Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 13:09:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 6 "  (Прочетена 118578 пъти)
 
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: септември 16, 2010, 17:08:13 »

Ина, снимките са невероятни. А на третата , колко добре се вижда личицето и как само е оформено. Прекрасна е  girl_in_love и наистина има твоето носле.

Мацки аз от тази сутрин пак се излежавам, защото нещо ме втриса, симптомите са същитет като при температура, гърба ме боли ужасно. Не ме боли гърло, синузита почти се оправи и просто незнам какво ми става. А не искам да звъня и на моя лекар, защото знам какво ще ми каже "Вземи си Тайленол, (ацетаминофен)" . Имам толкова много работа да свърша, къщата е с краката нагоре, трябва да излизам с племеницата ми днес да и купувам панталон и всякакви битови измишльотини, а не мога да се повдигна от леглото.
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: септември 16, 2010, 18:12:02 »

Инче, страхотни снимки на бебка smile нослето наистина е толкова сладко пу-пу, да продължава все така малката буба smile

sunray
, честита девойка  baby_girl Много се радвам, че всички притеснения са останали в миналото и ти пожелавам до края на бременността само приятни емоции и изживявания  give_rose Не знам къде смяташ да правиш ФМ и при кой лекар, но от опит те съветвам да се обадиш още тези дни, ако искаш час за началото на октомври smile

Мiri, да не си се преуморила нещо и организмът си е включил защитните механизми, за да си почиваш?
« Последна редакция: септември 16, 2010, 21:22:26 от merilen » Активен
mihova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143


нашето съкровище


Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: септември 16, 2010, 18:13:38 »

inaxastra Много хубави снимки . Да ви е честито момиченцето  Bravo
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: септември 16, 2010, 19:00:40 »

sunray,много се радвам че всичко е наред,дано и занапред да е така! give_rose

♥Сиси♥Петрова♥ ,аз да споделя,а и за всички се отнася  girl_wink преди малко бях в Кауфланд,да видях възглавницата,на нея пише ,че е за кърмене,но като се разпъне става и за бременоидки  blum поне така си мисля де,мекичка е на пипане,струва 15лв,ако не съм гледала някъде другаде....аз и се почудих и не я купих,но нищо чудно да се върна утре smile

inaxastra ,честити  baby_girl розови гащи,живи и здрави да сте,голяма е сладуранка  Girl_hide А това за пола  smile снимката е яка,хаха наистина не крие изобщо,за разлика от лицето Wink

Аз немога да изтърпя до 01.10. ,когато ми е следващата ЖК,та си записах час за утре при друг лекар pardon ще споделям след прегледа smile
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #304 -: септември 16, 2010, 19:08:06 »

Мале момичета
тук както винаги е страшен купон.
inaxastra страхотно бебече си имате, да Ви е живо и здраво и само да носи радост.
sunray добре дошла мила, айде че ни липсваш много...Честита сладуранка baby_girl, да се развива добре и леко раждане след това.
Мiri, незнам при тебе какъв е този климат, но май много ще те измъчи....скорошно оздравяване. girl_impossible
Малък отчет и от нас, днес бяхме на ЖК и ни мериха пупата 80, само ми се скараха и ми казаха вече да се ориентирам към по широки дрехи, че стискам така бебо, но най- вече ме зарадва това, че нямаме промяна в килограмите и държим 52кг. Като знам как ще е зимата, по- добре по нататъка да качвам, пък и на моите 165см, ще стана топчица иначе laugh
« Последна редакция: септември 16, 2010, 19:09:55 от elen4e13 » Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: септември 16, 2010, 19:30:55 »

Ина, прекрасни снимки, ще искам в края на месеца и аз такива smilesmile това 3 или 4 D e?
Преси, аз гледах едни големи, незнам за кърмачки ли са не са ли ама ще си купя една такава, че да видя разликата. Ми да не са скъпи не помня каква им беше цената  pardon Ти ще си взимаш ли?
sunray честита госпоЙца  baby_girl посъбрахме и моми и момци  Bravo
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: септември 16, 2010, 20:55:59 »

sunray, забравих blush честита ви госпожица baby_girl

♥Сиси♥Петрова♥ ,незнам още дали ще взема възглавница...,засега се справям и без нея,но като се замисля май и на мен ще ми потрябва,тази която гледах си е за кърмене,така че живот и здраве може и след време да я ползвам...но засега ще се въздържа smile
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: септември 16, 2010, 21:26:30 »

Снимките са страхотни, на моята племеница не се виждаха толкова добре.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #308 -: септември 16, 2010, 22:19:41 »

Благодаря на всички. Много сте мили и внимателни  give_rose give_rose give_rose

Мири ужасно е, че непрекьснато те мьчат такива грижи. Вземи помисли за някакви хранителни добавки, ако наистина толкова ти е отслабнал имунитета  girl_impossible

Мерилен, видях те и теб, че като сльнце грееш в темата за коремчетата. Толкова си хубава и спокойна  girl_in_love girl_in_love girl_in_love Дай Боже всеки му !!!

Преси, Михова ние пола го знаем от 11та седмица  smile сега беше само окончателно потвьрждение  pardon

Сисе, тези са 3Д  good 4Д е видео (3Д плюс четвьртото измерение, което е реалното време).

Еленче какво е 80 ? Иначе ти си толкова слаба, просто супер. И аз сьм 165. но сьм 70кг. Поне не сьм мрьднала де тоя месец, та останаха доволни от мене. Порастнала сьм само на бебе.  И на мен ми мериха днес шкембето и е 52см. Три прьста над пьпа идва матката (преди месец беше точно на нивото на пьпа)

« Последна редакция: септември 16, 2010, 23:52:54 от inaxastra » Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #309 -: септември 16, 2010, 22:37:21 »

И аз мисля като inaxastra, че е 3D, при нас също изглеждаха така, а доколкото разбрах 4D струва около 250лв прегледа и се прави предимно при рискови бременности и онкологични заболявания, но пък и при желание на родителите. Така, че ако някой е плащал около тази сума значи е 4D.
Оххххххххххххх значи несъм единствената, на която са казали пола в 11г.с.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #310 -: септември 16, 2010, 22:40:28 »

4Д е сьщото, но в движение. Показва се движението в реално време т.е видео. На място го видяхме в 4Д, но имаме само снимки.

Това е най-сериозният и задьлбочен преглед, който се прави по време на бремеността вьв Франция-мерят всички кости и органи. Третата ехография е само за да видят теглото и разположението.

Струваше 140е.

На 26 другия месец трябва да правя крьвното за диабета.
Иначе днес като говорехме за раждането на женската и я питам дали ми дават бебето веднага след като излезе. И тя чак се учуди, каза : "Амо то ние не го пипаме (освен в случай на усложнения де) вие си го вадите и си го гушкате после."  laugh Представих си картинката...  Girl_hide А пьпната врьв я реже бащата като спре да пулсира.

Ако бебенцето няма жьлтеница и аз е сьм разкьсана като ужас, 2 часа след раждането мога да се прибера у дома ако го желая.

Майка ми така се шокира, че отказва изобщо да говори по темата. Сигурно си мисли, че сьм луда и за да не се меси, просто не коментира  sarcastic
« Последна редакция: септември 16, 2010, 23:51:19 от inaxastra » Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: септември 17, 2010, 03:01:12 »

Ина, то и тук горе -долу е така. Просто майката избира , кога да се пререже пъпната връв и бебето го взимат , само ако има някъкви усложнения. Моят баща примерно казал на майка ми ,че е редно тя да дойде януари месец, той нямал работа тук, щяло да му стане лошо и да припадне  funnytooth . Е от какво ще му стане лошо не разбрах, защото единствения човек в родилната стая ще бъде Крис ....е и доктора де.
Аз днессе отнесох при една лекарка - общопрактикуваща. Не ми правиха рентген или ехограф на синусите. Има два варианта - алергия или синузит. Аз съвсем бях забравила ,че в далечната 2003г ми откриха алергичен ринит. както и да е , изписа ми един спрей за нос, който очаквам Крис да ми донесе, стероид и ме увери, че е безопасен за бебето. даде ми и рецепта за амоксицилин, в случай че спрейя не ми помогне в следващите няколко дни. А бебето незнам какво му става, ама цял ден ме подритва, въпреки че не съм взимала никакви кофеинови напитки, по простата причина,че ми се гади от температурата. Нищо де , поне така се успокоявам ,че всичко е наред с него/нея. Сетих се и за една бабина рецептаза температура, която помага- с оцет, вода и белтък, та сега малко се очовечих. Тук климатът е много сух , не е валяло от месец и повече, сухи течения от пустинята и това дразни синусите и предизвиква алергии. Поне докотката днес ми каза, че есенно време алергиите тук в Колорадо са ужасни, особено тази година. Иначе 2 паунда или 1 килограма, който бях качила , пак съм го смъкнала. кръвно 93/60 и температурата 37,5. Но важното е, че са взети мерки и дано се оправя следващите няколко дни.
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #312 -: септември 17, 2010, 09:07:20 »

Благодаря момичета. @}->--нашето коремче започна да изпъква последните дни. Имам снимки, но ми дава грешка като се опитам да ги кача  sad.
Sunray - добре завърнала се и  good и честита  baby_girl. Да расте е корема на мама здрава и доволна.
Ина - много ви е сладка момата. Уникална снимка- явно в коремите бебета не се срамуват  smile
С Додо бяхме на една лекция организирана от списание 9 Месеца. Искам да споделя две от идеите с вас, мисля, че са полезни.
1. Да се купи ароматна лампа и в нея да се сипват етерични масла, който могат да дейставт ободряващо, успокочващо и т.н според нуждите на бебока. Ето линк с повече инфо.
http://www.rodi-mechta.com/free-school/aromatherapy
2. Всяка мама да изработи самичка нещо /дрешка. одеалце, играчка .../за бебето си и да го сложи в креватчето на детето си. То ще усеща "енергията" на този предмет и ще го успокоява. Мъжът ми се изсмя на тази идея и каза, че било дрън-дрън, но на мен много ми допадна. И преди се бях замисляла, но сега със сигурност ще измайсторя нещичко. /В тази връзка  Bravo на Ина - тя определено е напред с материала и много сръчна/
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: септември 17, 2010, 09:11:50 »

аз не съм се разписвала от отдавна но ви чета редовно smile
Ина, снимките са уникални. срамежлива ви е момата нищо че така щедро си разтваря краката  tease
sunray, и аз мисля че трябва по-рано да си запишеш час за ФМ. аз се обаждах в края на август и първия свободен час който ми дадоха беше 05.10.
Мири, бързо оздравяване на теб.

аз днес си взех резултатите от кръвните изследвания за антитела, че нали съм с отрицателен резус фактор. за сега са "-" и дано останат така. и изследванията на урината са ми добри, че се бях притеснила че ме боляха бъбреците, а аз си имах проблеми с тях. сега се чудя след като са ми добри резултатите дали да ходя на доктор  crazy но ще помисля и ще трябва да го реша.

на всички много прегръдки и само положителни мисли smile
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: септември 17, 2010, 09:22:39 »

Здравейте и от мен мацки!
Голямо оживление тези дни в темата и все по хубави поводи!
Сънрай,хайде бързо се строявай в редиците,че ни липсваше  smile.
Честито на женските мами-до сега май момченцата имаха превес.
Ина,направо ме закопа със снимката на госпожицата-не съм предполагала,че може да е толкова детайлна. girl_wink
Наистина на лекцията имаше какво да се чуе и определено повечето жени(включително и аз),подценяват силата на ароматотерапията.Има на какво да се научим.
Ечи,аз също имам болни бъбреци,но не съм се преглеждала от години,тъй като не съм имала оплаквания.Имах намерение да си правя профилактичен преглед преди бременността,ама не ми стигна времето нещо....Дано да не се отключат проблеми!
Поздрави на всички smile
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines