Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 20:27:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 7 "  (Прочетена 129618 пъти)
 
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: октомври 11, 2010, 08:00:21 »

Ечи, ще я усетиш, няма къде да ходи малката кукла  smile за гърло ти препоръчвам да пиеш не много горещ чай с изстискан почти половин лимон. Помага защото и аз бях така в началото, но и с температура. Оздравявай бързо и махай тоя неканен таралеж в гърлото ти  give_rose
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: октомври 11, 2010, 17:52:17 »

  Как сте мадами? Ние сме ОК, днес сме много кротки, чак се чудя "добре ли е това"  crazy. Но от време на време си мърдаме, така че това ме успокоява. Скоро не съм ви казала, че моето безсъние продължава   angry. Направо ей така изглеждам към 4 часа  shok. Като се има впредвид, че съм си легнала към 12 часа и се събуждам при всяко мое обръщане или мърдане от страна на съпруга ми, а да не говорим ако се шътне из къщата. Ужас ви казвам, нищо не помага, нищо чайчета, нито дълги разходки. Ето вчера бяхме в парка и играхме с баскетболна топка и тенис на маса, само и само за да мога да спя, но ... Уви, пак нищо. Яд ме е не за друго, а за това че сега като мога не си доспивам, ами после ... като се роди малкия "разбойник" какво ще правя. Единственото хубаво нещо от всичко е че ще имам лек тренинг за тогава  blum
Стискам палци на всички, който не се чуствате добре, да се оправяте по - бързо!  give_rose
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: октомври 11, 2010, 20:25:32 »

Ох и аз съм така със съня,при всяко обръщане,скърцане,хъркане...аз се събуждам ,малко или много свикнах,защото по принцип си спя леко,но ставането по 3-4 пъти до тоалетна ме убива,особено сега като е по-студено,замръзвам cold
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: октомври 12, 2010, 10:08:22 »

Даам, и аз имам този проблем- трудно заспиване, на моменти почти невъзможно. Като стана 2-3 пъти до тоалетна, после е абсурд да заспя. Да не говорим за кръста и гърба... Възхищавам се на мъжътм и как сладко спинка  pardon
А ставате ли да ядете през нощта? Смисъл имате ли засилен апетит, от който също се будите? Аз съм от тези мамита, където в някакъв режим 03:00- 04:00 ч. ставаме да ядем. Придружено от тактично сладко побутване по коремчето  girl_in_love

*mum to be* понякога и бебока си почива, не се притеснявай!  girl_wink
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: октомври 12, 2010, 14:06:15 »

аз вчера ходих до личната и ми даде разни хомеопатични хапчета за гърлото и за засилване на имунната система, и ми даде и направление да се запиша някъде на ЖК. та сега съм в чуденка, да избера който и да е гинеколог който да ми е близо и удобно място, или да търся някой който работи и в родилно отделение, ако изобщо има такъв. или поне да си избера лекар към болницата в която евентуално ще раждам, която още незнам коя ще е. абе много объркано, но имам малко време докато ми изтече срока на направление да реша. момичета, вие как си избрахте при кой да ес запишете? то аз за сега си ходя на частно, но ми казаха че там мога да ходя до 8-9 месец след което да съм се насочела към лекаря при който ще раждам.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: октомври 12, 2010, 15:09:08 »

Ечи, то не е толкова важно да ти е наблизо ЖК-то. Все пак се ходи горе долу веднъж месечно.
Този доктор, при когото ходиш на частно, не изражда ли към някоя болница/ клиника?
Ще ти кажа при мен как стана, малко е объркващо в началото, но се свиква де.
Имам си един доктор за ЖК, от когото си взимам и болничните. Той ми води и картона за бременни (не че съм го видяла, но така ми каза свеки smile ).Ходя веднъж в месеца, заради болничния и да каже, ако ще пускам нови изследвания някакви.
Отделно на частно си ходя при един наистина добър специалист, който и изражда в клиниката, която съм си избрала. Тоест ходя при него, за да си ме следи и да е запознат с бременността ми, преди да отида да ме изражда. Той не работи със ЗК, така че ако поиска някаквоп изследване, си го доплащам, но пък това не е често. Той ме прати например на БХС и после на амниото. При него си ходя и на ехограф, а и ФМ ще е при него.

Мисля, че фактора "отдалеченост" не ти е толкова важен, все пак не ходиш там всяка седмица и в повечето случаи ще си с таткото (особено за ехографиите).

Не е нужно ЖК-то ти да е добър специалист, там е по-скоро формалност, за мен. Е, ако намериш някой, който хем да ти води ЖК, хем да е добър наистина и да изражда, това е идеалния вариант. Ако ли не, намери си някой за болнични и изследвания. А междувременон, когато искаш, можеш да си ходиш на частно, ако прецениш за нужно. Израждащият доктор може да се запознае с теб и месец преди бременността, важното е да погледне изследвания, да те погледне на ехограф, за да има пълната картинка за теб и бременността.

Дано съм помогнала някак. Объркано звучи, но всъщност има много варианти и комбинации.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: октомври 12, 2010, 16:49:44 »

Еленче,благодаря ти за всичко споделено относно проблемите с бъбреците-ще имам едно на ум и ще си ми първия жокер.Що се отнася до продуктите против стрии,аз скоро след като разбрах че съм бременна започнах да ползвам масло от карите на Икаров.Купих си и олио на Юсерин,за което ми казаха да го ползвам след 3-я месец.Е до 3,бях много редовна в мазането с маслото,после пробвах олиото и въпреки,че е много приятно за нанасяне,съм адски нередовна.Веднъж на 10 дни се сещам...
С едно изречение,никога не е твърде рано да започнеш да мажеш!Дали да е крем,лосион или олио-изборът е твой!
Ечи,Сънрай правилно те е ориентирала относно избора на АГ.
Ако и ти като мен не си решила къде и при кого ще раждаш,избери който и да е добър лекар за да ти води ЖК.
Аз ходя при само един док-той ми води ЖК и ми прави всички прегледи,и назначава изследвания.
Като се насоча към родилно,може и да се видя с някой АГ от конкретната болница,въпреки,че не виждам къде е точно смисъла,защото ако този док не е на смяна когато раждането започне,се опира до избор на екип и едни други парички....

Моят бебок днес е невероятно активен.
Да си кажа и,че спя по-скоро нормално,не ставам нито за тоалетна,нито за хранене/пиене!
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #127 -: октомври 12, 2010, 17:05:45 »

Здравейте момичета ! Не искам да ви досаждам но само да споделя , мажете се , няма значение с какво но го правете , полсле картината е отчайваща. Разбира се всичко зависи и от типа кожа но се мажете в крайна сметка това е само няколко месеца за по 10мин след баня . лека бременност на всички.

p.s. За боядисването и подстригването няма проблем все пак трябва да сте красиви.Освен ако не ви е страх от поверието за подстригване - баба казва ако се подстригваш и е момиче ще и кръцнеш акъла:) ако е момче ще кръцнеш чурчето:)
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: октомври 12, 2010, 17:26:04 »

Здравейте, другарчета по тумбак!  danceg

Аз напоследък не съм писала, даже да прочета не успявах, та сега опитах диагонално да прелетя през темата, да съм що-годе в час - извинете!  blush

Откак съм бременна, направо ме "налазиха" нови желаещи за уроци (английски преподавам аз, май не съм споменавала...). Все едно са ме дебнали и дай сега!  funnytooth Затова се оказах с много активна програма, а пък и започнах водна аеробика два пъти седмично - мани!  crazy Ето, мъжът ми ме фот-на преди няколко дена, и сега не мога да намеря кабела за фотоапарата, че да сваля снимките и да споделя с вас моят вариант на "две в едно"... Продължавам да го търся, неговата кожа....  beating  
(на кабела, де)


elen4e, дано скоро да ти останат зад гърба бъбречните неволи!

Инче, зърнах ти последните покупки - страхотни са!  Bravo

Еее, Преси, къде ти последна, аз също не съм сигурна дали усещам бебинкото, така че си чакам по-сигурен знак  DANCE Всъщност, онзи ден, като си полегнах вечерта (по гръб), нещо ме побутна точно под пъпа на няколко пъти. Много странно -  не опъване, не бодване, а точно побутване бих го описала аз. Дали е наш момък?... Надявам се  smile

Иначе, придърпвания усещам периодично напоследък, но пак да кажа - не знам кое какво е... Търпение!  Wink

Боже, след малко ще ми дойде един ученик, трябва да ви оставям! Надявам се след петък да се похваля с по-богат материал - и снимков, може би - защото тогава сме на преглед, живот и здраве!

Извинете ме, че не споменавам всички, прегръщам ви и до скоро!
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: октомври 12, 2010, 17:44:06 »

Да, Додо, права си и за избора на екип. Затова е добър вариант, ако имаш доктор на частно, той да се води към екипа на съответната болница/ клиника. Тогава не се доплаща, и за мой късмет smile
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: октомври 13, 2010, 09:21:29 »

Здравейте момичета,
питах ви по- долу дали някой освен честото ходене до тоалетна, става и да яде, поста беше подминат  pardon нищо де, явно само аз ставам.
Додо блазе ти, че спиш нормално и не ставаш  good
При нас нищо ново. Аз лично се мажа с Кокона и Мама и съм адски доволна. Никъде не съм се нацепила благодарение на крема. Бяха ми казали с мас, но мисля че е ужасно... и ми препоръчаха този крем. страхотен е.
Хайде чао от нас и хубав ден.
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: октомври 13, 2010, 11:50:14 »

♥Сиси♥Петрова♥ ,преди време при поредното ставане до тоалетна,усещах стомаха си прааазен,но пийвах малко вода и обратно в леглото,не съм си позволявала да ям и през нощта  smile
Не че ям много и през деня,но ноо това може би ще се промени в последните месеци,знам ли,сега ям малко насила,защото трябва да се храня pardon
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: октомври 13, 2010, 12:22:44 »

Аз от време на време хапвам през нощта, но не кой знае какво - или блокче шоколад, или ябълка. Но това е преди да заспя по-скоро. След това ставам през час и половина, както съм писала, но до тоалетна и странно, все ми се пие водичка pardon А преди не пиех въобще нощем.
Аз продължавам да нямам особено апетит и през деня. Не ми се гади, не повръщам, просто не ми се яде. Хапвам леко ранния следобед и после с половинката за вечеря. Това е. Но и не мога да се насилвам де. Поне гледам всеки ден да ям плодове. Въпреки  това съм качила още 1 кг. Засега съм + 6.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #133 -: октомври 13, 2010, 12:41:53 »

Свилена - мерси  give_rose give_rose give_rose

За мазането-аз се мажа когато ми скимне. Не е всеки ден. Мажа се с олио от Макадамия, което е естествен противострий.

За яденето през нощта - не ям. През деня апетитьт ми си е нормално хаотичен, както винаги е бил. Ставам само на WC по много пьти, иначе слава Богу спя добре. В някои случаи само ме хваща безсьние-ако сьм емоционално претоварена (най-често след разговор с майка) и знам колко е болезнено да умираш за сьн и да не можеш да заспиш.

Днес трябваше да ходим в болницата да видим залата за естествено раждане, но има стачка на транспорта, а и не можах да се свьржа с акушерката, сигурно е затрупана с работа.

Още по-добре, защото ми е изморено нещо.

На всички бебешки хралупки целувки  heart heart heart
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: октомври 13, 2010, 15:12:52 »

Благодаря ви момичета, смятам, че само аз си похапвам нощем и то защото ми става лошо.
През деня и аз съм хаотична в яденетата.
За възглавницата, която мислех да си купя от Кауфланд имаше само от малките за кърмене. Няма от големите. Явно трябва да се следи или от някой бебешки магазин. Не съм се отказала от нея  smile
 kiss kiss kiss на всички и галки по пупите.
Инка, къде си сложила покупките ти? Видях че Свилена е писала за тях, но аз не ги намерих...
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines