Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 15:27:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Варна - 7 част  (Прочетена 181964 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #150 -: май 24, 2010, 18:40:51 »

 sn0wflake, била си много сладка и очарователна булка  give_rose Честито  smile Личи си, че сватбата е била весела и нестандартна  smile

  П.П. Не знам на кого е била идеята за снимките, но са чудесни  smile Ама при такива модели как иначе  Wink
Активен
curly_Sue
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #151 -: май 25, 2010, 00:58:09 »

sn0wflake, честито! бъдете много щастливи!
Момичета, наистина ли само 1.50 такса за внасяне на алкохол в димят? На мен г-н Колев ми каза,че трябва задължително да поръчам от тях : аператив + мин.вода + безалкохолно = 7.80 на човек. Това отделно от куверта, който не трябва да е под 35 лв. Има ли някой друг, на когото са дали същата информация или да се чувствам прецакана ? cray
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: май 25, 2010, 01:28:45 »

Curly_Sue, ние като ходихме около Коледа в Димят, въпросният г-н Колев отсъстваше и говорихме с друг господин (не му помня името). Ние искахме да премахнем изцяло алхокола от менюто, а да си внесем срещу такса, но той каза, че не можело, защото барът задължително трябвало да участва. Впоследствие разбрах, че не на всички са поставяли такива изисквания, и честно казано много ме издразни прилагането на "двоен стандарт" angry Относно цената на куверта не се сещам дали бяхме говорили с него, но момичетата тук по едно време коментираха, че минимумът е нещо от сорта на 28-29 лв. (и ако не се лъжа, това беше май минимумът за всичко, а не само за хапването, но може и да се бъркам  crazy). Възможно е обаче да са го вдигнали вече  Wink
« Последна редакция: май 25, 2010, 01:30:17 от divanetata » Активен
curly_Sue
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #153 -: май 25, 2010, 05:16:45 »

Да, на мен ми казаха същото, че бара задължително трябва да участва. Съгласих се, защото дори и 44-45 лв (колкото ще излезе куверта на човек с напитките от бара) не ми се стори много скъпо. Сега обаче, като разбирам, че тези условия не важат за всички, малко се ядосвам...много е неприятен наистина "двойния стандарт", който прилагат. Ех, платила съм вече капаро, няма връщане назад. Дано  си струва  Wink и да не ми поднасят други неприятни изненади.
Активен
infis
Новак
*
Публикации: 12


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: май 25, 2010, 08:44:33 »

Здравей Cirly_Sue-ние ходиме декември месец в Димят и като говорихме за меню и алкохол-той ни каза,че ресторантът няма изисквания за минимум цена на менюто.Относно алкохола каза,че може да си платим 1,5 такса и да си внесем всичко.Явно има вече доста желаещи за сватби там и вече са почнали с други условия.Сега на 31.05 ще се срещаме с управителя да уточним нещата около нашата сватба-надявам се да не ни извади нова оферта.
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: май 25, 2010, 09:20:45 »

Infis, ние също декември ходихме и тогава ни го казаха това за участието на бара  crazy
Активен
albenavk
Новак
*
Публикации: 11


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: май 25, 2010, 09:23:53 »

Здравейте,
Бихте ли ми препоръчали хотел/ресторант/вила или апартамент с градина или голяма зала, която мога да наема за ритуала по вземане на булката. Аз не съм от Варна, а не искам да карам приятелят ми да пътува до родното ми място(разстоянието не е малко и не ми се мисли какъв кошмар ще е за него в жегите, а и за мен) sad 
Активен
titi_iv
Регистриран

Публикации: 5



« Отговор #157 -: май 25, 2010, 09:28:56 »

tedince87 ние също сме на 9.10. smile,в крайна сметка запазихме ресторанта на Бриз 2,били сме там на сватба и го видяхме украсен и нареден за нашия брой гости и ни хареса,но сега големия проблем са поканите,просто не мога да си харесам :angry:приемам предложения ако някой има нещо наум smile
Активен
didinka_7
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: май 25, 2010, 10:33:15 »

Ние като ходихме в Димят декември не ни казаха ,че трябва да има алкохол в менюто.Казаха за таксата от 1.50лв.само да не са измислили някое допълнение  shok
Хайде някой да сподели какво са му казали по-наскоро.Май на всеки казват различно  sad
И ние дадохме капаро,а и вече е късно да мислим за друг ресторант...
Активен
reni_vn
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 105


Булчица


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: май 25, 2010, 10:39:35 »

Момичета,
Не се притеснявайте за Димят. Сигурна съм, че някой нещо не е разбрал. Важното е да знаете какво искате и за какво сте се уговорили в началото.. сигурна съм, че няма да ни прецакат:) При нас уговорката е 1, 50 лв на човек за внасяне на алкохолни и безалкохолни напитки, както и ядки smile.. нямахме минимум на куверт...просто ни казаха, че може да се получи хубаво меню за около 35-37 лв ... но не са ни изисквали а е минимум такава цената smile Това е от мен за сега.. ако имам инфо, ще споделя
Поздравииии smile
Активен
sn0wflake
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: май 25, 2010, 10:57:25 »

Момичета, не може да очаквате от 5 звезден ресторант да ви оставят да си внесете всичко...Правя малко пояснение, за да добиете представа какви "ПОДАРЪЦИ" ни правят от Димят :
Ако един куверт ни излиза 50 лв. и сме 100 човека - 5000 лв.
В кухнята за Нас се грижат Главен готвач с екип от 10 човека, в залата имаме 6 или 7 сервитьора +Отговорник зала!И тези хора не се спират и за секунда в продължение на 10 часа!
Сервизът и храната са отлични!Обстановката също!Нямаше момент, в който само като си вдигна погледа и на секундата да не пристигне някой сервитьор или Отговорникът на залата!Нямаше молба от наша страна, която да не беше изпълнена!Нямаше никакво забавяне на порциите и нито едно изстинало ястие!Нямаше хора, които да стоят с празни чаши и да се оглеждат!
Мога да изброявам и още и още, но ще ме помислите за ПР  blum
И пак имам една огромна молба към Булките, на които тепърва предстои да празнуват там - Моля ви, използвайте потенциала на Главния готвач, който носи титлата "Готвач на България" за 2009г. и не поръчвайте традиционните скари и глупости!Това е 5 звезден ресторант и могат да ви сътворят кулинарни шедьоври!Използвайте момента и накарайте гостите ви да се чувстват повече от специални, ане все едно сте ги завели в някоя квартална кръчма!
 give_rose

Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: май 25, 2010, 11:28:26 »

много си права sn0wflake. Пък и тези мешени скари са неща от преди 20 години. В днешно време, при тези възможности, човек може да направи празника си толкова изискан  give_rose Верно много от старите хора (и не-толкова старите, баща ми примерно  smile ) са свикнали с този от години наслоени навици и очаквания ........., но все някога трябва да отстъпят място за нещо ново, свежо, стилно и уникално изживяване за вкуса и сетивата Girl_hide
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: май 25, 2010, 13:04:41 »

И аз искам да се присъединя към тези, които са "ЗА" различните неща от мешана скара, нека покажем на по-възрастните роднини, че ние по-младите се развиваме. Ние когато казахме какво ще е горе-долу менюто за сватбата на майките и бащите, имаше въпрос от сорта ами възрастните какво ще хапват?  pardon
хахахахаха ами нещо по-изискано от кебапчета и кюфтета, в крайна сметка в приказките не хапват мешана скара  smile
Активен
katinka
Новак
*
Публикации: 13



« Отговор #163 -: май 25, 2010, 14:05:18 »

Момичета, на мен въобще не ми искат такса за внасяне на алкохол в Димят. Сега като ви слушам вас почвам да се притеснявам, че то едно с едно не съвпада.
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #164 -: май 25, 2010, 14:43:10 »

Ще си позволя да изкажа мнение относно Димят. Изключително коректни са във всяко едно отношение и не бива да се притеснявате за нищо. Каквито условия сте договорили - ще ги спазят, бъдете сигурни. Това, което аз си мисля е, че в началото, след откриването на хотела, респ. ресторанта и банкетната зала, са стартирали с по-ниски куверти, по-леки условия и т.н. за да привлекат клиенти. В последствие условията се променят (имам предвид че се покачва минималния изискуем куверт, задължително включване на бара и т.н.), тъй като това все пак е 5-звезден хотел, и отношението което получавате е на ниво. Както впрочем много подробно е обяснила и Snowflake. Явно условията при всяка от вас са различни, заради момента, в който сте ангажирали ресторанта, но това не бива да ви притеснява по никакъв начин. Пак да отбележа, че са изключително коректни, отзивчиви и обслужването е на много добро ниво, да не говорим за кухнята. Не го приемайте като реклама, а като лични наблюдения от няколко сватби на наши клиенти проведени там.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines