Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 09:42:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 9  (Прочетена 160295 пъти)
 
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: август 11, 2010, 20:08:36 »

Днес за първи път правих пица сама..по принцип я прави съпругът ми - с готово тесто, което точи и после нарежда плънка, аз само консумирам..обаче тази вечер я направих аз.
Попадна ми много лесна, ама невероятно лесна рецепта за направата на тесто за пица ( а сигурно и за друго става), отгоре какво ще си наредите няма значение. Пиша ви рецептата, защото наистина си заслужава.Предполагам, че може да я знаете, но пък може и не.Спестява адски много време за готвене и чистене, а вкусът й е....мммм...не съм яла по-вкусна пица...

Тестото:

1 яйце
1ч.ч. хладка вода с 1ч. лъжичка захар, като им се прибавя половин кубче мая /тази смес се оставя да се разтвори маята/
2 ч.ч. брашно
1 щипка сол

Всичко се разбърква в купа с лъжица/не миксер/, като има малко лепкав вид и не прилича на същинско тесто, а по-скоро на смес за кекс, но е гъстичко.Сместа изсипвам в тавата (върху намазнена хартия за печене), която е към фурната (голяма, плитка, квадратна).Леко разтилам по тавата..Оставя се 20 мин да втаса и се подрежда плънката.
Цялата подготовка отнема не повече от 5 мин и една изцапана купа.
Става много, много вкусно.Сами ще се убедите.След тази вечер повече никога няма да купя готово тесто.

Агент Т,
направих пицата, чиято рецепта пусна.Стана наистина адски бързо ,лесно и е много вкусна.Аз я правих с риба тон, скариди, кашкавал и гъби.
Благодаря за рецептата.
Ето и снимка на готовия продукт


* P1040025.jpg (66.69 KB, 600x450 - видяно 274 пъти.)
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: август 11, 2010, 20:09:46 »

А ето и една прасковена торта по френска рецепта.
Супер лесна.Ако има интерес, ще пусна рецепта.


* Peach cake.jpg (58.39 KB, 600x450 - видяно 285 пъти.)
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: август 11, 2010, 20:39:35 »

Бравоо  Bravo Гери, много се радвам, че ти е харесало...
А яяя..кажиии..как си прави тази тортичка?..
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #48 -: август 11, 2010, 20:57:58 »

Леле, Agent T, цял ден гледам рецептата и се нахъсвам да я направя, а сега като видях и снимка на готовата пица, напълно се убедих, че ще пробвам.  Bravo

Гери, и аз моля за рецептата на сладкиша, изглежда чудно.  give_rose
« Последна редакция: август 12, 2010, 07:58:39 от Деничка Звездичка » Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: август 11, 2010, 21:44:15 »

Пускам рецептата. То на снимката изглежда едно мазало ама карай.

Прасковен сладкиш
=========
6 праскови разрязани на половина
100 гр захар
100 гр ром
100 гр масло
бутер тесто колкото да покрие прасковите

Захарта и рома се карамелизират в тавичка за предпочитане кръгла,нареждат се прасковите с дупката надолу в същата тази тавичка.Слагат се малки парченца масло на 5-6 места.Покрива се с бутер тестото и се пече на 190 градуса около 20-25 мин.Като се извади се изчаква около 10 мин и се обръща обратно на чиния.Сервира се с ванилов сладолед.
Лесно а ?smile
Най му харесвам на този десерт че става с праскови, круши, ябълки и има много малко тесто а доста плодове.
Да не говорим за рома smile

п.п. Правете снимки мацки да ви се радваме на творенията.
Звездицееее, аз още си чакам снимките на мъфините:)
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: август 11, 2010, 21:53:44 »

Мдаааа тази пица ще се прави.Сега като видях и снимка направо ми се прияде.
Леле ще стана сто кила,а уж съм на диета и не ям такива неща.Даже от сладкиша си не съм яла.....и мъжо е супер щастлив от това.А ето и от мен обещаната снимчица.


И една в процес на мазане с шоколад


Gery79 много ми харесва форматата ти за печене с форма на сърце.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #51 -: август 11, 2010, 22:00:04 »

Offtopic juji, какво толкова се обясняваш бе, жена. Тук заприлича на "Искрено и лично". Айде, остави другите да поготвят също. На мен също мнението ти днес ми се стори малко назидателно, така че, по-полека. В крайна сметка всеки може да коментира рецептите, както си реши за добре, нали?  girl_wink
Кое по точно ти звучеше надзирателно.Това ,че исках подробност за рецептата или това ,че казах  как съм виждала да се правят нещата.А относно забележката ти ...аз някой да съм спряла да готви ако ,четеш всички постове и от другите теми ще разбереш ,че от извесно време аз не готвя ,но може би ти нямаш търпение да четеш постове само да пишеш по дълги такива.И има друга съфорумка която държи да се изяви като основен готвач.Аз отдавна снимки и рецепти не пускам.Подозирам,че нея подкрепяш ,но все ми е тая.Както ти си казала всеки може да си дава мнението за рецепти и аз си го давам.Но ти се чувстваш длъжна да се упражниш по писане ,сега очаквам и годеникът ти да се впише по темата.
И моля не размахвай пръст и казвай по -полека теб никой не те спираше да си пишеш за любовните пориви проблеми с колеги и прочие  в темите ,ако на някоя от вас и е криво моля.....ще спорим ,но ти пък точно не ми казвай  назидателно "по полека".Аз съм писала конкретно по темата
« Последна редакция: август 11, 2010, 22:14:10 от juji » Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: август 11, 2010, 22:21:59 »

Модератор: Момичета, какви са тия постове и спорове?  crazy Аз дори не разбрах откъде тръгна, но не е тук мястото за това. Ако искате да си кажете нещо лично - пишете си съобщения или мейли. В тази тема се обсъждат рецепти и всичко за готвенето като все пак всеки има право на мнение, но се придържайте към темата!  give_rose
Следващи постове извън темата ще бъдат трити директно!  pardon
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: август 12, 2010, 09:16:32 »

Момичета може ли да ви помоля за малкo помощ blush...кажете ми как се желират плодове? pardon
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: август 12, 2010, 09:22:46 »

И аз имам нужда от помощ.Вчера си купих лумакони-едни големи макарони във формата на охлювче.Търся изпитана рецепта за тях.
Ето така изглеждат горе долу.Е моите са на друга фирма.Незнам дали имат големини.


Роси с желатин се желират плодове.
« Последна редакция: август 12, 2010, 09:25:58 от gucci » Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: август 12, 2010, 09:25:30 »

Да знам Гери,че с желатин,но по какъв начин? resent
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: август 12, 2010, 09:39:10 »

Ти като украса на торта ли искаш да ги правиш.Или изцяло желирани като за парфе.Ами желатина се разтваря във вода докато набъбне.След това се затопля на водна баня или в микровълнова/аз използвам микровълнова/.След това ако искаш определени плодчета да наредиш и желираш с четка се намазват като плодовете трябва да са измити и добре подсушени.Оставяш да стегнат в хладилник.Ако искаш като за парфе може да нарежеш плодовете или пасираните плодове.Да добавиш компот или сок в зависимост от това как искаш да ти е  отгоре .Добавяш желатина и слагаш в хладилника да стегне.По принцип на 10гр желатин го разтварям в 30 мл. вода.Преди си мислех че е бая сложно ,но едно момиче Дианка ми помогна и ме научи как лесно да боравя с него.Надявам се да съм ти обяснила добре.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: август 12, 2010, 09:39:23 »

Аз намерих това за желирането blush
Цитат на: www.forum.bg-mamma.com
. А когато искам да покрия само плодовете с тънък желиран слой, използвам следната рецепта (получава се вкусно желенце):

ЗА ЖЕЛИРАНЕ НА ПЛОДОВЕ ВЪРХУ ТОРТА

100 мл вода
20 мл водка
50гр захар
10гр желатин (слагала съм и малко повечко)
1 ванилия

Желатинът се накисва с водата. Като набъбне, се добавя захарта и се разтопява на водна баня, без да завира. Прибавят се водката и ванилията и се изчаква да се охлади и да стане на гел. Тогава с помоща на найлоново пликче с дупка отпред се шприцова върху плодовете...
==
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: август 12, 2010, 10:06:13 »

Роси, аз много не използвам желатин, че винаги оплесквам нещата, но ето една рецепта която правя често.Може да ти допадне.

Желирани плодове с шампанско
----------------------------
1.5кг смесени меки плодове (къпини, малини, ягоди, боровинки)
4 листа от желатин
140 мл концентрат от сок от бъз (или какъвто друг концентриран сок от плодове желаете)
2 препълнени с.л. пудра захар
425 мл охладено шампанско (ако искате да няма алкохол може да се направи със сода лимон например)

Преди всичко трябва да решите дали искате да направите една голяма купа или малки индивидуални чашки или купички.

Поставете листата желатин в купа с малко студена вода, за да се накиснат в продължение на една минута, след това се изкарват и желатина се поставя в купа като към него се добавя концентрата от бъз (или какъвто друг концентриран сок от плодове желаете). Поставете купата на водна баня и бъркайте докато се разтвори желатина. На този етап можете да добавите захар, разбърква се за да се разтвори захарта. След това купата се изважда от водната баня и престоява на стайна температура в продължение на една минута.

Извадете плодовете и шампанското от хладилника. Идеята е,плодовете и шампанското да са охладени, така че да се образуват мехурчетата в желето когато се стегне.
Изсипете плодовете в една голяма купа или в малки индивидуални чашки.След това излейте шампанското в купата с желатина и тази смес излейте върху плодовете. Някои от плодовете може да се издигне на повърхността,просто натиснете плодове надолу с пръст.
Поставете чашките обратно в хладилник за един час да се желира.

Много подходяща рецепта за летните дни ако имате гости smile.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: август 12, 2010, 10:19:54 »

Много ви благодаря момичета ама много...всяка една ми помогна много! give_rose
Gery79 моя желатин не е на листа,а в пакетчета като подправки...дори несъм виждала желатин на листа...става ли с на прах? huhhuh.gif
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines