Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 16:27:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дреболийки - 11 част  (Прочетена 152928 пъти)
 
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: април 17, 2010, 15:35:38 »

plam4eto ето едно предложение


* 1268128020-589.jpg (42.73 KB, 472x477 - видяно 260 пъти.)
Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: април 19, 2010, 08:09:47 »

Момичета, имам въпрос.Казаха ми, че късметчетата за църквата трябва да са без стотинка.Вие чували ли сте нещо такова?
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: април 19, 2010, 08:13:43 »

Какви са тези късметчета за църквата?
Има късметчета, които се хвърлят от кумата след гражданския. Някои след църквата хвърлят жито, но не във всеки храм дават, заради гълъбите.
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: април 19, 2010, 08:50:27 »

Кумовете ни като се жениха имаше късметчета след църквата на излизане, защото гражданския беше изнесен ритуал. Имаха си стотинки тяхните...... за пръв път чувам за такова изискване...... да не би  да ги е страх за пода нещо- да е скъп или стар с голяма стйност...... pardon
Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: април 19, 2010, 08:53:41 »

Водещата ни така каза.Трябвало да има късметчета и за църквата и за гражданския ритуал.Само че защо трябва да са без стотинка, така и не разбрах. pardon Може да е някаква новост, знам ли.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: април 19, 2010, 09:39:47 »

някои хвърлят след църквата, някои след граждаснкия и в двата случая е извън помещението.
 не съм чувала да няма стотинка, макр че съм виждала и такива късмети. някои хвърлят само жито или ориз( в този вариант обаче рискуваш да ти се напълни косата с жито и да не можеш да го махнеш през цялата сватба
 моят съвет е купи си/направи си каквито ти харесват на теб и не се съобразявай с другите
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: април 27, 2010, 15:08:16 »

Имам 2 въпроса:
1. В късметчетата нали се слага жито, стотинка и бонбонки (а слага ли се ориз) ?
2. Ако направя късметчетата и ползвам шоколадови куфети, ще се развалят ли до август - страх ме е нещо да не се разтече и да изцапа късметчетата. Извинявам се за глупавия въпрос, но аз  не съм пипала никога въпросните куфети още и не зная дали не се разтапят.  blush
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: април 27, 2010, 15:12:03 »

в късметчетата се слага жито , стотинка и бонбонче.
 обикновено се използва бонбон детска радост, нищо не му става. се още обаче е рано да ги правиш, ако сватбата е август, 20 дена 1 месец пшреди това е добре. реално никой няма да яде бонбоните  от късмета, така че няма значение колко са стари, да не се разкапят е важно
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: април 27, 2010, 15:45:46 »

Аз съм го замислила пред гражданското да се хвърлят от тези смески жито, стотинка и бонбонки, неоформени на късметчета, а пред църквата - самите късметчета. Нещо такова беше на сватбата, на която кумувахме миналата година и много сладко се получи. Но там като че ли беше обратен реда - късметите ги хвърлях пред гражданското, а житото - пред църквата. То, помня ли вече, с тая подготовка съвсем изперках...  blush Но аз така съм си го наумила - пред църквата е по-красиво и по-удобно хората да си вземат късметче smile
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: април 27, 2010, 16:26:54 »

lunno momiche Ако говотиш за тези бонбонки няма провлем.Те са правени с тази цел да издържат, с годините стават само по-твърди. Така че може да започнеш и сега с правенето на късметчетата girl_wink Girl_sing



Активен
tweety
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



« Отговор #220 -: април 27, 2010, 22:29:14 »

а аз да питам за следното: кога се хвърлят тези късмети, ако няма църква, а само изнесен ритуал в градината на ресторанта  crazy
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: април 27, 2010, 23:06:27 »

tweety, ние ще сме така – изнесен ритуал в градината на ресторанта, без църковна венчавка.
Мисля да се хвърлят след като мине ритуалът, докато се запътваме към масите с шампанското (или нещо от сорта  blush)
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: април 28, 2010, 07:29:33 »

tweety -  и при нас ще бъде така т.е няма да има църковен брак, а само изнесен в градината на ресторанта. Както и asseto е писала и ние смятаме късметите да се хвърлят след венчавката, като се обърнем да тръваме по пътечката на обратно...ние понеже ще имаме и листа от рози, тях мисля децата да ги хвърлят пред мен, когато тръгвам всъщност към него (преди церемонията)..
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: април 28, 2010, 13:21:58 »

tweety -  и при нас ще бъде така т.е няма да има църковен брак, а само изнесен в градината на ресторанта. Както и asseto е писала и ние смятаме късметите да се хвърлят след венчавката, като се обърнем да тръваме по пътечката на обратно...ние понеже ще имаме и листа от рози, тях мисля децата да ги хвърлят пред мен, когато тръгвам всъщност към него (преди церемонията)..
при нас беше абсолютно същото , страхотно романчично се получи, моите племеници вървяха пред нас  и вхърляха розови листенца, а после като приключи церемонията и тръгнахем към частта на двора,  вкоято приемахме поздравления кумовете хвърляха над нас  късметчетата.ни е също имахме само граждански брак
Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: април 28, 2010, 13:25:56 »

Моята идея също е такава, само че листенцата да са от други цветя.
Всъщност от къде се сдобивате с такива листенца?Текстилни ли взимате, или от живи цветя?
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines