Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 10:19:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Възвращаемост от сватбата?!  (Прочетена 147807 пъти)
 
silvia
Любопитен
*
Публикации: 48



« -: юли 13, 2006, 16:11:24 »

Не зная дали е редно да се пита, но все пак. blush
Възвращаемост има ли при вас от сватбата.
Въпроса е ясно, че е към тези, които вече са минали под венчилото (ножа  blum)

Много ми е интересно. Споделяйте  smile smile smile  crazy
Активен
hrisi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #1 -: юли 14, 2006, 09:23:58 »

Мен ми се струва, че такова нещо не съществува.
Или възвращаемостта е с отрицателен знак... е ако има някои доста голям спонсор....
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #2 -: юли 14, 2006, 09:31:57 »

Включвам се с положителен отговор!
Определено възвръщаемостта беше един вид зануляване на разходите  pleasantry
Получихме в кеш толкова, колкото се плати по цялата сватба!
Освен това и доста полезни подаръци за домакинството, които бяха избирани по списък спрямо нуждите ни!
Определено много добре ни дойде и финансовата подкрепа под формата на пликчета от гостите, които не знаеха какво да подарят или които не искаха да се дублират подаръци  pleasantry
Всичко се инвестира в новия ни дом и сега си го дообзавеждаме постепенно  blush
Виж... за медения месец каквото отработим от сезона  biggrin
Активен
Пепи
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #3 -: юли 14, 2006, 09:38:30 »

То ако няма някаква възвръщаемостта -  mega_chok
Активен
tsveteli
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #4 -: юли 14, 2006, 11:00:14 »

Не зная дали е редно да се пита, но все пак. blush
Възвращаемост има ли при вас от сватбата.
Въпроса е ясно, че е към тези, които вече са минали под венчилото (ножа  blum)

Много ми е интересно. Споделяйте  smile smile smile  crazy
Никаква и то знаете ли защо? Защото заради еййййййййййййй това мислене на българина- Ще им купим нещо голямо и евтинко та да се отсрамим цялото семейство като отидем. В това число подаръци като- индийско слонче, комплект чинии  естествено китайски, картина със залез и палми и подобни.Та за да бъда по точна отиват 4 човека с подарък за 30 лева. А куверта невявам да е под 20 лева на човек(най- евтиния). Но нали сватбата не е само сметката в ресторанта, другото от къде да излезе.???????
 И поканата за сватба има двоен смисъл- като я прочетеш и видиш къде ще е сватбеното тържество да прецениш стойността на подаръка да е двойно  от куверта(за един естесвено не за цяла фамилия).
  Сватбата се прави за помощ на младото семейство! Събират Ви за това! А не да се наядете и напиете и да си поръчвате поздрави за самите вас на ди джея на празненството.
 

 Била съм на сватба в Турция, подарява се само злато и пари, нищо друго. Това е помощ за семейството. На турските сватби и тук в България  е същото. На циганска сватба не съм била, но било също като при турските.
 Е, от казаното до тук какво следва: Българино, промини си начина на мислене! Нали уж все се изтъкваш, че си най-най......
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #5 -: юли 14, 2006, 12:39:01 »

Имаш право, tsveteli, това ми изяснява защо повечето адски смешни и неизползваеми комплекти чинии и други нещица бяха без картичка за да разберем от кого са  biggrin
Активен
ky ky
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #6 -: юли 14, 2006, 14:22:32 »

аз пък мисля , че не сте много прави...ами какво да правят хората, които нямат чак такава финансова възможност, а са ви много близки...???Аз каня хората не заради това което ще ми подарят , а заради това че са ми близки и са хора с които искам да споделя този важен за мен миг от живота ни... yahoo...за мен тяхното присъствие ще е най - големия подарък....smile
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #7 -: юли 14, 2006, 17:09:40 »

kkalpazanova, напълно съм съгласна с теб!
Има хора, които едва ли биха могли да отделят такава голяа мсума за подарък, примерно моите баба и дядо...ми с 80-90 лв. пенсия. ..но това е друг въпрос, не ми се подхваща, а и не му е мястото тук
аз също съм за купона, да съм с хората не заради това какво ще подарят, а заради това, че ми е хубаво да сме точно с тях (то тоя въпрос се отнася и до празнуване на абитуриентски балове, рождени дни)
tsveteli, не можеш да сравняваш приходите в Турция и тук изобщо...може би има и тук българи,  които могат да си позволят да подаряват злато и пари, но със сигурност има и такива, които могат да купят един сервиз за кафе примерно само
ако се търси отсватбата възвръщаемостта - за мен се губи всичко красиво в този ритуал...мое мнение
Активен
tsveteli
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #8 -: юли 14, 2006, 17:29:31 »

kkalpazanova, напълно съм съгласна с теб!
Има хора, които едва ли биха могли да отделят такава голяа мсума за подарък, примерно моите баба и дядо...ми с 80-90 лв. пенсия. ..но това е друг въпрос, не ми се подхваща, а и не му е мястото тук
аз също съм за купона, да съм с хората не заради това какво ще подарят, а заради това, че ми е хубаво да сме точно с тях (то тоя въпрос се отнася и до празнуване на абитуриентски балове, рождени дни)
tsveteli, не можеш да сравняваш приходите в Турция и тук изобщо...може би има и тук българи,  които могат да си позволят да подаряват злато и пари, но със сигурност има и такива, които могат да купят един сервиз за кафе примерно само
ако се търси отсватбата възвръщаемостта - за мен се губи всичко красиво в този ритуал...мое мнение

  Мила да те запозная, че съм била на сватба на съвсем обикновенни хорица, исках да направя сравнение с манталитета на нас българите и турците. Не говоря за най-близките хора,баби и роднини, разбираемо е че те няма от къде да имат и затова за теб както и за всички нас е важно тяхното присъствие, защото сме израснали с тях и искаме на този ден да са до нас. Говоря за тези, който се излагат по сватбите гости който за тях е целта да хапнат и пиинат пак маината му на подаръка какъв ще е.
 Темата е дали има възвращаемост от сватбите. Пак казвам НЯМА. НО пък всеки си има мнение за какво е в действителност сватбата.
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #9 -: юли 14, 2006, 23:46:05 »

Аз съм съгласна с tzveteli - Аз искам баба, дядо да са там, подаръци не чакам. Мама и татко няма да ми подарят нищо примерно и не ме безспокои ни най-малко. Но разни там други рода дето не съм ги виждала 100 години дето само чакат някой да се ожени че да хапнат и да пийнат на корем с комплект тенджерки от Илиенци цяло  семейство... такива ги има навсякъде. Не ме питайте защо са на моята сватба - родителите ми искат да похвалят чедото си пред всички близки за тях - аз каня (и плащам) от уважение към желанието на моите родители. Но много, ама МНОГО  ще се подразня, ако въпреки всички предупреждения (косвени и явлени) ми дойде някой със сервиз или тенджерка за варене на мляко със свирка!!! Не си правя илюзии че ще събирам пари на сватба, но искам и гостите ми да уважават моето желание и всеки да даде ако иска и по 10 лв., но да не ми хвърля пясък в очите с ненужни предмети.
На всички дето правят сватба от романтични подбуди - благодаря, но такава сватба се прави за 15-20 човека, които се подразбира че са все скъпи гости. В другите случаи - трябва да има финансова помощ от дошлите. В крайна сметка - никой  не е задължен да присъства, нали така?
Активен
ky ky
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #10 -: юли 15, 2006, 17:25:04 »

а ако ти си този който дава 20-30 лева...няма ли да ти е неудобно и да се чувстваш некомфортно че са "толкова" малко...не е лесно...
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #11 -: юли 16, 2006, 17:55:35 »

Според нашия опит възвращаемост няма...определено разходите са много повече от паричната стойност на подаръците. Всички които са минали по този път знаят не няма подобно усещане да си булка и това не може да се замени с нищо (т.е ако можеш да върна времето назад и да избирам сватба или парите които ще отидат по тържеството да ни ги дадът на ръка-пак бих избрала сватбата.) Мен ме е яд на тези роднини които като разберът, че ще се жениш и веднага се гласят за поканени, без да с интересуват имаш ли финансови възможности да ги поканиш, а като дойдат..... минават с много евтин подарък понеже нямали финансови  pleasantry възможности.
« Последна редакция: юли 20, 2006, 20:18:37 от ani4ka » Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #12 -: юли 17, 2006, 12:20:35 »

а ако ти си този който дава 20-30 лева...няма ли да ти е неудобно и да се чувстваш некомфортно че са "толкова" малко...не е лесно...

Айде сега...разбира се, че няма да е толкова неудобно! Защото ще ти влязат в употреба дори и 5 лв. да са!!! Важното е, че мисли трезво и не гледа да отбие номера!
Лично аз и на един букет цветя бих се зарадвала!
Но, разбира се, да знам, че е подарен с обич и внимание!
А не от човек като изброените по-горе! ... Тогава вече би ми станало кофти, тъй като ти искаш да споделиш този адски красив и запомнящ се момент с тях, а те от своя страна гледат да минат тънкажната!  nea
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #13 -: юли 24, 2006, 09:06:14 »

И при нас нещатата общо взето се занулиха-колкото бяхме дали толкова и получихме плюс някои друг подарък. Бяхми щастливи, че отидохме на "меден месец" за 1 седмица и си купихме хладилник и пералня, което хич не е малко. За да бъда честна трябва да кажа, че подаръци от сорта на китайски сервизи и млековарки нямаше, но сватбата си я организирахме и плащахме сами, тъй че и не сме канили никой, който да не искаме наистина да присъства (един албум за снимки и няколко покривки ги пренебрегвам на фона на общата бройка  crazy) А колкото до турците и циганите това при тях не е толкова тържество, а бизнес, не вървам някоя от вас да се жени с основна мисъл-колко ще дам и кого ще поканя за да изкарам пет пъти повече  crazy
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #14 -: юли 24, 2006, 10:29:23 »

Определено  Wink
Добре го каза  pleasantry
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines