Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 05:13:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майсторийки всякакви от ръчички сръчни!!! част 3  (Прочетена 181640 пъти)
 
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #45 -: януари 01, 2010, 22:58:51 »

Какво Ви е необходимо:

* няколко картонени чинийки за еднократна употреба – в бял цвят, без декорация (използваните тук са с диаметър 15 см.); за да постигнете по-голям ефект, изберете такива с перфориран декоративен кант или предварително изрежете декорация по ръбовете
* ножици
* макетно ножче
* молив
* по желание: единичен перфоратор (като тези, с които се пробиват допълнителни дупки на коланите)


Инструкции:

1. Свалете на компютъра си схемата по-долу и я оразмерете спрямо размерите на използваните картонени чинии (изберете един от двата вида). Пуснете на принтер изображението и го пренесете върху вътрешната част на всяка чиния, използвайки молив. Ако сте достатъчно сръчни, можете директно да прерисувате схемата върху чинията.

2. Изрежете внимателно по схемата с макетно ножче. Двата среза за крилата на фигурата са различни – единият е направен отвътре-навън, а другият отвън-навътре (вижте схемата). Декорирайте ръба на чинията с перфоратора или използвайте малко макетно ножче, за да изрежете отвори по периферията, на равни разстояния един от друг.

 

3. Обърнете чинията с дъното към Вас и оформете рокличката в конусовидна форма. За да оформите крилата, придърпайте вътрешния срез над външния. За да закрепите фигурата, можете да използвате малко лепило или безцветно тиксо. Ако желаете, можете да поставите в ръцете на ангелчето със спуснати ръце малка картичка с изписано на нея име или послание – за целта увийте парче хартия около малък дюбел или пръчица, напишете желаното и я залепете върху хартиените ръце с лепило.

Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #46 -: януари 01, 2010, 23:07:53 »

ето`още`описание


* ppa_2.jpg (7.94 KB, 125x156 - видяно 3066 пъти.)
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #47 -: януари 01, 2010, 23:08:31 »

и`още


* ppa_3.jpg (6.7 KB, 125x156 - видяно 3016 пъти.)
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #48 -: януари 01, 2010, 23:09:08 »

и`последно


* scheme1.jpg (26.58 KB, 625x522 - видяно 276 пъти.)
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #49 -: януари 03, 2010, 16:12:51 »

Abii голяма красота си сътворила smile
lionelsa ти при тези едеи дето ти идват само дето се чудеше за новогодишните късметчета, а и аз акъл съм взела да ти давам.  Невероятни са smile
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #50 -: януари 04, 2010, 20:16:07 »

Цяла вечност не съм надничала в темата и съм пропуснала коледните приготовления с вас. Аз само с картички се отчетох по случая  blush  Идите ви и реализацията им са ви се получили страхотно! За пореден път искрени поздравления!
Видях, че се хвалите с печатите си и по този повод исках да ви попитам как фиксирате "мастилото" да не ви се размазва? Аз имам печати от много години, но така си стоят захвърлени, защото когато отпечатам с тях нещо и да речем го изпратя по пощата, то се размазва. Дали тампоните ми са много мазни или трябва да ги суша?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: януари 04, 2010, 20:24:46 »

Момичета да ви кажа какво получих за Нова година от сестричката - Гоблен.Ей това не знам как се шие, но съм ентусиаст.Колежката знае и днес ми показа бодовете как се правят та съм решена да го ушия този гоблен.Като го направя ще показвам обещавам Wink
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: януари 04, 2010, 22:03:26 »

Успех, магито!
Ще чакам с нетърпение danceg
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: януари 04, 2010, 22:42:00 »

Видях, че се хвалите с печатите си и по този повод исках да ви попитам как фиксирате "мастилото" да не ви се размазва? Аз имам печати от много години, но така си стоят захвърлени, защото когато отпечатам с тях нещо и да речем го изпратя по пощата, то се размазва. Дали тампоните ми са много мазни или трябва да ги суша?

По принцип тези тампони които ползваме са такива, които засъхват и не се размазват изобщо. По принцип можеш и да ги сушуш, но сушенето просто ускорява процеса на изсъхване...Ти какви тампони ползваш???
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #54 -: януари 04, 2010, 22:42:39 »

А кой е гоблена ?  blush

ПП. Много успокояващо дейтсва шиенето, ще видиш  Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: януари 05, 2010, 08:37:50 »

Гоблена е лесен доколкото разбрах(лесен за някой) "Старото мостче" се казва или поне така пише на кутията.Снощи ших сама без чужда помощ и отдоло гоблена ми е като килим  blush направо ме е срам, а колко пъти бърках не е истина обаче напредвам  smile
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: януари 05, 2010, 09:26:24 »

Гоблена е лесен доколкото разбрах(лесен за някой) "Старото мостче" се казва или поне така пише на кутията.Снощи ших сама без чужда помощ и отдоло гоблена ми е като килим  blush направо ме е срам, а колко пъти бърках не е истина обаче напредвам  smile

 Bravo Напълно те разбирам. Сега като си погледна първото гобленче на татко смърф си умирам от смях. Всичко е въпрос на "обиграване". А за килима отдолу - спокойно. Важно е като подпъхнеш конеца отдолу, когато го режеш да го резнеш максимално близо до мястото, от което се "подава" girl_wink Успех и за гоблени - с Ина ще помагаме good
Активен
mar_my
Ентусиаст
**
Публикации: 50


« Отговор #57 -: януари 05, 2010, 10:09:06 »

Магито, давай смело с гоблена. На края ще си много доволна и щаслива от резултата. yahoo  Не му мисли много килима отдолу- нали ще се скрие и всеки гледа резултата в рамка. good Ще помагаме.
И аз обичам да шия, но умея само един бод. sad Както е казала inaxastra и на мен ми действа успокояващо. Аз приключих едно меченце- лесничко. Шия второ, че са серийка- Мечо спинка, Мечо мие зъби, Мечо пие мляко и т.н. Ще бъдат подарък.


* me4e.jpg (49.21 KB, 268x300 - видяно 2984 пъти.)
« Последна редакция: януари 05, 2010, 10:33:27 от mar_my » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: януари 05, 2010, 10:48:17 »

Докато сте на вълна бродиране - аз сега събирам моделчета за Великден и цветя за 8-ми март. Ако проявявате интерес, ще пращам като приключа издирването good И ако вие имате, пращайте на мен blush

mar_my, това с мечетата е много сладко. Каква ти е идеята за подаръка? Просто картинки в рамка или с друго предназначение ще са? Като възглавнички, например.
Активен
mar_my
Ентусиаст
**
Публикации: 50


« Отговор #59 -: януари 05, 2010, 10:59:12 »

Ще ги рамкирам. Когато приключа, ще обиколя ателиетата, да проверя дали ще се навият да ми ги поставят в обща рамка с паспарту. Или ще си остана само с идеята...
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines