Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 12:46:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Варна - 5 част  (Прочетена 159599 пъти)
 
rsstankova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185

Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: ноември 23, 2009, 14:19:04 »

blum извини ме оба4е на ме н ми се струва 4е ти си крайна @sTR@ .
Освен това много от фотографите правят 4удесни снимки на гостите , и самите гости  си ги купуват- снимки които твоят фотограф сигурно няма да им направи Girl_hide, защото вниманието му ще е заето с вас- Младоженците, нали? Wink
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: ноември 23, 2009, 15:37:22 »

@sTR@ , аз затова ти написах, че се бях опитала да им обясня на хората, че ще има снимки за всеки, ама не стана. Предлагам ти да не си тровиш живота с това.

Пък и винаги можеш да помолиш или сватбения агент, или управителя на ресторанта или някой по-внушителен роднина да помоли нежеланите да напуснат.
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #47 -: ноември 23, 2009, 16:54:00 »

По принцип експресните фотографи имат уговорка освен с всички останали, и с ресторантите. Тоест управителите им се обаждат че в този ден и час имат сватба, защото за целта се подписва договор и се плаща такса за да ги уведомяват и да не допускат други, и те идват да снимат. Но! Това не е задължително и не е нужно да стават панаири. Когато на мен ми се е случвало да влязат и да снимат а изричното желание на младоженците е това да не се случва, по възможно най-културния и възпитан начин отивам при въпросните хора, представям се и им казвам че младоженците не желаят тази услуга. В повечето случаи хората са разбрани, събират си нещата и си тръгват. Има случаи в които започват да ме убеждават че това няма общо с тях, тъй като от тях пари не се търсят и още една камара тъпи доводи, но в крайна сметка културно си заминават.
Не казвам че експресното фото е лошо, некачествено или излишно. Казвам само че това е празника на младоженците и тези хора като всички останали са длъжни да се съобразят с тяхното желание, а не да им провалят със скандали деня или подаръка който са решили да направят на своите гости.
В повечето случаи по ресторантите работят много добри професионалисти и снимките са хубави и качествени, и аз съм си купувала неведнъж по сватби, на които съм била просто гост, за да са ми спомен, а и защото съм излязла добре, а далеч не съм от фотогеничните! Но това не означава че трябва да се пренебрегват желанията на младоженците и да се снима въпреки тяхното желание, а после и двете страни да се сърдят и плюят - едните че им изнудват гостите, другите че са разпечатали 150 снимки по 4 лв и не могат да ги продадат.
Това е мое мнение, не задължавам никого с него и не искам да обидя когото и да било.
Извинявам се за дългия пост!
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #48 -: ноември 23, 2009, 17:24:37 »

 Желанията на младоженците са едно нещо, действителността - друго. Не защитавам експресното фото, но крайни мнения за неговото "париране" не одобрявам. Все си мисля, че по-добре е да имам вземане даване с тях, отколкото с дръгливите цигани пред всяка зала и църква. Ами защо младоженците не забранят циганските оркестри пред залите и църквите. Те по-добър фон ли са, те пари не вземат ли ?
 
Активен
miminik83
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



« Отговор #49 -: ноември 23, 2009, 17:49:55 »

Момичета не карайте моля ви!
Все пак това е нашия ден и не бива да оставяме подобни неща като тези фотографи да ни го помрачат. Гледайте ведро на нещата и така.Аз на моята сватба стига да не са много нахални нямам нищо напротив. И тъй като аз лесно се паля отсега се настройвам да не обръщам внимание:)
Успех момичета!
Активен
rsstankova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185

Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: ноември 24, 2009, 09:42:04 »

ооооо аз със сигурност , не се карам и мн съжелявам ако е излязло така. :girl_wink:Дадох мнението си и се опитах да обясня (и ако мога да помогна) как стоят нещата за една минала по този път булка, а дали е снанало..... pardon
Активен
@sTR@
Любопитен
*
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: ноември 24, 2009, 12:15:21 »

Дори и да се е получил някакъв спор, то той не е бил с лоши чувства (поне не и от моя страна).   pardon
Така или иначе всичко си е въпрос на личен избор. В крайна сметка важното е снимки да има  Wink
Лично на мен опитът ви винаги ми е бил полезен (а вярвам, че и на други, четящи този форум). Благодаря ви за изказаните мнения!
Активен
rsstankova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185

Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: ноември 24, 2009, 12:28:09 »

В крайна сметка важното е снимки да има  Wink

точно така good good good
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: ноември 24, 2009, 21:45:02 »

 момичета.....появи се още една възможност за нашата сватба...хотел Романс на Св. Константин и Елена...
имате ли впечатления за него? булки, които са празнували там ?
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: ноември 25, 2009, 00:03:37 »

момичета.....появи се още една възможност за нашата сватба...хотел Романс на Св. Константин и Елена...
имате ли впечатления за него? булки, които са празнували там ?

Ние ходихме да го гледаме този ресторант. Видя ни се приятен, но това, което не ни хареса, е, че има малко странна форма - до вратата има нещо като ниша за около 15 човека, които ако се настанят там, ще са буквално изолирани от тържеството nea Доколкото разбрах капацитетът на ресторанта с нишата или както там се нарича е около 100 човека, следователно без нея трябва да е около 80 - 85 човека. Това е, което знам аз  smile Надявам се да съм била полезна  girl_wink
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #55 -: ноември 25, 2009, 00:15:34 »

Има две зали едната е която сте е видели а другата е полу кръгла и е в червено Кухнята е много хубава!Провери в хотел Елена на Златните пясъци Кристалната зала там е   невероятно ! good
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: ноември 25, 2009, 09:16:48 »

Ние ходихме да го гледаме този ресторант. Видя ни се приятен, но това, което не ни хареса, е, че има малко странна форма - до вратата има нещо като ниша за около 15 човека, които ако се настанят там, ще са буквално изолирани от тържеството nea Доколкото разбрах капацитетът на ресторанта с нишата или както там се нарича е около 100 човека, следователно без нея трябва да е около 80 - 85 човека. Това е, което знам аз  smile Надявам се да съм била полезна  girl_wink

Здравей,
и аз ходих да го видя...хареса ми...хората там бяха много любезни, единственото което ме притеснява са колоните в ресторанта...малко не виждам къде може да се направи дансинг....но..ще го измислим...
иначе ние ще сме към 70 човека, така че без проблем ще се съберем само в "основната" част на ресторанта....като дойде моето мило по коледа, ще го заведа и той да го види и да решим....
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #57 -: ноември 25, 2009, 09:49:29 »

Хотел "Елена" на Златни и на мен ми направи силно впечатление от едно списание . Не знам само какви са им цените. Ние също сме в процес на търсене на ресторанти та се оглеждам и аз smile.
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: ноември 25, 2009, 09:53:54 »

Хотел "Елена" на Златни и на мен ми направи силно впечатление от едно списание . Не знам само какви са им цените. Ние също сме в процес на търсене на ресторанти та се оглеждам и аз smile.

В хотел "Елена" цените се въртят около 45-50 лв. за куверт. Имайте предвид обаче, че ястията са малко странни - в смисъл, че не са по вкуса на всеки, а са някакви по - екзотични  Wink
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #59 -: ноември 25, 2009, 12:53:25 »

Момичета тотално съм  Offtopic за което се извинявам, но много искам да ви покажа това http://vbox7.com/play:d5ce0c69
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines