Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 00:36:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дреболийки - 11 част  (Прочетена 152657 пъти)
 
evane
Ентусиаст
**
Публикации: 145



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: юли 04, 2010, 15:08:36 »

момичета, откъде мога да си купя вакуумчета за украсата на колата?
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: юли 05, 2010, 09:14:04 »

Момичета, бутониерите с карфици ли се закачат и има ли други варианти? 
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #407 -: юли 05, 2010, 09:44:45 »

Evane ако ти трябват малки вакуумчета - от магазините за домашни потреби, големите вакуумни гъби за цветни аранжировки се продават в цветните борси, също може да попиташ цветари, които правят сватбени аранжировки - те със сигурност имат, или поне могат да те упътят. За кой град става въпрос?
Lunno momiche зависи от бутониерите - тези от естествени цветя е добре да се закачат с карфици - има едни много дълги с красиви перлени глави, хем стои по-красиво, хем има нужната дължина да захване по-дебелата дръжка. Обикновените бутониерки (разбирай от изкуствени материи и други материали) си се закачат с обикновени карфички. Друг вариант е да бъдат изработени за ръка (но важи само за дамите) - просто се привързват с панделка, без да се дупчат скъпи тоалети и да увисват на тънки материи  good
Активен
pinko_2
Любопитен
*
Публикации: 38


« Отговор #408 -: юли 05, 2010, 11:07:06 »

Lunno momiche, бутониерите от естествени цветя се закрепят със секретни игли.Виждала съм на какво се слага самото цвете- едно пластмасово с дръжчица и  наего има закрепена игла( като безопасна)-едно обяснение дадох.Надявам се да си ме разбрала.Иначе за другите гости се прикрепят с карфици
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: юли 05, 2010, 13:40:18 »

Момичета, бутониерите с карфици ли се закачат и има ли други варианти? 

Не всички бутониери се закачват с кърфици и по-добре, че не са никак безопасни. Колко пъти съм се набождала... На последната сватба, на която бях, бутониерите бяха от живи цветя и се закачаха с магнитчета. Магнитите бяха вградени в украсата на бутониерата и бяха доста здрави.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: юли 05, 2010, 13:43:07 »

Ariel, може ли да опишеш малко по-подробно как се закичват с тези магнитчета, моля!  give_rose
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: юли 05, 2010, 13:57:34 »

Качвам снимка от тази сватба:

Значи бутониерата се състои от две части - едната съдържа цветето и първия магнит, другата част съдържа втория магнит. Виждаш ли на снимката зелената украса на бутониерата, там където свършва дръжката на розата и е леко заоблена? Ами това е всъщност магнитът. А другият магнит е малък и кръгъл и е отвътре на дрехата. Зеленото е някакъв вид панделка с пластмасова консистенция, която се увива около дръжката на розата за красота и за да държи магнита. Няма никакви игли. Тази сватба не е в България, но все си мисля, че и в България трябва да знаят този метод на правене на бутониери.  good




* Untitled.jpg (56.52 KB, 956x612 - видяно 314 пъти.)
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: юли 05, 2010, 14:44:41 »

Това с магнитите е СТРАХОТНА идея! На мен понеже не ми се нравеше особено вариантът с гривни за майките, кумата и сестрата на моя човек, бях в голяма дилема за това. За съжаление не мисля, че този вариант се практикува в България.

Ariel, някаква идея откъде могат да се поръчат такива неща? Аз бих купила няколко, евентуално бих ги поръчала онлайн и ще си ги занеса в София после.
Активен
evane
Ентусиаст
**
Публикации: 145



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: юли 05, 2010, 14:59:00 »

за София става въпрос и за малките вакуумчета. мисля да сложа само една лента от тюл, няма да е тежко, може би и някакви цветя - но наистина семпло  smile сега разглеждам снимки, но все още не мога да си избера.
сетих се и още нещо - в Асеновград разгледах късметчетата, пълни са с бонбони не "детска радост", а едни с формата на боб, или ня голям "тик - так". от къде се купуват? от няколко дни се чудя и дали стават за ядене  pardon
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: юли 05, 2010, 15:02:52 »

evane, бонбоните можеш да купиш от ейджиън парадайс.
Ядливи са, доколкото знам.  good

Аз имам също въпрос, свързан с тези бонбони.
Понеже там се продават на килограм или на определен грамаж, някой знае ли такива бонбони някъде да се продават на бройка?

А относно магнитчетата за бутониерите - някой знае ли от къде могат да се закупят магнитчета, които да свършат работа?
« Последна редакция: юли 05, 2010, 15:06:13 от lunno momiche » Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #415 -: юли 05, 2010, 15:17:25 »

И аз бих си поръчала магнитчета онлайн, ако някой намери в Европа да свирне pleaaase, че аз намирам само щатски, например тук http://magneticbadges.net/cart/index.php?main_page=product_info&products_id=9&zenid=1ecd3e5e46d7afa3459ea0183053d0fc
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: юли 05, 2010, 15:19:16 »

Аз май намирам по разни английски сайтове, но сега нямам време да задълбавам в разглеждането. Ще пиша довечера. Corsage magnets се водят, доколкото разбирам.
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: юли 05, 2010, 15:57:46 »

Момичета, с милото най - после направихме цветчетата за гостите, кошничка (по - точно панерче  blush) за тях, жартиера и възглавничката за халките. Снимки има в галерията. Остава да направим книгата, кутията, украсата на свещите и чашите и да довършим украсата на шампанското  smile
« Последна редакция: юли 05, 2010, 16:00:12 от divanetata » Активен
Adence87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 85



« Отговор #418 -: юли 05, 2010, 16:06:31 »

Здравейте, момичета имам нужда от помощ...дали някой знае къде в Бургас има магазини за мъниста за декорации, единстветото място където се сещам е Армстронг център, но там нещата са доста ограничени. Къде мога да намеря мънички цветчета от плат, камъчета за лепене по поканите... такива неща... Писах и в темата за бургаските булки, но реших да попитам и тук. Благодаря предварително!
Активен
bibilqna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 200



« Отговор #419 -: юли 05, 2010, 16:36:33 »

Аденце, писах ти в Бургаската тема. А сега се сетих, че камъчета можеш да използваш от тези за нокти, мисля, че е идея. Аз за моите покани си бях поръчала готови самозалепващи перлички от ebay.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines