Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 16:27:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: На коя маса са родителите на младоженците?
на младоженската маса - 101 (16.8%)
на отделна маса - 500 (83.2%)
Общ брой гласове: 599

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба - как точно протича всичко?  (Прочетена 210638 пъти)
 
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #75 -: януари 16, 2008, 15:00:59 »

Нали не си представяте водещия като един чичко или лелка случайно възнаградени срещу 20 лева да кажат едно изречение с едно сказуемо и подлог, написано на лист хартия формат А 4 и размер на шрифта 3 см. Ако си мислите, че ди джея е по-добрия избор-жестоко се лъжете. Нека всички вече преминали през сватбеното тържество извадят на лист хартия една две минути от "воденето" на споменатите субекти. И нека дословно го напишат тук във форума. Ще бъдете отчаяни в 95% от случаите. За диалекта и правоговора да не говорим и да не вземаме под внимание при нашето изследване. Преди година се случи сватба на много готини младоженци с образование и положение в обществото /примерно стоматолози /, които имаха за ди джей човек боравещ само с 3 изречения, две от които с подреден така словоред и интонация, че казаното от него звучеше като обида. Хората потънаха в земята и му забраниха изобщо да се обажда.
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #76 -: януари 16, 2008, 17:01:11 »

Нали не си представяте водещия като един чичко или лелка случайно възнаградени срещу 20 лева да кажат едно изречение с едно сказуемо и подлог, написано на лист хартия формат А 4 и размер на шрифта 3 см.
със сигурност никой не си представя така водещия! В интерес на истината не знам от кога се изявяват водещи по сватбите,май са ново явление! По мое мнение това трябва да са хора завършили НАТФИЗ (според мен трябва да имат сценично поведение,осанка,да са минали курс по ораторско майсторство,да не миекат,да имат импровизаторски способности,да си кажат текста така,все едно сега им извира от сърцето,а не с изкуствено наложен патос или отекчение(е как не,ако казват всеки път един и същ)) или някаква подобна специалност! За съжаление двд-тата,които изгледах напоследък ме разбиха тотално! Нищо от по-горе изброеното не видях! И сега съм пред страшна дилема! Харесала съм си ди джей,но той работи с водеща,която ме подлудява......  angry
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #77 -: януари 16, 2008, 17:18:49 »

Със сигурност водещите, които имаме в предвид са завършили НАТФИЗ. Проблемът обаче е, че не съм срещал тяхно участие по сватбени тържества. Не знам и те как ще реагират. Общоприето е схващането, че сватбата като събитие е малко "по-народно му". Не знам как да го обясня - по-елементарно или... не знам. Интересно ми е как DJ предлага водеща. Мисля, че термина "водеща" е малко елементарно разбиран, поне за сега.
 Иначе имаме сватби с водещ/и, но става въпрос за сватби малко по-така...
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #78 -: януари 16, 2008, 17:26:11 »

Аз имам доста познати актьори и ако прочетат какво съм писала тук ще ме линчуват! Общоприето е в тези среди,че този тип мероприятия са халтура и под тяхното достойнство!  tease
. Интересно ми е как DJ предлага водеща. Мисля, че термина "водеща" е малко елементарно разбиран, поне за сега.
просто ди джеят работи към агенция и той си се занимава с озвучаването,докато тя поема ритуали,приветствени слова и т.н.
« Последна редакция: януари 16, 2008, 17:29:55 от divna » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #79 -: януари 16, 2008, 17:35:18 »

Нормална реакция от тяхна страна. Все пак 99,99 % от сватбите в това отнешение са халтура. Много трудно ще се разчупят стереотипите, които са в съзнанието на младоженци с висок и нисък потенциал във всяко едно отношение.
Друг е въпросът, че студентки от НАТФИЗ са стриптизьорки и това лично на мен не ми се нрави. Говоря за такава в събитие като Коледно парти на дадена фирма, а не във заведение.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: януари 16, 2008, 18:40:58 »

Опаааааааааа, хайде ако обичате да не измествате разговора в темата за студентите в НАТФИЗ и хората завършили НАТФИЗ, че половината ми семейство е завършило там и изказвания от сорта, че студентките  са стриптизьорки или пък сравнения с разни посредствени сватбо-водещи, които едно оригинално изречение не могат да измислят сами, не ми се нравят и освен това са неуместни и несправедливи. Затова предлагам да оставим актьорите и студентите по актьорско майсторство настрана и да не ги забъркваме в нещо, което нито им е работа, нито им е в квалификацията, става ли? Pachoran като не ти е по специалността нещо, не се изказвай неподготвен, защото изглеждаш не само груб, но и смешен. Човек не може да разбира от всичко и щом аз не познавам достатъчно много фотографи и оператори, за да преценя дали са достойни за стриптизьори или сватбо-водещи, не бих се изказала така "експертски" както си позволяваш да се изказваш ти за актьорите. Хайде всяка жаба да си знае гьола и да се изказва "подготвена" само в нейната област на познания!
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #81 -: януари 16, 2008, 19:10:08 »

 Защото уважаема госпожо/це аз все пак работя с тези хора - те дават хляб на мен и аз давам хляб на тях. Това, че половината ти семейство е от тази среда на актьори не значи, че и ти си актьор. Половината ми род е от учители, ама аз не съм. И нека да не говорим за "среда". Говорим за работодател и служител, пък било и то хоноруван. В частния бизнес, ако не си запозната има възложител и изпълнител, а тово, че съм оператор, монтажист и т.н. не ми пречи да работя. Специалист е този, който знае и си върши добре работата - па макар и сватба.
 Аз като собственик си знам много добре "гьола". Защо не можете да приемете факта, че човекът на сватбата срещу Вас може да има десеторно по-голямо положение от Вашето. Между другото е често срещано явление в натоварения сезон от сватби. Ако имате интерес ще приложа и примери.
« Последна редакция: януари 16, 2008, 19:14:45 от Pachoran » Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #82 -: януари 16, 2008, 19:14:38 »

Това което съм казала е,че водещите(дори и на сватби) трябва да притежават малко или много качества и умения ,които се придобиват в НАТФИЗ! И го казвам защото и в моето семейство има учещи,завършващи,завършили  там и виждам  какво  ги учат! Така че не виждам защо трябва да ми се вадят думите от контекста! Още повече,че не съм намесила ничие семейство и направила сватбо-водещи или стриптизьори!
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #83 -: януари 16, 2008, 19:21:36 »

 Понеже всекидневно имам работа с тази гилдия, знам за настроенията им спрямо сватбоводенето. Но при едни нормални младоженци и срещу приличен хонорар все си мисля, че няма да откажат. Все пак става въпрос за водени по предварителен сценарий, ясно залегнали игри и забавления... Правят го но при по-сериозни мероприятия като фирмени партита, тимбилдинг, официални мероприятия на фирми и т.н. Пределно ясно е, че се предпочита "водеща" за 50 лв. Има мисля, че такава тема.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: януари 16, 2008, 19:35:24 »

Аз като собственик си знам много добре "гьола". Защо не можете да приемете факта, че човекът на сватбата срещу Вас може да има десеторно по-голямо положение от Вашето.

Хайде да не се надцакваме кой с какво положение е. Първо - не е темата за това, второ - всеки достатъчно интелигентен и себеуважаващ се човек, не би парадирал така високомерно с положението си и знанията си по "всякакви" теми, свързани тясно и не чак толкова тясно със сватба. Само Бог знае всичко и бих приела за абсолютно "достоверни" само изказвания, от човек който има претенции да е Бог. Моля модераторите да изместят мненията тъй като твърде много се отклониха от темата и от любезния тон, който за съжаление е непознат на "десеторно по-големият по положение" от всички нас г-н Pachoran!
« Последна редакция: януари 16, 2008, 19:37:10 от prin4ipessa » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #85 -: януари 16, 2008, 19:39:48 »

Нещо май се заяждаме.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: януари 16, 2008, 21:39:35 »

Чета и си мисля, че всъщност искам аз да се забавлявам на сватбата си, а не да мисля как да забавлявам гостите си... Pachoran, би ли дал пример какво си представяш, че един човек завършил  НАТФИЗ може да прави на сватба? Интересно ми е, не се заяждам. Ти явно се занимаваш с това и сватбите са ти станали еднотипни, но аз съм ходила на няколко през живота си и на всички се е залагало предимно на танци и, ако DJ-я е говорил много, ме е дразнил.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #87 -: януари 16, 2008, 21:54:55 »

Най-просто казано "човекът от НАТФИЗ" изпълнява ролята на водещ на сватбеното тържество. Облечен е много прилично , за разлика от някои гости. Притежава необходимата дикция и красноречие /включително на английски език и то отлично, защото имаме и смесени бракове/, анонсира всички "игри на г-н DJ, които имаме при всяка една сватба", но разиграва и нови неща, които изискват предварителна подготовка и "инвентар". В момента търся примерен сценарий, но трябва да коригирам неща, защото се споменават имена, фирми и т.н.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: януари 16, 2008, 22:01:14 »

Аз като собственик си знам много добре "гьола". Защо не можете да приемете факта, че човекът на сватбата срещу Вас може да има десеторно по-голямо положение от Вашето.

Хайде да не се надцакваме кой с какво положение е. Първо - не е темата за това, второ - всеки достатъчно интелигентен и себеуважаващ се човек, не би парадирал така високомерно с положението си и знанията си по "всякакви" теми, свързани тясно и не чак толкова тясно със сватба. Само Бог знае всичко и бих приела за абсолютно "достоверни" само изказвания, от човек който има претенции да е Бог. Моля модераторите да изместят мненията тъй като твърде много се отклониха от темата и от любезния тон, който за съжаление е непознат на "десеторно по-големият по положение" от всички нас г-н Pachoran!

prin4ipessa , не се ядосвай smile. На Pachoran сега му е паднало да си развива ораторските способности, а пък е и намерил слушатели  crazy.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: януари 16, 2008, 22:02:13 »

В такъв случай това предполага DJ-я и водещият да работят в екип, тоест или да работят заедно по принцип или да са много добри, за да не си личи липсата на синхрон на моменти, или да могат от една кратка среща да се уговорят какво ще правят, защото не вярвам да се събират да репетират.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines