Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 14:56:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Голямото пазаруване-кое колко ви струваше? - 3 част  (Прочетена 169269 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: февруари 07, 2010, 14:54:22 »

« Последна редакция: април 24, 2012, 12:40:31 от gucci » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 16, 2010, 09:47:26 »

Допълнение:

1. Кошничка за късмети - 12 лева (неукрасена, аз ще си я украсявам)
2. Капаро за украса на кола - 50 лева (остават още 20 лв)
3. Капаро ресторант - 380 лева
4. Фигурка за торта, червени камъчета и лента в бордо (за панделки) от ebay - за около 50 лева
5. Чаши за шампанско - 28 лева двете
6. Тюл за късметчетата - 18-20 лв (не съм сигурна, защото мина доста време)
7. Капаро DJ - 200 лв
8. Капаро фото и видео - 50 лв
9. Домашен алкохол (ракия) - 180 лв
10. Подаръци за гостите (вазички) - 200 лв
11. Покани - 60 лв
12. Рокля - 1785 лв
...
13. Силиконови подложки на Scholl против хлъзгане и против разраняване на краката, за обувки на ток - 15 лв
14. Обеци (ebay) - 55 лв
Активен
Bear
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #2 -: февруари 17, 2010, 18:06:43 »

Бе парите си хвърчат ...
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 17, 2010, 22:03:02 »

15. Халки - 270лв
16. Костюм младоженец - 300
17. 2 ризи + 2 вратовръзки - 108 лв
18. Бельо и чорапи младоженец - 15 лв
19. Дамска рокля за граждански брак - приблизително 140 лв
20. Етикети за бутилките - безплатни, наше творение
Активен
elica_arteks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 70



« Отговор #4 -: март 18, 2010, 11:36:04 »

Извинявам се, ако не е точно по темата, но въпросът ми е следния: Тъй като сега си правя сметка колко би ми излязла сватбата, единственото за което нямам никаква идея е украсата. Искам голяма украса за колата, за всички маси в ресторанта, за арка и украса в градината. Изобщо не искам да пестя точно от украса. Искам да я има в изобилие. Та въпроса ми е колко би ми излязла тя. Някой ако има впечетения моля да каже сума само за украса. Виждам различни суми, но тъй като няма снимки немога да преценя дали има много украса, както ми се иска. Сватбата ще е около 80 човека, ако това има значение. Мерси предварително!
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 18, 2010, 11:46:02 »

elica_arteks, точно украсата, според мен, е най-разтегливото и неточно за определяне като цена, нещо, свързано със сватбата.  pardon
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 18, 2010, 12:06:16 »

elica_arteks, твърда, че дори и ориентировъчна цена за украса много трудно се дава, защото е относително понятие и много може да варира.
Зависи как точно искаш да изглежда твоята украса, от какво да бъде - цветя (естествени, изкуствени, български, вносни, сезонни или не), балони, разни тюлове, светлинки, примерно зад булчинската маса?
Вариантите са страшно много и цената съответно варира в много големи граници.

Мога да кажа аз какво имах като украса и колко ми струваше:
От естествени цветя ми бяха икебаните за колата (не много голяма), за булчинската маса (големичка), моя букет, 3 бутониери, поставка за халки, по няколко цветя във вази на 10 маси - 200лв за цветя, купени на едро с отстъпка (лилиуми, български рози, алстормерия - вносна, хризантеми, гипсофила и зеленина) + 50лв за декорацията/изработка на всички тези неща.
Арки, готови украсени от агенцията с изкуствени цветя + украса с органза или нещо подобно за: изнесен ритуал + булчинска маса + посрещане в ресторанта + маси за гостите - към 150лв.

Ако кажеш какво по-конкретно си представяш като украса, предполагам, че професионалистите тук ще могат да те ориентират по-конкретно в цената. Можеш също и да разгледаш темата за "украса на ресторанта"  good
Активен
elica_arteks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 70



« Отговор #7 -: март 18, 2010, 12:50:57 »

Мерси, ще разгледам и другата тема и ще питам по-конкретно. Прави сте, че е много трудно да се определи цена. Но пак цената, за която ти казваш е приемлива, като се има предвид, че цветята ти са били естествени. smile
А още един въпрос относно цени. За сватбен агент колко платихте. Като гледам има голям марж в цените на тези услуги. Искам да намеря нещо по-сносно, защото съм толкова зле, че сама не бих ммогла да се справя cray
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #8 -: март 18, 2010, 20:00:32 »

И аз се присъединявам към въпроса за цените на цветята, които сте ползвали или ще ползвате за сватбата си  smile Може ли и да уточните какви са били и колко ( пример- поста на bubka  give_rose).
Знам, че ще е само ориентировъчно, и все пак ще съм ви много благодарна за мнения  Flower
Активен
elica_arteks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 70



« Отговор #9 -: март 19, 2010, 14:41:05 »

Искам много фоервеки поне около 20 минути да запаля небето. Колко би ми струвало това удоволствие?
Активен
diminioni
Любопитен
*
Публикации: 45


« Отговор #10 -: март 19, 2010, 19:56:54 »

Допълнение:

1. Кошничка за късмети - 12 лева (неукрасена, аз ще си я украсявам)


Каква е тази кошничка и за какви късмети ???
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 19, 2010, 20:31:51 »

Това кошницата, с която кумата хвърля късмети след ритуалната зала/църквата.
Активен
Tarna
Ентусиаст
**
Публикации: 113


« Отговор #12 -: март 19, 2010, 21:00:49 »

Това кошницата, с която кумата хвърля късмети след ритуалната зала/църквата.

Еее, научих нещо ново smile Бях определила шаферките да са с по една кошничка и да хвърлят ориз и жито след ритуала. Не знаех, че е задължение на кумата.
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 19, 2010, 21:53:36 »

Не знаех, че ще имаш шаферка. В такъв случай може и шаферката и кумата да хвърлят късметчета good
Активен
mariabella
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #14 -: март 21, 2010, 10:25:06 »

Искам много фоервеки поне около 20 минути да запаля небето. Колко би ми струвало това удоволствие?

За 20 мин фойерверки ще ти трябват няколко хиляди лв. За 5-7 мин струват около 1000 лв.
Относно цветната украса- ако е с естествени цветя е скъпичка- зависи от вида и броя на цветята. Но при всички случаи цената ще е пак няколко хиляди /тук включвам и арки, и стойки, букет, украсата на всяка маса, на булченската и др./. За сватбен агент цените са между 1000 и 3000 лв в зависимост от услугите, които ще ти извършат по организацията. В сайтовете на повечето агенции има и цени. Така че можеш да погледнеш.
Надявам се да съм ти била полезна!:)
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines