Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 14:35:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: На коя маса са родителите на младоженците?
на младоженската маса - 101 (16.8%)
на отделна маса - 500 (83.2%)
Общ брой гласове: 599

Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба - как точно протича всичко?  (Прочетена 210610 пъти)
 
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: април 22, 2008, 09:19:36 »

аз мисля ние да влезем последни, а поздравленията (респективно - подаръците) - накрая на тържеството. малко е неловко от вратата да се почнем с поздравленията, не сме много хора, но ще се заформи опашка, пък и в обредния дом ще сме го минали това. хубаво е и някой да упътва гостите. а аз имам едно чудене - не мога да поканя всички роднини и приятели да присъстват на взимането ми от нас. кой точно се кани, предполагам, че не е обидно някои от гостите да си отидат направо в ритуалната?
« Последна редакция: април 22, 2008, 09:21:20 от zvezdiche » Активен
mileto_stoianova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 82



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: април 22, 2008, 09:44:45 »

Лично аз смятам,че не е обидно.При нас ще е точно така.Роднините от моя страна ще са в къщи,а тези от страната на милото,както и част от приятелите ни ще дойдат направо в ритуалната.От вкъщи ще дойдат да ме вземат само милото с родителите си и брат му.
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #107 -: април 22, 2008, 09:48:03 »

а аз имам едно чудене - не мога да поканя всички роднини и приятели да присъстват на взимането ми от нас. кой точно се кани, предполагам, че не е обидно някои от гостите да си отидат направо в ритуалната?
След дълги размисли реших, че свидетелите, сестра ми, татко, фотограф и 2-3 нетърпеливи приятелки са предостатъчно. Повече от 10 души създават ненужна суматоха. Помисли за всеки гост по отделно, zvezdiche - може би си струва да поговориш предварително с тези, които евентуално биха се обидили.
Активен
picasso
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: април 22, 2008, 19:58:13 »

Наистина, че идеята на Гери е чудна, преди поредицата от церемонии младоженците да си направят свежи снимки...и аз ще си помисля затова,за вечерни сватби като нашата,това е напълно реално.

Zvezdiche,изобщо не се притеснявай, не можеш всичките си гости да поканиш във вас.Това не е абитурентски бал...само биха те доизнервили в инфарктния момент,когато чакаш да видиш любимия си човек...наистина и аз подкрепям останалите,че няма нищо обидно. Моя приятел пък се притеснява да поканим наши не толкова близки приятели и колеги, само в църквата. Аз не виждам отново нищо лошо.Ние не можем да поканим целия свят,при това взехме решение за възр. ограничение Wink. Но имам познати, които много биха ни се зарадвали и с удоволствие биха станали свидетели на този миг от моя живот....това,което не знам е дали с покана (в която ще пише само часа на венчавката) да ги уведомя за желанието ни или устно.

Много се извинявам,че се отклонявам от темата, но ми стана смешно като си помисля каква ли ще е реакцията (погледа) на приятеля ми,когато ме види в "бяла" рокля  Girl_hide. Както и моята реакция,когато го видя изтупан със смокинг и папионка   girl_wink....Пълен маскарат!
Препоръчвам ви филма "28 сватби"!!!
« Последна редакция: април 22, 2008, 20:03:33 от picasso » Активен
picasso
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: април 22, 2008, 21:31:52 »

Искам да ви попитам кои от ритуалите ще спазите и кои - не. Извинете ме, че съм толкова активна,но до два дена трябва да съм скалъпила сценария,имаме среща с Dj-я. Ние си мислим освен 1-вия танц(задълж.),чупене на погача, рязане на торта и ...евентуално за балони със "късмети".
За захранването още умуваме....мн. мн. не ме кефи.Иска ни се по свободно и изчистено да бъде,но и без сценарии не върви.
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #110 -: април 22, 2008, 21:57:35 »

. Ние си мислим освен 1-вия танц(задълж.),чупене на погача, рязане на торта и ...евентуално за балони със "късмети".
За захранването още умуваме....мн. мн. не ме кефи.Иска ни се по свободно и изчистено да бъде,но и без сценарии не върви.
Танц, погачата (още не съм сигурна) и рязането на тортата (стават хубави снимки). Другите ритуали са имали смисъл в мналото, по никакъв начин не кореспондират с мен или с начина по който съм отраснала, следователно ще си ги спестя. Посрещане в ресторант на бял месал, "захранване", танци с погачи и пилета-автентични са ми точно колкото в етнографския музей. Същото се отнася за жартиера - смятам го за безвкусица. Ако на някой всичко това му доставя удоволствие не трябва да си ги спестява. На моята сватба ще мина и без тези ритуали. 
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: април 23, 2008, 00:07:40 »

picasso аз мисля, че само вие трябва да решите какво точно искате да има на вашия ден!

при нас няма да има музика, хора пред дома на булката, пълнене на обувката с пари, настъпване, танци с пилета и торти, жартиер, булчинско хоро  pardon
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #112 -: май 01, 2008, 23:49:48 »

Съгласна съм с Реджина и Виенерин smile И ние ще се ограничим със съвсем малко ритуали ... рязане на тортата най-вече  Bravo
Активен
krasy_kosatkata
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


our love is just heaven sent


« Отговор #113 -: май 06, 2008, 19:09:54 »

може ли някоя от брокосъчетаните (мн ме кефи тази думичка blum) да сподели колко време долу-горе трае вземането на булкта????? Защото сватбата ще бъде в Стара Загора,а мен ще ме вземат от Бургас и нямам никаква идея какви часове да запазвам в ритуалната и църкавата  GROAN а и те колко траят също си нямам на представа ама мисля че с разлика от един час???? Как ви се струва???
Ще се радвам на всякакви мнения  give_rose
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: май 08, 2008, 22:08:21 »

ами в ритуалната бяхме около 15 мин. на самия ритуал и после приемахме поздравления около 10 мин. и след това малко имаше суматоха навън покрай хвърлянето на късметчетата и т.н. така че едно 40 мин. минимум според мен трябва да оставиш за гражданското (от самото ти пристигане там до заминаването). Лично при нас двата ритуала бяха с разлика час и 20 мин, но стана така че закъсняхме за гражданския и след това колата закова пред църквата две три минути преди да почне церемонията ни  blush
Активен
cveteto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 169



« Отговор #115 -: май 29, 2008, 14:30:59 »

и аз мисля да кажа на приятелите да дойдат направо в ритуалната зала,не ми се иска какафония вкъщи то и без това ще я има от страна на роднини( а и друго ме притеснява ще ви се стори смешно funnytooth,но ние еме на 15 етаж и малко да се претовари асансьора и се разваля,като си представя тази ситуация и полудявам crazy)А за ритуалите на нашата сватба ще има захранването,чупенето на питата,ритане на менче,хвърляне на жартиера,рязането на тортата като ще даваме на неженени  двойки като ди джея е измислил награда за най-забавно изяждане на парчето yahoo,надиграването с кумовете,а за балони с пожелания още се чудя.
Активен
Gerilein
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: май 30, 2008, 14:56:43 »

Здравейте и от мен smile Да кажа и аз за ритуалите - освен основните, които сте написали, ние сме решили да има и надиграване за пиле и торта. Не за друго ами защото с бъдещия ми съпруг много си падаме по народните танци и ще е много забавно. Иначе за повечето хора този ритуал е отживелица, но аз си го харесвам  blush
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: май 30, 2008, 15:02:11 »

Ние ще имаме само първи танц, хвърляне на букет, жартиер, една игра, която се прави със задаване на въпроси към младоженците и разрязването на тортата. Ще пропуснем захранването от свекървата, ритане на менче, разчупване на погача над главите, минаването по масите както и надиграване за кумски пилета, торти и т.н. /това последното никога не съм го харесвала/.
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #118 -: юни 04, 2008, 15:30:28 »

Zahira, а как ще решите въпроса с поздравяването на гостие. Това, че няма да минавате по масите много ми харесва (и аз си го мисля), но свеки каза, че било неуважение към гостите да не ги поздравим. Вие на вратата ли (на ресторанта) ще ги посрешнете?
Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #119 -: юни 04, 2008, 16:45:05 »

Аз бях на една сватба, на която в началото всички минахме да поздравим младоженците и да им подарим подаръците (още в началото преди да седнем по масите), а след това по някое време младоженците минаха по масите с чаша в ръка да поздравят всеки гост, да се здрависат с него и да си разменят по някоя приказка. Така или иначе се познаваме със всички гости. Според мен няма как да не обиколиш всички маси поне един път, било то наразбъркано и в различни моменти от вечерта.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines