Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 18:18:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: На коя маса са родителите на младоженците?
на младоженската маса - 101 (16.8%)
на отделна маса - 500 (83.2%)
Общ брой гласове: 599

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба - как точно протича всичко?  (Прочетена 210645 пъти)
 
Radost
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 101


усмивки и любов


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: юли 24, 2007, 14:59:34 »

дам, този график е добре да се направи, с уговорката, че всички часове са приблизителни, трябва да се предвиди аванс от около половин един час между уговорения час с младоженеца да идва да ни взема и този в който се очаква да привършим с прическата и грима, че ако има някакви закъснения да не се отрази на графика!!!!! но дори и да стане някакво съществено отклонение от графика, все пак булката е една и ще изчакат, няма де да идат!!!! laugh

Това е много важно!!! good
Аз имах стриктен план - кога да стана, кога да е прическа, грим, обличане, идване на младоженец и т.н. Друг подробен сценарий изготвихме със сватбената агентка и водеща за в ресторанта. И като се движихме по него - всичко мина както трябва и без проблеми. Разчетено беше на каква музика да влязат родителите, шаферите и кумовете, на каква ние. Понеже имахме и Ди Джей и оркестър трябваше някой да направлява нещата и кога каква музика да се пуска.
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юли 24, 2007, 15:51:09 »

и да си направите график едва ли ще можете да го спазите тя сватбата като веднъж е започнала все ще свърши
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юли 28, 2007, 21:44:14 »

Разчетено беше на каква музика да влязат родителите, шаферите и кумовете, на каква ние.

Сладурке, я разкажи как е протекло влизането че ми стана много инетересно! Моля те обясни, за да използвам някоя идея от теб, ако разбира се не възразяваш! blush give_rose blush
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #48 -: август 01, 2007, 14:04:03 »

Разчетено беше на каква музика да влязат родителите, шаферите и кумовете, на каква ние.

Сладурке, я разкажи как е протекло влизането че ми стана много инетересно! Моля те обясни, за да използвам някоя идея от теб, ако разбира се не възразяваш! blush give_rose blush
Привет:)smilesmile!!!
Ще си позволя да ти отговоря вместо Ради:)smile!
Понеже заедно правихме сценария....
За да е възможно най-тържествено-на различна от музиката на младоженците влизат родителите на булката, на младоженеца, шафери, ако има, кумовете и чак най-накрая-на различна музика-Менделсон в повечето случаи, но не задължително-влизат младоженците и се продължава по-нататък с церемониите...
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: август 01, 2007, 14:51:55 »

ехаа мисля че има огромна полза от един сватбен агент тук във форума  yahoo
благодарим за идеята
ако имаш още идей и ако искаш разбира се- споделяй  DANCE
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #50 -: август 01, 2007, 14:59:06 »

ехаа мисля че има огромна полза от един сватбен агент тук във форума  yahoo
благодарим за идеята
ако имаш още идей и ако искаш разбира се- споделяй  DANCE
За нищо, удоволствието е изцяло мое!
Идеи-колкото искате, само да кажете за какво точно!
Виждам, че тук се споделят доста мнения и интересни неща, които не са никак невъзможни!
Само трябва да питаш и да искаш да постигнеш нещо!
А когато става дума за сватбата ти-непростимо е да се правят компромиси!С каквото и да е, или пък още по-лошо-да се разчита на случайността или благоприятно стечение на обстоятелства...
Хубаво нещо си е организацията-да знаеш кога,какво,къде и кой и да не го мислиш...
И това, поне аз така мисля, не бива и по най-малък начин да затормозява булката или който и да било от роднините!
Каквото и да си говорим-толкова грешни пари се хвърлят за какво ли не по сватбите....а толкова много неща остават неизяснени.....
Активен
Radost
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 101


усмивки и любов


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: август 06, 2007, 15:54:41 »

Разчетено беше на каква музика да влязат родителите, шаферите и кумовете, на каква ние.

Сладурке, я разкажи как е протекло влизането че ми стана много инетересно! Моля те обясни, за да използвам някоя идея от теб, ако разбира се не възразяваш! blush give_rose blush
Привет:)smilesmile!!!
Ще си позволя да ти отговоря вместо Ради:)smile!
Понеже заедно правихме сценария....
За да е възможно най-тържествено-на различна от музиката на младоженците влизат родителите на булката, на младоженеца, шафери, ако има, кумовете и чак най-накрая-на различна музика-Менделсон в повечето случаи, но не задължително-влизат младоженците и се продължава по-нататък с церемониите...

Права е Калина. Родителите ни, кумовете и шаферите влязоха на "Многая лета", а ние с милото на "Аве Мария" -това е една молитва - много тържествена и  подходяща.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: август 10, 2007, 19:13:04 »

Момичета, изприщих се вече от повтаряне и преповтаряне на план-графика за протичането на сватбения ден. Сигурно вече по 15 пъти го повторихме и с двете двойки родители и все има някой неразбрал. Тези хора не слушат ли, ааааааамаха, иде ми вече да  hysteric Все едно и също слушам до побъркване.  insane
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #53 -: август 10, 2007, 19:54:24 »

Момичета, изприщих се вече от повтаряне и преповтаряне на план-графика за протичането на сватбения ден. Сигурно вече по 15 пъти го повторихме и с двете двойки родители и все има някой неразбрал. Тези хора не слушат ли, ааааааамаха, иде ми вече да  hysteric Все едно и също слушам до побъркване.  insane

prin4ipessa, споделям изнервянето ти. И на мен понеже ми беше омръзнало да повтарям на родители, шафери, и кой ли още не, дори и на съпругът ми--бях направила график за сватбения ден--кое след кое протича и го изпратих на всички. Така в самия ден на сватбата всички, които имаха някаква роля в сватбеното тържество, знаеха какво е планувано и никой не ме попита дори веднъж какво следва сега. Последното нещо, с което ще ти се занимава в деня на сватбата е да обясняваш на родители и приятели плана за протичането на целия ден.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: август 10, 2007, 20:00:00 »

didibaby това наистина е чудесна идея, която ще ми спести много нерви! Благодаря ти, че сподели с мен!  give_rose Определено ще ми е от полза да си направя и аз един план, да го пратя на всички и да съм спокойна поне за това! Точно така ще направя! good
Активен
deridere
Ентусиаст
**
Публикации: 58



« Отговор #55 -: август 21, 2007, 11:44:08 »

Ох, на мен са ми много объркани нещата в реторанта - кое след кое следва  Cray
Може ли да ми споделите кои са основните неща които се правят в ресторанта и кое след кое следва.
Притеснявам се да ен пропуснем нещо bad
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: август 21, 2007, 11:48:55 »

Ох, на мен са ми много объркани нещата в реторанта - кое след кое следва  Cray
Може ли да ми споделите кои са основните неща които се правят в ресторанта и кое след кое следва.
Притеснявам се да ен пропуснем нещо bad
deridere  да но нете очайвам но винаги ще се пропусне нещо  няма как
и аз бях сирурна че обичайте ще са както трябва но не
просто се отдай на емоцията си и гледай с усмивка на всичко а сватбата сама ще си върви
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: август 21, 2007, 11:50:50 »

Много точно казано PETKOVA  сватбата най-добре минава като се оставиш тя да те носи  smile  smile smile
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: август 21, 2007, 11:52:41 »

Много точно казано PETKOVA  сватбата най-добре минава като се оставиш тя да те носи  smile  smile smile
да а това че ще се пропуснат някой неща не е фатално
важно е да е весела сватбата
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: август 21, 2007, 12:07:41 »

Ох, на мен са ми много объркани нещата в реторанта - кое след кое следва  Cray
Може ли да ми споделите кои са основните неща които се правят в ресторанта и кое след кое следва.
Притеснявам се да ен пропуснем нещо bad
Здравей, първото нещо в ресторанта е посрещането на младоженците, които вървят по бяло платно с листа от цветя! Най-отпред има менче с бяло и червено цвете, което по-късно се рита, за да се разбере какво ще е първото бебе (момче или момиче). По принцип водещ или DJ-я говори някакви думи по посрещането и обяснява какво да се прави. Свекървата ви захранва с пита с мед и сол, след това се пие шампанско до дъно от вас и кумовете, което незнайно защо винаги се оказва горчиво  tease После идва ред на менчето. Някои чупят сега питата, за да се види кой ще командва или ще носи повече пари вкъщи (има различни варианти на тълкуване), а други като нас я чупят доста по-нататък! Сядате на масата за 5-10 минути, докато всички се настанят по местата и евентуално да хапнете салатка, но това май се случва рядко на младоженците  pardon
Кума вдига първия тост за младоженците, който задължително завършва с мнооого горчиво  Girl_hide и следва първия ви танц като семейство  Dance
След първия танц има хоро - обикновено кумово, т.е. кума го води, но не е задължително  pardon и следват мнооого танци и хорца, каквато музика си изберете! Ние мисля, че след ръченицата чак чупехме питата и после има пак танци! След това е тортата, после букета и жартиера по-към края  good
Между всички ритуали трябва да има танци, а не да се правят един след друг, защото все пак е сватба и трябва да се танцува  danceg
Надявам се да съм ти помогнала. Написах това, за което се сетих, разбира се в различните краища на България има различни обичаи, но общо взето мисля, че е това! Ако съм пропуснала нещо съществено, нека допълнят другите, но задължително говорете с DJ за всички ритуали, които искате и не искате да има, за да знаете кое след кое следва и да не стане после някой гаф, заради някакво недоразумение  pardon
« Последна редакция: август 21, 2007, 12:09:58 от maria_lakova » Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines