Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 12:16:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 4 част  (Прочетена 181070 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: май 14, 2010, 12:00:55 »

Лунно момиче, аз бях ужасно разочарована от Приказен ден! Споменавала съм, но по-отдавна наистина.
Бях поръчала там вазички за гостите. Сума ти време чаках да благоволят да ми признаят, че имат митнически проблеми (защото повечето им неща са внос от Канада, и не само). Може би месец ме лъгаха. После казаха, че можело и да дойде доставката, но през април или май, което е рисковано, ако пак има закъснение. Добре че не бях капарирала нищо.
Мисълта ми е да бъдеш внимателна с тях, да ги разпиташ и да си сигурна преди да платиш и да се успокоиш, че всичко е наред вече.
Аз лично не бих разчитала на тях, но ти ще си прецениш най-добре good
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: май 14, 2010, 12:22:40 »

velvet, сърдечно благодаря за предупреждението!  give_rose
Но аз нямам никакво намерение да закупувам от тях фигрката, или каквото и да било, тъй ми е адски скъпо.
Много съжалявам, че са постъпили така с теб!
Активен
mademoiselle
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 224


http://yordanovphotography.com


Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: май 18, 2010, 14:33:13 »

Момичета, аз бях сигурна, че нашата торта ще е на Лагуна. Вчера отидох намясто да проверя как стоят нещата с поръчката и ми обявиха цена 400 лв. за торта + 100 лв. за стойка (които се връщат след тържеството , ако всеичко е ОК). Общо взето цените им са по 4,00 лв. на парче, което ми се струва малко множко  huhhuh.gif Свързах се с една сладкарница Йоанна в Благоевград, там ми предложиха много приемливи цени, двойно по-евтини. В една от старите теми видях, че са направили тортата на една съфорумка по нейна идея и беше уникална, но за жалост не мога да открия в коя от всички теми беше. Някоя от вас да има впечатления от тази сладкарница?  pardon
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: май 18, 2010, 15:11:13 »

И аз харесвам много Лагуна, но са прекалили с цените  Oh my ...
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: май 18, 2010, 16:18:02 »

Момичета, може ли някой от вас да изброи местата за торти в София? От най-скъпите се оказва, че са Лагуна, Гаврош, 100 грама сладки, Маркрит и Неделя, но би трябвало да има места и с по-малко от 4 лв. на парче или се бъркам? Това ми се струват много пари за торта...

mademoiselle
, определено да предвидиш кеш от 500 лв. само за торта в деня на сватбата ми се струва много, съгласна съм с теб и divanetata.
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: май 18, 2010, 16:22:30 »

Ariel, не знам как са цените в Романс, но според мен си заслужава да провериш  smile
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: май 18, 2010, 16:39:57 »

Ние пък се спряхме на Джани ( give_rose благодарност към съфорумката, която ме насочи натам, когато се затръшках за високите цени на тортите) - там тортите от захарно тесто са 2.90 до 100 парчета и 2.70 над 100.
Аз имах само 2 изисквания - да е захарно тесто и да не е шоколадова, оказа се, че това е доста скъпа комбинация  NO Но, в крайна сметка, се оказва, че винаги има вариант. Посетих ги на място (в цеха), изглеждат коректни. Казаха, че е достатъчно седмица по-рано да поръчаме тортата, а и могат да я направят по снимка. Така, че се спряхме на тях, но повече инфо ще имам след 3 месеца  Wink Друг плюс е, че имат и кетъринг и направо там ще поръчвам почерпката за вкъщи, заедно с тортата. Този момент съвсем го бях забравила (че като вземат булката трябва да има нещо за хапване и пийване), добре че гледахме снимки на приятели, за да се сетя  blush.
Активен
mademoiselle
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 224


http://yordanovphotography.com


Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: май 18, 2010, 17:09:54 »

И на мен ми препоръчаха "Джани". На техния сайт не успях да видя каталог, но може и аз да се разходя до цеха им следващата седмица. Това, което ми споделиха мои близки е, че преди няколко дни са поръчали от там детска торта "Мечо Пух" - била страхотно направена и с чудесен вкус! Това трябва да се провери  Torte
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #383 -: май 18, 2010, 17:16:43 »

Аз имах само 2 изисквания - да е захарно тесто и да не е шоколадова

Понеже няколко пъти вече се пише за това захарно тесто, искам да попитам каква е разликата между него и фондана и кое от двете е по-добрия вариант?
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: май 18, 2010, 17:25:54 »

Аз имам предвид кувертюрата върху тортата да не е сметанова (има и такава опция), а от захарно тесто. Не знам за другата употреба... нищо не разбирам от сладкиши  blush Честно казано, пълнежа не ме вълнува особено - тортите не ме съблазняват. Ям ги, стига да не са шоколадови, но не съм им такъв фен, че да се заинтересувам от подробности.
Знам, че не съм от полза, просто уточнявам защо споменах захарното тесто.  give_rose
Активен
merylu
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #385 -: май 18, 2010, 18:19:03 »

Цитат
Момичета, може ли някой от вас да изброи местата за торти в София? От най-скъпите се оказва, че са Лагуна, Гаврош, 100 грама сладки, Маркрит и Неделя, но би трябвало да има места и с по-малко от 4 лв. на парче или се бъркам? Това ми се струват много пари за торта...

Когато питахме в Маркрит(преди 3-4 седмици) ми казаха,че парчето излиза 2,80лв.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: май 18, 2010, 23:43:52 »

Момичета, благодаря ви за идеите!

divanetata, определено ще проверя в Романса, за тази не се бях сетила.

roxanne, mademoiselle, мерси за препоръката, това място не го знаех.

merylu, това е доста полезна информация! И добра новина! Мерси!  smile

Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: май 19, 2010, 07:54:54 »

На сладкарница "Пчела" също са добри и  не са скъпи (мисля под 2 лв. или около 2 лв. е парчето).
Даже тъкмо разглеждах фигурките им от захарно тесто: http://www.pchela-bg.net/zaharni%20figurki.php
 tease
Активен
mademoiselle
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 224


http://yordanovphotography.com


Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: май 19, 2010, 10:03:38 »

Днес звънах в сладкарница "Неделя", там нямат цена на парче, а цена за цяла торта. Направих конкретно запитване за торта "Офелия 104А" - 374 лв. (120 парчета) и торта "Веселие А143" - 170 лв. (55 парчета).
Преслушах и сладкарница "Пчела" - 4 лв. за парче  smile над 40 парчета правят 10 % отстъпка. Казаха, че може да направят официалната торта от 30 - 40 парчета, а отделно за останалата част от гостите (необходими са ми 100 парчета) правят пастички, същите като тортата на цена 2,50 лв.  Torte
Последни бяха "Романс" - около 3,00 лв. за парче. Например 3-етажа със захарна глазура и най-скъпят им пълнеж "Млечен романс" около 125 лв. (за 40 парчета). Смятам да ида до там и да направя конкретно запитване за определен модел и пълнеж. След това ще споделя точна информация  Wink
Активен
ina0208
Ентусиаст
**
Публикации: 76


« Отговор #389 -: май 19, 2010, 12:16:27 »

Момичета,аз от 3 год.сам клиент на Джани,от там съм поръчвала детски торти(за моята дъщеричка,даже преди сватбата ще има р.д.и пак там ще е тортата),за наши празници също от там са ни тортите,нямат голям избор на каталог,но правят по снимка,правиха ни калинка по снимка,беше уникална,ако мога да се справя с качването на снимки,ще покажа.Та така отплеснах се,проверете и там,за мисля моята торта да е от там,а и 2.40 за парче ми се вижда разумно.Много се разписах... angry



П.с.Пълнежите са уникални,поне за мен smile

Е успях да кача една снимка yahoo
« Последна редакция: май 19, 2010, 12:37:30 от ina0208 » Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines