получава е подтискащо.
При нас отделно стреса на работното място е голям - работим по 14-16 часа,без уикенди ,без празнични дни .Прибирам се гроги и даже не вечерям и това вече 4 години .От време на време ако ме пусне регионалният мениджър да мръдна някъде е добре,но макс за 2-3 дни и то с хиляди уговорки.
Ще трябва да взема крути мерки,така явно няма да може да продължава Yes
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: януари 14, 2011, 14:01:55 »

Ох, момичета, аз имам чувството, че народа масово е или неграмотен или съвсем ограничен във вижданията си. Първо решават, че задължително до няколко месеца след сватбата трябва да си забременяла, иначе "нещо не ти е наред", после започват да подмятат "че ти било време" - каквото и да значи това. Убедена съм, че във времената в които живеем, всеки познава поне 1-2 двойки с проблем/трудност при забременяването - е, как не им идва на ум, че не е много редно да те психират допълнително, незнам. Как не се сещат, че или в момента не искаш да правиш деца или не можеш - ми в нито един от тези случаи не е редно цялата рода и приятели да ти тръбят на главата своите мисли по този въпрос. Много се ядосвам на тази тема, наистина.

Иначе, Фийбс, във връзка с това, което пишеш за работата и натоварването - и аз на моменти започвам да си мисля, че едва ли не човек трябва да си вземе отпуск за това - в такава лудница живеем crazy
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: януари 14, 2011, 14:16:30 »

Ами не знам дали си мислят че до няколко месеца трябва да си бременна , ама мен като чуха че ще се женя всички ме питаха дали съм бременна.Явно според хората първо трябва да си забраменяла и тогава да се жениш, но какво ли ме учудва като преди сватбата бях свидетелка на разговор между две комшийки , как трябвало първо да си пробваш мъжът дали можел да прави деца и тогава де си се женил Oh my ... , ужасно ми прозвуча просто.А дори за това че гледам племеницата си чух коментари как трябвало да съм имала аз деца, не да съм гледала чуждите, можете ли да си представите.Понякога много ме боли от злобните подмятания по този въпрос не зависимо дали за мен или за някой друг.
bubka верно е че много хора познават такива които имат проблеми със зачеването , но щом не са им много близки не го преживяват като тях и за това не се съобразяват.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: януари 14, 2011, 14:57:10 »

С риск да съм  Offtopic пиша този пост и за да ви пратя малко брменелски хормони за късмет. smile
Да знаете,че със забременяването приказките не спират-само се сменя естеството.
Скоро една позната ми каза следното:"И задължително до 40 ден слагай сол във водата за къпане".Няма коментар от рода "Препоръчвам ти..","Аз правих еди как си.."-всичко е "направи така"!
Ще ви казват кога да купувате дрешки,каква козметика да изберете,каква количка да купите...
Всеки съди от собствената си камбанария,въпреки че изгледа от нея е различен.
Както е казала Маги-игнорирайте,защото ако тръгнете да обяснявате често ще се сблъскате с невъзможността да се приеме различната гледна точка.
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: януари 14, 2011, 15:05:21 »

И аз като Мара подробната, не мога да не се включа в разговора. Напълно съм съгласна с Маги, че човек минава през различни етапи и по различен начин приема подхвърлянията и забележките. Понякога ми се е случвало да се засегна от думи, които не са били отправени към мен, и в момента даже ми е малко странно и смешно как съм реагирала. Ако успеете, не обръщайте толкова голямо внимание на хората и не им позволявайте да ви натъжават (знам, че е много трудно). Не съм чак такъв специалист в тази област, но важното е да не спирате да мислите позитивно и да не се пренавивате прекалено много.  Друго много важно, поне на мен ми действа добре, е да има на кой да си изплачете мъката и да говорите без да се притеснявате. Няма да ви реши въпроса, но поне ще ви олекне малко. Аз не рядко съм намирала такова разбиране във форума и момичетата са ми помагали в много тежки за мен моменти, за което безкрайно благодаря.  give_rose Толкова много неща искам да кажа по темата, но в момента ми е трудно да ги опиша. Отплеснах се малко ...
Стаси, дано наистина да е вашият месец!  Good luck
Стискам палци на всички и горе главата!  give_rose
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: януари 14, 2011, 15:18:02 »

Направо не вярвам на очите си, ужас. На мен поне досега никой не си е позволил да ми прави намеци или да ме пита. Може би аз като цяло съм по- остра и вероятно хората ги е страх да питат или да правят намеци или общувам с по-интелигентни хора.Даже на миналата коледа почти никой не ми пожела деца, та чак се засегнах, че никой не мо го пожелава. Предполагам обаче, че при нас го има и фактора, че сме заедно от 16 г., е женени сме от 2, но явно хората са свикнали със статуквото.
Честно казано не бих позволила някой да ми прави бележки или да пита и веднага бих го поставила на мястото му. Но това разбира се не прави нещата по-лесни. Всичко е в главата ми. Опитвам се да не се впрягам и да не мисля много, но възрастта е това, което ме притеснява- на 32 съм и нямам много време.

 един въпрос, който сега ми хрумна, колко време се прави фоликуметрия, в смисъл колко месеци?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: януари 14, 2011, 16:50:09 »

Румяна ние с мъжът ми сме заедно от 13 години, но това не пречи на хората около нас да ни подпитват smile

За фоликуметрията зависи около 3-4 месеца следите да видите кога, как какво и правите секс в дня дето трябва да се спука фоликула, но съвет от мое име, ако преминете към фоликуметрия може паралелно да направите, всички полови хормони, щитовидна жлеза и СГ по Крюгер.Трябва да се изключат тези вероятности.А и часовника тиктака.

Съвет към всички момичета опитващи от по-дълго време.Когато отидете на лекар и той реши да ви прави малка стимулация с клостилбегит, ВИНАГИ, ама ВИНАГИ се прави проходимост на меточните тръби, а аз бих допълнила и СГ.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: януари 14, 2011, 17:00:11 »

Ами то подшушване, подпитване и куп такива черти не зависи от интелекта от съобразителността , а определено не всеки я има.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: януари 14, 2011, 19:55:55 »

Да ви кажа има си и хора и хора. Някои подмятат едно, други друго. Ние като се заженихме и казахме на свеки, тя първо каза: Нали не е бременна, много съм млада за баба... После никога не е питала дали правим опити, имаме ли такива планове. Сега когато бременоста вече е факт тя е доволна, явно вече е достатъчно възрастна да става баба, не знам... Баща ми от друга страна, по средата на подготовката пита кога ще започнем да работим за бебе и ние казахме, че засега няма такива планове и нашия особено учуден каза: Че вие тогава защо ще се жените, само пари да даваме... Абе луда работа... Важното е когато някой започне да ви тормози с тези въпроси, ясно да му покажете че не е негова работа и да си затваря устата.

Успех на всички и ви чакам в отчетната на бременните! Wink
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #174 -: януари 14, 2011, 20:29:52 »

Чак не ми се вярва в 21 век някой да свързва двете неща, че даже сватбата да трябва да е преди детео. Ние започнахме да мислим за дете много преди да сме решили да се женим. Наистина ли мислите, че подписа е толкова важен? Утре ти можеш да се влюбиш в някого както и той в друга и само ще загубиш, слагат ти един етикет разведен, знаете българинът с какво закостеняло мислене е по тези  въпроси, после върви се оправяй с кариера и работа.Колкото и да се добър в професията, това ще те спъне безусловно. Най-лошо е да се затвориш вкъщи и да мислиш само за забременяване или как не можеш да забременееш. Човек трябва да се развива, да бъде завършена личност и тогава да мисли за поколение. Отдайте се на любими занимания, спорт и работа и тогава няма да ви остане време да мислите за лоши неща камо ли да обръщате внимание на приказки.  give_rose
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #175 -: януари 16, 2011, 12:01:41 »

Здравейте,салдурани give_rose
И аз от много време не съм писала,но си ви чета често.Аз си оставам все още в тази тема поне засега,имам 10 дена до цикъл и незнам какво ще стане.
Относно хорските приказки-те нямат край,затова не се впечатлявайте,знам че е подло ,но неможем да променим мисленето на хората,много сме различни за жалост sad
Много късмет на всички с опитите и дано в най-скоро време се похвалим с голямата новина give_rose give_rose give_rose
Целувки,мили момичета danceg
Гледайте напред,давайте го по-спокойно и всичко ще се нареди както го искаме yahoo
Повече положителни емоции,спокойствие и здрава храна good yahoo
Активен
Pandichka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #176 -: януари 16, 2011, 22:26:22 »

Здравейте, момичета!

Записвам се при вас  smile  От този месец с приятеля ми спираме да се пазим и започваме да се надяваме за бебче.

Успех! give_rose
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #177 -: януари 17, 2011, 11:39:52 »

Привет момичета blum
Аз съм болничка и днес ходих до лекарката и ми каза че ми е възпален синузита и искаше да ми прави снимка ,но като ме попита кога ще почваме опитите и аз и казах,че сме почнали вече и тя се отказа,за да не ме облъчи,понеже незнам дали е станало нещо или не и за всеки случей няма да правя засега снимка,каза ми че не е опасно да пия "Оспамокс",изписа ми вит"С",и сироп понеже кашлям малко "Амброксол",и смуча Нео-ангин,засега ще е това и болничен ми даде до края на месеца,дано се оправя скоро и има резултат насреща-да съм бременна и всичко да е наред give_rose
Стискам палци на всички вас,и добре дошла"Пандичке",дано в най-скоро време се махнеш от тая темичка yahoo danceg
Активен
Pandichka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #178 -: януари 18, 2011, 02:45:59 »

Привет момичета blum
Аз съм болничка и днес ходих до лекарката и ми каза че ми е възпален синузита и искаше да ми прави снимка ,но като ме попита кога ще почваме опитите и аз и казах,че сме почнали вече и тя се отказа,за да не ме облъчи,понеже незнам дали е станало нещо или не и за всеки случей няма да правя засега снимка,каза ми че не е опасно да пия "Оспамокс",изписа ми вит"С",и сироп понеже кашлям малко "Амброксол",и смуча Нео-ангин,засега ще е това и болничен ми даде до края на месеца,дано се оправя скоро и има резултат насреща-да съм бременна и всичко да е наред give_rose
Стискам палци на всички вас,и добре дошла"Пандичке",дано в най-скоро време се махнеш от тая темичка yahoo danceg

Bobi, Благодаря ти!  girl_wink Пожелавам ти го и на теб, и на всички момичета, които са все още тук!
Вече започнахме с опитите, но малко не ми се вярва да стане от 1-вия месец, прекалено невероятно ми се струва, но все пак тая някаква мнооого плаха надеждица  Victory
Скорошно оздравяване и се пази!
Coffe
Активен
bobi123
Сватбар
***
Публикации: 228



« Отговор #179 -: януари 18, 2011, 12:35:18 »

Благодаря ти Пандичке,днес се чувствам по-добре,апък относно това ,че ти се струва невероятно да стане от първият път-да знаеш няма невъзможни неща,всичко може да стане от първият път,е при мен не стана,но не се знае при теб,дано пък стане за да се увериш,че е възможно,миличка give_rose give_rose
И аз се надявам,но ме съмнява да е станало нещо при нас,макар,че моят мъж все  вика че е станало,ама то ще е защото му се иска много,дай Боже да е,и всички вие да сте good
Гушкам ви give_rose danceg
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines