Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 20:20:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Възвращаемост от сватбата?!  (Прочетена 148075 пъти)
 
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: юли 26, 2007, 16:23:45 »

Ние събрахме общо като парички 2000лв,а подаръци - сокоизтисквачка,свещник/много обикновен/,чаши за кафе/ бутикови страхотни са и от това сем. 300лв./,чаши за кафе/ съвсем обикн.-останали от нечия сватба/,сервиз дуралексов/мн.съм доволна за него и е само един/ и едни тостер,и чаши за шампанско.Като нашите платиха ресторанта и нощувките за гостите,а на милото родителите ни подариха 100лв. и НИЩО повече.За това съм най-ядосана И като теглихме чертата се оказа че сме вътре поне с 2000лв. но това изживяване не го давам за нищо на света .Искам паккккк но без подаръци за да не ме е яд
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: юли 26, 2007, 19:32:42 »

A, тази тема съм я пропуснала  Girl_sing та - нашата сватба излезе 3200 лв общо - само фотото още не е платено - да кажем 300лв - значи 3500лв. Като цяло получихме сумата от 5500лв(от всички), а също така и фурничка - тостер, сервиз за кафе от кафяво стъкло, сатенен комплект спално бельо ( черно на страхотни червени рози  girl_in_love ), много стилен свещник, златна гривна за мен и златна верижка за съпруга ми и , разбира се, костюмът, който ме спаси на сватбата  yahoo . С една дума имаме почти 200% възвръщаемост, още повече че родителите платиха всичко  Girl_sing Дядо ми се отчете най - сериозно с " финикийските знаци", а също така миоте родители и тези на мъжа ми! Колегите ми от офиса също не се бяха изложили, въпреки че очаквах да го направят  blush   Ние се постарахме една част от парите вече да си отидат по предназначение - платихме си медената седмичка и се снабдихме с така желания цифров фотоапарат Samsung S850, както и с всички джаджи към него - карта памет, батерии, зарядно и т.н.
« Последна редакция: юли 26, 2007, 19:34:32 от solecito » Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: юли 27, 2007, 08:31:01 »

ето и аз се присъединявам !!!! ние се разбрахме с родителите ни да не ни подаряват нищо !!! първо защото те поеха цялата сватба, второ моите родители ни дадоха апартамент преди няколко месеца , а родителите на милото ще ни направят ремонта и решихме с милото да им кажем да не се чустват длъжни да ни подаряват подаръци или пари !! така, че без тях и без кумовете ни / така се разбрахме и с тях/ събрахме 2900 лв. + фритюрник PHILIPS , два различни сервиза на Луминарк - единият ми е фаворит тъй като исках да си го купя, син на сини цветчета сигурно се сещате, а другият е чисто бял много красив , получихме една красива статуя на елен, куфарче с прибори от неръждаема стомана забележете куфарчето е с код  Oh my ..., ваничка за крака, един стенен часовник !!! и от колегите ми , които дойдоха всички без един човек / но той се е включил в подаръка/ те са 12 човека + 2 -ма: шефа и жена му !!! та шефа се представи с плик отделно, а моите колеги ми бяха събрали към 400 лв. и ми ги дадоха предварително и ние си бяхме купили предварително хубава и мощна прахосмукачка  и хубава скъпа ютия и това ни подариха на сватбата хи хи хи - даже бяха опаковани + картичка / така държаха/ !!!!  това е  ние с милото сме много доволни и решихме да заделим 2000 лв. да помогнем в ремонта като си направим поне банята и с другите бяхме на хубава медена седмичка !!!! smile
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: юли 27, 2007, 10:17:05 »

Здравейте, няма да изброявам кой какво ни подари, нито колко пари събрахме. За възвръщаемост според мен е трудно да се каже, а и винаги едната страна дава повече отколкото другата. Според мен всеки си прави сметката и ако сватбата е, за да се съберат пари  и подаръци, и да се гледа кой колко дал - тогава няма смисъл. Не бих заменила емоцията или момента и за най-скъпия подарък.  smile
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: юли 27, 2007, 10:19:42 »

Така като гледам май ние сме най-назад,защото ние си поехме сватбата /освен ресторанта/ а няма такава възвръщаемост  laugh shok laugh
Да и аз това имах впредвид с горното ми послание и че пак бихме се оженили с милото само заради емоцията и страхотното изживяване на самия ден
« Последна редакция: юли 27, 2007, 10:21:26 от Женя/ Bebo/ » Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: юли 27, 2007, 10:44:39 »

още в началото на самата организация милото не искаше да правим сватба, а само да подпишем тъй като нямало смисъл да се хранят и напиват толкова хора !!! да сме отидели из европа да обикаляме и аз като викнах, че това един скъп спомен и такъв купон и такава тръпка - сега да го видите как мисли???? хи хи хи !!! така, че сватба се прави в днешни времена за купона и емоцията !! може би някои имат впредвид едно време - тогава сватбата се е правила за да се помогне на младото семейство и то не с 20-30 лв. а с много пари и апаратаменти и коли !!! така че традициите не са това което бяха !!! smile smile smile smile
« Последна редакция: юли 27, 2007, 15:56:03 от Ели . » Активен
muhichka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 385



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: юли 28, 2007, 10:27:37 »

Здравейте, няма да изброявам кой какво ни подари, нито колко пари събрахме. За възвръщаемост според мен е трудно да се каже, а и винаги едната страна дава повече отколкото другата. Според мен всеки си прави сметката и ако сватбата е, за да се съберат пари  и подаръци, и да се гледа кой колко дал - тогава няма смисъл. Не бих заменила емоцията или момента и за най-скъпия подарък.  smile

Аз не мога да кажа че съм съгласна с това , че винаги едната страна дава повече от другата , защото при мен не беше така!
При мен и моите родители и на милото родителите се отчетоха на равно и подаръци и с пари и си разделиха това, което се бяхме разбрали да плащат по разноските наравно!Бабите и дядовците също се отчетоха еднакво / много добре/ като изключим , че моята единствена баба освен пари даде и много подаръци / но те се броят като чеиз /, защото тя ги беше приготвила още преди да разбере , че ще се женим!
Така че аз съм много доволна от еднакво доброто представяне от всички гости на нашата сватба и естествено най-вече от родителите! DANCE Bravo give_rose
Активен
shtastliva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 770


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: юли 28, 2007, 11:45:12 »

И аз да кажа как беше при нас.Ние с милото сами си поехме цялата сватба, въпреки че нашите постоянно ми звъняха да ме притесняват  blum дали не ни трябвали парички, отказвах, и всеки път им казвах "Сега не му мислете за нищо, всичко си е наша грижа  вие се гответе за подаръка" laugh Бяхме много доволни от подаръците си - всички бяха в пликчета  hurrah бяхме казали само на най-близките наши приятели какви са ни препочитанията, но всички се бяха сетили, защото скоро се обзавеждахме, и си живеем вече година в апартамента, което преполага, че сме си купили нужните неща неща. Само едни наши роднини, майка им е казала, че те няма да ни купуват подаръци, защото си имаме всичко, но те въпреки това бяха решили да ни подарят микровълнова и прахосмукачка, както и да е, важното за мен е, че са ни уважили и са споделили с нас най- щастливия ни ден, и това, че подаръка е купен с много любов smile При нас имаше пълна възвращаемост, може би плюс минус 500-600 лева /сватбата ни излезе около 9000 лв и горе-долу толкова бяхме събрали/ smile А нашите семейства сякаш се бяха наговорили и в двете пликчетата имаше еднакви суми yahoo  Но дори и да няма възвращаемост нито за миг не бих съжалявала за най-красивия момент в живота ни и бихме го повторили хиляди пъти yahoo
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: юли 28, 2007, 17:35:40 »

И ние сами си плащахме сватбата, но на самата сватба родителите дадоха пликчета с парички. Моите родители дадоха три пъти повече от неговите, но аз не мога да се сърдя на хората, колкото могат толкаво дават, важното е да е от сърце. Да не мислите, че им е хубаво да не могата да дадат повече, не е бъдете сигурни. И въпреки всичко пак ни остана някой лев за море/ е то защото моите родители дадоха пари колкото струваше половината сватба/.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: юли 28, 2007, 20:15:03 »

Здравейте, няма да изброявам кой какво ни подари, нито колко пари събрахме. За възвръщаемост според мен е трудно да се каже, а и винаги едната страна дава повече отколкото другата. Според мен всеки си прави сметката и ако сватбата е, за да се съберат пари  и подаръци, и да се гледа кой колко дал - тогава няма смисъл. Не бих заменила емоцията или момента и за най-скъпия подарък.  smile

Аз не мога да кажа че съм съгласна с това , че винаги едната страна дава повече от другата , защото при мен не беше така!
При мен и моите родители и на милото родителите се отчетоха на равно и подаръци и с пари и си разделиха това, което се бяхме разбрали да плащат по разноските наравно!Бабите и дядовците също се отчетоха еднакво / много добре/ като изключим , че моята единствена баба освен пари даде и много подаръци / но те се броят като чеиз /, защото тя ги беше приготвила още преди да разбере , че ще се женим!
Така че аз съм много доволна от еднакво доброто представяне от всички гости на нашата сватба и естествено най-вече от родителите! DANCE Bravo give_rose


Браво!!!  Bravo Дай боже всеки му такова разбирателство! Но както казаха - всеки дава колкото може  pardon
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: юли 30, 2007, 12:19:07 »

Е, при нас, нещата вече стоят по различен начин, тъй като сменихме формата на сватбата и вече не ми се налага да мисля за възвръщаемост, тъй като ще има обяд само с най-близките роднини, които и нищо да не ми подарят, няма никакво значение! А вечерта ще събереме приятелите в някой пиано бар или дискотека, но не мсиля, че от всички ще има подаръци, което пък и не ме притеснява толкова. Но това, което се ядосвам на майка ми е, че след като двата чифта родители ще си разделят разходите по сватбата, не мога да разбера защо тя ми прави подаръци- взе ни професионален фотоапарат, с който са правени снимките в турция, наистина е прекрасен и сега иска да ни вземе лап-топ или нещо си друго ако си изберем, а аз не искам да я натоварвам така и се притеснявам, а тя пък от своя страна се притеснява, защото свекитата пък ни купиха апартамента и дадоха пари за обзавеждането, което пък не знам какво я притеснява, след като имат едно дете и е нормално, ако имат възможност, а и не знам къде пише, че родителите дават по равно, които иска и има- дава, които няма -друг път или дава просто ЛЮБОВ, което моята майка прави постоянно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! give_rose give_rose give_rose Bravo
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: юли 30, 2007, 13:55:36 »

ако имат възможност, а и не знам къде пише, че родителите дават по равно, които иска и има- дава, които няма -друг път или дава просто ЛЮБОВ,  give_rose give_rose give_rose Bravo
много добре си го казала, миличка!!!!!!! всеки дава колкото възможност има, за мене е много по-важно сега, че родителите се интересуват живо и помагат в организацията!!!!! а за деня ми казаха, че само трябва да се забавляваме и за нищо да не мислим!!!!!!!
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: юли 30, 2007, 15:43:10 »

При нас ситуацията е  14 000 лв като парички и около 10 тина подаръка от гостите - кристални чаши, домашно кино, кухненски робот , 3 картини , сервиз за хранене и още няколко подаръчета който не съм отворила smile
А татко ме изненада с лек автомобил smile
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: юли 30, 2007, 15:51:29 »

Браво миличка доста добра сума а и подаръка от татко ти е би страхотен.Важното е да се обичате другото не е от значение!!!!!!!!!!!!
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: юли 30, 2007, 15:54:20 »

При нас ситуацията е  14 000 лв като парички и около 10 тина подаръка от гостите - кристални чаши, домашно кино, кухненски робот , 3 картини , сервиз за хранене и още няколко подаръчета който не съм отворила smile
А татко ме изненада с лек автомобил smile

Хайде честито  Bravo!!! Със здраве да си ползвате подаръците, а паричките както решите!  good
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines