Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 06, 2024, 00:04:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 7 "  (Прочетена 129702 пъти)
 
mihova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143


нашето съкровище


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: октомври 09, 2010, 18:15:48 »

Момичета искам да ви попитам вие боядисвате ли си косите? Аз мисля май да се боядисам само ,че с боя без амоняк. Вие какво ще кажете?
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: октомври 09, 2010, 18:34:07 »

Моята приятелка се постригваше и боядисваше с без амонячна боя през цялата бременост и нямаше никъкъв проблем.Но при нея беше до някъде задължаващо да се подържа ,че представяте ли си да идете на фризьор и тя да е някъкъв неугледен вид , ще си кажете сигорно тази как ли ще ме направи като дори себе си не подържа. angry
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: октомври 09, 2010, 19:00:45 »

mihova,за подтстригването няма какво да коментираме-колкото и когато си искаш!
Четох,че боядисването не се препоръчва от гледна точка на това,че поради хормоналните промени в тялото има опасност боята да не "хване".Препоръчва се използването на къна!
Моят съвет е да избереш цвят близък до естествения ти,за да е по-малък "провала" ако все пак не хване.
Аз лично си правих кичури и русото си ми е русо,но цветните кичурчета се измиха бързо,но пък си хванаха добре!
Да не забравиш да се похвалиш с новия вид-ще чакаме снимки! give_rose
Не ми се иска да се оплаквам,но упорито опитвам да се разболея-все ми е студено,спи ми се,боли ме тук и там.Лошото от днес е болката в бъбреците и съм малко притеснена къде ще му излезе края.
Инъче моя бебок тази вечер ме изрита така яко,че чак ме заболя. smile
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #108 -: октомври 10, 2010, 10:08:41 »

Здравейте на всички мами!
Добре дошла Павла и Ечи честита бебка stork-gurl
Лека бременност на всички!
Додо не се тревожи, поне на мой гръб изпитахме доста, особенно с бъбреците, като се оказва че 80% от бъдещите мами е нормално да имат хидронефроза, т.е оголемяване на бъбрека( легенче, уретри ит.н.), което отшумява или остава до края на бременноста, съпътсващо с болка, но не такава за умиране. Просто на бъбрека му идва в повече и му е малко трудно да обслужва и двамцата. Дано не е така при теб, но ако ти се наложи нечакай и се обърни до нефролог и уролог, те най- добре ще те насочат и обяснят за ситуацията, иначе рискуваш да те помислят за симулант останалите лекари поради своето невежество.При нас има наличието и сме 2-ра степен и камъче, което се мъчим да искараме с бебока и то само в дясното бъбрече.Недей се дава на настинката и дано скоро отшуми.
Лек weekend всички!
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: октомври 10, 2010, 11:41:43 »

dodo23 ,ти вече усещаш бебока.... Girl_hide браво,само аз съм някъде на опашката,все чакам ли си чакам...,дали това,че съм по-закръгленка е причината да усетя бебето по-късно? crazy

mihova  ,и според мен с безамонячна боя,няма проблеми за боядисването smile

elen4e13 , сигурно е доста неприятно това,да те боли постоянно...дано да няма отражение върху бебока  give_rose Стискам палци да си попаднала на добър лекар и с негова,а и с твоя помощ да се справите успешно smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #110 -: октомври 10, 2010, 13:05:37 »

Аз се кьносвам, но и без друго винаги сьм използвала само кьна  pardon

Диде, супер, че си усетила силен ритник  heart Ще видиш сега като почне и няма спиране  smile

Ние вчера имахме гости, между които и личната ми лекарка. Та като си говорехме й казах, как ехографьт ми се смееше, че искаме да говорим на бебето, пьк то нищо не чувало и т.н Тя беше вьзмутена. Каза, че той е много изостанал с вижданията си по вьпроса и е доказано експериментално, че чува.

Така, че Фабио яко се амбицира да й говори и днеска й разказва какво ще правим през деня. Беше много яко.. и смешно, щот й вика "Ритни ако ме чуваш" и тя рита. После вика "Айде сега тате, едно, две, триии, казах ти на три, не на едно! Едно.. ах ти, ама защо все на едно риташ"  funnytooth funnytooth funnytooth Щях да се пукна от смях.

Обаче сега докато ви пиша сьм й пуснала детски песнички и сьм с долепени слушалки на корема, да се учи от малка  Girl_hide
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #111 -: октомври 10, 2010, 14:53:50 »

Преслава, то вече болката не е болка, за бебчо засега няма опасност, всичко му е наред и в четвъртък ще правим консултация и фетална. Целият проблем сега е проклетото камъче, иначе единствено при кризи е система с обезболяващи и инжекция. Понякога  отказвам и по- добре да търпя заради бебо, въпреки че ни казват няма опасност за него, но аз мисля обратното за лекарствата. Радвам се за всички мами, който усещат ритници, ние 2 дни преди да влезем в болница ги усетихме и по- специално тате, защото аз отдавна вече го усещам. Както казва Сиси Петрова, в коремчето е пулна лудница имала съм дни, когато е пощурявала в мен и се чудех дали е нормално. smile А сега какво да кажа, то ако не започне от 06:00 с ритниците денят ми не е хубав Wink Сладури, само живи и здрави да са и както се минава времето, да дойде етапа да сме в други темички и да показваме хубавците вече.
Е затова си мисля мамчета и се успокоявам, а болките да си гледат работата искам си бебчо и хич не ме е грижа за тях.
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: октомври 10, 2010, 15:18:08 »

Хей момичета  благодаря на всички за пожеланията give_rose give_rose give_rose
Ина   laugh и при нас е така с говоренето, но ние сме много мънички още да реагираме по какъвто и да е начин. Аз съм си взела една библия на бремеността и там пише че почват да чуват още към 13-14 седмица, само че не могат да разберат какво чуват. Към 17-18 вече могат да различат гласът на майката т.е. слухът им се учи доста бързо. При нас проблема е, че му говорим в мъжки род и двамата искаме момченце, а всички ни викат че ще е момиченце и не знам дали не го объркваме  smile ?!
Додо сигурно е готино да започнеш да го усещаш еххххх и дано ти се размине настинката, че е доста неприятно...
elen4e13 надявам се скоро да се преборите с камъчето.
Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Целият проблем сега е проклетото камъче, иначе единствено при кризи е система с обезболяващи и инжекция. Понякога  отказвам и по- добре да търпя заради бебо, въпреки че ни казват няма опасност за него, но аз мисля обратното за лекарствата.
Олеееее какъв си герой, аз да кихна и веднага гълтам парацетамол. Хич не търпя на болка  angry Честно шапка ти свалям  give_rose
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: октомври 10, 2010, 17:03:46 »

elen4e за теб си мислех,докато ме болеше-чудех се как си и дали си се подобрила.
Какво да кажа за моите бъбреци-имам си 3 камъка и някакви вродени аномалии,характерни за живеещите на висока надморска височина-аз на 500м не знам как съм се класирала!След 100 вида лечение стигнах до извода,че не се умира от това,а само се пати.
На болка търпя много,това което ме притеснява е как се отразява на бебока неефективната работа на бъбреците?!След седмица съм на консултация,ще решим с док дали да има нужда от изследвания...

Преси,на предишния преглед АГ каза,че много скоро трябва да започна да усещам бебока и позна!Не знам на какво се дължи заключението му,но аз съм сравнително слаба.Не знам дали килограмите имат общо...
С настинката се разминах smile
Относно ритниците,сигурно ще съм първата бременна,на която не й харесват! nea
Мисълта,че се дължи на бебока ми носи приятни емоции,но физическото усещане не е нещо,което ме кефи....
Целувки на всички  girl_in_love
Активен
mihova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143


нашето съкровище


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: октомври 10, 2010, 18:35:45 »

И аз си мисля, че с без амонячна боя няма проблем, но въпреки това реших да попитам и вас. Попринцип не е толкова важно,важно то е бебка да е добре и всичко друго е на заден план. Иначе при нас всичко е наред ритаме си упорито, а когато си пусна музика не спира. А и петък сме на консултация.

Това е от нас!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #115 -: октомври 10, 2010, 19:16:26 »

Относно ритниците,сигурно ще съм първата бременна,на която не й харесват! nea
Мисълта,че се дължи на бебока ми носи приятни емоции,но физическото усещане не е нещо,което ме кефи....


Моята приятелка сьщо вьобще не я кефеше. Мен ми предизвиква неприятно усещане само, когато се завьрти и рита долу ниско, някакси чак кьм шийката на матката. Тогава даже се движа и клякам, за да се размести. Иначе ми е готино. Даже бих казала, че за мен е едно малкото готини неща на бременноста.

Да ви се похваля имаме си гардеробче  yahoo yahoo yahoo Фабио най-сетне го сглоби - от 2 седмици стоеше в картон в коридора. Почвам да редя danceg

Купих и дрешки за изписването. В темата за покупките са:
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,25773.msg431101.html#new
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #116 -: октомври 10, 2010, 19:18:19 »

Додо, не се притеснявай, докато бях в болницата си говорих с старшата сестра и тя ми сподели, че е имала проблем с камъни в бъбреците. Била е в осмия месец когато е тръгнало камъче 4мм, след разбиване  с лазер, като имаш в напредвид, че мъжа й е хирург и дълги години са работили в Америка като такива.Та и тя е била на системи и въпреки кризите няма проблем за плода, трябва да знаеш сама за какво става въпрос тогава и особенно при бременни единственото, което се разрешава е системи с спазмолитици. Чесно казано нямаше резултат при мен, освен моментен и сега с разрешението на АГ лекаря си позволявам една чаша вряла бира на екс да предизвикам излизането на камъка, коса от царевица като отвара и да ти кажа има кризи, но са кратки и имам облекчение... затова спрях с всякакви Нош-па, Бусколизин, Папаварин, течен Аналгин и т.н.. При мен се получи и предозиране като всички започнаха да ме карат да повръщам, все симптоми за първия триместър, а ние вече отдавна не сме там, та така малко ако изляза навън и ме присвива, но да са благословени билките иначе бях  умряла.
 Но най-добре си се обърни към съответните нефролог и уролог, те са шпецове в това, от другите само пренебрежение и никаква помощ. Случи ми се така, че един от дежирните гинеколози, след обаждане на мойто АГ, а то е завеждащо на това отделение и много тежка криза от моя страна...по време на включена система да ми каже, че проблема ми е в главата и симулирам.
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #117 -: октомври 10, 2010, 19:23:29 »

Затова на следващия ден бях при споменатите по- горе лекари и се оказа, камък и хидронефрозата и се оплаках при АГ и мъжа ми каза, че при още едно такова изказване ще е изхвърлен от отделението. Та какво да ти кажа царя дава, пъдара не. Ужас толкова обидена и срам несъм брала никога, а не аз а те не откриха причината, та трябваше да търся допълнителна помощ.

Ина честити покупки, много са хубави. Аз честно казано вече съм малко объркана и се чудя кога да започвам с покупките леко по леко.

За боята за коса момичета, скоро се боядисвах  с амонячна боя както винаги и мога да кажа, че ме хвана по- добре от преди. Цвета е по- наситен и силен, а косата ми пощуря, изглежда с блясък и много подхранена.
« Последна редакция: октомври 10, 2010, 19:30:15 от elen4e13 » Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: октомври 11, 2010, 06:59:39 »

добро утро бременлинки,
идвам да се похваля, че нашата беболинка вече толкова усърдно рита, че на моменти виждам как или се протяга или се премества  heart даже на 2 пъти се стряскам от силното и бутане/ ритане чак подскачам  girl_haha  danceg вече мнооого си я усещам.
По повод боядисването, всяка коса си е различна. На мен лично изсветляването хиич не ми действа, не съм се подстригвала даже  pardon на братовчед ми жена му се боядиса- нямаше ниикакъв проблем, хвана си и боята и това беше  pardon
Цункам ви и галки по пупите!!!
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: октомври 11, 2010, 07:49:54 »

Еленче, радвам се че все пак си попаднала на кадърен лекар и сте открили проблема и вече "работите" по отстраняването му.
Ина, много му се радвам на Фабио как само и говори.
за усещанията на бебка, ами аз не я усещам, или ритници не усещам. може би незнам какво точно рябва д ае усещането и не му обръщам внимание. май съм много дебелокожа и нечувствителна tease
от вчера се опитва да ме боли гърло и днес се събудих все едно таралеж съм глътнала. пия чай и само това че на работа друго нямам. мисля си довечера и лимон да си взема , пък дано помогне.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines