Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 01:51:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В САМОКОВ  (Прочетена 38166 пъти)
 
nina_ivanova
Регистриран

Публикации: 2


« -: април 17, 2010, 21:55:52 »

Здравейте момичета! Моля Ви за информация относно организиране на сватба в Самоков, ресторанти, фирма за украса , грим, прическа, видео, фото, ди джей. Аз съм от друг град, но ще се омъжвам в Самоков give_rose Ще се радвам да обменяме информация ! blush
« Последна редакция: март 19, 2011, 18:45:21 от fiibi_bg » Активен
nonnita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166

I'll be there till the end...


« Отговор #1 -: март 11, 2011, 11:10:58 »

Здравей, Нина! Предполага, че сватбата ти вече е минала и дори след толкова прочити, никой не е коментирал темата ти... Не е приятно, но все пак някак си се справила smile Бих искала да те помоля да споделиш как точно организира всичко, защото и аз съм в същото положение. Кой DJ и фотограф нае? Кой ти направи прическата и грима? Трудно е, защото в Самоков няма професионалисти на високо ниво, поне според моите наблюдения, а да наемаш всички тези хора от София, излиза доста скъпо... Моля те, сподели мнение по темата! Благодаря предварително!
Активен
aleks_82
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #2 -: март 19, 2011, 16:32:32 »

Здравейте nonnita, на брат ми сватбата преди две години беше в к.к.Боровец, в х-л Самоков, снаха ми е от Самоков и за това решиха да бъде  там. Ние живеем в София и като направихме равносметка, сватбата в Боровец излиза доста по-евтино, от колкото тук. Кувертът беше 25 лв. както си внасяш всичко без никаква такса, от ресторанта правят и украса, кръгли маси и калфи с панделки, всичко влизаше в цената. Такава оферта не намерихме в София. Отношнието беше коректно Bravo, Да продължа нататък: причската на булката беше направена от фризиорка на име Стефи, много добре се беше справила. За грим беше наела от тук Биби Симеонова, голям професионалист, беше  взела по 60 лв. за грим на нея  и на майка й , и 20лв. за път. Видео и фото братя Домишлярови , от тях също останахме доволни, много добре и точно работят, не мися че тукашните ги превъзхождат по нещо, специално брат ми се беше заел с тоя въпрос, проучи как работят и с каква камера и фотоапарат. Ди джей бяха харесали от прдна сватба на техни приятели . Оказа  се обаче, че ди джея е родом от Самоков , но предимно работи в София и  един от най-търсените, това обаче бяха разбрали по време на среща с него. Става въпрос за ди джей Вале, за който само мога да кажа "евала " за професионализма. Това е от мен като информация, дано съм била полезна. На мен също при прдстои подготовка за моята сватба. Бих се доврила на доста от изброните по-горе хора. good
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: април 07, 2011, 22:06:28 »

Здравейте smile И аз ще съм скоро булка в Самоков. Алекс, имам една молба към теб, може ли да качиш 2-3 снимки или да пратиш на мейл, защото не знам на кого да се доверя за снимките.
Активен
nonnita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166

I'll be there till the end...


« Отговор #4 -: април 10, 2011, 08:59:52 »

Леле, аз чак сега видях поста на aleks_82, ужас  girl_impossible Но, нищо, можех да си спестя доста притеснения, но все пак никога не е късно да получиш съвет. smile Благодаря! Аз съм се ориентирала към друг гримьор - Илияна Стоимирова мисля, че се казва. Не взима скъпо, от Самоков е и видях доста нейни добри гримове. Работи с много известни личности и чух само добри отзиви. Скоро съм на пробен грим и ще пиша как е smile cherry_dream, и аз като теб не знаех на кого да се доверя за снимките, за мен това е адски важно, но имах голям натиск относно това, кого трябва да избера като водеща естествено бе цената... Но както и да е, не мога да се похваля с най-добрия фотограф, но пък имам една приятелка, която е любител, обаче има талант определено и съм й доверила фотосесията ни. На всички наши празници е правила чудесни снимки, а и техниката и е супер модерна... Та така с моите премеждия в Самоков smile А за хотел Самоков съм твърдо ЗА! Там е прекрасно. Няма никъде другаде в Боровец такава зала като сватбената в хотел Самоков. И цените наистина са идеални. Но за съжаление по време на нашата сватба в хотела има някаква делегация и ще я развалят sad cherry_ dream, провери задължително дали после пак ще я има, наистина е много хубава. Дано да имаш късмет! Ако искаш отвори сайта на хотел Самоков и в раздел "сватби" можеш да я видиш!
Активен
nelly_d
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #5 -: януари 29, 2013, 10:06:44 »

Здравейте, случайно попаднах на темата и искам да споделя и моето мнение въпреки, че сватбите ви вече са минали, но все пак. От Самоков съм и имам доста големи наблюдения в тази сфера и се надявам да бъда полезна за някой друг  good. Относно прическите и Стефи и Илияна са много добри за грим определено Илияна, бих препоръчала също така и студио Елеганс. Относно ресторантите в Боровец има голям избор от такива, според вкуса и изискванията. За фото и видео спор няма определо братята Домишлярови са абсолютни професионалисти и разполагат с много добра техника. Както някой беше споменал по нищо не отстъпват на софийските, затова снимат много сватби в София. За DJ Вале, също мога да кажа само добри неща. И последно един съвет от мен цената е според качеството имайте го предвид!
Активен
hrisa__89
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 89



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: декември 11, 2015, 16:33:05 »

Здравейте! Виждам, че темата е стара, но все пак и аз ще пиша  smile

Аз също ще бъда булка в Самоков, като рестотант съм резервирала в к.к. "Боровец". Сватбата ще бъде есента на 2016, направо нямам търпение  yahoo

Аз съм от радомир и гримът ще си правя там, като намерих едно момиче от София, което се съгласи да дойде да ме гримира в къщи. За цена не сме говорили, но мисля, че ще излезе около 50лв.
Активен
maranthea
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #7 -: януари 12, 2016, 14:24:55 »

Тъй като не откривам друга тема за Самоков ще помоля за съдействие тук.

Искам да направя изнесена церемония в Боровец и издирвам контакти на Oбредният дом в Самоков. Открих Обреден Дом Самоков-2000, но не мога да се свържа с тях. Та някой от Самоков може ли да ми съдейства с техен контакт. Благодаря предварително!
Активен
hrisa__89
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 89



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 12, 2016, 14:41:20 »

Здравей, моята сватба също ще бъде там. Но контакти незнам дали имат, по-скоро на място. Знам, че правят изнесени ритуали според съответната сума. Къде искаш да бъде ритуала и кога е сватбата?
Активен
maranthea
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #9 -: януари 12, 2016, 15:12:43 »

Свързах се с общината и ми дадоха контакти (072266613), 180лв е изнесеният ритуал в Боровец (което е доста по-ниско от очакваното).
Активен
hrisa__89
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 89



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 12, 2016, 15:20:44 »

maranthea, вие да не би да сте във вилните селица Ягода и Малина?

Може ли по телефона да си запазиш дата за ритуала, или трябва лично?
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 12, 2016, 16:39:46 »

И аз да се включа в нашата скромна темичка  blum

Сватбата ни ще е на 23 септември в Самоков (под това имам предвид Боровец). В търсене на ресторант сме, и нещо удряме на камък. Гостите ще са около 100-130 човека. Бяхме се насочили към хотел Рила - ресторантът е страхотен, много свеж, нов, дори няма нужда от украса. Но ни предявиха невъзможни условия - не можем да внесем домашен алкохол (а семейството ми се занимава с производство на вино), ако пък внасяме сертифициран такъв - такса 8-10 лв. на бутилка. Струва ми се ужасно много, все едно да си го купим два пъти.
Вие, момичета, към кои ресторанти сте се насочили?
Активен
hrisa__89
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 89



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 12, 2016, 16:44:49 »

Ние капарирахме "Бреза" - прекрасен е, може да се внася всичко над куверта. Аз избрах най-скъпия куверт общо взето, но са поносими цените. Но този ресторант е по-малък за 60-70 човека. Защо не опиташ "Самоков". Готвят прекрасно и имат голям ресторант, цените са им супер. Ние ще сме октомври и не искат да ни запазят дата за събота, защото отбора по лека атлетика идвал да отсяда там и така..но като цяло е много добра  оферта "Самоков", ние сме били там на сватба
Активен
maranthea
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #13 -: януари 12, 2016, 17:09:45 »

hrisa__89 , по телефона ми казаха, че в делничен ден м/у 8,30-12,00 и 13,00- 17,00 отиваш в община Самоков (която би трябвало да е в центъра на града) стая 215, където се записваш за граждански брак (дали ще е в зала или изнесена церемония няма значение). Може да е само 1 човек, но с двете лични карти задължително. Дават ти декларация, която попълнена + всички други документи като медицински се носят около 1 месец ПРЕДИ сватбата. Когато ги занесете вече си плащате и един вид потвърждавате датата.

Ние този уикенд ще ще разгледаме всички хотели които сме набелязали - Айсберг, Феста и Лион, като евентуално очаквам цените на още няколко хотела.

За съжаление Самоков ни отговориха, че провеждат само неделни тържества, а ние искаме да е събота.
« Последна редакция: януари 12, 2016, 17:14:25 от maranthea » Активен
hrisa__89
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 89



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 12, 2016, 17:21:24 »

maranthea, същата работа и при нас за "Самоков" - заради аеробиката не искат да ангажират хотела със сватба. Явно ще се взима отпуска да се запазва дата в ритуалния дом. А казаха ли ви цената за обикновенна церемония - не изнесена.

Аз да си кажа - "Айсберг" много го харесвам, но..... След случили се събития на скоро съм доволна, че не го букнахме него - храната е ужасно и обслужването е лошо. Феста е готин, но на нас ни е свръх бюджета, а Леон така и не ми оратиха оферта. "Мура" (същия собственик като Бреза) е малко по-голям, но пак ще е малък за вас, защото събира около 80-90 човека мисля. "Флора" също ни дадоха много добри цени, ресторанта е хубав, но не може да се сравни с "Бреза". Успех с търсенето, очаквам отзиви. blum
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines