Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 07:25:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Булчинския букет - 6"  (Прочетена 214975 пъти)
 
love.net
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 168



« Отговор #405 -: юни 20, 2011, 15:08:56 »

търпение мила ,и аз тръпна да си видя букетите какво ще станат.... angel biggrin
Активен
armira
Любопитен
*
Публикации: 29


« Отговор #406 -: юни 27, 2011, 16:34:22 »

Момичета,от къде да си намеря черни рози? Трябват ми за акцент в букета..
Активен
love.net
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 168



« Отговор #407 -: юни 27, 2011, 16:44:40 »

Ами флористката ,която ти прави букета би трябвало да има или да намери щом искаш черни рози в букета си  smile
Активен
MilenaOga
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91


Сключихме брак на 10 Септември 2011


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: юни 27, 2011, 16:57:29 »

Aрмира smile Естествена черна роза няма smile Виждала съм тъмночервени., ако си намериш черна със сигурност е боядисана със спрей  give_rose
Активен
MissMelly88
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #409 -: юни 27, 2011, 17:04:47 »

armira, наистина няма естествена черна роза, за съжаление.
Дори българин е измислил този специален "сорт". Оцветяват се листата на розата с някаква специална разработка, която се поставя вътре в тях.
Стават наистина чудесни букети.
Предполагам навсякъде можеш да намериш, а ако няма да поръчаш.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: юни 27, 2011, 17:52:53 »

Черна роза има! Просто е специално селектиран вид. Както има черно лале и орхидея, например! Но черния цвят може да се постигне и чрез поставяне на специални в-ва във водата, както е казала shenessa. А българинът, за когото е писала е този: http://rozovarozalia.blogspot.com/2010/01/blog-post_2154.html
Активен
MissMelly88
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #411 -: юни 27, 2011, 18:02:06 »

Черна роза има, но единствено постигната чрез специално селектирани оцветители. Точно и това пише в темата, която си публикувала. Но естествено черна няма. Има само един сорт рози, който се доближава по цвят до черното и е естествен, а не изкуствен, нарича се Black Baccara... но то е много тъмно червено... give_rose Чувала съм, че все още в България няма естествено черни рози. Имало само тъмно сини - почти черни. Аз лично не съм виждала, но дори и да са рядкост, предполагам може да има някакъв начин да бъдат набавени.
« Последна редакция: юни 27, 2011, 18:07:11 от shenessa » Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: юни 27, 2011, 18:12:47 »

Какво има да им се селектира на оцветителите? Селектира се цвета. Не е нужно да потопиш в разтвор цветето, за да стане черно и т.н. Черна роза има! Това, че някой не е чувал или виждал нещо, не значи че то не съществува!  Wink Доколкото знам основният износ в момента е от Еквадор.
« Последна редакция: юни 27, 2011, 18:17:00 от Monikamaria » Активен
MissMelly88
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #413 -: юни 27, 2011, 18:22:22 »

Ами селектира им се това, което се нарича съставки, за да придаде определен цвят на цветето - разработки, които се поставят в листата на самото цвете. Аз съм сигурна, че всеки е чувал за черните рози и е виждал такава, поне на снимка. Не мога да споря с природата, просто най - черната възможна роза е тъмно червена, която наистина се доближава ужасно много до черното, но все пак не е чисто черна. А онези типичните черни, за които говори armira, те са висше прозведение на генното инжинерство. Сигурна съм, че и повечето знаят за легендата за черната роза. Предполагам тя е подтикнала този велик българин да създаде това уникално творение на съвремието ни.

armira, миличка, сигурна съм, че ако се обърнеш към правилните хора, ще ти набавят това прелестно цвете и ще имаш най - ослепителният и стилен букет!


« Последна редакция: юни 27, 2011, 18:31:19 от shenessa » Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: юни 27, 2011, 19:02:43 »

Никой не казва, че природата е направила черната роза такава.  crazy Генното инженерство я е направило и то я е селектирало. Но това вече си е сорт и си расте такава. Не се боядисва. Генното инженерство не работи на ниво оцветяване, а на ниво гени! Естествени рози няма, по твоите критерии, освен дивите, тъй като почти всички рози са селектирани сортове (не боядисани).
Иначе аз съм получавала такава и не се намира толкова трудно. В бутиците за цветя може да се получи най-малкото информация.
« Последна редакция: юни 27, 2011, 19:06:05 от Monikamaria » Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: юни 27, 2011, 20:36:28 »

armira, наистина няма естествена черна роза, за съжаление.
Дори българин е измислил този специален "сорт". Оцветяват се листата на розата с някаква специална разработка, която се поставя вътре в тях.
Или пък имаше предвид това?! scratch one-s head
Но стига с  Offtopic
Важното е, че черни рози има и могат да се намерят. Според мен е много интересно и красиво решение за булченския букет.

armira, поздравявам те за избора!  good Можеш да попиташ за такива рози и тук:
- Флора - градински център - намира се точно срещу Кауфланд в Дружба 2
- "Планта" - Цветя на едро на 4-ти км. до блоковете на БАН. Улица "Акад. Гоерги Бончев" 5
- Л-2 Къмпани - търговия и производство на цветя. София ул. Акад. Георги Бончев №7
Активен
MissMelly88
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #416 -: юни 27, 2011, 21:08:44 »

И това също, освен всичко останало, разбира се! : ))
Много се радвам, че все пак си намерила магазини, в които може да има черна роза. Успех на armira - дано букетчето стане както го е искала!
После чакаме снимки да му се порадваме!
Активен
MissMelly88
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #417 -: юни 28, 2011, 11:50:49 »

...просто не си разбрала и настояваш с мнението си. Казахме, че черна роза има, но говорихме за това, че естествена няма. Wink
Стига ОФ ТОПИК smile


Армира, миличка, днес бях до Тилия, имах път до там и попитах дали имат черна роза. Те хорицата започнаха да влизат в едни филми и да се обясняват как нямало черна роза, казах им - знам, искам изкуствена черна роза smile Те казаха, че нямат, но може да се поръча и до няколко дена да се вземе. По около 10 -15лв. струвала едната.
Надявам се да съм била полезна.
Успех още веднъж с букетчето, виждаш ли, че е постижимо smile
Активен
MissMelly88
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #418 -: юни 28, 2011, 12:42:30 »

Момичета,всички вие сте страхотни! Благодаря за отговорите!Като дойде време и фотографа го снима ще ви покажа снимки.Надявам се да не изплаша всички с черните ми рози shok

Няма проблем, миличка, поне за мен беше истинско удоволствие да окажа помощ. smile Сега ми е супер любопитно как ли ще изглежда букета ти. Ще очаквам снимчици, сигурна съм че ще е повече от прекрасен, понеже две - три или повече розички ще внесат много стил измежду другите! smile
Гуш!
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: юни 28, 2011, 17:09:34 »

shenessa, не съм аз неразбралата, а ти явно не си допрочела!  crazy Това:
Aрмира smile Естествена черна роза няма smile Виждала съм тъмночервени., ако си намериш черна със сигурност е боядисана със спрей  give_rose
и това:
armira, наистина няма естествена черна роза, за съжаление.
 Оцветяват се листата на розата с някаква специална разработка, която се поставя вътре в тях.
означава, че черната роза се боядисва! А аз ти казвам, че черната роза не се боядисва, а е селектиран (което означава изкуствено създаден) сорт!  И не можеш да "сложиш" нещо в листата на розата! Аз и ти говорим за различни неща! Черната роза вече си расте черна! А отделно почти всички видове рози са селектирани, т.е. не са естествени според твоите критерии. Но тези рози ги има, нали!? И когато съфорумка попита от къде да си ги вземе, ние няма да й кажем, че такива рози няма, нали?!?!
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines