Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 23:19:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 13 част  (Прочетена 161982 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: октомври 20, 2009, 07:56:58 »

Гостенка и бебчето на мечко както и аз явно сме послушали и сме се доверили на хората,които се грижат за здравето ни от години *THUMBS*Специално моят лекар е първият ми и единствен за сега гинеколог и му имам пълно доверие.И аз както и тя съм чела много по въпроса с горенето,говорила съм и с други специалисти.Миличка виждам,че си много интелигентна жена,четеш много,имаш и поднасяш все качествена и напълно вярна имформация @}->--Моите адмирации, за което  Bravo
Всеки сам решава за себе си,но моля те не приемай като/едва ли не/лична убида въпросите или чуждите решения *THUMBS*Всички много уважаваме това,което споделяш с нас като опит и информация @}->--Подминавай понякога лаишките ни въпроси и споделяй каквото знаеш по темата,а убедена съм то никак няма да е малко give_rose
Не ти пиша това за да те ядосам или порицая,а за да ти изкажа по мъничко по-различен начин възхищението си от трезвото и рационално мислене и дискутиране на всички проблеми,което споделяш с нас
Хайде милички скоро всички дим да ни няма blum
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: октомври 20, 2009, 09:52:30 »

Момичета, аз и този месец си оставам тук  cray
След 6 дневно закъснение, днес лелката най-нахално си дойде с пълна сила  diablo. Това пък от друга страна за в момента е по-доброто, защото ми предстои 4 месечно посещение (по работа) във Франция от края на декември и хич не ми се иска по пътя да съм бременна, пък и там ми трябват сили. Така че, засега (поне до края на февруари) си даваме малко почивка и излизам от клубчето. Въпреки това, ще ви чета постоянно, така че вие бъдете добрички и се вслушайте в съвет-пожеланието ми: Напуускайййтттеее клууббаааа  good

fiamaa, силно стискам палци този месец да скачаш от щастие smile
beb4eto_na_me4o, ами с теб какво се случва - имаме ли новина smile
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: октомври 20, 2009, 10:34:58 »

Искам да се извиня на бебчето на мечо, защото очевидно като съм чела, не съм я разбрала  give_rose

Клео, изобщо не го приемам лично и не се обиждам, грешно си ме разбрала  give_rose

Стаси, мила, гадно е, като ти закъснее повечко дни и после ти дойде, но поне няма да ти е некомфортно в командировката.


А относно раничките:
Т.н. раничка на маточната шийка представлява видимо изменение на нормалния слой клетки която я покрива. По-точното название на този феномен е ектопия от лат. Ex topus = извън място или с други думи наличие на клетки извън нормалното им място.
Може да бъде:
1. Вродена
2. Придобита
  - травматична /ектропион/ - получава се след раждане, аборт, други манипулации
  - хормонално обусловена
  - възпалително обусловена

Нормално маточната шийка е покрита с многослоен плосък невроговяващ епител. Каналът на маточната шийка (CC) /който свързва влагалището с маточната кухина/ е покрит с цилиндричен епител. Мястото, където се срещат двата епитела, се нарича Граница между многослойния плосък и цилиндричния епител- /ГПЦЕ/.

източник

  „Раничка на маточната шийка” не означава нищо конкретно. Под "раничка" разбираме нещо ожулено, наранено, липса на част от тъканта. В почти 100 % от случаите, които се описват с този термин, на маточната шийка има всичко друго освен раничка. Най-често като „раничка на маточната шийка” се обозначават някои вариации в развитието на лигавицата.

източник

Ако нямате оплаквания, лекарят ви е казал, че имате раничка, от цитологичното изследване всичко е наред – например ПАП 1 или 2 и ви предлагат”раничката” да се „обгори” (с ток, лазер или лекарство) – най-добре потърсете второ мнение, обгарянето вероятно ще е безцелно и потенциално вредно!
Безразборното „обгаряне” на „ранички” освен стрес и дискомфорт на жената, може да се окаже далеч по-вредно. Първо – дава фалшиво чувство за сигурност на пациентката, че е решила бъдещи проблеми с маточната и шийка и тя престава да прави ежегодните цитонамазки. Второ – след обгарянето премествайки границата между лигавиците навътре към кухината на матката, тя става недостъпна за наблюдение и по-трудна за цитологично изследване, което би могло да забави ранната диагностика на рака. Защото HPV вирусите могат да атакуват и участъци разположени в канала на шийката на матката.

В какъв случай обгарянето е полезно?

Диатермокоагулация или лазеркоагулация (форми на унищожаване на тъканта със специален ток или лазер) се правят, когато има предраково изменение на тъканите. Медицинския термин е дисплазия. Изборът на метод зависи от степента на дисплазията и нейното място. По принцип се предшества от изследване на тъкан (биопсия) Възможно е деструкция („обгаряне”) да се извърши и на ектропион, при условие, че секрецията от него е причина за неповлияващо се по друг начин влагалищно течение. Това обаче е рядко и обгаряния правени без цитологични или хистологични промени по принцип са безсмислени.

източник

Това имах предвид, че не е желателно обгарянето.
Лошото е, че посочените източници до някъде си противоречат по отношение изгарянето.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: октомври 20, 2009, 10:52:14 »

А,може ли обилно бяло течение да е симптом за раничка?
Аз,лично,не разбрах особено какъв беше точно спора,но наистина понякога някой от нас са в пълна мъгла и понякога лекарите са виновни за това.Хубаво е да споделяме опита си и мнението си,но е хубаво и човек,като gostenaka да ни връща на земята.След написаното до тук разбрах,че не е препоръчително нераждала жена да си гори раничката,но и разбрах ,че това не е попречило на много момичета.И ако я нямаше gostenka,без да се замисля щях да разреша да ми я изгорят.а предпочитам да правя това което трябва,пък да става каквото ще.
Благодаря на всички за споделеното!
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: октомври 20, 2009, 10:55:24 »

angel4e Аз когато имах раничка док ми обясни следното, че имам ляв възпален ячйник,поради което тръгва бяло течение от което се е получила раничката, ама вярно беше силно бяло течение и аз не си обърнах особено внимание доста време. Не съм запозната особено с темата казвам при мен как беше, това не означава че при теб е същото  smile
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: октомври 20, 2009, 11:01:28 »

Гостенка, няма нищо, миличка,  heart
Ангелче, една лекарка ми обясни преди време, че обилното и продължително бяло течение може да бъде причина за раничка, но пак казвам - чула съм го само от един лекар. Обилното бяло течение обикновено говори за инфекция, за това попринцип, когато има раничка, първо се лекува то, а след това раничката се третира - дали ще се маже или гори, за да не се възпали и обработената раничка след това.
Никъде обаче не съм попадала на информация бялото течение да е симптом за раничка. Леко прокървяване след полов контакт би могло да бъде такъв симптом, но също така може да сочи и други неща - това ми е обяснено от моя си гинеколог. Ако те притеснява бяло течение, най-добре отиди на лекар да ти пуснат едни изследвания и така ще знаеш и какъв е причинителят - което аз лично съветвам горещо. Има лекари, които изписват лечение за течение без микробиология - като тая лекарка, дето я смених!
Успех на всички бебеправещи!
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: октомври 20, 2009, 11:15:43 »

Ангелче, ти не си ли прави скоро микробиология?

Значи, по принцип влагалището на жената секретира цервикална слуз, около овулация е разтеглива белтъкоподобна слуз (прилича на течен и прозрачен сопол). След това прилича на тоалетно мляко и става по-силно преди М. След М. е т.нар. сух период, в който цервик. слуз е в много минимално количество, а в повечето случаи изобщо няма такава слуз.
И двата вида секрет нямат миризма, но, ако твоето течение има остра миризма - тогава най-добре да пуснеш микробиология и да се консултираш с доктор.

За раничката - в последния източник се споменава, че не се препоръчва, ако не е наложително, като е обяснено кога се налага. Каквото и да се прави, най-важното е докторът наистина да знае какво прави, за  да няма после последствия.

Бебчето  heart
« Последна редакция: октомври 20, 2009, 11:18:52 от gostenka_82 » Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: октомври 20, 2009, 11:28:51 »

И аз съм още в клуба, момичета. Ама да знаете как не ми се искаше да се записвам. И като гледам колко сме много май половината до седмица - две трябва да се местят в другата тема.

Та стискам палци на всички - нова тема - нов късмет
Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #98 -: октомври 20, 2009, 11:39:23 »

Момичета в петък съм на хидротубация - не ме е страх от самата процедура, знам, че след края на процедурата ще имаме отговор на въпроса дали са ми проходими тръбите, и знам, че в повечето случаи има добри последствия от тази процедура, но никъде не видях да пише дали има някакви странични ефекти т.е. недостатъци.

Извинявам се ако в предишните темички се е разисквал този въпрос, уж следя всичко  blush

Другият ми въпрос е дали се предприема нещо преди тази процедура - на мен ми казаха да изпия един Аулин и 30 мин преди процедурата ще ми направят поносимост към Гентамицин..

Ще съм благодарна ако някоя от момичетата, които са минали през това ме светнат мъничко  smile

На всички останали момичета, успех !  give_rose
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: октомври 20, 2009, 11:56:17 »

armani_code , на мен преди няколко месеца ми правиха хидротубация. не съм се интересувала много за недостатъците защото беше наложителна за да се прецени по натам в каква посока да търсят проблема.
за самата процедура наистина няма от какво да те е страх. на мен ми я правиха с физиологичен разтвор който ти вкарват, усещаш леко раздуване, и постоянно ме питаха как се чувствам а аз нищо не усещах. след процедурата чувствах дискомфорт, тежест, но до вечерта премина.
носи си дамска превръзка, може и да ти дадат, но е хубаво да имаш. защото те мажат с йод и след това изтича да не си изцапаш белюто.
успех и да се похвалиш с 2 проходими тръбички good
Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #100 -: октомври 20, 2009, 12:35:19 »

echy_ Благодаря ти за бързия отговор вдъхна ми много кураж... Естествено, че щом се налага и аз ще мина през всичко само и само да видя  PREGQ но нали знаеш малко повече инфо преди процедурата няма да ми е излишна. Ще си взема всичко необходимо, за да съм подготвена. good
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: октомври 20, 2009, 12:55:36 »

По моя въпрос.Взеха ми секрет последно,но още ги няма резултатите и информативно питам.А течението ми  отдавна вече е "като стружки".
А,май Даниела беше писала че е много болезнена тази хидротубация.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: октомври 20, 2009, 13:08:57 »

За болките както при хидротубацията или при цветната снимка всичко е строго индивидуално.Много зависи дали имате полипи, дали са запушени тръбите или всичко е наред.Доколкото се сещам при Дани има проблем с тръбите и затова много я е боляло.Но при всеки е различно.
Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #103 -: октомври 20, 2009, 13:15:29 »

Да се надявам все пак, че Аулина ще подейства и дори да има болка да не се усеща много.. Ще изтърпя някак си, а и предполагам ако стане нетърпимо ще се прекъсне - поне така бях чела...
Нямам търпение да мине и това и дано се похваля с проходими тръби най-малкото..
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: октомври 20, 2009, 13:19:28 »

Мен не ме болеше когато ми правиха хидротубацията! Просто чувствах лек дискомфорт,  който бързо отмина.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines