Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 12:33:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 7  (Прочетена 148322 пъти)
 
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: ноември 14, 2009, 21:23:35 »

Капризче и аз съм от лудите фенки на шкембето  danceg Ако не бързаш обаче утре ще ти напиша рецептата, че я имам от една книга, но сега не ми се рови да я търся  pleasantry Общо взето многоооооо време се вари и обикновенно хапване шкембе на вън някъде  nea Просто в къщи му трябват едно поне 3-4 часа да ври  Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #31 -: ноември 14, 2009, 22:39:17 »

Ина а ти професионало ли се занимаваш с готварство  crazy
Аз тайничко си ви надничам в темичката, ама не смея нищо да се пробвам да направя, че големи сложнотий ми се струват вашите неща  blum

Защо професионално? Не, не, просто вкъщи по разни рецепти дето събирам оттук, оттам, кога станат, кога не....
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #32 -: ноември 15, 2009, 10:39:14 »

Капризче,аз го правя като Miravarna ,но във водата която ври шкембето поставям една разрязана на 2 глава кромид и един морков ,знам ,че оригиналната рецепта не  е такава ,но аз така си го овкусявам.Когато заври шкембето прецеждам бульона и  махам кромида и моркова,те са просто за вкус.
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #33 -: ноември 15, 2009, 11:03:53 »

момичета и аз да кажа какво чудо  направих снощи за гостите ни имам рецептата отодавно но чесно малко ме беше изтрах да го направя но пък то се получи много вкусно предястие яйца със заливка
Яйцата се сваряват режат се на половинка и се нареждат в плато със жалтъка нагоре и се заливат със сместа а тя се прави  :
1 майонеза
1с,л сметана за готвене
2-3 ч,л краве масло  разтопено
2 моркова сурови  настъргани на ситното на рендето
1 гл лук настъргана
1/2 изциден лимон
4-5 смлени ореха
и подправка  къри
Но трябва да престой поне 2 часа
 
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: ноември 15, 2009, 15:27:52 »

мацки, дайте идея какво мога да направя с няколко дюли с които се сдобих pleasantry
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #35 -: ноември 15, 2009, 15:29:29 »

Сладко. Настъргваш ги и ги вариш в захарен сироп  pardon
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 15, 2009, 16:03:05 »

... Обаче мъжа ми нали е болен, а ме врънка за това шкембе от 100 години и сега просто няма как да му откажа. Намерих 1-2 рецепти, но ако някоя от вас е правила, бих с радвала на някоя изпитана рецептичка.
Ели, моя мъж също е фен на шкембето smile, но си е намерил много лесен начин за приготвянето му. В големите магазини има готово сварено и накълцано замразено шкембе. Само се сварява с млякото и му се добавят разните други неща и става за 20-30 минути и не омирисва цялата къща smile.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: ноември 15, 2009, 17:27:37 »

Момичета, мерси за рецептите. Обаче аз цял ден спах и нищо не правих. Сега ще направя 1 пилешка супа за по-бързо и пиле с картофи. Утре Даниел си е вкъщи и ако не му е зле той ще го готви. Да видим каква ще я свърши smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: ноември 16, 2009, 09:56:42 »

Момичета аз да споделя напрвих тортата Рафаело дето Гостенка беше дала рецептата.Става разкошна торта с маслен крем с вкус Рафаело, обаче трябва яко бъркане с миксера и никакво отказване и добре размекнато масло.Ние я бъркахме нон стоп с миксер около 20 мин може и повече да е.После бързичко я мажеш и хайде в хладилника. Wink
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: ноември 16, 2009, 11:09:54 »

Аз си намерих в нета една лесна рецепта за пиле и сега го правя по нея  good Ето я:
ПЪЛНЕНО ЛИМОНОВО ПИЛЕ
Продукти:
1 пиле/1-1200гр./,
2 лимона,
200 гр. гъби,
1 голяма глава лук,
50 гр. кашкавал,
растителна мазнина,
сол.

Приготвяне:
Пилето измиваме и посоляваме от вътре и вън.
Заливаме обилно със сока на лимоните и настъргваме кората на единият върху пилето.
Гъбите и лукът нарязваме на едро.
Сотираме в малко мазнина  и изваждаме.добавяме кашкавалът нарязан на малки кубчета.
С тази смес пълним пилето  и защипваме отвора с клечки за зъби.
По желание около пилето слагаме цели или едро нарязани картофи, овкусени със сол.
слагаме в сгорещена фурна на 220*С и печем около 1 ч.
обръщаме пилето и печем още около половин час.
Често поливаме с течност да не загори.

Ще кажа после как се е получило  smile Следобяд си мисля да направя един солен кейк, да видим дали ще ми остане време  smile

Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: ноември 18, 2009, 21:33:19 »

Оп и в тая темичка да се разпиша  Wink с нещо дето намерих от нета и много ме впечатли: Елхичка от кашкавалени триъгълници  cook idea

Нарязват се различни по големина тръгълници и се нанизват на дървено шишче, като между тях се нанизва и маслинка (или половин маслинка... не виждам добре на снимката). За основа на шишчето май има кръгче краставица, а звездичката е от чушка мисля. 
Определено това ще е част от празничното ми меню  danceg


* elha.jpg (22.32 KB, 289x450 - видяно 253 пъти.)
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #41 -: ноември 19, 2009, 08:07:34 »

krasunkata .много сладурска идея,дано да не етрудно за изпълнение,че и аз така исках да приготвя нещо подобно на пръв поглед изглеждаше супер лесно а се получи малко по различно,не, че не се изяде
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: ноември 19, 2009, 10:02:51 »

Сега и аз ще ви дам една много лесна и вкусна рецептааа!!! girl_wink Казва се "Ястието на Георги Христов"...(баща ми измисли това име) smile

1.Пилешко филе(една тарелка)
2.Кутийка майонеза
3.Кашкавал
4.Кубче бульонче по избор

Пилешкото филе се нарежда в тавичка, натрошава се бульона върху месото! Намазва се с майонезата, така че хубаво да се покрие и най отгоре се настъргва кашкавала. Пече се в умерена фурна докато кашкавала стане златист!!

Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: ноември 19, 2009, 11:12:07 »

имам идея като идат да ни забират за кумове да подредя масата с хапки набодени с клечки. Взела си едни пл. меч и с тях, но какво да бъде точно, ще купя кисела краставичка, тостерен хляб, шунка, луканка, червена чушка и други продукти. Мисля да напълня яйца и да ги наредя в плато !!

някой има ли изпитана рецепта за хапки !!!!!
Активен
rsstankova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185

Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: ноември 19, 2009, 11:20:32 »

krasunkata   страхотно изглежда  това шиш4е  yahoo, аз също определено  ще го включа в менюто за Коледа
Петето  това пиле зву4и мммммм... и аз ще го пробвам дове4ера
« Последна редакция: ноември 19, 2009, 11:24:16 от rsslaneva » Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines