Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 19:45:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на mucito - 27.09.2009г.  (Прочетена 64591 пъти)
 
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: август 03, 2009, 17:30:11 »

Украсата за кола 5-6 ми допада на мен повече,а от букетите като че ли първият smile
За шлейфа и аз така знам че слагат скрито копче или кукичка зависи как ще се закрепи,в моят случей се махаше целият шлейф,ще се получи ще го измислите  girl_wink
Отностно кувертите и при нас беше така същите като за всички гости на сватбата,уж не трябваше да имат допълнителен алкохол за да не се напият и да не си свършат качествено работата,но те са си искали въпреки това нямаше инциденти така да го нарека,само за диабетици вегетарианци и децата бях съобразила менюта  girl_wink
Активен
tsvet_3
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 484



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: август 04, 2009, 14:38:04 »

пу да се запиша да следя темичката ти и аз. много ми харесва морската ти тема и ще ми е интересно какво ще се получи на самата сватба. дотук много добре ми изглежда всичко. продължавай в същия дух.
Активен
Maya820528
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: август 04, 2009, 15:05:54 »

Mucito първо честита ти темичка, с голямо закаснение blush , желая ти успешна доорганизация. А за роклята мисля че  е по добре като се върнеш в България да минеш през булчински магазин и да питаш дали не могат да ти зашият копче за шлейфа.  Мисля че ще ти е по удобно ако шлейфа е вдигнат и не ти виси на ръката. Пробвай в Росица Котюр там правят чудни неща.
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: август 05, 2009, 08:06:50 »

dar4eto, minalina, tsvet_3, Maya820528, siss , мерси милички! give_rose
Слънце , украсата ти е много хубава!
Тази първата  мааалко по- различна ми се видя и исках да е тя, ама май наистина другата пък е по-лесна pardon . Не знам, ще помисля още малко.
Копче на роклята няма- ни скрито, ни не скрито. Търсих, рових- не намерих. Може би ще е най-добре да си отида на шивач, не с "шев и кройка" хич ме няма мен.  pardon
siss , имам я роклята в галерията.
Maya820528 , и аз мисля, че ще отида директно в Росица Котюр- там шиха шаферските рокли и сме много доволни good
Краси , за букетите и аз съм се спряла като че ли на първия.
Благодаря ви и за мненията относно менютата.
Сега се чудя за още няколко неща- дали да имам кутия за подаръци(пари)? Харесват ми, обаче да ви кажа честно ме е малко срам да сложа  huhhuh.gif Не знам защо, а предполагам, че ще е по-удобно.
Другото- книга за пожелания нямам още и не знам дали да имам.
И също се чудя много за гривните на дамите- дали да са от изкуствени или естествени цветя. От една страна естествените- по-красиви, от друга обаче с тея пиафлори и чудеса хич не мисля, че ще са удобни, без тях пък в жегата ще клюмнат много бързо.
Как мислите??
Момичета, какво забравям??????????
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: август 05, 2009, 08:53:55 »

Миличка, ако ти е неудобно да имаш кутия, аз имам едно задоволително предложение. smile
Като гледам колко са ти прелестни кошничките, реших да ти кажа аз как направих. Ползвахме за пликовете кошницата, която се опразни след хвърлянето на късметчетата. В моя случай, двете големи шаферки вървяха с нас по време на наздравицата по масите. Подаряваха ни пликовете, а ние ги предавахме на шаферките, едната от които държеше кошничката,а  другата вземаше и отнасяше предметните подаръци. Става идеално за целта, хем пак се слагат в нещо красиво, хем пък после могат всички пликове след като ви ги дадат да ги сложите на някое по-сигурно място.

Тъй като гледам за всичко си се сетила, Муц! smile Спокойствие! Ще бъдеш суперска булка!  give_rose
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: август 05, 2009, 08:56:56 »

Муци, да ти кажа за гривничките - нашите бяха без пиафлори и се "държаха" доста прилично почти до края, но бяха от хризантемки, а те по принцип са издържливи. Ако те устройват като цветя, можеш да минеш без сложнотии като пиафлори и т.н.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: август 05, 2009, 09:01:51 »

Муци, и ние като Блещучка ползвахме кошничката от късметите - мисля, че се получи добре  good
Имайте в предвид обаче, че ако не ви е много голяма може да се наложи да я "разтоварват" по някое време - моята сестра ми я разтоварва мисля 2 пъти, т.е. нещото/мястото, в което след това ще ги съхраните пликовете го пригответе да е готово и да знаят шаферките кое е, за да го ползват при нужда.
Гривничките - аз бях взела само за кумата и се разпадна бързо, имаше 1 розичка и няколко хризантемки и гипсофила малко. Не знам дали й е била удобна, защото тя стоя сравнително кратко с нея.
Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: август 05, 2009, 10:16:07 »

Муци за букетите и аз те подкрепям,и на мен първия ми допада повече. ;)Колкото до кутията за пари,и аз съм била на сватба на която булката събираше пликчетата в кошничка и беше сладко,аз лично си взех кутия,защото ми се стори по практично за съхранение после докато стоят в ресторанта,а й ми харесва как ги украсяват blush.А за гривничките мога да ти кажа,че аз ще правя,но не такива огромни с големи цветя по тях,защото те тежат и не са удобни,а й увяхват бързо,моята цветарка ми предложи едни много нежни варианти,върху тюлена панделка в съответния цвят,който желаеш, се аранжират малки цветенца с камъчета или перлички или каквото пожелаеш и става много нежно и красиво,а й доста по трайно и удобно за носене.Накрая гривничката от цветенцата се закопчава със закопчалка като на истинска гривна и е много практично.Аз тези дни ще ходя при нея и мога да снимам някой варианти и да ти ги покажа,ако си харесш нещо като моделче да го ползваш. blum
« Последна редакция: август 05, 2009, 10:22:04 от lady_in_love » Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: август 05, 2009, 10:29:33 »

Това с гривничките дето се закопчават както каза Лейди е май наистина по-удобно.
Аз бях поръчала гривнички за кумата и шаферките, обаче цветарката ги беше направила да се връзват със сатенена панделка, което всъщност се оказа сравнително неудобно за тях. Тоя тип панделка се хлъзга много и гривничките постоянно се завъртаха. Иначе наистина зависи от какви цветя са направени.  Примерно при мен бяха от кала и рози и едни други доста крехки цветенца, които повяхнаха много бързо без пиафлорка. Иначе калата и розите издържаха мноого, много дълго.
Мен ако питаш - в магазинчетата по левче, а и другите за джунджурйики, фибички, бижута има едни гривни, които предствляват различни звена (били те пластмасови, седефени, дървени и т.н.) нанизани на ластик и гривната се вкарва на ръката по този начин, чрез разпъване, а не закопчаване. Пластмасовите вариянти могат да се намерят в различни цветове и със сигурност са сравнително евтини - така че може направо върху тях - да се залепи композицията от цветя. Така хем няма да пада или да се развързва гривничката, хем няма да се върти много, а и ще се слага и сваля лесно.
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: август 05, 2009, 10:37:28 »

Идеята на Ble6tu4ka за гривничките много ми допада  good
Аз също се чудех за кутия или в кошничката да събирам пликовете. Накрая реших в кошницата една от приятелките ми да ги събира  pardon
Активен
dar4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 156



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: август 05, 2009, 10:51:36 »

Mucito, относно гривничките, не са ли изкуствените цветчета по-добър вариант?! Имайки предвид, че като се танцува и се хващат на хора, кой улучи точно дланта, кой-кого хване за китката първо и после намести ръката и ето ти на то естественото цветенце заминало. Аз съм се спряла на изкуствени бутониерки, че са си най-издръжливи, а сега знаеш и има такива невероятни foam flowers, че са  като истински и стоят много стегнати (не като изкуствените цветя от едно време).

За кутията и книгата за пожелания... на мен като чели не ми допада идеята да върви някой след младоженците и да събира в кошничка пликовете, защото колкото и да са отзад, тогава всеки гледа всеки в ръцете и като виждат и момичетата да стоят отзад и ми се струва малко като "хайде, давайте".
Може да обмислиш и идеята за отделна украсена маса с кутия за пликовете и книга за пожеланията и DJ-я или водещата от време на време да обявяват, че има маса на която в книгата може всеки който иска да впише пожелание за младоженците и ако желае да остави своя подарък. За всеки случай е хубаво до кутията да има и пликове, защото не всеки ще се сети да носи плик. А, не знам вече как ще е при даването на сувенирчетата, но мисля, че е добър вариант и да има мимиче с табличка след вас при наздравицата и след наздравица с гостите им давате подаръчето.
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: август 05, 2009, 14:32:25 »

Аз лично съм съгласна с дарчето за масата с подаръци. И ние заложихме на такава, ще бъде кът с кутията за подаръци и книгата с пожелания и пликове и листчета, за който не се е сетил да вземе (на мен ми се е случвало а уж се водя организирана...). А после този, който иска на ръка да ви даде подаръците пак може да го стори. В България си е традиция и 100% ще има и такива гости.

За гривничките съм в същата чуденка като теб и на мен ми се виждат тежки, а с изкуствени цветя не ми харесва. Мислех да помоля флористката да ги сложи на колкото е възможно по-малка гъба.
Активен
dar4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 156



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: август 05, 2009, 15:33:13 »

Mucito, ето една примерна снимчица на бутониерка от изкуствени материали ( едни от нашите вероятно ще са такива и за китката). В галерията си имам и още един модел, но ще търпи промени за да е по-заоблен, та да не гъделичка по ръката;-)



* roditeli1.jpg (67.92 KB, 539x379 - видяно 274 пъти.)
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: август 05, 2009, 21:32:22 »

Ох, незнам защо съм пропуснала  - може би в еофорията около другите неща. Аз отдавна я знам роклята ти - ти си онази дразнителка, с големият естествен бюст и слабичкото тяло   - чудесна си!
За книгата, аз държа да имам, защото после остава спомен а и написаното вътре ще е ценно, поне така казват миналите по пътя Wink За парите - аз също се спрях на кошницата, като вариант. Просто не обичам да трупам ненужни вещи...малко по практично гледам за туй така си говоря....
О, и да не забравя да се изкажа за гривничките - моите ще бъдат по един цвят орхидея прекрепен към ранделка която ще се връзва, предложиха ми с копченце, но знам ли на кой колко му е слба ръката. Вероятно това с разтегателните е вариант ако намериш добра изработка, а не като за малки деца...
« Последна редакция: август 05, 2009, 21:35:15 от siss » Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: август 05, 2009, 22:31:57 »

Забравих да попитам - какво стана с фризьора, ходи ли? ако да доволна ли си?
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines