Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 09:28:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 6 "  (Прочетена 118417 пъти)
 
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: септември 21, 2010, 17:54:15 »

Опа, ето ме пак, на прибежки, че съм се развихрила, и хем гладя, хем следя един кекс във фурната, та...  DANCE

Много благодаря за топлото посрещане, ще се свържа и с Данитка в най-скоро време за датата ми!

Ами какво да отчета, я да видим... Последно бях на ехограф в петък, 17.09., та видяхме беболин в пълния му блясък - толкова съм се смяла! Беше много активен, едва смогна докторката да му измери бедрената кост и главата, за дължината, уж се очерта около 11см, ама то относителна работа, защото просто не се спря той. Прави някакви "въздушни шпагати", та се идентифицира като мъжкар, уж, ама де да го видим, ще чакаме феталната морфология около 20-тата седмица за евентуално потвърждение (макар съмнения почти да нямам аз... Пък и мъжът ми!  Wink ) ПОсле си пипаше носа... Абе, чудо работа!

Отговаря си на възрастта и за тези си седмици си има всичко необходимо, каза докторката. Аз БХС не съм правила, и не възнамерявах, но му мериха тилната гънка на човека (ако така се нарича въобще, ама пусто, на италиански се сблъсках за първи път с този термин, та не знам). И замерването е 0,4мм, при което доФторката каза хич да не го мисля. И не го мисля  pardon  Какво друго... Сърцето чухме, бие както си му е редът, и... това се сещам засега.

Отивам да размахвам ютията, и ви казвам чао засега! Спокойна вечер на всички!  good
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: септември 21, 2010, 21:57:44 »

Здравейте мами,svilena,добре дошла сред нас  smile

Влизам да се разпиша след днешната ЖК.
Добре е бебчо,расте си нормално,отговаря на седмиците и има ритмична сърдечна дейност.
Направихме ехограф по мое настояване с надеждата да се установи пола,но май апарата ми е набор и съответно такива подробности не се виждат.За сметка на това най-сетне си имам снимка. danceg
Честно казано останах малко разочарована,тъй като много ми се искаше да узнаем момче или момиче.Знам,че не е болка за умиране и мога да отида на 3д или 4д,ама все пак се надявах....
Взех си направление за изследване за токсоплазмоза.
От няколко дни усещам корема си стегнат като с ластичен колан и едни странни болки-сякаш ме болят яйчниците.Док каза,че е нормално и не е повод за тревога.И то не са някакви кански болки,по скоро напрежение,тежест.Каза ми също,че съвсем скоро ще започна да усещам бебето(това как го установи не знам!)-буквално до няколко дни.
Е нямам търпение вече  smile
Това от нас,на всички ви целувки
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: септември 21, 2010, 22:11:27 »

Каза ми също,че съвсем скоро ще започна да усещам бебето(това как го установи не знам!)-буквално до няколко дни.

 shok А дано, ама и аз съм учудена как толкова рано. Особено при първа бременност. То пърхането в корема ниско долу също е движение, но май се усеща към 17 седмица най-рано. А за истински движения, осезаеми, към 19-20 и нататък. Естествено, че при всеки е различно, ама все пак си има и научно обяснение smile Аз още не съм усетила осезаемо бебка pardon Може би е поспалива и спокойна душичка, знам ли, ама след едно пърхане, което усетих в 17та, никакви други признаци не съм имала. А така ги чакам....
За пола, имай търпение. На следващия преглед good Аз, ако не бях направила амниоцентезата, щях да разбера пола чак към 20та седмица, на ФМ. Но стана така, че го разбрахме в 17та smile
А защо ще си пускаш изследвания за токсоплазмоза? Да нямате коте у вас?

Свилена, добре дошла и приятно бременеене с нас! welcome-2
« Последна редакция: септември 21, 2010, 22:40:52 от sunray » Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: септември 21, 2010, 22:27:37 »

Svilena  ,добре дошла при нас и леко бременееене!!! good

dodo23 ,много се радвам,че всичко е наред с беболино Girl_hide
Да ти кажа и аз усещам същите неразположения...едно напрежение,придърпвания,разни боцкания... nea
Гледам да не им обръщам много внимание,защото са от време на време,а не постоянно,
както казва  *mum to be* ,да не забравяме че сме бременни! blum

elen4e13 ,опитвам се да не изпадам в истерия,но малко съм наплашена от първия път и искам сега всичко да е наред,може би затова обръщам вимание на всичко! girl_impossible
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: септември 21, 2010, 22:45:04 »

Преси, сигурна съм, че всичко ще е наред с теб и бебо girl_wink Само спокойствие, доколкото е възможно.
Неразположение сигурно всяка си има под някаква форма. Ето, аз например при стоене седнала, сгъната, или като клякам, после малко си ме наболява, но или лягам и чакам да ми мине, или пийвам едно Но Шпа (ако е по-силна болката). Сега се разтягаме, променяме, бебенцата също проявяват характер вече, но ще си търпим дружно good
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #350 -: септември 21, 2010, 22:52:09 »

Преси не се шашкай и за мен е първа бременност и е нормално. Най- вече се притеснявам с бебо дали всичко е наред, а не за мен и болката...тя е търпима и не ме е страх. Както ти казват момичетата, всичко ще е наред само повече почивка или поне колкото е възможно smile
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: септември 22, 2010, 09:44:54 »

elen4e13 ,за мен това е втора бременност,първата завърши с аборт в края на третия месец... sad затова съм малко по-изплашена...  Offtopic
Но се опитвам да бъда спокойна!!! good
Благодаря ви за подкрепата,сякаш се поуспокоих малко,че не само аз съм така Wink
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: септември 22, 2010, 10:28:46 »

Svilena, добре дошла при нас smile. Желая ти лека бременност и здрав син на края  Boy.

Момичета взех си изследванията вчера. Почти нищо не ми е наред  angry.
Хемоглобин 109 g/l , като нормата е (120 - 160)
Еритроцити 3.45 T/l, като нормата е (4.20 - 5.40)
Левкоцити 11.1 G/l, като нормата е (4.0 - 10.0)
Хематокрит 0.313 l/l, като нормата е (0.36 - 0.47)
Тромбоцити 236 G/l, като нормата е (150 - 450) - тук съм ОК  tease

Урината е наред - Белтък - отрицателен
                          Захар - отрицателен
                          Ph - 7
Това е от мен.  give_rose
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #353 -: септември 22, 2010, 10:32:12 »

Не се тревожи една моя приятелка също направи аборт в първите месеци и все като говорехме и тя се притесняваше..."Дали ще мога да забременея и да износя бебето" и т.н.. А сега ела да видиш вече има юнак на една годинка и беснее за двама, а още по- интересния факт е, че ме изпревари даже smile, а аз тепърва ще се носим, раждаме и гледаме живот и здраве.
Галки по пупите на всички мами и честит празник! give_rose give_rose give_rose give_rose give_rose
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #354 -: септември 22, 2010, 10:37:18 »

*mum to be* не се тревожи като гледам изследванията, там дето показва дали бебо страда са ОК, е че дърпа и си добавя няма как, затова са ти занижени. Говори с доки да предпише нещо да те посили, за да не се чувстваш уморена и безполезна, че това което виждам, като несъм доктор естествено, е че повече ще чувстваш умора.
Приятно прекарване на слънчевия ден!
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: септември 22, 2010, 10:42:58 »

Здравейте, мамита!  smile

И аз като Преси и други споделили, от време на време усещам разни подръпвания и побоцквания, ама нищо кой знае какво, макар че отначало се чудех какво иска да ми каже тумбака  blum  Сега гледам да не се шашкам твърде, доколкото ми е възможно (щото аз съм способна да си измисля повод за притеснение, ама...). Вярвам, че е нормално да имаме такива усещания, след като трябва да се нагодим към изискванията на "квартиранта" в коремчето  pardon

Да си призная, аз бебок още не усещам изобщо!  lacnl8 Много жалко, чакам този момент с голямо нетърпение, ама тц! Кой знае кога и мен ще ме огрее тоз късмет.... Аз обаче съм с плацента, закрепена на предна коремна стена (не е ниска, обаче, за щастие!), та докторката ми каза, че по тази причина трябва да почакам за усещания - тююююююююююх! Няма как.

А, да - sunray беше споменала нещо за токсоплазмозата! На мен докторката ми пуска такова изследване всеки божи месец, защото не съм я била карала  sad А с котка съм живяла 13 години! Чудни работи, но каквото трябва, ще го спазваме.  pardon

Приятен и спокоен ден ви желая засега! Чао!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #356 -: септември 22, 2010, 11:04:35 »

И аз давам крьв за Токсо всеки месец, нищо, че нямам котка и никога не сьм имала контакти с такава. Ако човек се зарази по време на бременността и не усети е много опасно за бебето. Но такива случаи са страшна рядкост.
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: септември 22, 2010, 11:07:53 »

Хммм,относно токсоплазмозата,на мен ми пуснаха в 3-ти месец и ми излезна положителна,само че IgG,което означава,че съм боледувала и имам антитела...,но другия ми лекар (ходя на двама blush ) ми каза да пусна и IgM (дали в момента имам...) Интересно ми е,след като си боледувал веднъж...може ли пак да се заразиш,то не е ли като шарката примерно? crazy
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #358 -: септември 22, 2010, 11:22:05 »

Ако си боледувал ведньж имаш анти-тела за цял живот, точно както шарката  good
Странно е, че ти е дал втора контрола...  crazy
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: септември 22, 2010, 11:28:30 »

Ако си боледувал ведньж имаш анти-тела за цял живот, точно както шарката  good
Странно е, че ти е дал втора контрола...  crazy
Второто изследване е да се види,че нивата/стойностите(не знам как се казва) са същите и инфекцията е стара,а не сега развиваща се.

Не гледам коте у дома,но в двора имаме 5.
От както знам,че съм бременна избягвам контакт с тях,ама много обичам котета и се поддавам понякога да гушна някое. smile
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines