Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 06:22:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 5 "  (Прочетена 149299 пъти)
 
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #495 -: август 16, 2010, 11:01:34 »

  Здравейте момичета, надявам се всички да сте добре и да се радвате на коремчетата си  yahoo.
Искам да ви попитам ..... Както знаете след известно време ще си ходим в България и искам да си направя един голям преглед. Предполагам, че това означава кръв, урина, ехограф и пр. Проблема ми е, че незнам къде да отида (болница или клиника). Искам всичко да е едно място, т.е. знам че има частни клиники който нямат собствена лаборатория и поради тази причина пращат клиентите си на друго място за някой изследвания. Аз съм от Пловдив, но ми вършат работа и градовете Димитровград или Хасково (мъжът ми е от Д - град). Но повече ми се иска да ме насочите към някаква клиника в Пловдив, ааааа забравих да кажа че поради това че живеем в чужбина не съм здравно осигурена и няма значение на къде ще ме насочите.Разни политики!  Ще съм ви много благодарна!  give_rose
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #496 -: август 16, 2010, 12:11:15 »

Мацки на мен ми трябва малък съвет. От 23 дни с главоболие, мисля ,че е от синусите, защото точно това с анещата, а и хапчето за главоболие не ми помогна, само като пръснах солена вода поотпусна малко. Но проблемът не етолкова в това, снощи олучих позиви за  bad , но като ти е празен стомаха само ти се гади. Аз се събудих преди около час (тук е 4 часа през ноща/сутринта) със страшно гадене, втрисане и разстройство. Незнам какво да правя, чувствам се като парцал. Единственото, което съм яла вчера е фреш от портокалов сок, грозде и сладък картоф , след това пак започна гадене. Незнам дали е, защото не бях измила гроздето. Малко съм притеснена, дано и бебето да е наред....
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #497 -: август 16, 2010, 12:20:18 »

Мири, аз също пия доста портокалов фреш и свеки, като лекар, ме предупреди да не го пия на гладно, че портокала дразни стомаха. Като ти гледам менюто от вчера, нищо чудно да е това причината, поне за гаденето де...Пробвай да хапнеш дори хапка хляб, или нещо по-питателно, преди фреша или плода. Най-добре сутрин на гладно чаша билков чай, за стомашно-чревния тракт.
За главоболието не мога да помогна, идея си нямам, но стискам палци скоро да изчезне. Ти говори ли с доки за това?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #498 -: август 16, 2010, 12:36:41 »

Мири, откога те чакам да се включиш, за сьжаление се включваш с проблем  sad

Хапни нешо сухо и отиди непременно на доктор. На бебето му няма нищо не се коси. И за теб не мисля, че е страшно, но при такава ситуация винаги се ходи на доктор (според моя усет).

Синуси вьзпалени аз си лекувам с чорап пьлен с едра сол и затоплен на тиган, който налагам вьрху тях няколко пьти последователно-затоплям, сагам, като изстине пак и пак. Изтича всичко и се оправям.

Ще чакам да кажеш как си и какво ти е казал лекарят  Friend

Додо, тук сьм, извинявам се на всички, че пиша само на Мири в момента, но влязох за секунда и е пьрвото, което видях. После ще имам малко повече време да ви прочета всички.

Малко бяхме заети тези дни и не сьм в течение кой-какво.

Целувки по тумбите малки и големи. Ще ви пиша  give_rose give_rose give_rose
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #499 -: август 16, 2010, 13:08:23 »

На доктор още не съм ходила, чакам да стане 8 часа и тогава ще се отправя. Егати , не че съм суеверна, ама вчера с епохавлих ,че съм добре, гаденията отминали....Аз за себе си не се притеснявам, миналат година изживях едно хранително натравяне, но се притеснявам за бебето.Днес като отида на лекар ще го помоля да ме погледне на ехограф за собствено успокоение. Няма смисъл да ходя на бърза помощ, защото са малко мудни и ще ми треснат сметка за нищо, а и не искам да будя Крис, защот все пак е на работа. Тук в момента е 5 часа сутрунта.
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #500 -: август 16, 2010, 13:26:56 »

  Аз съм от Пловдив, но ми вършат работа и градовете Димитровград или Хасково (мъжът ми е от Д - град). Но повече ми се иска да ме насочите към някаква клиника в Пловдив, ааааа забравих да кажа че поради това че живеем в чужбина не съм здравно осигурена и няма значение на къде ще ме насочите.Разни политики!  Ще съм ви много благодарна!  give_rose

Аз също съм от Пловдив,но те съветвам да отидеш някъде на лекар да те види на ехограф и той да ти препоръча какви изследвания да пуснете и после в някоя лаборатория да ги направиш,защото всичко на едно място ще ти излезне доста скъпичко...примерно в Торакс,Селена ,Медикус Алфа...може да го направиш това,но както казах ще е скъпичко good
Ако искаш,пиши ми на лични ако те интересува някой лекар или друго,поне сега ги знам  smile
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #501 -: август 16, 2010, 13:43:39 »

Мири,успокой се!С бебчето всичко ще е наред!Ако се притесняваш не правиш услуга нито на него/нея,нито на себе си!
Според мен няма шанс проблема да идва от гроздето-аз редовно си хапвам круша,скъсана директно от дървото.Миналата седмица и немито грозде ядох,но само няколко зрънца.

За да успокоиш стомаха си пробвай сухар или препечена филийка,варен ориз,варен картоф.Внимавай да не се обезводниш.
За синузита-рецептата на Ина съм я изпитала good,върши работа и затоплена кърпа,но пък тя изстива по-бързо.

Оправяй се бързо!
И ни дръж в течение как си.
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #502 -: август 16, 2010, 14:30:11 »

dodo23,с теб сме в една и съща седмица smile
Кога смяташ да се записваш на ЖК?

Miri ,наистина не се притеснявай,имаше ли температура? Ако имаш над 37,5 градуса,то тогава е опасно,но за разтройството сигурно е причина някоя от храната,на ме също ми се е случвало да се събудя през ноща и да треперя от студ....въпреки,че е топло pardon
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #503 -: август 16, 2010, 14:43:09 »

Мира, само  не се притеснявай  Хапни нещо /препечен хляб, варен картоф/и пий повече течности, за да не се обезводниш. Задължително бързо иди на доктор. give_rose
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #504 -: август 16, 2010, 14:52:54 »

preslava_82, благодаря ти за бързия отговор. Ще разгледам клиниките, към който си ме насочила.  give_rose

Miri, относто главоболието и аз мисля, че е напълно възможно да е от синусите. Найстина, бабиното лекарство със едрата сол - помага  good. И аз съм го изпробвала. А за немитото грозде, не се притеснявай чак толкова, защото толкова голямо разтройство на стомаха почти е невъзможно да ти създаде. Проблема е в някаква друга храна. Поне според мен де. Както казаха момичетата хапни сухар или препекана филийка, най - много с малко твърдо сирене. Дано да се оправиш скоро!  smile
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #505 -: август 16, 2010, 15:30:24 »

Преслава,АГ-то ми искаше да ме запише на ЖК още на втория преглед,който трябваше да е на 9 август,но по стечение на обстоятелствата беше миналия четвъртък.
Имам проблеми със здравните осигуровки и веднага щом го отстраня отивам да се записвам.
Една приятелка ми обясняваше,че до 3 месец никоя жена не водят бременна заради високия процент на спонтанни аборти.От опит се убедих,че твърдението й явно важи само при нейния гинеколог.На мен след всеки преглед ми пишат една бележка с установените неща(размери,термин,кръвно налягане и т.н.)

Извинявам се за  Offtopic,ама много ме е яд на здравната ни система.
Платих си всички дължими осигуровки,плюс лихвите натрупани по тях,плюс осигуровките за бъдещ период преди 10дни.В системата на НАП обаче все още съм с прекъснати права.
Аз платих лихви,но кой ще плати на мен неустойки от пропуснати ползи? crazy
Да допълня пейзажа и с това,че ме грози глоба до 1000лв,заради не навреме подадена декларация.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #506 -: август 16, 2010, 16:24:21 »

Не знам дали причината да не ти потвърждават бременност е тази, която приятелката ти е споменала (въпреки че също е вярна само по себе си), Додо smile, но доста често потвърждаването става към края на втория месец просто защото тогава се записват повечето на ЖК и си задействат процедурата с документи, ала бала...На мен например утре ще ми е първата ЖК, а влязох в 4 месец. При положение, че гинекологът ми е сред първите трима най-добри в града, не го отдавам на непрофесионализъм или нещо подобно. Не са ми мерили кръвно и тегло още. Може би утре. Но пък и 1-2 седмици не са фатални, ако няма човек оплаквания. Важното е да сме добре.
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #507 -: август 16, 2010, 16:34:26 »

dodo23, абсолютно съм съглана с теб! Здравната ни система е найстина ужасна  beating. Ама ти не се ядосвай толкова много, че нали знаеш че навреждаж по този начин на малкото човече вътре в теб. Давай го по - спокойно, защото с толкова нерви до нищо хубаво не се стига. Гледай на всичко лошо от "розовата" страна!  give_rose Всичко ще се оправи!
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #508 -: август 16, 2010, 16:44:39 »

mum to be,няма по позитивно настроена бременна от мен.Но от сблъсъци тук и там се научих да търся правата си и да ги оползотворявам максимално.Спокойна съм,но да не ми обяснява някой,че държавата стимулира пълненето на хазната.

Sunray,грешно си ме разбрала!
Не става въпрос за непотвърждаване на бременността-в 6г.с.имам издаден документ с очаквания термин и т.н.,който "удостоверява" бременността.
Моят АГ искаше да ме заведе на ЖК в 8-9 седмица,което противоречи на твърдението на моята приятелка.Мисля,че всеки лекар избира различна политика при проследяването.
И все пак може би някоя от вас е чувала същото твърдение и за него има основание.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #509 -: август 16, 2010, 18:10:31 »

Не, аз за теб разбрах, говорех по принцип какво се случва, а не че твоята бременност не е била потвърдена good

Оффф, аз нямам вече търпение за прегледа утре. Че и таткото този път ще е с мен, той не го е виждал да шава още heart
Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines