Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 22, 2024, 16:57:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име? - III-та част  (Прочетена 167376 пъти)
 
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: април 22, 2011, 16:07:25 »

Аз ще запазя моминското си име. С бъдещия ми съпруг сме го обсъждали и той е съгласен. Само успя да ме склони на табелката на вратата да сме с една фамилия  kezz
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: април 22, 2011, 18:24:14 »

cherry_dream, на нашият звънец сме написали само малките ни имена, а след време като се повявят и чааветата, сме решили да си сложим табелка "сем. Адамс", защото те ще носят фамилия, различна от нашите sarcastic
Ти сега недей да плачеш, все пак е една табелка само. Радвай се, че ще си спестиш всичкото ходене по  мъките, породено от смяната на фамилията. girl_wink
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: април 22, 2011, 18:29:36 »

А, не плача, аз тази иконка я използвам за смях. Между другото това с малките имена е супер идея, замислям се да я открадна  Ashamed
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: април 30, 2011, 07:59:36 »

Аз мисля да се присъединя към групичката с тиретата. На мъжлето фамилията е Стефанов, май всеки втори е с такава и на мен хич не ми харесва,а моята е различна и не много често срещана. Това си говорехме още в началото и решихме да няма спорове,Стефанова с тире. Незнам, защо някои мъже се обиждат- я си представете на мъжа ми фамилията да е Крачунов или нещо подобно,е коя жена без"борба" ще я приеме.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: май 01, 2011, 16:52:10 »

Крачунов звучи добре, аз знам за 1 семейство Болни. Мъжът е Болен, а жената Болна shok.
Аз ще съм Найденова, т. е. намерена cray.
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: май 02, 2011, 13:59:38 »

Аз мисля да се присъединя към групичката с тиретата. На мъжлето фамилията е Стефанов, май всеки втори е с такава и на мен хич не ми харесва,а моята е различна и не много често срещана. Това си говорехме още в началото и решихме да няма спорове,Стефанова с тире. Незнам, защо някои мъже се обиждат- я си представете на мъжа ми фамилията да е Крачунов или нещо подобно,е коя жена без"борба" ще я приеме.

При нас се получи също нещо такова - мъж ми е с особено рядко срещаната фамилия Иванов pardon, съответно мисля, че щях малко да се обезлича ако приемех само неговото име, защото моята фамилия е по думите на околните много красива и рядко срещана, затова сложих тирето без да му мисля. Е, остава си неудобството, че трябва да казвам навсякъде сега, че съм с две имена и тире, ама какво да се прави, няма пълно щастие smile
Активен
Susito
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131


Ще ставам госпожа :-)


« Отговор #141 -: май 03, 2011, 15:55:50 »

Аз мисля да си остана с моминско име - много си го харесва и не е често срещано.

Преди близо месец напривих едни номер - написах на два реда имената си. На пръвия написах първото си име + моята фамилия, а на втория първото име + фамилията на годеника ми и като ги поогледах реших, че няма да сменям фамилията. Не мисля, че общата фамилия е знак за по-успешен брак и т.н.

Активен
kiara04
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #142 -: май 04, 2011, 11:14:56 »

аз не че се дърпам толкова за името то няма значение но ме ядосва това че тои има модел за поведение родителите му които са от село и там разбиранията са такива и тои го е приел за номармално но това не означава че е нормално за всички на село жената слуша мъжа и това е кво ще ми избива комплекси и ще се опитва да се налага щото неговата дума не се била чувала считаи за какав манталитет от класа говорим sarcastic аз му говоря спокоино тои скача като ужилен е това доказва колко съм права че тои е виждал как баща му вика на маика му и тя мълчи и за него явно това е утвърждение че тои е мъж да тъпче другите и да му се чувала думата Oh my ... angry еми как да не споря с него пък както казва маги няма да живея в тях тои живее вкащи в апартамента които мама ми купи защо тои не ни уважи и да ни спести претенциите си на недорасал мъж да не кажа селяндур щото е гол като мишка ама само се чуди с кво да се фука абсолютен комплексар ми ма е яд на мен как може да съм толкова тъпа и да съм още с него crazy
ха.. имам чувството че говориш за мъжа ми.. Има си горкия селски манталитет а аз съм от града и се почва едно ще правим ремонт и му казвам аз ще проуча да видя кое - как той отива през това време прави го то пък се оказва дефектно или не работи и като му кажа че е трябвало да ме изчака понеже като съм разгледала съм се съобразила с някой неща и е можело да си спестим проблемите той започва да ми вика че съм нямала право на глас колко не съм разбирала и като му кажа истината малко по грубо бързо кляка и слуша ама когато вече е късно ... И с имената така уж ми казваше няма значение ти си реши дали ще си сменяш фамилията сега от 2 седмици ми се сърди че няма да взема неговата не съм го била обичала .. това пък за мен е пулна простотия и неведнъж вие сте писали по тази тема с това че всеки си има мение и че трябва да зачитаме другия като личност ... абе шибана работа с извинение ... почвам да се замислям дали си заслужава да женя за него и уж всичко бях премислила и преценила а той ще вземе да се окаже някой друг а не моя мъж в който се влюбих жалкото е че вече доста от нещата са готови .... По фамилия съм Енчева и много си я харесвам а той държи да стана Костадинова ... еми не мога просто с тази фамилия съм израснала и я приемам като част от мен как да я сменя ......
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #143 -: май 04, 2011, 11:26:32 »

Мили момичета, настръхвам като чета как се изразявате за мъжете, с които искате да прекарате остатъка от живота си..... от думите ви лъха не само липса на взаимно уважение, а нещо много повече.... Не ме разбирайте погрешно - не укорявам и не съдя никого, просто не мислите ли, че причината за сватба и сключване на брак трябва да е нещо повече от "доста от нещата вече са готови"....
За да не бъда съвсем  Offtopic, да споделя, че фамилията на бъдещия ми съпруг (изобщо не съм свикнала с тази дума  blush) не звучи изобщо добре, мисля, че би била повод за подигравки към (надявам се) бъдещите ни деца и затова мисля да бъда с тиренце.... което носи своите неудобства, разбира се. Определено бих искала да сме с една фамилия двамата и идеалния вариант е и двамата да вземем за фамилия името на дядо му, но това е и възможно най-сложния вариант biggrin Затова го разбирам, че не желае да го направи. Та така, ще бъда госпожа с тире smile
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #144 -: май 04, 2011, 11:53:53 »

once_upon_a_time

Има и друг вариант - той да вземе твойта фамилия.  smile

kiara04

Здравей, според мен една фамилия не прави семейството. Един от двамата трябва да отстъпи, ако ли не изберете си нова фамиля - компромисен вариант. 
« Последна редакция: май 04, 2011, 12:30:29 от магито » Активен
kiara04
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #145 -: май 04, 2011, 12:25:37 »

kiara04

Здравей, според мен една фамилия не прави семейството. Един от двамата трябва да отстъпи, ако ли не изберете си нова фамиля - компромисен вариант.  smile
разбира се че някой ще отстъпи но защо да съм винаги аз ....... Понеже той е инат .. Аз ще взема фамилията му и децата ще носят неговото име еми не е честно просто защо да не носят моята хубава е ... незнам просто ...
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: май 04, 2011, 15:13:40 »

В днешно време,май е предпочитано тирето,и аз супер много си харесвам фамилията,но от уважение към бъдещия ми съпруг и семейството ще я сменя
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #147 -: май 04, 2011, 15:17:56 »

fashion, обсъждали сме този вариант двамата, но мъж с изградена вече кариера, познат сред колеги и професионални среди с фамилията си - да я смени при женитба... - обществото ни ( а и ние като част от него, явно) не е дозряло още за подобно нещо. Не искам да го карам да прави подобно нещо, за мен няма проблем да съм с тире, а евентуалните ни дечица да вземат името на дядо си за фамилия smile
Активен
Susito
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131


Ще ставам госпожа :-)


« Отговор #148 -: май 04, 2011, 18:02:30 »

Ох като ви чета виждам, реших и аз да ви споделя моите неволи.  cray  Моята баба като разбра, че не искам да сменям фамилията си и като почна едно цупене....всеки ден поне по 5 пъти ми казва, че не съм права. Как ще обидя семейството на годеника ми....как ще имам само неприятности с роднините. Просто вече ми писна  diablo Уж хубав повод сватба, а то май всичко се върти около тази фамилия.

Много дълго стана, но много се ядосвам, та я да ви споделя какво стана с една приятелка.
Тя твърдо беше решила да си запази фамилията, но в деня на сватбата свекърът като разбрал, като вдигнал един скандал и тя милата, за да има мир и да продължи сватбата сложи тире.
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: май 04, 2011, 18:07:31 »

A годеникът ти какво мисли? Защото аз моята също няма да я сменя, нито ще си сложа тире. Той няма проблем с това и от тук натам сме се разбрали да игнорираме който се сърди.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines