Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 05:26:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Текст за поканите и печатане на поканите - 3 част  (Прочетена 180416 пъти)
 
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #240 -: април 19, 2011, 21:35:39 »

Bibsi, на мен лично много ми харесва. Може да използваш и само првите две или три строфи, също ще бъде хубаво. И аз сложих първата и последната строфа от едно стихотворение в началото на моите покани и много ми харесва как се получи, някъде в темата го има... Успех! Ще станат страхотни покани, сигурна съм smile

Дори и за миг не съм се усъмнила че текста на поканите ти е уникален и трогателен:)
Лично аз само се затруднявам в избора на текст на поканата на нашите кумове ... но ще измисля нещо smile
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: април 19, 2011, 22:04:06 »

Според мен ако малко го промениш ще стане доста искрено smile

Mислих, мислих, защото имах голямо желание да връчим поканите на родата на Великден, но... И затова бързах с направата им. То път половинката ходила до свекърите и свекървата написала стихотворението.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #242 -: април 20, 2011, 09:48:15 »


Mислих, мислих, защото имах голямо желание да връчим поканите на родата на Великден, но... И затова бързах с направата им. То път половинката ходила до свекърите и свекървата написала стихотворението.

 Bravo на свекървата  girl_wink
Активен
nonnita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166

I'll be there till the end...


« Отговор #243 -: април 20, 2011, 11:43:57 »

Bibsi, радвам се, че си харесала поканите ми  girl_wink А за кумовете аз направих покани с обикновен текст, понеже на мен те не са ми кой знае колко близки, милото ги избра, а пък аз правих поканите и не зваех какво друго да им кажа освен стандартните неща- благорим ви, че ще споделите сватбените ни вълнения - такива неща. Но ако ти искаш нещо по-специално- ако попадна на нещо, ще пиша smile
Активен
Lepotica
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45


Г-жа -)


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: април 23, 2011, 08:16:53 »

Какво ще кажете за 28 стихотворение http://lubovni-stihove.spomenibg.com/stihove/3/ ?
Да го сложа на поканата за нашите.

Ooo, това ми е едно най-най-любимите стихотворения на Евтим Евтимов!  Bravo Тук нещо са го изплагиатствали ми се струва и са го попроменили... beating Намислила съм си да сложа част от стихотворението и на нашите покани. girl_wink Отличен избор, мила!  give_rose

Друго стихотворение на Евтим Евтимов, което съм виждала на покани, гласи така-->

Аз всички радости на тебе дадох,
аз всички песни с тебе споделих,
аз всички пътища по теб изстрадах,
аз всички дни на тебе посветих.
Аз всички удари след теб събирах -
душата ми една не изгоря ...
И ако трябва утре да избирам,
отново тебе аз ще избера.

 Bravo
Активен
nonnita
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166

I'll be there till the end...


« Отговор #245 -: април 23, 2011, 11:43:44 »

Еее, това е невероятно стихотворение. Как така досега никога не съм попадала на него scratch one-s head Чак малко ме е яд, че не съм го видяла преди да си направя поканите.
Активен
Lepotica
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45


Г-жа -)


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: април 23, 2011, 13:47:38 »

"За две ръце"- този текст го знам, откакто се помня. Чух го като песен...1993 година, когато си купихме видео, една от видеокасетите, които баща ми беше купил, беше "Пирин фолк- 1993"  blush Там песента се изпълняваше от Севдалина и Валентин Спасови. Много силен спомен ми остави това изпълнение- докато пееше, Валентин Спасов постоянно гледаше влюбено жена си.  tease give_rose И така, та до днес, когато стихове от тази песен ще намерят мястото си и на поканите за моята сватба.  give_rose
Малко лична историйка  blush

Ето я и самата песен (ако някой е в настроение да слуша  tease):

http://vbox7.com/play:feea7a2b
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: април 23, 2011, 21:21:22 »

Нашето стихотворение е готово, но изобщо не съм възхитена. Все 1 е писано по задължение, а не, защото чувства връзката ни по някакъв специален начин  NO. Казах ѝ, че не съм впечатлена и не ѝ стана мн приятно, но все пак очаквах нещо повече, нали го пише за сина си.
Ако не вземе да се вдъхнови истински, ще изплагиатствам нещо на вечните ни поети.
Активен
ralej
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 158


Най-щастливи на света!


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: април 28, 2011, 14:45:06 »

Ето го текста за гостите от нашите карикатурно-шеговити покани:

Ние, ....,
Ви каним на сватба!

Защото човек и добре да живее се жени!

Ако искате да ни се чудите, да ни посъветвате или просто да се забавлявате с нас,
заповядайте на 18.06.2011 г. в хотелски комплекс "Царско село".

Граждански брак: ...
Църковен брак: ...
Чаша шампанско за "Добре дошли": ......
Официална вечеря: ......

Приносителят на поканата се задължава:
1. Да не напуска купона трезвен.
2. Да играе хора и ръченици.
3. Силно да вика "Горчиво".

Кумуват:....

Моля потвърдете присъствието си до 31.05.2011 г.


Това е за кумовете:

Скъпи .... и ...,

Ние, .... и ....,

С огромна радост ви каним да станете свидетели
пред Бога и закона на нашето решение
да свържем съдбите си и да създадем собствено семейство.

Бъдете специални гости
на най-нежното и най-красиво
събитие в нашия живот -  сватбеното ни тържество.
Нека заедно да превърнем този ден
в един незабравим спомен.
 
Приемете да станете наши кумове
и да бъдете до нас на сватбата,
а и в живота ни оттук насетне.


И за майка ми:

Скъпа Маме,

Ето че настъпи моментът аз, "малката" ти дъщеря,
да поема по свой собствен път,
да създам свое собствено семейство.

След близо 4-годишна връзка,
уверена в непреходността на моята любов
и в желанието си да споделя с някого бъдещето си,
аз взех едно от най-важните решения в моя живот -
да се омъжа за мъжа, когото обичам.

Моля те, както винаги до сега,
да споделим този важен момент от живота на двете ни.
Бъди до мен в деня,
в който аз ще се сдобия със съпруг, а ти – с още един син.

Каним те да бъдеш наш специален гост
на сватбеното ни тържество.

С обич,
... и ....


Благодаря на всички момичета, които споделят своите текстове. Благодарение на вас успях да компилирам и нашите  give_rose give_rose give_rose
Активен
Honey_Bunny
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #249 -: май 02, 2011, 11:45:56 »

Ето ги и моите покани - снимки в галерията  girl_wink
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: май 02, 2011, 16:43:43 »

Момичета, как е по-добре да фигурират имената на кумувете или не на поканите? Вече и аз се чудя какво да правя. Те не са двойка,приятели са ни - на всеки по-отделно са. Споделете - повечето на какво мнение сте?
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #251 -: май 02, 2011, 19:24:16 »

ellimink, за кои покани питаш по-точно, за тези, които са предназначени за кумовете или за тези за гостите?
Ние още не сме дали поканите на нашите кумове (също не са двойка), но на поканите за гостите сме изписали имената им. Мисля, че така е редно. Те са най-важните хора на сватбата след булката и младоженеца.smile
Активен
Honey_Bunny
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #252 -: май 02, 2011, 20:58:34 »

На моите покани са писани малките имена на кумовете, защото така предполагаше текста. При мен нямаше проблем даже и кумовете да не са семейство, защото никъде не се отразяваше дали са семейство или не. Но въпреки всичко, какъвто и да е текстът , според мен е по-добре кумовете да фигурират като имена в поканите.
Активен
caffein
Ентусиаст
**
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: май 02, 2011, 21:04:13 »

На нашите покани - кумовете фигурират с име и фамилия всеки (не са двойка или семейство), а ние двамата фигурираме с малки имена. Първо нас всички, които каним очевидно ни познават, а тях - не и второ -  уважаваме българската традиция за важността на кумовете и това, че те са гости "от пръв ред".
Независимо дали ги напишете или не на поканите на сватбата всеки ще попита кои са кумовете и как се казват, какви са ви (колеги, приятели, ако щеш дори  кой на кого какъв е и от коя страна е).
Смятам, че поне като малки имена е добре да ги изпишете - от чисто практични подбуди. smile
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: май 02, 2011, 21:30:01 »

Нашите кумове са двойка,но все още нямат брак,и мисля в поканите да са с малките си имена
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines