Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 17:19:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Булченски рокли - 13 част "  (Прочетена 197546 пъти)
 
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: март 04, 2010, 19:51:36 »

Ох, дано да не е така в Бг, че взех да се притеснявам  angry
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: март 04, 2010, 21:48:54 »

 в българия и за един ден могат да ти направят рокля- в Асеновград, в няколко магазина ми го казаха
Активен
damira
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #167 -: март 05, 2010, 00:16:57 »

на мен ми бяха казали, ако поръчвам рокля се чака от 1 до 3,5 месеца. Зависи от модела- дали е влязъл вече производство или не. Но аз реших да не чакам и си взех готова рокля. Гледаш, харесваш, нама какво да чакаш. Аз не съм от търпеливите булки.
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: март 05, 2010, 09:37:31 »

на мен ми бяха казали, ако поръчвам рокля се чака от 1 до 3,5 месеца. Зависи от модела- дали е влязъл вече производство или не. Но аз реших да не чакам и си взех готова рокля. Гледаш, харесваш, нама какво да чакаш. Аз не съм от търпеливите булки.
damira, може би аз не съм се изразила правилно  crazy Аз също имам предвид готова рокля. Но доколкото знам в булчинските магазини не разполагат с всички номерации, защото все пак това не е конфекция. И всъщност е малка вероятността човек да си вземе роклята без да се налагат никакви корекции. Още повече, че аз съм с голям бюст  tease Доколкото знам аз, в повечето случаи човек като си хареса рокля пробва от наличната номерация, преценява дали тази рокля е за него, и ако роклята се нуждае от нещо повече от дребни корекции, просто му вземат мерките и правят същия модел по негови мерки. Поне аз съм останала с такова впечатление ... ако греша, ме коригирайте  smile
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #169 -: март 05, 2010, 09:49:52 »

divanetata, не грешиш  smile По принцип точно така се процедира. Има случаи, обаче, когато се касае за рокли, които по ред причини не могат да бъдат направени наново. Така например стана с моята рокля  pardon Понякога и при най-добро желание се налагат корекции на тази, която се пробва и е налична в магазина smile Но доколкото съм останала с впечатление в по-скъпите магазини обикновено се шие за теб. Разбира се има изключения, както споменах  smile
« Последна редакция: март 05, 2010, 09:51:29 от michelle » Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: март 05, 2010, 10:17:07 »

Ох, надявам се като тръгна по магазините да меря, бързо да открия МОЯТА рокля (и да мога да си я позволя разбира се, че аз обикновено като си харесам нещо и после като видя цената и  girl_impossible). Както казах вече при мен въпросът е, че за мечтаната рокля имам нужда да сваля някое и друго килце, а не искам да си я купя сега и после да правя корекции. Оф, много сложно стана ...
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #171 -: март 05, 2010, 10:29:23 »

divanetata, не знам колко килограмчета си планирала да свалиш  Wink На снимката ти си ми изглеждаш съвсем добре  smile Надявам се да не си планирала нещо драстично и да се стига чак до коренна промяна  girl_impossible Ако не е така, то като цяло пропорциите ти ще са същите. Мисълта ми е, че можеш спокойно да пробваш сега и да избереш силуета на роклята. А след няколко месеца да отидеш да ти вземат мерки  smile
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: март 05, 2010, 11:36:45 »

Michelle, благодаря за комплимента! Моите излишни килограми са предимно в областта на талията, а мечтаната рокля само би ги подчертала, ако не ги сваля  cray Проблемът е, че при сегашните ми кг не бих могла да добия добра представа дали тази рокля изобщо ще ми подхожда, защото в момента тя би описала именно тези мои недостатъци във фигурата. Затова искам да я пробвам при вече свалени кг, за да мога да преценя дали изобщо такава рокля е за мен или да се ориентирам към друга кройка  pardon
Извинявам се на всички, че ви занимавам с моите терзания, но наистина съм в голяма чуденка какво да правя  angry
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #173 -: март 05, 2010, 11:42:53 »

divanetata, не се извинявай, мила  Flower Много момичета и жени са в същата дилема  smile Просто си прецени доколко е възможна една такава промяна на тялото в подобен срок  Wink Стискам палци всичко да се  нареди и да се похвалиш с мечтаната рокля  smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: март 05, 2010, 13:21:48 »

divanetata според мен почвай да гледаш за рокли, може да намериш направо твоята, но по-веро1тно е да ти я шият, ако ти я шият, ще мине време до пробите и последната ще е преди сватбата,така че ще имаш достатъчно време за корекции не се тревожи. а дори и да си намериш готова рокля, пак е по-добре да я сотавиш в ателието, за да не ти се мачка и примерно една седмица преди свтабта да си я вземеш и тогава пак да я мериш и да ти я коригират
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: март 05, 2010, 17:37:25 »

Благодаря ви за съветите! Ще си помисля още малко какво да правя, пък като реша, ще споделя  blum
Активен
damira
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #176 -: март 06, 2010, 02:31:51 »

Divanetata, не се притеснявай. Ще намериш мечтаната рокля. Започни да търсиш първо от магазина ти фаворит. Поне да видиш кое ще ти стои най-добре. Може пък точно там да има твоя размер и модел, нищо не се знае. Пък, ако решиш в краен случай да шиеш, поне да знаеш какво ти стои и какво да изискваш. Успех!
Активен
Bankova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


Любовта!? Това сме АЗ и ТИ!


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: март 06, 2010, 15:29:42 »

Момичета здравейте! Моля ви да ми споделите мнения за салоните Сиана и Милена, които ако не се лъжа са в град Асеновград? Еднакви ли са роклите и материалите на двете места, както и на повечето в града на булченските рокли. Благодаря предварително give_rose
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: март 06, 2010, 15:59:16 »

наистина почти всички рокли в Асеновград са с едни и същи платове и в общи линии едни и същи модели ги има в няколко магазина. Сиана и Милена имат по- големи салони и съответно има повече изложени модели, като са по-хубави от другите  и по-скъпи.
Активен
ilianka83
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: март 06, 2010, 18:27:18 »

Момичета, моля ви за съвет: мислите ли, че си заслужава да си поръчам рокля по каталог на някой от чуждестранните производители, без предварителна проба?

Проблемът ми е, че почти всички модели, които съм си харесала не бяха налични в местните бутици, които са официални представители на съответните фирми и сега се чудя дали да не си поръчам по каталог. От една страна знам точно какъв модел искам и знам, че ми отива, защото съм мерила подобни. От друга страна роклята не е само въпрос на кройка, а и на съчетание от цвят, материя, дантела, камъни (ако има такива). На каталог всички изглеждат много красиви, но на живо много малко от роклите ми харесват. А и цената на тези рокли си е shok Хич не е фактор за пренебрегване - ако си поръчам и после не ми хареса как изглежда сигурно ще умра от яд...И не знам дали ще мога след това да я върна.

Моля споделете, ако имате опит с такива поръчки!  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines