Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 13:28:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Варна - 7 част  (Прочетена 181891 пъти)
 
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: май 11, 2010, 11:49:18 »

Съгласна съм с мнението, че във Варна няма особено добри сватбени фотографи. Неведнъж плакнах очи по американски сайтове с наистина великолепни снимки, каквито тук никъде не съм виждала.
Активен
@sTR@
Любопитен
*
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: май 11, 2010, 20:27:04 »

Благодаря за пожеланието, didinka_7 !
Ритуалът (с танците и подписването) е 20 мин. След него още 30 мин. приемахме поздравления (имахме около 120 гости). Със снимките в двора на Ритуална зала всичко мина за около час - час и 5 мин. Ако сте ангажирали фотограф и сте избрали къде да се снимате, 2 часа (вкл. и пътя) ще са ви напълно достатъчно, за да можете на спокойствие да си направите снимките, тъй като на нас за час и половина с фотографа ни беше малко напрегнато.
В ритуална зала медицинското, копията на личните карти и копията на личните карти на кумовете се носят около 10 дни преди сватбата (или на датата и часа, които са ви определени - вписани са на бележката, която сте получили). Тогава ние заплатихме и таксата.
В деня на ритуала се носят лични карти (4 бр.), халките, шампанското, 2 бр. чаши, кошничката с късметчета, възглавничка за халките. Последното се оказа абсолютно излишно, тъй като се използва за 1-2 снимки и след това я връщат (т.е. халките не стоят през цялото време на нея).
Ако желаете вашият фотограф и видеооператор да снимат в сградата на Ритуална зала, заплащате допълнително 30 лв. видеовход + 60 лв. фотоправо. Опитват се обаче да предлагат техен фотограф, който също ще ви направи албум и снимки срещу съответно 69 или 79 лв. (според големината на снимките) pardon
Активен
didinka_7
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: май 11, 2010, 21:20:58 »

@sTR@,Благодаря много за изчерпателната информация!Аз знам,че трябва да имаме време за снимки,но все ми се струва,че нашето е доста... pardon Останалите гости ще си пият кафе някъде  Coffe,нали? blum
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: май 12, 2010, 10:21:19 »

Момичета, през почивните дни като бяхме във Варна и ходихме до Ламор да си вземем тортите за дегустация. Първото ни впечатление беше, че бяха много красиви. Ние някак си може би очаквахме, че като са за дегустация няма да са нещо особено на външен вид, но жената много се беше постарала  Bravo А като ги опитахме ... на вкус и трите вида, които бяхме поръчали бяха страхотни. Още на следващия ден се обадих и й казах на жената кой вкус сме си избрали, така че нашата торта ще е оттам. Освен това тя се съгласи да ни я направи по снимка и ние сме много доволни   yahoo Някой, ако се колебае откъде да му е сватбената торта, определено това е мястото   Bravo
Активен
Desi_Deskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 154



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: май 12, 2010, 10:52:11 »

divanetata вие предварително ходихте ли до цеха или по телефона поръчахте тортите за дегустация. Ние още не сме поръчали торта, а много ми се смали времето за подготовка и се чудех дали не мога да си спестя една разходка до Галата ако става по телефона.
Активен
Jorjeta
Сватбар
***
Публикации: 180



« Отговор #20 -: май 12, 2010, 11:05:48 »

divanetata, вие какви вкусове си избрахте да пробвате...днес Дени ми поръча торта от там, но се спряхме само на един вид...бели блатове с крем брюле, капчици шоколад и малко крокант...утре и ние ще пробваме  danceg
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: май 12, 2010, 11:21:29 »

Обадихме се по телефона 3-4 дни по - рано и само отидохме да си ги вземем. Ние пробвахме ванилия с еклери, банан с еклери и брюле. Спряхме се на брюле  blum
Активен
Trufel
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 54


Обичам да съм обичана...


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: май 12, 2010, 20:09:29 »

Здравейте, момичета
Да се отчета и аз като "прясна" булка от тази събота, че тортата ни също беше от Ламор и бях очарована - по-красива отколкото си я представях и значително по-вкусна  Bravo . Ще пусна и някои снимчици на детайлите тук, които могат да ви бъдат полезни.
Относно Ритуалната зала - за мен са необходимото зло  pardon, но за този битов ритуал бих изтърпяла всичките ядосани лелки отново и бих платила онези 340 лв. още веднъж  girl_wink .
Сватбата ни беше в Корал на Дружба - невероятна обстановка и обслужване. Препоръчвам също.  good
Питайте, ако с нещо мога да съм ви полезна   smile
Активен
Desi_Deskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 154



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: май 12, 2010, 21:31:55 »

Trufel Честито!!! Пожелавам Ви дълъг и щастлив семеен живот.
Ще споделиш ли какъв пълеж избрахте за тортата.
Активен
@sTR@
Любопитен
*
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: май 12, 2010, 21:34:09 »

Trufel , честито! Изглеждате страхотно двамата! Много семейно щастие ви желая!
Твоят коментар обаче все едно е писан от мен  Wink . Тортата ни беше от Ламор, ритуалът - битов, купонът - в Корал. Аз също споделям само добри впечатления от всичко и горещо препоръчвам Ламор и Корал  good . Качила съм няколко снимки, ако някой е любопитен.
Ритуалът си е по-специфичен избор за младоженците. Ние се спряхме на битовия, 1во защото аз никога не съм присъствала на такъв ритуал, а обичам народните танци и ми беше любопитно и 2ро защото всички мои роднини и приятели са от Шумен, а там предлагат само един ревлив и отегчителен ритуал. Както аз, така и всички гости останаха очаровани от него!
Ех, беше страхотна сватба!
Пожелавам на всички да имат като нас само положителни емоции от този ден!
Активен
Trufel
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 54


Обичам да съм обичана...


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: май 12, 2010, 21:43:53 »

Desi_Deskata, убий ме, но не знам в крайна сметка какъв беше кремът.  crazy Ще ти прозвуча странно сигурно, но аз съвсем не се вълнувах какъв ще е точно и не съм опитвала мостри, доверих се изцяло на Галя - казах възможно най-лекия крем (понеже глазурата си е доста сладка) и повече обяснявах за това каква украса искам отгоре.  pardon Сега ще видя да изровя някоя добра снимка на тортата от аматьорските на брат ми, че официалните още не са ни ги дали.
Активен
GLPN
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 16



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: май 13, 2010, 00:16:10 »

Милен Леземан (дано не прозвучи като реклама), но аз съм страшно очарована от работата му - ние си резервирахме него и нямам търпение да се видя през неговия обектив   girl_wink
Красива и нестандартна фотография! Приятелски съвет- договорете си добре какво ще има задължението да прави той, да ангажира място за фотосесията ви предварително, да снима през цялото време той, дребни но значими неща.  good
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: май 13, 2010, 13:09:12 »

Красива и нестандартна фотография! Приятелски съвет- договорете си добре какво ще има задължението да прави той, да ангажира място за фотосесията ви предварително, да снима през цялото време той, дребни но значими неща.  good
Благодаря GLPN, за фотосесията ми се иска аз да измисля мястото (разбира се консултирано с него), а за това кой кога ще снима се разбрахме вече. Благодаря все пак! smile
Активен
Jorjeta
Сватбар
***
Публикации: 180



« Отговор #28 -: май 13, 2010, 13:32:17 »

Тъй като бях питала преди за добър златар във Варна пускам поста си тук...искахме да си поръчаме халки и обиколихме доста златарски магазини...навсякъде ни отказаха да ни направят желания модел...накрая в обикалянето си стигнахме до магазина Bobi&Nike, който се намира малко по-надолу от централна поща посока понеделничният пазар (май така се казва)...веднага ни взеха поръчката и с голямо търпение и отзивчивост ни съветваха. Дадохме си поръчката на 26.04 и оставихме 80 лв. капаро и снимката с халките, които ние искаме. Днес ни се обадиха, че халките са готови. Безкрайно съм доволна. Станаха 1 към 1. Просто нямаше как да не ги похваля.
Активен
tedince87
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #29 -: май 13, 2010, 15:41:32 »

Поздрави и от мен на всички булки! Аз се присъединявам към вас-бъдещите булки. Дългоочаквания ден е 09.10.10г. Все още нямаме нищо капарирано, но имаме набелязани някои неща. Другата седмица ще обиколим някои ресторанти.
Имам конкретен въпрос към lionelsa : Разгледах снимките в галерията и ме интересува дали идеята за поканите е заимствана от някъде и къде мога да намеря подобни идеи?
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines