Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 06, 2024, 14:40:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 11  (Прочетена 170178 пъти)
 
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: юни 28, 2010, 12:38:52 »

здравейте момичета  smile
Тук ли е темата където можем да обсъждаме и бебешките колички?Ако не е моля ви да ме насочите къде е..Благодаря  smile
На правилното място си. good
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юни 28, 2010, 12:45:07 »

Здрвейте отново ..ми аз ако бях прочела малко повече щях да видя, че точно тук е темата  blush
Момичета, моля ви за помощ...Още ми е рано, но вече започнах да разглеждам колички в нета, само че..имам някои чуденки и предполагам вие ще помагате  give_rose
Ние очакваме зимно бебе - термина е на 11 декември и аз се чудя каква количка точно трябва...с кош за новородено ли, без ли? Как е по-разумно всичко по-отделно - столче за кола, лятна количка или една комбинирана?Чувала съм, че комбинираните били мн.тежки - вярно ли е?Препоръки за определена марка?Не робувам на марки, държа да е функционална и удобна ....и...ако има момичета от Пловдив, Пазарджик, Благоевград (и региона) нека споделят магазини от където могат да се купят...Обмислях вариант да поръчам от интернет магазин - какво мислите?....или по-добре  да  си я видиш на живо...
Въпросите май са ми прекалено много.... blush
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: юни 28, 2010, 12:47:51 »

Моето мнение за зимно бебе количка с два отделни коша  good Столчето за кола си е отделна работа, без него не може  Wink
Комбинираните колички и според мен са по тежки, а тези с два коша когато им се сложи летния става доста по леки... Wink
Аз не ти помогнах кой знае колко, но да ти кажа задължително я виж, побутни я малко и пренцени  Wink
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: юни 28, 2010, 12:51:11 »

Agent T кажи до колко парички, с четири колела или триколка? Хубаво е да ги видиш на живо. good
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: юни 28, 2010, 13:11:26 »

Защо столчето за кола за новородено е задължително? ако се вземе зимен кош за количката, той не може ли да се прикрепи с колан за задната седалка примерно? Питам, защото после така или инъче ще се взема столче за кола примерно от 9 - 18 кг. и ако може да се избегне покупката на стол за кола за новородено е добре. Нека някой по-опитен да сподели smile
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: юни 28, 2010, 14:23:41 »

И аз мисля, че за зимно бебе е по- добре да има кош за новородено. Точно когато порасне на пролет му се слага летния кош и готово.
Особено за първа количка, мисля че е най- добре да се види и пипне на място.
Мисля, че е задължително да имаш столче за кола от 0+. Дори понякога да се използва коша за новородено на задната седалка, то 1. в него бебето изобщо не е обезопасено достатъчно; 2. няма начин този кош да се използва докато бебето стане 9 кг., т.е. до следващия размер стол. Мое мнение е да не си спестявате тази покупка, защото става въпрос за безопасност.
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: юни 28, 2010, 14:36:33 »

Искам да попитам мамите, които ползват шишета на Tommee Tippee какъв стерилизатор използват (освен този на същата марка)? Предстои ми тази покупка в най-скоро време и се чудя дали някакъв друг по-евтин би ми свършил същата работа или трябва да купувам на същата марка?
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: юни 28, 2010, 14:53:22 »

Аз винаги съм за коша за новородено- зимно, лятно, пролетно ... все тая коша за новорено си е кош за новородено - страшно удобен и комфортен за малката душичка.
Agent T всеки сам си преценява, както виждаш тук има различни мами с разлини колички и вкус  smile
Поразгледай и попрочети, аз също в твите месеци доста се интерсувах и се информирах по тоз въпрос и вече занех че искам количка с 4 колела, 3в 1 ( със кош за новоредено, кошница за кола и седналата количка), с цяла дръжка, единични гуми и разни ей такива -и по тоз ми списък си харесах количка, от която сега съм хипер доволна  smile
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: юни 28, 2010, 16:02:42 »

Абослютно подкрепям Наталия от кош за кола не се пестят пари  good

Искам да попитам мамите, които ползват шишета на Tommee Tippee какъв стерилизатор използват (освен този на същата марка)? Предстои ми тази покупка в най-скоро време и се чудя дали някакъв друг по-евтин би ми свършил същата работа или трябва да купувам на същата марка?

Аз ползвам най обикновен стерилизатор за микровълнова, купен от Кауфланд за около 30 и няколко лв.  blush А до сега изваряваш ли ги, че се чудехме с една приятелка?
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: юни 28, 2010, 16:08:38 »

Да, досега ги изварявах, т.е. от около няколко дни, защото от толкова реално я дохранвам. Т о и аз вчера бях в Кауфланд именно за стерилизатор, ама се спрях да купувам, че не бях сигурна дали ще ми паснат шишетата вътре. Май на Бертони беше. Гери, ти с такива шишета ли си, че ако си с Томи Типи и няма проблем, и аз да ходя да купувам такъв от Кауфланд.

А относно количката и аз да се произнеса, че също съм на мнение, че коша за новородено за мен поне е задължителен, ама пък всеки за себе си най-добре знае какво му харесва. А относно кошницата за новородено за кола, подкрепям мненията, че не бива да се пести от нея. А да не говорим и, че наскоро много се тръбеше, че започват от КАТ проверки за детски столчета. Все пак става въпрос за безопасността на децата ни.
« Последна редакция: юни 28, 2010, 16:10:45 от Вили » Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: юни 28, 2010, 16:17:41 »

Да Вили с такива шишета сме, не знам стерилизатора дали е на Бертони  crazy Никъде не пише, синьо му е дъното, а капака отгоре е прозрачен  blush Страх ме е да не те подведа нещо, ей на този прилича http://family-bg.com/prX_2539.htm
Те тези шишета не са високи, тъй че не би трябвало да има проблем  good
Активен
marina_vit
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: юни 28, 2010, 16:25:12 »

Agent T, препоръчвам ти да разгледаш и видиш количката на живо, а не да поръчваш по Интернет. За зимно бебе задължително трябва да има зимен кош според мен, поне с първото дете го ползвахме и бях доволна. Аз съм от Пловдив, бих ти препоръчала да разгледаш във Вис Виталис, Хипо, има голямо разнообразие, за по-скъпи модели в магазин "9 месеца", преди беше на колелото на Панаира (в посока Пазарджик, под блока вдясно), ако не са го преместили, в Premaman също има модели. Ако мога с друга да съм ти полезна, питай. Успех!
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юни 28, 2010, 16:40:58 »

Мами, благодаря за отговорите  smile.

Поне и на мен вече ми стана ясно, че за зимно бебе си трябва 3 в едно, което включва зимния кош и столчета за кола 0+.

Agent T,  може би трябва да помислиш дали килограмите на количката имат значение за теб. Давам го за пример, защотот аз трябва с тази количка да катеря доста стъпала и съм се насочила към по-леки модели.
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: юни 28, 2010, 18:06:59 »

Момичета, благодаря за невероятно бързите отговори... smile
Относно цената на количката - засега не предвиждам повече от 500лв, но и аз още не знам точно какво искам - не съм разглеждала и пробвала колички на живо.
Относно кг-те - мисля, че количката трябва да е възможно най-лека и удобна.Дали триколка или с 4 колела - не знам защо количките с 4 колела ми се струват по-стабилни..дали е така ще се убедя сама..
Аз току-що се връщам от МЕТРО и там видях  някаква помпа за кърма Disney около 30лв беше....някой да е ползвал? Хубава ми се видя, но аз какво ли разбирам от помпи  huhhuh.gif Засега разбрах от приятелки, че най-добрите помпи за кърми били на Avent и Tommee Tippee...отзиви?
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: юни 28, 2010, 18:10:36 »

ох, пак забравих нещо...мацки, вие които вече имате колички - кога ги купихте? Аз мисля щом живи и здрави разбера пола на следващата ЖК да търся по-сериозно, а ако  не се види пола и сега, ще изчакам и следваща ЖК, ако не се види и тогава ще търся някаква унисекс...
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines