Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 11:36:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ 4"  (Прочетена 129714 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #270 -: юни 24, 2010, 14:59:47 »

Данитка ,тъкмо се чудех къде се позагуби,и ти се появи.Аз в момента вече съм по спокойна,имам само две книжки за бременноста,и то в тях е едно и също нищо различно и нова няма.Аз си зяпам тук и патим защото около мен няма други бременни с които да споделямта за това питам,не от притеснение.А и друго е като си говорим на родния език  smile.А и от вас научавам много нови неща.Тук докторите не са много отзивчиви ,едва ли не се цупят ако имаш мнение по въпроса или питаш много  nea.
Ох,нас ни чака сега боядисване пренареждания  луда работа а и тук вече си настъпват сериозните жеги.
Желая ви лек и усмихнат ден
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #271 -: юни 24, 2010, 15:23:27 »

Надничам и аз при вас какво става smile Рени, съжалявам да прочета, че си стигнала до болница, но щом вече сте навън, значи всичко е наред и няма да се притеснявам за вас  give_rose Пожелавам ти да влезеш в болница чак за самото раждане Good luck

m_eleva19, как ми се ходи и на мен на моренце  danceg Моя док ми е казвал да ползвам Канестен гел, намазване само външно и да ползвам малък тампон, но с честа смяна. В началото на бременността ходих на басейн и така се пазех. И гъбички не пипнах, но това вече си е индивидуално smile Много хубаво да си изкарате  danceg

svetla_ety, д-р Цолова е много добра, а аз като ходих преди 4 месеца някъде, цената беше 60лв за ФМ, но явно са я вдигнали.
 
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: юни 24, 2010, 21:24:40 »

 Здравейте мамита и аз да дам отчет от консултацията и феталната морфология тази седмица.На косултацията всичко беше наред само акушекрката каза че съм качила малко повечко от предния път(5кг за месеца) ама аз го отдавам на задържането на вода и подуването пък и малко повечко биричка имаше в тези жеги  Wink.На ФМ доктора каза че е много добре мъника и е доста едричък за седмиците си ,но вероятно съм имала по-ранна овулация и затова.Сега отговарял на 24 г.с. и каза че термина ми ще е поне седмица преди датата на която е вероятния термин.
 Боги и мен до сега всеки път ме гледаха на ехограф ,ноа за следващата консултация доктора каза че този и следващият месец нямало платени изследвания от здравната каса и чак в 8-я.
 Рени почивай си и всичко ще се оправи  good
 juji не се притеснявай за кръвното и недей си го мери постоянно ,за да не се шашкаш излишно и моето е между 120/70 и 125/80
Относно витамините моя доктор ми каза че щом ям достатъно плодове и зеленчуци и се храня здравословно е излишно да пия каквото и да било.
 Поли поздравления и добре дошла  give_rose
 И последно за морето -да ви кажа че сега е много студена водата (поне за мене) и  стези дъждове дето се изсипаха може и да не се стопли бързо.А друго ако ще ходите на море гледайте да е на някой по чист и с по-малко хора плаж и не по централните защото там е ужасно мръсно и от водата може нищо да не хванеш ,но от пясъка може!Аз също се каня да отида на басейн ама да видим кога ще ме закарат на някой минерален.И още нещо за водата ако има вълни не влизайте ,че не е много полезно да се разбиват в коремчето.
 Весели и спокойни почивни дни  :sunshine:ви пожелавам на всички и се присъединявам към Данитка за много позитивно мислене и по-малко четене по форумите  girl_wink
« Последна редакция: юни 24, 2010, 21:27:03 от *trinity* » Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: юни 25, 2010, 09:08:14 »

Здравейте мамчета!
Влизам да съобщя така дългоочакваната поне за мен вест - очаквам момиченцеее yahoo Много се зарадвах, макар, че предчувствах момче в началото smile Тежим 407 гр. и имаме дълги бедра и главата и е по - издължена като на баща и  blum Много забавно се прозяваше през целия преглед. По - малки сме с 2 дни както бяхме и предния път, но аз съм си сигурна, че е така, защото знам кога и е евентуалното зачеване и сметките явно са верни  smile
Поздрави!
« Последна редакция: юни 25, 2010, 10:25:30 от svetla_ety » Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: юни 25, 2010, 09:40:34 »

Светле, честита ви розова новинка.  stork-gurl baby_girl stork-gurl Много се радвам, че сте добре и растете фина и висока дама. Ще има таткото ви да стои на прозореца да си пази дъщерята.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: юни 25, 2010, 11:04:08 »

Здравейте...с таткото се решихме да тръгнем на 03.07, че тогава ще се пооправи времето, а след като се върнем ще трябва да търся квартира, да пооправим малко и да прегледам всички бебешки дрешки, които ми ги прехвърля сестра ми и приятелките, за да преценя какво да купувам...
Аз се замислих за прегледите и искам да ви попитам...вие плащате ли си ги...аз ходя при Гагова, където винаги си ги плащам, защото не работят по здравната каса, но и лекаря ми от ЖК ми иска винаги пари за прегледа...т.е. като ме гледа на ехограф си давам по 30 лева...а знам че имам право на 3 ехографски прегледа през бременноста нали...
Забравих да поздравя Светлето за розовите гащички...честито!
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: юни 25, 2010, 11:09:37 »

Още една розова новинка  yahoo честито Светле.
m_eleva19 тази Гагова в частен кабинет ли е?
Аз си ходя в Щерев и там си платих пакет за проследяване - в него ми влизат всички прегледи, случвало се е да ходя и по 2 пъти в месеца, урина, глюкоза и ПКК всеки месец, накррая тоновете на бебето и училището за беременни (което, така или иначе май е безплатно). Та си мисля, че тези 450лв са напълно оправдани  blum

За морето и аз питах, каза че няма проблем  tease така, че август ме зове  blum но за бесейните беше категорична да внимавам  smile
« Последна редакция: юни 25, 2010, 11:12:14 от fiamaa » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #277 -: юни 25, 2010, 12:15:01 »

Светле,честито розова новика   yahoo
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: юни 25, 2010, 12:18:38 »

Аз ходя всеки месец на преглед и лекарката ми на Жк каза, че имам по един безплатен ехограф всеки месец. Никога не са ми искали пари дори и когато се наложи да отида без да ми е датичката за прегледа. Това с трите ехографа за бременността малко ме изненада. shok
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: юни 25, 2010, 13:23:26 »

Аз ходя всеки месец на преглед и лекарката ми на Жк каза, че имам по един безплатен ехограф всеки месец. Никога не са ми искали пари дори и когато се наложи да отида без да ми е датичката за прегледа. Това с трите ехографа за бременността малко ме изненада. shok
По ЗК се полагат само 3 еехографа,всичко друго е на добра воля.
Аз си плащам всеки път по 30лв.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #280 -: юни 25, 2010, 13:29:59 »

Аз се меся по вашата тема, но да споделя, че и тук по френско има само 3 ехографии.
Струват майка си и баща си (100е) и уж ти врьщат парите, но аз ли нещо не разбирам как действа системата, не ми се струва досега да сьм си получила обратно всички пари от прегледите (и крьвната ми беше толкова) nea

Фабио се вьзмущаваше, че не стига, че ехо-то е толкова скьпо, ами те карат да си носиш СД, сакьн нямат 20ст да го дадат от тях  pardon

Най-досадното е, че трябва да си запишеш час два месеца предварително, понеже всичко свьрзано с бременността е страшно претоварено.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #281 -: юни 25, 2010, 13:37:24 »

Ина ,и тук в Италия пък всички ме убеждаваха ,че всичко що се отнася до бременността не се плаща,моя приятелка роди наскоро и тя ме убеждаваше ,че една стотинка не била дала,отивам аз д адавам кръв и ми казават 36 евро и аз  shok ама защо е някой изследвания се плащат,самата ми фактура е за 80 евро аз платих само 36.Обаждам се на приятелката ми и я питам що така аз платих и прочие а тя ми казва, аааа може би защото за първи път даваш кръв там и за това после няма да плащаш.За прегледи до сега не съм платила ,но за напред ще видим.Сега ме посъветваха да си извадя един документ ,0че съм безработна и уж нищо няма да плащам с него в болници,ама тук системата им ме побърква всяка община и болница съответно със техни си правила и направо за юрист трябва да си завършил за да се оправяш   sad
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: юни 25, 2010, 13:54:13 »

Един бърз въпрос - парната баня противопоказна ли е за бременни?

Днес отиваме на Велинград, а времето е просто чудесно  pleasantry и тъй като не мога да се възползвам от слънчевите бани и басейни, да си попипам аз за парната баня  Wink
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: юни 25, 2010, 14:04:32 »

Извинете ме,4е се нaмесвaм
1.По въпросa с ехогрaфa-плaтих си aбонaмент.Всеки месец кръв+уринa+ехогрaф!Мисля 4е 300лв струвaше 2008г aбонaментa в Т.Кирковa.
2.Пaрнa бaня,сaунa,солaриум...aбсолютно и кaтегори4но сa ми били зaбрaнени.Всеки си преценявa сaм зa себе си обa4е
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: юни 25, 2010, 14:10:13 »

Фиамка забранени са  NO
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines