Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 07:24:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Текст за поканите и печатане на поканите - 3 част  (Прочетена 180585 пъти)
 
Nora_Yo
Новак
*
Публикации: 18


дизайнерски сватбени покани- www.svatbenipokani.eu


« Отговор #105 -: октомври 31, 2010, 13:35:50 »

Това с отделното листче е добра идея, Мерси  give_rose
Аз съм с много крив почерк и със сигурност ще им печатя именцата, сега си мисля, че може би най-доброто е да напиша всичко на плика, т.е. само дата на потв. и телефон. Явно старото поколение не са свикнали да се пита за потв. тъй като споменах на баба ми, и ми се нахвърли, че не се питало дали ще идват или не, кани се и не се пита angry. Да, ама не и в днешни финансови времена, когато ако 5-6-10 човека не дойдат си е от значение dodger. Ето какво ми хрумна под лека закачлива форма как да го напиша туй, искане за потв. : "  До ...Моля, вашето присъствие потвърдете и много не го мислете и чудете"

Става ли? crazy

Здравейте,
Не смятам, че трябва да се притеснявате от това да искате потвърждение на присъствие, в крайна сметка човек трябва да има представа, кой ще идва не само заради подготовка на меню, порции и т.н, но и например заради плейс картичките (картичките с имена на гостите). Относно текста според мен семплото "моля потвърдете присътсвие на тел: или е-мейл, до .... дата" е напълно достатъчно.
Съветвам Ви да се възползвате от възможностите на дигиталния печат и да печатате имената на гостите директно върху самата покана. Освен, че прави страхотно впечатление, имате много богат избор на шрифтове от ръкописни, до по-модерни.
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: ноември 01, 2010, 10:33:31 »

Текстът на нашата покана ще бъде този:

Сабина и Добромир
в
„Сватба с най-добрия ми приятел”
Една романтична история, в която двама влюбени
решават да сключат брак
на 14.05.2011
и след сериозна подготовка канят своите близки и приятели
на сватбено тържество.
В главните роли:
Сабина Стоева - като Булка
Добромир Ганев- като Младоженец
Поддържащи роли:
Еди си кой и Еди си коя си
в ролята на кумовете
Със специалното участие на
Сем. Стоеви (родители на булката)
Сем. Ганеви (родители на младоженеца)
Сватбен сценарий
Първи дубъл
Хч. Ритуална зала
Втори дубъл
Хч. храм „******”
Трети дубъл
Празничен коктейл под мотото „Горчиво”
Хч. ресторант „”
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #107 -: ноември 01, 2010, 10:50:51 »

CabuHka , супер, радвам се, че този текст ти е харесал! Историята на създаването му идва от филма с Джулия Робъртс "Сватбата на най-добрия ми приятел" (My best friend's wedding).
Казвам го, защото може да ти послужи например за идея за музикалното оформление - филмовия саундрак  Wink
« Последна редакция: ноември 01, 2010, 10:55:47 от Violet » Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: ноември 01, 2010, 10:54:01 »

Много благодаря. Макар, че след хиляди песни се спряхме на /засега smile/ Darren Hayes - So Beautiful
Активен
neviadv
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: ноември 01, 2010, 16:27:26 »

Здравейте,
Много ще съм благодарна ако споделите какво мислите за нашата идея за текст на поканите.С милото много обичаме легендата за Андрогина и мислим да отпечатаме адаптиран текст върху поканите си.Просто не съм сигурна дали гостите ще разберат същността на текста и дали е подходящ.Разположението зависи от тава дали ще се отварят настрани или нагоре, но двата текста които искаме са:

из „Легенда за андрогина”
В гръцката митология съществуват много специални създания,
наречени Андрогини.
Те въплащавали в себе си мъжът и жената и били изключитлено силни - едно цяло.
Боговете се притеснили, че такова единство може да е заплаха за тяхното господство, затова ги разделили на две половини- една мъжка и една женска,
които разпръснали в целия свят.
Всеки обаче копнее по изгубената си половинка и  безспирно я търси,
за да бъдат едно, да се допълнят и да бъдат непобедими!
Убедени, че сме намерили своята изгубена идеална половинка ...

 Ние, Невена и Чавдар,
с благословията на нашите родители
ви каним да споделите нашия сватбен ден,
който ще се състои на
15.01.2011 г. в гр.София
Заповядайте !
16:30 часа – ритуална зала „ ............”
18:00 часа – ресторант "PRINCIPI DI PIEMONTE” (в сградата на Интерпред)
Кумуват: Радка Темелкова и Ивелин ....
Очакваме Ви!
Ще ви бъдем благодарни, ако потвърдите присъствието си до 25.12.2010 г.
 на телелфони ......................  или мейл: ......................................
Разгледайте нашия сватбен сайт http://www.ewedding.com/sites/chonevi/

Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: ноември 01, 2010, 17:02:45 »

Много добро хрумване. Само ти трябва по-дълга покана, за да се събере текста и шрифта, който изберете да се чете.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #111 -: ноември 01, 2010, 18:42:19 »

Много хубав анонс NEVIADV! Може да се съкрати, без да губи от красотата си: Андрогините въплащавали в себе си.... другото е добре. Според мен, "из легенда за Андрогина" трябва да е в края, не в началото на разказа.  Бих заменила убедени с щастливи...че сме намерили своята изгубена....... и без "който ще се състои" /само натоварва, без да носи информация/. Нашите се повтаря с нашия / с благословията на родителите ни/, да остане само пред сватбен ден- там е важно. И още - ще се радваме да потвърдите присъствието си /в смисъл, че искате да дойдат, иначе им благодарите за обаждането/. Не съм филоложка, сигурно ще има и други предложения.... 
Активен
neviadv
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: ноември 02, 2010, 08:51:16 »

Благодаря ви за креативните забележки  give_rose, ще ги отразя в текста и ще го публикувам отново !
Активен
Vesseto
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 32


Принцеска


« Отговор #113 -: ноември 02, 2010, 09:41:46 »

neviadv, за първи път да ми хареса текст, публикуван тук като "по-креативен"! Съгласна съм с почти всички забележки на svekarva, освен замяната на "убедени". Може би защото се сещам за баба ми, която казва, че "щастие е много отнесено" (те е зодия Козирог).
Другото, което бих ти предложила, е да избереш или "заповядайте", или "очакваме ви". И последна редакционна, нямаш нужда от пълен член "въплЪщавали в себе си мъжъта" (какво въплъщавали).
Успех със сватбата и поздравления за идеята с текста!  good
Активен
Paradisa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: ноември 03, 2010, 13:22:11 »

МОМИЧЕТАААА... *YAHOO*супер съм щастлива yahoo...имам си покани danceg danceg danceg Както бях писала, реших да си ги правя тук в Прага и много се притеснявах, как ще ми ги направят на кирилица crazy фирмата, в която оставих капаро ми се обадих преди няколко дни, че няма да стигнат до края на седмицата, т.е. преди да си замина и изпаднах в голяма паника и шаш, тъй като исках да си ги имам с мен cray cray cray добре , че има добри дружки да помагат, намерихме нова фирма, много мила разбрана жена, пратих и текст на англ. и български, тя още днес ми прати примерни цветове и текса за проверка и ако има нужда корекция и ще ги имам до няколко дни..станаха така, както си ги представях, много съм щастлива, хубаво начало не деня Bravo Bravo Bravo
Сложих снимка в галерия, ето споделям текста, който си съчиних! smile Успех на всички give_rose give_rose give_rose

Сватбен Ден, Сватбено Видение,
Тъй чакан с вяра, трепет и вълнение
Благословен миг , Изповед на Любовта
Чрез Бог обединение в една съдба!
Две сърца с обещания святи,
за вярност, грижа и любов в едно ще бъдат сляти
Настъпи този ден и днес е този час
С голяма радост Ви каним да присъствате и радвате с нас!

следва инфо за къде и кога  Wink
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: януари 20, 2011, 14:48:07 »

Момичета, аз след лутане из стотици текстове реших да сме с една нормална, класическа покана с просто и ясен текст...С толкова различни текстове, рими и какво ли не, съвсем се обърках и ще сме с този простичък вариант:

Покана

...... и ........
ЗАЕДНО С ТЕХНИТЕ РОДИТЕЛИ

Най - учтиво ви канят да споделите сватбеното им тържество, което ще се състои на .... в град .....

Заповядайте на църковния ни ритуал от  ... часа в храм‘.......‘’. А в .... часа ще ви очакваме в ресторант ‘’.......’’ за празнична вечеря. 

Кумуват:    ..... и .......


Молим да потвърдите присъствие до ........
Активен
coucoumelle
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: януари 20, 2011, 15:42:38 »

Поздравления! Кратко, точно и ясно. Мое лично мнение е, че поканата е за знаят хората на какво са канени, от кого, кога и къде. И ние сме се спрели на подобен вариант.
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #117 -: януари 20, 2011, 22:22:14 »

Hekseskud, супер е текстчето - кратко, точно и ясно. Ние сме се спрели на подобно супер изчистено и стегнато текстче. На проекто-поканата, която съм изработила и да искам няма място за повече Wink, но наистина мисля, че няма нужда от разни рими и украси. good
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: януари 23, 2011, 23:49:48 »

Девойки, аз имам едно малко особено питане - не знам дали някоя от вас се сеща за един текст за сватбени покани, беше нещо от типа: "Едно сърце, един ум, един път, завинаги" - това е само част, иначе е стихотворение, превод от английски. Някъде го бях срещала из темите (но може и да е било в друг форум, вече тотално се смахвам), ако някоя от вас се сеща, ще съм адски благодарна да ми го припомни heart
Активен
super_bianka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 113



« Отговор #119 -: януари 24, 2011, 21:22:53 »

Момичета, аз имам малко по- различно питане. Ние си харесахме покани от един е-магазин, но не предлагат печат на текст. Поразрових се в google, открих няколко печатници, но там предлагат няколко вида печат (не шрифт), а аз нямам представа какъв трябва да бъде. Някоя от вас ще си печати ли поканите на място различно от това от което ги купувате? Наистина много хубави текстове сте избрали за поканите си.  Bravo
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines