Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 07:22:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУРГАС - част 6  (Прочетена 141182 пъти)
 
vesince
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 247


г-жа Русинова


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: юли 29, 2009, 21:39:02 »

Олеее хора, взех да изкуквам crazy koko6ka Lok От подготовки + другия стрес ли, от що ли, ама ей досега съм ревала за глупости  cray cray cray cray cray Луда жаба ставам  crazy crazy crazy  Чак на съня ми се отразява. Все ми се струва, че при нас нищо не се движи напред, че все немога да реша товали, онова ли. Че все едни такива дреболийки правим, а не сериозни неща  GROAN Направооо......
Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: юли 29, 2009, 22:20:43 »

Спокойно бе жена и аз съм така,много съм емоционална и импулсивна и ината и познай.... crazy crazy crazy сама си приказвам вече  Xixixi И като яхна метлата .... witch
Ще ти мине и аз се превъзбуждам.... good ДИШАНЕ МУ Е МАЙКАТА!!!!
Активен
Vanche_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: юли 30, 2009, 09:38:28 »

Vesince, втората тема, която прочетох, след като открих този форум (след Сватби Бургас, разбира се), беше за стреса преди сватбата. От там ми стана ясно, че всички ни тресе и на сън и на яве smile , затова смятам, че е нужно да си наложим да сме спокойни и концентрирани, за да сме удовлетворени от организацията на сватбата и най-вече от крайния резултат.
Според мен  е нужно да впрегнем колкото може повече помощници (майки, лели,баби, шаферки..., абе кой каквото има), защото впечатленията ми са, че дребните неща (които никак не са малко) "изяждат" доста от свободното време. И все пак нали нищо не става, без да го пипне булката mda
Остава само да си пишем, за да споделяме какво къде и как в Бургас, за да не се лутаме из града, защото имаи и доста булки,които не са регистрирани, но четат често и разчитат на информация.
Syachis, подкрепям те за решението сама да се покрижиш за красивите неща, аз също правя опити и скоро ще споделя със снимки докъде съм стигнала.
Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: юли 30, 2009, 09:58:12 »

Дам има една такава работа...Аз затова разпределям задачи-ма майка ми и на приятелките ми най-вече.
Вие как разпределяте ролите на шаферките?Аз имам 4 големи-една ще седи на вратата на ресторанта със спистк с гости и ще ги упътва на коя маса са,където вече има тайбълки поименно;втората ще се погрижи за украсата и всичко да е невреме,също и за децата...Третата и четвъртата ще закичват гостите и ще следят за всичко дали е наред с манюто и т.н. crazy
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: юли 30, 2009, 10:22:36 »

vesince, а с коя агенция сте, че така се получава?  crazy
Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: юли 30, 2009, 10:39:52 »

Уфффф,ми то покрай тоя стрес малко ти трябва,за да ти изгърми някой бушон.... crazy
Наистин,а коя агенция(може и да си казвала.... pardon)?
Активен
Ashli
Любопитен
*
Публикации: 38



« Отговор #126 -: юли 30, 2009, 12:36:09 »

Оф аз си мислех че само аз изпадам в такива ситуации. До сватбата ни остават 24 дена,а ние още се моткаме незнам кое първо да захвана.Успокоих се че аз съм готова,но сега се впрегнах защото мъжлето ми не си харесва риза и обувки.
Но трябва да се успокоим всички защото все пак доста неща сме свършили, не можем да кажем че някоя от нас е закъсняла с нещо.За това горе главите всички нали затова пишем тук да си помагаме една на друга.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #127 -: юли 30, 2009, 12:55:36 »

Такааа, момичета, аз съм вече тук  cray  cray  cray Моренцето беше много кратичко и сега съм в така депресия, че отново съм в скапаната София...
Да взема да се отчета какво свърших през тези дни.

1. За салон Стефани, за който Весито и Миналина чакат отзиви: салончето се намира на една пряка в ляво преди д астигнеш до Месалината и кея. Това е като вървиш по крайбрежната / която всъщност си има друго име/ посока Месалина и Гранд хотел Поморие. Та мисля,че е пряката точно преди Месалината. Салончето не е много голямо. Табелата му е жълтичка.
Там говорих с фризьорката - прически правят и по техен каталог, и по снимка. До 70лв струва, рядко е повече и трябва да е сложна много, за да е по-висока цената. Разгледах и албумче със снимки на прически  игримове, правени там и прическите много ми харесаха!
За грима - 30лв е, но от това, което видях е подходящ за момичета, които искат по-нежен и семпъл грим. За мен със сигурност няма д астане.
За маникюра - 15лв е.
Всичко е в един салон, което е много добре. Жената изглеждаше разбрана и мила.


Да ви предупредя НЕ ползвайте услугите на салон Елит - близо е до ул.Крайбрежна / тя вече така си се казва/. Пада се на успоредната й улица, демек точно зад хотелчетата на Крайбрежна в края. Там направо останах зяпнала. Салонът има представителен вид и като питах какво правят ми стана зле. МИ те правели БАЛНИ прически, БУЛЧЕНСКИ НЕ  crazy Как ги определят коя каква е, нямам представа. Някакво девойче на близо 17 ми ги ибесняваше тия работи. Не можело булчински прически. Особено с ония кокове...не и харесвали  crazy  Oh my ... Тя също ми препоръча салон Стефани.
Там маникюрът също е 15лв, но сега си мисля,че може роднините там д асе оправят, за да не търчат до Бс.

Дано да съм била полезна. Скоро ще пиша още.
 blum
Активен
Milizandra
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #128 -: юли 30, 2009, 13:03:52 »

Сори за  Offtopic ама не се сдържах... много ми е смешно

. МИ те правели БАЛНИ прически, БУЛЧЕНСКИ НЕ  crazy

 laugh laugh laugh laugh laugh

Тия хора акъл имат ли? Нали и в двата случая се водят "официални прически"? какво значение има какъв в повода - бал, сватба......... може да е за първа среща, знае ли човек  pleasantry
Ах как губят клиенти, не е истина... поне да мислят преди да говорят...  nea
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: юли 30, 2009, 13:24:39 »

Хиляди благодарности Амелиа за разузнаваческата дейност!
 give_rose

Щом Стефани е ок, ще взема да пратя някой друг гост там. А в другия салон и на мен ми стана супер смешно от това отношение(но ако бях на място щеше 100% да ме изнерви).

Момичета, чета за стреса и ще кажа нещо супер банално, но си е истина : ако ние не се успокоим, никой няма да го направи за нас и рискуваме да си развалим сами един толкова чудесен ден. И аз съм до кривата круша и само премислям списъци и те край нямат. Весинце разбирам те, и на мен от отношението на доста хора с които имам работа покрай сватбата ми писна, но какво да се прави...
Това си е тръпката, може би ако беше супер лесно, нямаше да ни е толкова кеф че успяваме да се преборим с цялата организационна дейност.  girl_wink
Активен
vesince
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 247


г-жа Русинова


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: юли 30, 2009, 13:57:50 »

Момичета, аз съм длъжна да поправя една грешка от моя страна, ама като съм твърде емоционална и така се получава...   cray Става въпрос за агенцията ни. След дълъг и уточнителен разговор с тях, се оказа че са се получили недоразумения и нещата са много по-напред, отколкото ние имаме представа, но както казах, при комуникацията са се получили грешки. Но това е, аз съм си виновна  blush blush blush blush blush  Както в повечето случаи се оказва, че нещата не са толкова черни, колкото изглеждат   pardon
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #131 -: юли 30, 2009, 14:26:34 »

 По въпроса за прическите - съществува много тясна специализация на видовете дамски прически в различните салони вече. Учудвам се, че жени могат да реагират по този начин. "17 годишното момиче" Ви е отговорило много точно и правилно на въпроса, а Вие поради една или друга причина не сте я разбрали. А защо - сами си отговорете като жени.
 Съществува огромна разлика между дамска официална, бална, булченска и т.н. прическа. Балната прическа не позволява както се изразяват на професионален език т.нар. "вандализъм", който съдържа в себе си една опъната, стилизирана и натруфена с елементи коса - дълга или къса. Целта при балната прическа е да се запази косата "естествена".
 Булченската прическа е точно обратното на балната. Най-често тя е силно опъната, стилизирана и съдържаща много "външни" елементи - фиби...и т.н.. Съобразена е и с т.нар. було на булката, за разлика от балната, която се съобразява само с формата на лицето, фигурата на тялото и т.н.
 От къде знам тези неща - ами налага се да се снимат мероприятия с различен характер касаещи прическата. И ако не ги знам - не знам какво да снимам и няма кой да ми плати.
 Във всички случаи по-сложна е булченската прическа, която и навярно е по-скъпа, по-дълго правеща се и изискваща повече време, опит и търпение.
 Не знам да ли съм ясен в поста си, но съм и много учуден от някои Ваши реакции по отношение на видовете дамски прически.
« Последна редакция: юли 30, 2009, 14:29:52 от Pachoran » Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #132 -: юли 30, 2009, 16:19:38 »

Аз да продължа отчета си.
по въпроса за прическите ще бъда кратка - или можеш да правиш нещо като хората, или си търсиш друга работа. Не може да си в супер салон и да обесняаш как това не го правиш, онова не правиш и постригваш само бритони...а и имаше едно обяснение, което ме смая "То булчинските с тия кокове хич не ми харесват", което ме същиса съвсем...и аз не ги харесвам, ама ти си фризьор, как ще се изказваш по този начин?!? Още повече това да ти е основанието да не го правиш това....абе, който иска да пробва.

Ходих и в Захаро. Милички, не знам защо са ви такива цените на вас н атортите. Значи, това, което на мен ми казаха е следното. Говорим за бяла торта, без украса: двуетажна, без вътрешна стойка - 45лв, триетажна с вътрешна стойка - 120лв, но 30лв връщат като върнеш стойката, значи 90лв. Техен транспорт имат и няколко пълнежа, от които ти си избираш. С фондан е по-скъпичка тортата и това е нормално, де, не ме учуди. Аз вече реших,че 1000% тортата ще е от тях. В момента си имам още от Кайзера им   Torte Много ми хареса. За поръчката това, което ме учуди беше, че имали много поръчки за захарни рози, цветя и фигурки и можело ако поръчам да нямат възможност да ми ги направят. Това страшно ме учуди при все, че ако си го поръчам като част от тортата ще го направят при всички положения, но ако искам д ане ми ги накачват по тортата, а в пликче отделно вече не ставало...  crazy но време има, ще се уточнят нещата.


За църквата на центъра, ако някой ще се венчава в нея, д акажа нещичко - 70лв без хора, 120лв със. Не дават д ае с твой бокал, те си имат ритуална чаша. няма изискване булката да е с воал, не искат кръщелните н акумовете, н отрябва да са кръстени. Доста информация каза жената. Много подробно ми обясни. До септември работят до 21.30ч, след това до 18ч. Ако някой се интересува, ще кажа повече неща.

Миди и раковини установих, че са на безумни цени заради туристите, което никак не ме зарадва. Може есента да са по-евтини, но сега бяха със страхотни цени.
За мое съжаление каквото ми хрумне и после еднага го виждам да плъзне навсякъде.  cray Сега е пълно навсякъде с факли. Ама навсякъде!  cray 8 години ходя на поморие и никога не е имало, сега е фрашкано с факли и всякакви екзотични неща.  cray

Друго, което свърших е да питам за файтоните и се возих на корабче. Сега вече се отказах от идеята за каробче, тъй като имам мускулна треска на дупето от треперене  sarcastic Голям страх брах, т ане съм убедена,че искам и на сватбата да го изживявам това. Но пък красотата беше невероятна! Ще решим по-натам.

при мен е това. Това са ми новините. А да, и хотелче намерих, което е близко, красиво е и е евтинкоооо.  yahoo Това е моят отчет.
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: юли 30, 2009, 19:02:17 »

Момичета,
стана време да си поръчвам тортичката от Захаро, но сега се сетих че не знам с какъв пълнеж да я поискам...  crazy crazy crazy
Някой знае ли с какъв пълнеж предлагат сватбените торти, защото ако не се бъркам ми бяха казали че не всички техни пълнежи ставали за сватбена торта?
Аз мисля бях пробвала шампан, но само това имаха зимата и другите така и не успях да ги опитам.
Някой от вас има ли наблюдения върху другите вкусове?
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #134 -: юли 30, 2009, 19:50:21 »

На мен ми казаха,че ще ми кажат за пълнежите като отида и ще си избера. попитах дали ще може да ги пробвам и ми казаха "Да." аз ходих директно в цеха в Поморие. Дано да може да се опитат, че в повечето сладкарници не става и поръчваш ей така - по име.  crazy

Само да кажа, че до 15 дена трябва цялата торта да е платена, а доста преди това да си я поръчала и да си дала капаро. До 15 дена да е платена цялата, иначе не я правят.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines